You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 07:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #442420 Wysłany: 18 Lut 2011, 22:46; 
 Temat postu: dwie sprawy, ogrzewanie tylnej szyby i wtyczka w zderzaku
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Lubin
Rejestracja: 09 Cze 2009,
Posty: 43
Witam

Sorry za podlej jakosci zdjecia, tyle potrafi aparat w moim telefonie ;)
Pierwsza sprawa, przy dobieraniu sie do niedzialajacego klaksonu znalazlem w przednim zderzaku wtyczke... do czego ona jest?? moze do halogenow?? bo takowych nie posiadam, ale jezeli jest wtyczka to instalacje mam prawdopodobnie juz zrobiona ;) nie mam dodatkowego wlacznika na panelu, wiec moze zalacza sie razem tym od tylnej przeciwmgielnej??
Image

Sprawa druga... juz raz mi kiedys siadlo ogrzewanie tylnej szyby, palil sie bezpiecznik przy kazdym wlaczeniu na panelu... problemem okazalo sie stopione zlacze w ramie stykajace z klapa bagaznika.. poniewaz zamiennikow brak, a na szrocie mieli tylko model bez podswietlenia bagaznika, zmuszony bylem zakupic zlacze w ASO - 90zl... minal niespelna rok i sytuacja sie powtorzyla..
Tez tak macie?? Jezeli nie to domniemam, ze przyczyna topienia sie zlacza jest co innego
Image
Moze na zdjeciu tego nie widac, ale drugi styk od prawej jest wglebiony, czyli stopiony plastik i wcisniete do srodka
Image
Srednio to widac na tym zdjeciu, ale nad 2 i 3 stykiem jest wybrzuszony plastik....
Przypomnialo mi sie jeszcze jedno, za pierwszym razem, jak padl ten element, nie dzialala mi tez wycieraczka i w ogole nie gaslo swiatlo w bagazniku... teraz swiatlo gasnie, ale wycieraczka czasami bardzo wolno chodzi...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #442424 Wysłany: 18 Lut 2011, 23:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Często przyczyną takiego wypalenia się blaszek stykowych, jest kiepskie połączenie na kostkach. Trzeba rozebrać całe złącze i skontrolować, czy połączenia na kablach nie są „luźne”. Proponuję również rzucić okiem na stan złącza od strony klapy.

[ Dodano: 18 Lut 2011 22:28 ]
Po sprawdzeniu i naprawieniu połączeń na pasie tylnym i ewentualnie w klapie ( temperatura działała w obydwie strony, tworzywo może być zdeformowane) warto sprawdzić, czy na ogrzewaniu szyby tylnej, jak i na zasilaniu wycieraczki jest pełne napięcie akumulatora. Jeśli tak będzie a wycieraczka nadal będzie miała problem z prawidłową pracą pozostanie jej przegląd, chodzi o zacieranie się osi ramienia wycieraczki spowodowanego korozją. Ale najpierw polecam sprawdzić zasilanie i połączenia.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #442435 Wysłany: 18 Lut 2011, 23:43; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Lubin
Rejestracja: 09 Cze 2009,
Posty: 43
Z wycieraczka jest tak, ze np. dzisiaj wlaczylem ja pierwszy raz i w jedna strone szla strasznie powoli, nawet i pol minuty, ale wrocila z normalna predkoscia i pozniej chodzila OK...
Sprawdze przy okazji to o czym napisales... dzieki
A co z gniazdem z przodu?? ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #442447 Wysłany: 19 Lut 2011, 00:16; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Odnośnie wtyczki na zdjęciu nr 1, to wtyka do podłączenia halogenu z drugiej strony zderzaka powinna być druga. To dobra baza wyjściowa do założenia tych świateł. Trzeba tylko zdobyć pozostałe elementy. Są manuale jak dość sprawnie to wykonać. Pozdrawiam.

[ Dodano: 18 Lut 2011 23:16 ]
A wracając do wycieraczki szyby tylnej, jeśli jej mechanizm i oś nie była przeglądana od lat, to polecam nie czekać na jej zatarcie, tylko zrobić jej przegląd. Wraz z upływem lat gumowe uszczelnienie na osi ramienia wycieraczki parcieje i pęka. Do środka przenika woda i powoduje korozję osi, która dalej powoduje zacieranie się i problemy z ruchem wycieraczki. Szkoda później kupować następny silnik z mechanizmem, który do tanich nie należy, a wystarczy co kilka lat wyczyścić i nasmarować oś, wymienić stary smar z wnętrza mechanizmu, oraz gumowe uszczelnienie osi.

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #442686 Wysłany: 19 Lut 2011, 22:22; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chwaszczyno
Rejestracja: 01 Lip 2007,
Posty: 489
ja też miałem takie wtyczki okazało się, ze to halogeny kupiłem panel z odpowiednim przyciskiem wtyczka na miejsce do panelu i halogeny działają jak powinny

_________________
Jarosław --> Szczecin --> Gdynia --> Gdańsk -->Chwaszczyno :E
Wcześniej MK1 1.7 TD 1994
Obecnie GP 1.9 MJ 2008


Góra
 Profil  
 
 
 Post #442707 Wysłany: 19 Lut 2011, 22:57; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Lubin
Rejestracja: 09 Cze 2009,
Posty: 43
do cuspis... mam wymienic caly panel czy moze wystarczy sam przycisk dolozyc do tych halogenow?? nie zagladalem do srodka to nie wiem jak to tam jest polaczone... gotowy wtyk dla calego panelu?? czy moze osobno poszczegolne przyciski??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #442858 Wysłany: 20 Lut 2011, 13:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
mosa25 raczej cały panel i masz gotowe chyba że za grosze dojdziesz przycisk to możesz się pobawić, ja wymieniłem cały panel.

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #443485 Wysłany: 21 Lut 2011, 16:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jasło
Rejestracja: 15 Kwi 2007,
Posty: 62
Witam. Padłącze sie do tematu. Nie mam od początku posiadania mojego kropka ogrzewania tylnej szyby i dopiero kiedyś sie zabrałem za sprawdzenie napięcia na poszczególnych stykach. Wyszło mi że na klapie mam ok 6-7V a im dalej to napięcie malało i przy szybie schodziło nawet poniżej 4V. Jakie powinno być tam napięcie bo nie wiem co jest grane. Dodam żę na innych stykach na klapie mam już po 12V.

_________________
Punto I S 1.1 55KM Oto mój Kropek


Góra
 Profil  
 
 
 Post #443731 Wysłany: 22 Lut 2011, 00:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
ma być 12V

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #443752 Wysłany: 22 Lut 2011, 01:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 26 Lip 2010,
Posty: 626
Pomógł: 1
zobacz jak do styku są kabelki podłączone czy nie przełamały się gdzieś i czy wszystko git łączy, poczyść styki też koniecznie i sprawdź wtedy jeszcze raz, możliwe że trzeba bedzie wymienic styk skoro jest wcisniety, ale może da się naprawić ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #448200 Wysłany: 03 Mar 2011, 22:14; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Lubin
Rejestracja: 09 Cze 2009,
Posty: 43
Powracamy do tematu :)
Pogrzebałem trochę ostatnio z teściem przy tym moim nieszczęsnym punciaku (http://fiatpunto.com.pl/topic18062.html)
Zacznę od tego, że zakupiłem już panel z trzecim przyciskiem do przednich halogenów... jednak tylko raz na kilkanaście prób na panelu zapaliła się kontrolka pod przyciskiem... kombinacji było tyle, że już sam nie wiem dlaczego się zapaliła ;) podłączaliśmy do wtyków z pierwszego posta - nic nie świeciło... :(
Co zauważyłem, przy włączaniu świateł mijania pali się bezpiecznik od ogrzewania tylnej szyby, wiem - mam zwarcie na ramie przy złączu, ale jaki to ma niby związek ze światłami?? Złącze w ASO kosztuje ponad 90zł... a na allegro znalazłem komplet - to z ramy i to z klapy z kablami do ogrzewania - 45zł ;) dzisiaj przyszło... więc ten problem w zasadzie mam rozwiązany...
Pytanie moje jest takie: do czego są te wtyki??
Image
Image
Image
Specjalnie nie ma już gdzie ich wpiąć.. ale do czegoś służą...
Aha, żeby nie było - po zmianie panelu tylna przecimgielna działa OK...
Ogrzewanie podejrzewam, że też, ale sprawdzę dopiero w poniedziałek po wymianie złącza i kabli w klapie...
A co jeśli dalej nie będzie zasilania do halogenów?? Dwie osoby pisały, że przy takiej samej sytuacji (obecność wtyków w zderzaku) wystarczyła zmiania panelu....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #448274 Wysłany: 03 Mar 2011, 23:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
poczytaj może się przyda :wink: http://www.punto.org.pl/zrobtosam/model176czylimk1/31

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO