You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 01:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #400101 Wysłany: 29 Wrz 2010, 13:20; 
 Temat postu: Szarpanie autem podczas ściągnięcia nogi z gazu
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 29 Wrz 2010,
Posty: 4
Witam drogich kolegów. Mam wielki problem z fiatem grande punto 1.4 8v z 2008r. Samochodzik ma przejechane 75tys km i stale rośnie.
Problem polega na tym iż w przy przebiegu juz około 20tys km zaczeło dziwnie szarpać samochodem przy jeździe na klimatyzacji w momencie ściagania nogi z gazu. Problem ten początkowo wystepował sporadycznie. W miarę nabierania km problem ten wystepował cały czas na klimie a sporadycznie na wyłączonej klimie. Przy przebiegu okolo 35tyś zacząłem walczyć z serwisem o naprawę tego ustrojstwa. Najpierw wymienili poduszkę pod skrzynią było spokojnie na 800km ponowna wizyta wymiana nastepnej poduszki i znowu spokój na 1tys km. Nastepnie Ganinex Katowice stwierdził, że to wina jakiegos czujnika na pedale sprzęgła ( czujnik widzi ze sprzęgło cały czas jest wcisniete) serwis zamówil czujnik po czym okazało się ze to nie ten i znowu trzeba było czekać na nastepny czujnik. Między czasie pojawił sie wyciek w okolicy skrzyni biegow wiec ganinex ściagnał skrzynie i uszczelnił ją. Po zamontowaniu juz dobrego czujnika problem dalej wystepował. Szukali dalej w serwisie i nie mogli znaleść więc powiedzieli ze to wina LPG (mechanik serwisu stwierdzil, że wypiał wtryski z lpg i wszystko bylo oki). Słyszac taka info w serwisie pojechałem do serwisu który mi instalował lpg. Pan podpiał pc po sprawdzał i powiedział, że napewno wtryski nie było odlutowywane bo on dobrze pamięta swoją prace ( oszustwo ze strony Ganinex Katowice ze coś robili a nie zrobili) na moja prośbe i oczywiście kasę gazownik wypiła mi całkowice instalacje LPG. Sprawdzamy auto i jak szarpało tak nadal szarpie. No to co??? JEdziemy z wypieta instalacja lpg do Ganinexu, a tam kierownik serwisu (jakaś męda) twierdzi ze u nich jak wypieli to było ok a może to jest np. wina wypalonego gniazda zaworów. Uśmiałem się pokazałem zęby więc Panowie z serwisu znowu go przyjeli na serwis. Szukali, szukali przez kilka dni i znaleźli....Wina sprzęgła. (pytanie moje jak mogli to przegapic w momencie kiedy uszczelniali skrzynie??)No to do dzieła. Wymienili ja zadowolony bo wszystko działa, pochwaliłem wszystkie nerwy mi przeszły i tak się cieszyłem sprawnym grande przez 3-4tys km. i znowu, Szarpie... Panowie pomóżcie co to jest???

Kiedy samochód szarpie:

jazda na 1 biegu ściągnięcie nogi z gazu ( samochód robi żabki/)
jazda na 2 biegu ta sama sytuacja tylko troszkę słabiej
wszystko to nasila sie jesli właczymy klimę
przy redukcji biegów przy zbyt szybkim ściągnięciu nogi z gazu to szarpie

zaznaczam ze samochód jest nauka jazdy, ale uzywam go również prywatnie więc nie ma mowy o tym ze o auto nie jest dbane.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #400213 Wysłany: 29 Wrz 2010, 18:42; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Mielec
Rejestracja: 26 Sie 2009,
Posty: 251
Pomógł: 3
yogisc mam taki sam problem ale przy silniku 1.3 90KM.Teraz będę zmieniał poduszkę na skrzyni.Też podejrzewam czujnik pedału sprzęgła choć to takie szukanie na ślepo.Nie mam auta od nowości i nie wiem jak chodzić powinno(musiałbym się jakimś nowym GP przejechać lub takim w którym ten problem nie występuje i ocenić czy moje podobnie jeździ) Mi szarpie także jak zmieniam biegi w górę i w dół :( .

_________________
GP 1.3 MultiJet 110 KM ; 230 Nm EGR OFF
Dołożone : dodatkowe ogrzewanie PTC, ogrzewanie przednich foteli, czujniki parkowania PDC
, ABS/ESP/ASR/MSR/HBA/HHC-w trakcie
P II 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400221 Wysłany: 29 Wrz 2010, 18:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
yogisc napisał(a):
jazda na 1 biegu ściągnięcie nogi z gazu ( samochód robi żabki/)

mój też potrafi zrobić kangura na jedynce gdy sie gazu raptownie odejmnie i nie wrzuci wyższego biegu i ma to od zawsze, wg mnie wynika to z "krótkiej" jedynki i wg mnie jest to normalne :) jeśli zmieniam biegi to wszystko pracuje jak należy oraz na dwójce nie zauważyłem tego.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400284 Wysłany: 29 Wrz 2010, 20:48; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 29 Wrz 2010,
Posty: 4
Panowie to nie wynika z budowy samochodu, to wynika z jakiejś awarii, podejrzewam skrzynie biegów a dokładnie mechanizm róznicowy, tutaj moga byc jakies luzy stad szarpania i szybkie wybijanie sprzęgła.

Jeździłem nowymi GP jak i kolegów którzy tez działaja w branzy L i przyznam ze jednemu z nich przy przebiegu 40tyś km zaczyna delikatnie szarpać


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400308 Wysłany: 29 Wrz 2010, 22:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 26 Sty 2010,
Posty: 818
Pomógł: 4
autofan napisał(a):
yogisc napisał(a):
jazda na 1 biegu ściągnięcie nogi z gazu ( samochód robi żabki/)

mój też potrafi zrobić kangura na jedynce gdy sie gazu raptownie odejmnie i nie wrzuci wyższego biegu i ma to od zawsze, wg mnie wynika to z "krótkiej" jedynki i wg mnie jest to normalne :) jeśli zmieniam biegi to wszystko pracuje jak należy oraz na dwójce nie zauważyłem tego.



mam tak samo w 1,4 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400311 Wysłany: 29 Wrz 2010, 22:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysiek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 1009
Pomógł: 20
U mnie szrpnięcia pojawiaja się bardzo zadko w sytuacjach eksremalnych wynikających z nieoczekiwanych zmian w ruchu drogowym, a tak układ napędowy i skrzynia biegów pracuje bardzo dobrze, lepiej jak w innych samochodach i nic się nie nasila :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V 77km, Energy, 3 dzwiowy, szary jungle.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400361 Wysłany: 30 Wrz 2010, 10:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2007,
Posty: 115
U mnie tez szarpie (choc nie mam klimy), ale podejrzewam ze to sprawa calej tej elektroniki i nieszczesnego elektronicznego pedalu gazu. Utrzymanie stalych obrotow pomiedzy 1500-2000 graniczy z cudem.

_________________
>>>Wielka Ruda Kropa <<<GP 1.4 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #400832 Wysłany: 02 Paź 2010, 08:14; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 29 Wrz 2010,
Posty: 4
a powiedzcie mi co sądzicie o tym, że moze byc gdzies luz na mechanizmie różnicowym np na satelitach, albo gdzieś jeszcze.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #401094 Wysłany: 03 Paź 2010, 09:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 16 Gru 2009,
Posty: 50
Może przeguby wewnętrzne?

_________________
Pozycjonowanie stron Żłobek Wawer


Góra
 Profil  
 
 
 Post #429035 Wysłany: 09 Sty 2011, 12:59; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 30 Sie 2010,
Posty: 117
Odgrzewam temat - czy ktoś znalazł powód skąd wynika to szarpanie.
Ja mam bowiem ten sam problem w moim Punto 2Fl 1.2 60KM. Wymieniłem już sondę lambda bo coś wolno chodziła i było podejrzenie że źle dobiera mieszankę, ale to nie to.

_________________
Punto II FL 1.2 60


Góra
 Profil  
 
 
 Post #429166 Wysłany: 09 Sty 2011, 19:50; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: lubelskie [L]
Miejscowość: Lublin
Rejestracja: 06 Lut 2009,
Posty: 30
Miałem ten sam problem w mk2, ale tylko podczas jazdy na LPG. Szarpanie podczas zdejmowania nogi z gazu odczuwalne było na wszystkich biegach, choć im niższy bieg tym było to gwałtowniejsze i bardziej wkurzające. Na benzynie wszystko było ok. W stacji serwisującej instalację gazową mechanik wyjaśnił mi, że szarpanie to "zasługa" właśnie instalacji LPG (instalacja II generacji, czyli nie sekwencja) i wynika ze specyfiki podawania paliwa gazowego.

_________________
Grafitowe Punto II 1,2/8V 5d. - było
Brązowy FADO GP Estiva B&M 1,4/8V 5d. - JEST


Góra
 Profil  
 
 
 Post #429187 Wysłany: 09 Sty 2011, 20:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 30 Sie 2010,
Posty: 117
Mam dokładnie tak jak Ty pepe. Nie dopisałem tego ale również mam zamontowane LPG i im niższy bieg tym gwałtowniejsze jest to szarpanie przy odjęciu gazu. objaw ten występuje tylko na gazie. Na benzynie jest praktycznie niezauważalny. Nie wiem czy ma to jakieś znacznie ale ja posiadam instalację sekwencyjną IV generacji. Może tak jak mówisz wynika to ze specyfikacji LPG, ale może to tylko taki wyświechtany slogan monterów i może jest coś co można z tym zrobić ??

_________________
Punto II FL 1.2 60


Góra
 Profil  
 
 
 Post #429933 Wysłany: 11 Sty 2011, 22:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 19 Kwi 2008,
Posty: 62
yogisc mam dokładnie tak samo jak Ty! Też mam silnik 1.4 77KM GP 2008r. z gazem i praktycznie od 20tys.km aż do teraz (98tys.km) mam identyczne objawy. Właśnie wszedłem na forum żeby to opisać, ale Ty praktycznie masz identyczną sytuację. Byłem z tym w serwisie, wymienili tzw.lizak czyli jakąś poduszkę i objawy dalej te same. Więcej pomysłów nie mają więc stwierdzili, że widocznie tak ma być - żenada!!! W GP kolegi było to samo, ale wymienił ten tzw. lizak i przeszło, a auto ma 230tys.km. Więc co, dalej nikomu nie udało się wygrać z tą usterką? Bo widzę, że ja nie jestem z tym sam...

_________________
Punto 75 ELX
Punto II 1.2 SX
Punto II FL 1.2 Active
Grande Punto 1.4 8V Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #429981 Wysłany: 11 Sty 2011, 23:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: lubelskie [L]
Miejscowość: Lublin
Rejestracja: 06 Lut 2009,
Posty: 30
james no faktycznie, przy zaawansowanej sekwencji to już takich mankamentów nie powinno być...

_________________
Grafitowe Punto II 1,2/8V 5d. - było
Brązowy FADO GP Estiva B&M 1,4/8V 5d. - JEST


Góra
 Profil  
 
 
 Post #430038 Wysłany: 12 Sty 2011, 07:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Jarocin
Rejestracja: 06 Lis 2008,
Posty: 586
Pomógł: 1
Miałem podobnie, takie kangurki w wolnym ruchu (np. korek), winna okazała się brudna przepustnica. która wieszała się na obrotach.

_________________
Grande Punto Energy 1.4 77KM listopad 2006


Góra
 Profil  
 
 
 Post #430059 Wysłany: 12 Sty 2011, 10:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 30 Sie 2010,
Posty: 117
U mnie przepustnica też była brana pod uwagę i dlatego ją przeczyściłem. Niestety to nie ona była winna.

_________________
Punto II FL 1.2 60


Góra
 Profil  
 
 
 Post #433168 Wysłany: 21 Sty 2011, 23:03; 
 Temat postu: Szarpanie
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 09 Lis 2009,
Posty: 3
Witaj sprawdz jeszcze czy pedał sprzęgła powraca do początkowego polożenia, u mnie też tak było i sam doszedłem. Jak b szarpać to sprawdz nogą ( odciągnij nogą ) pedał czy powrócił do swego pierwotnego położenia.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #434558 Wysłany: 17 Mar 2011, 22:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 30 Sie 2010,
Posty: 117
Dzięki za sugestię andrzejpuzyn . Niestety to dalej nie jest przyczyna - pedał sprzęgła dobrze odbija. Nie wiem czy to pomoże ale w najbliższym czasie spróbuję odpowietrzyć sprzęgło, chociaż nie jestem przekonany czy to może być powodem.

[ Dodano: 01 Lut 2011 14:10 ]
Sprzęgło odpowietrzone - brak poprawy.

[ Dodano: 17 Mar 2011 22:21 ]
Chciałem dodać że regulacja LPG poprawiła sprawę - dalej trochę czuć szarpnięcia ale już w mniejszym stopniu.

_________________
Punto II FL 1.2 60


Góra
 Profil  
 
 
 Post #453765 Wysłany: 18 Mar 2011, 00:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Pabianice
Rejestracja: 11 Lip 2009,
Posty: 38
szarpania na LPG nie unikniesz, bilem się z tym dość długo ale na próżno. Trzeba się pogodzić, co ciekawe instalacja sekwencyjna tez nie zawsze pomoże bo znajomy w clio 1.2 16v założył gaz sekw. i zaczęło szarpać, widać lpg tak ma.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #453769 Wysłany: 18 Mar 2011, 00:52; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
Chciałem odpisać - przepustnica...ale widzę, że LPG więc niestety chyba jw. ten typ tak ma :(

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #454135 Wysłany: 19 Mar 2011, 14:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 30 Sie 2010,
Posty: 117
Dzióbel napisał(a):
Chciałem odpisać - przepustnica...ale widzę, że LPG więc niestety chyba jw. ten typ tak ma :(


Czyściłem już przepustnice, odpowietrzałem sprzęgło, wymieniłem sondę lambda no i wyregulowałem instalację. Tak jak pisałem tylko regulacja instalacji trochę poprawiła sprawę - a dokładnie to, że gazownik dodał więcej punktów (zdaje się 8 zamiast standardowych 4) na podstawie których tworzona jest mapa gazu - krzywa wykresu jest chyba przez to dokładniejsza i bardziej dopasowana.

Za jakiś czas zgodnie z harmonogramem wymienię świece i być może kable. Dam znać czy coś pomoże ;)

_________________
Punto II FL 1.2 60


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475417 Wysłany: 21 Maj 2011, 10:16; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia Góra
Rejestracja: 12 Sie 2010,
Posty: 21
Temat widzę ucichł...

james czy wymiana świec coś zmieniła?

Pytam, gdyż i u mnie pojawił się taki problem. PII FL 1,2 60KM (bez LPG). Sprzęgło wymieniłem 5kkm temu, gdyż przyszła pora, dziś będę odpowietrzał sprzęgło, bo szarpanie po odpuszczeniu pedału gazu jest masakryczne - szczególnie 1 i 2 bieg. Ciekaw jestem, czy komuś się nie udało może znaleźć idealnego rozwiązania...

_________________
Kropek MkII FL 1,2 8V 60KM
http://fiatpunto.com.pl/post390321.html#390321
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475457 Wysłany: 21 Maj 2011, 15:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 13 Mar 2011,
Posty: 138
Nie wiem czy to coś wniesie...ale miałem podobnie w Vectrze...okazało się, że kable do wymiany i uszkodzony czujnik położenia wału..również wymiana... pozdro


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475471 Wysłany: 21 Maj 2011, 17:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Jerzy
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 26 Lis 2008,
Posty: 80
U mnie przy drugim roku jazdy na LPG również zdarzyło się kilka razy zaliczyć kangura dokładnie w tych samych warunkach, czyli redukcja z 4 na 3 lub 3 na 2 podczas jazdy w korku, włączona klima + LPG.
Nie występuje to zawsze dlatego ciężko zaobserwować jakieś prawidłowości i snuć konkretne wnioski. Odnoszę wrażenie, że jest to podobna usterka jak sławne już falowanie obrotów i pochodzi od niedoskonałego oprogramowania sterownika wtrysku benzyny.
Po ostatnich "szarpaniach" wykonałem reset (odpięty akumulator) i na razie mam spokój. Ale czy na długo ???
Dzisiaj zaktualizowałem soft mojego sterownika gazu. Doszły opcje korekty mapy od temperatury i obrotów (mapa 3D). Może taka zaawansowana regulacja częściowo rozwiąże problemy szarpania.

_________________
GRANDE PUNTO 1,4 ESTIVA


Góra
 Profil  
 
 
 Post #475744 Wysłany: 22 Maj 2011, 22:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 30 Sie 2010,
Posty: 117
mierzwa.jg napisał(a):
james czy wymiana świec coś zmieniła?


Do tej pory ich nie zmieniłem. Zrobię to niedługo z wymianą paska rozrządu. Ale jak zwykle brakuje czasu :)

_________________
Punto II FL 1.2 60


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO