You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 01:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 185 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 
 Post #441244 Wysłany: 16 Lut 2011, 01:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 06 Wrz 2008,
Posty: 578
Pomógł: 3
ipIV napisał(a):
Kufell napisał(a):
Dwuznaczne zdanie

od tych co rzucają kamieniami jest policja :> Tak to miało brzmieć :>


Może to nie zamierzone proroctwo, ostatnio policjanci też nie skaczą z radości słuchając pomysłów rządu.

_________________
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 

 
 Post #441247 Wysłany: 16 Lut 2011, 01:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
Kufell napisał(a):
greg505 napisał(a):
celem jest nieustanne powiekszanie kwoty bazowej


Ja wolę przy powiększaniu swojej 'kwoty bazowej' mieć świadomość wymierności tego w jakim zakresie ją powiększam. Matematycznie podchodząc do tematu:
Twoje 30%:
Zwiększamy Twoją 'kwotę bazową' o 400 PLN

Przy Twoim wzroście o 400...

Moje 65%:
Zwiększa się Moja 'kwota bazowa' o 866,66PLN

Obstaję wciąż przy mniej łupieżczym systemie.

kwota bazowa w ciagu 2lat zwiekszyla mi sie o ponad 100%,
jak byla by wieksza, wg Twoich zalozen, nie obrazil bym sie,
ale nawet przy obecnych 30% zle nie jest ;)

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #441252 Wysłany: 16 Lut 2011, 02:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2011,
Posty: 118
Kufell napisał(a):
death070 masz dużo racji, jeżeli chodzi o uwarunkowania jakimi rządzi się świat. Są ludzie z łatwym startem dzieci bogatych rodziców, i są ludzie z trudnym startem dzieci biednych rodziców. Nie masz racji co do kwestii, że nie każdy jest kowalem swojego losu. Choć biorąc poprawkę na osoby pozbawione fizycznie możliwości wykonywania pewnych czynności należy się z tym zgodzić.
Ale jeżeli jestem zdrowy, mam głowę na karku i dwie ręce gotowe do pracy jestem w stanie osiągnąć zamierzony cel. Niezależnie od tego skąd się wywodzę i jaki status społeczny ma moja rodzina.


nie zgadzam się. To co piszesz to jakieś opinie bez pokrycia
Zobacz jaka jest tendencja, nawet wśród znajomych. Powiedzieć , że coś ktoś może bo ma dwie ręce to uproszczenie w kwestii nawet samego wychowania
Ludzie z patologii mają często po prostu patologię w głowach, brak poczucia sprawstwa itd.... więc może sam nie wypowiadaj się na ten temat skoro tego nie czujesz. Czym skorupka za młodu.....


Kwestia psychiki to raz. Dwa to typowo, jak już wspomniałem, kwestie ekonomiczne. Piszesz , że ktoś ma dwie ręce to zrealizuje cele.... dla mnie to farmazon. Powiedz mi wiec jak np koleś z biedy, z Polski ,,B'', ma np ( przypuśćmy, że chce ) skończyć dzienne studia jakieś dobre? jeden na 100 MOŻE skończy.

Każdy jest kowalem losu ale nie każdy dostaje na starcie kuźnię. Żeby dobrze chodzić najpierw ktoś musi trzymać za rękę.

Po mojej stronie stoi statystyka a co masz na poparcie swoich słów???
To co piszę to stara prawda więc nikt mnie nie złamie w tej kwestii.





Dotka napisał(a):
death070 napisał(a):
Piszesz jakby każdy był kowalem losu, a to bzdura
Jaka bzdura? W większości tak właśnie jest. Ok, wiem, że są ludzie, którzy mają trudne dzieciństwo i trudniej im się jest wybić, ale jak się chce to można. I nikt mi nie wmówi, że tak nie jest. Z racji kierunku studiów akurat w takich tematach się dobrze orientuję


Znasz jeszcze inne tanie tanie powiedzonka? Ilu znasz kolesi których opisujesz? ile biednych domów zwiedziłaś? Patologia i bieda są dziedziczne i to jest FAKT nie wyjezdzaj więc banałem.

Pewnie pykasz jakąś resocjalizację, a poziom szkolnictwa wiadomo jaki jest... Popatrz w jakieś dane a nie serwujesz gadkę szmatkę nierealną.

Dotka napisał(a):
No ale halo, jak ktoś nie ma ani kwalifikacji ani umiejętności to niby z jakiej okazji pracodawca ma go a) zatrudnić b) dawać mu sporą kasę?
Żeby pracować za dobrą kasę musisz mieć wykształcenie / umiejętności / talent / znajomości (ale to już inna sprawa).


temat przypominam dotyczy dojenia ludzi przez państwo. A ta moja wypowiedz tego, że są ludzie którzy albo mieszkają w dziurze gdzie mając kwalifikacje nie robią nic albo po prostu są tacy, że mają lewe ręce mimo ze praca jest. I takich wlasnie RP kopie najbardziej i o tym jest ten temat a nie o uwarunkowaniach zatrudnienia. Czepiasz się słów, myśl.

Kufell napisał(a):
dopisałaś do tego swoje jakieś niczego się nie trzymające zarzuty pod moim adresem.
zarzuty :lol:
Dobra, strach tu coś pisać, bo albo nieładnie traktuję użytkowników, albo dopisuję zarzuty :P
Kufell napisał(a):
A pisanie bądź też mówienie rzeczy nie trzymających się niczego jest domeną polityków i feministek. Natomiast Ciebie nie podciągam pod żadną z tych dwóch równie nierozgarniętych kategorii.
Chociaż tyle dobrego.[/quote]


PS wychodzi na to ze tylko greg505 jest zadowolony z sytuacji

Syn burmistrza czy co :shock:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #441254 Wysłany: 16 Lut 2011, 02:12; 
 Temat postu:
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13053
Pomógł: 54
zamknę ten temat co? :> Bez sensu taka gadka :>

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 
 
 Post #441255 Wysłany: 16 Lut 2011, 02:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2011,
Posty: 118
co to za maniery :) ?

_________________
ateizm, racjonalizm, antyklerykalizm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #441265 Wysłany: 16 Lut 2011, 08:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
death070 napisał(a):
Syn burmistrza czy co :shock:

kolejarza, zdziwiony?

Cytuj:
Powiedz mi wiec jak np koleś z biedy, z Polski ,,B''(...)

wyobraz sobie, ze pochodze z Przemysla, z tej nazwanej przez ciebie Polski 'B', zdziwiony?

Cytuj:
Żeby dobrze chodzić najpierw ktoś musi trzymać za rękę

z takim podejsciem nigdzie nie zajdziesz, i nie generalizuj bo inni potrafia

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #441276 Wysłany: 16 Lut 2011, 10:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 06 Wrz 2008,
Posty: 578
Pomógł: 3
Ja nie jestem specjalistą od polityki społecznej, nie było mi dane nigdy zgłębić tego tematu. W życiu spotykałem na swojej drodze różnych ludzi z różnych środowisk, od tych jak to określono już mianem patologicznych do tych którzy na starcie mają łatwiej. Wiem, że jest radykalna różnica między tymi którzy nie mają nic albo bardzo mało a tymi którzy mają za dużo. Tylko, że ten kto ma za mało nie powinien popadać w marazm i rozgoryczenie, że znalazł się w takiej a nie innej sytuacji. Łatwo mówić wiem, kiedy dziecko chodzi głodne do szkoły to co ma zrobić. To już jest ludzka tragedia, nad którą powinny pochylić się służby publiczne. Czego zazwyczaj nie robią niestety, tutaj właśnie leży problem. Samym problemem nie jest ten trudny start tylko to, że nawet w takich na pozór prozaicznych kwestiach takie dzieci nie mają na kogo liczyć.
Przemyślałem, zgadzam się jednak z death070.

Tylko nie zestawiajmy tutaj założeń jakie oczywiście jak rozumiem żartując wysunąłeś wobec grega505. Że skoro jest taki zadowolony, (moim zdaniem będzie wyłącznie zdrowszy) to musi być dobrze ustawiony nie zgadzam się. Greg505 jest poprostu niepoprawnym optymistom! :D

_________________
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #441277 Wysłany: 16 Lut 2011, 10:07; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
death070 napisał(a):
albo po prostu są tacy, że mają lewe ręce mimo ze praca jest. I takich wlasnie RP kopie najbardziej

Żartujesz prawda?
Czy może naprawdę uważasz, że jak ktoś preferuje degustację nalewek zamiast skończenia choćby zawodówki i potem nie ma pracy (no bo ma "lewe ręce") to państwo powinno mu zapewnić wszelkie wygody i zrobić wszystko za niego?

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #441280 Wysłany: 16 Lut 2011, 10:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 06 Wrz 2008,
Posty: 578
Pomógł: 3
STax napisał(a):
death070 napisał(a):
albo po prostu są tacy, że mają lewe ręce mimo ze praca jest. I takich wlasnie RP kopie najbardziej

Żartujesz prawda?
Czy może naprawdę uważasz, że jak ktoś preferuje degustację nalewek zamiast skończenia choćby zawodówki i potem nie ma pracy (no bo ma "lewe ręce") to państwo powinno mu zapewnić wszelkie wygody i zrobić wszystko za niego?


Takich to ja osobiście bym kopał najbardziej, nieroby jedne. Do używania łopaty nie trzeba mieć jakiś specjalnych kwalifikacji. Zasiłek to każdy głupi może niestety u nas wziąć i stąd u nas takie problemy w skali makro. No i te złodziejskie podatki.

_________________
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #441301 Wysłany: 16 Lut 2011, 13:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dorota
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Wrz 2008,
Posty: 1178
death070 napisał(a):
są tacy, że mają lewe ręce mimo ze praca jest. I takich wlasnie RP kopie najbardziej i o tym jest ten temat a nie o uwarunkowaniach zatrudnienia.

No nie, mają dwie lewe ręce i nie podejmują pracy, mimo, że praca jest, to w takim razie państwo powinno ich pogłaskać po główce, powiedzieć, że są biedni, dać lizaka do ręki i przelać pieniążki na konto. Oczywiście.
Jak ktoś chce, to podejmie pracę. Chociażby uda się do KISu - Klub Integracji Społecznej, w którym pomagają ludziom znaleźć, zdobyć i utrzymać pracę, uczą JAK pracować, uczą wszystkiego, co jest potrzebne, by pracę utrzymać.
Ale trzeba CHCIEĆ coś zmienić, a nie siedzieć w domu i czekać aż pieniążki spadną z nieba, bo 'ja nie umiem pracować'.
death070 napisał(a):
Czepiasz się słów, myśl.

A Ty się zastanów chwilę jak piszesz, bo trochę szacunku do rozmówcy by się przydało.

death070 napisał(a):
Znasz jeszcze inne tanie tanie powiedzonka? Ilu znasz kolesi których opisujesz? ile biednych domów zwiedziłaś? Patologia i bieda są dziedziczne i to jest FAKT nie wyjezdzaj więc banałem.

Pewnie pykasz jakąś resocjalizację, a poziom szkolnictwa wiadomo jaki jest... Popatrz w jakieś dane a nie serwujesz gadkę szmatkę nierealną.

No akurat tak się składa, że trochę takich osób znam i co? I parę takich domów odwiedziłam i co? Banałem jest dla Ciebie to, że mam wiedzę w tym konkretnym zakresie, a Ty tylko się użalasz i jęczysz na forum jak to Ci źle i niedobrze?
Człowieku, idź na studia, znajdź sobie lepszą pracę i przestań jęczeć, bo to jest żenujące.
W ogóle to nie rozumiem Twojej bytności na tym forum - zarejestrowałeś się tu po to żeby dyskutować o polityce? No cóż, faktycznie - Forum Punto to idealne miejsce na użalanie się i marudzenie jak to Tobie jest źle i niedobrze.
Co do moich studiów - nie, nie studiuję resocjalizacji. A poziom szkolnictwa jaki niby jest? Skończyłeś studia, czy Cię boli, że ja studiuję, bo nie rozumiem z czym masz teraz problem. Studiuję dziennie na państwowej uczelni znanej z tego, że po moim kierunku wypuszcza wykształconych absolwentów, których chętnie przyjmują do pracy z dyplomem tej uczelni. No rzeczywiście, poziom kształcenia marny.

Dobra, ja się w tym temacie już nie wypowiadam, bo jak widzę takie posty osoby, która usiłuje wmówić, że tylko ona ma rację, mimo, że nic nie wie na dany temat, to mi się odechciewa.
Do rozmowy jest potrzebny odpowiednio wysoki poziom, a tu dzięki death070 tego nie ma. Ciągle tylko płacze, jęki, żale, marudzenie, a wziąć się do roboty, to nie ma komu. A, i brak szacunku dla rozmówcy. Żenua.
Aż się dziwię, że ten temat jeszcze funkcjonuje :lol:
Enjoy :E

_________________
Było: Punto II 1.2 8V wersja Bangladesz :E
Jest: Bravo II 1.4 16V T-jet Emotion ;)
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 185 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO