You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #446751 Wysłany: 28 Lut 2011, 21:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Imię: czarek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: łódz -stryków
Rejestracja: 11 Lut 2011,
Posty: 35
wyjezdzajac z stacji benzynowej na krajowa 14 obejzalem sie w lewo w prawo jeszcze raz w lewo nic niema droga pusta.Stacja znajdoje sie w 'dole' po prawej stronie wzniesienie wyjechalem za chwile slysze trabienie pisk opon facet wylecial na sasiedni pas zeby we mnie nieprzywalic zrobil obrot o 360 stopni i wyladowal tylem do kierunku jazdy.Kierowca z opla blady jak sciana niebardzo wiedzial co sie stalo to chyba jedno z najgorszych moich drogowych przezyc


Góra
 Profil  
 

 
 Post #449408 Wysłany: 07 Mar 2011, 00:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Żory
Rejestracja: 05 Lut 2011,
Posty: 55
Byłem na nartach w Wiśle, punciakiem. Na stożku. Biało jak diabli, na dolny parking droga piękna, ośnieżona, drzewa, słońce, miód... Widoki jak z bajki. Zebraliśmy się i 1,5km na stok w górę. Wszystko pięknie, ale moja luba się przewróciła i podejrzenie wstrząsu mózgu. Zwiezienie ze stoku (na dół tą drogą którą wychodziliśmy - 400zł, nie mieliśmy ubezpieczenia od takich rzeczy, bo kto ma .. :? ), no to zbiegamy na dół i wsiadamy z kolegą do punta i jazda. Goprowiec który poprosił nas żebyśmy podjechali tam te 1,5km powiedział że mam uważać, on rano się drapał tam toyotą hilux i miał problem, a jeszcze śniegu dosypało. Gacie pełne, punto gaz, rozpędzamy się i jazda pod górę. Co chwila jakiś poślizg lub podsterowność, 50km/h na 2, na 3 nie dawał rady, taka stromizna. Wjechałem. Gacie dwa razy pełne ... Teraz trzeba zjechać :shock: Jadę, jadę, patrzę a tutaj sobie narciarze idą środkiem, nie ma szans żeby wyhamować, o jakimkolwiek mocniejszym hamowaniu w ogóle nie ma mowy, ABS tylko strzela i syczy, to ja klakson i po zaspie. Myślałem że ich rozjade, ale zdążyli uciec... Niefajne przeżycie, niefajnie jedzie się 'pod presją'. Bilans tej podróży? 2 kołpaki w śniegu, maksimum doświadczenia i nigdy więcej ..

Poza tym tak jak każdy, często zdarzyło mi się w zimę skręcać na rondzie i jednocześnie jechać prosto :lol:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #449416 Wysłany: 07 Mar 2011, 00:32; 
 Temat postu:
Offline
Paparazzi

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk/Malbork
Rejestracja: 12 Sty 2009,
Posty: 3082
Pomógł: 17
Gazda_ napisał(a):
często zdarzyło mi się w zimę skręcać na rondzie i jednocześnie jechać prosto

mnie w takich momentach ręczny poratował :)

_________________
Jest kraj, gdzie od wieków wolność ma barwę krwi
Jest miasto, magia dziejów w jego murach tkwi
Jest klub w tym mieście w barwach bieli i zieleni
Jest wiara i tradycja której nic nie zmieni.

----

Odpowiedni ludzie
mówią o tym cudzie
kiedy Punta się zjeżdżają
VW się kłaniają


Góra
 Profil  
 
 
 Post #449738 Wysłany: 07 Mar 2011, 23:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Żory
Rejestracja: 05 Lut 2011,
Posty: 55
U mnie są tak małe ronda że zaraz bym leżał na krawężniku :?

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #449758 Wysłany: 07 Mar 2011, 23:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dankos
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 18 Wrz 2010,
Posty: 190
ZAbrze Rokitnica prosta droga, chłopaczkowi z BMW zachciiało sie omijać dziura no i tak ominął ze zepchnął mnie z pasa ruchu i urwał mi lustro ;|

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V SX 2000R.
FORD FOCUS II GHIA KOMBI, 1.8 TDCI, 2006r
MITSUBISHI PAJERO I 3.0 V6 1990r. - OFF-ROAD :D
FIAT STILO 1.8 16V 2001r. - pakiet ABARTH. -
BMW E46 2.0D 150KM - ehhh... obecnie (kazzo)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #472866 Wysłany: 11 Maj 2011, 22:11; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: WSC (Sochaczew)
Rejestracja: 29 Kwi 2011,
Posty: 10
Nie w Kropku, ale ku przestrodze...

Parę lat temu (myślę, że jakieś osiem) jechałem pożyczonym Sejem 1,1. Wcześniej pożyczałem 0,9, ale na oponach. Ten, nówka sztuka, miał na felgach jakieś fabryczne szmaty na "D". Od kilku dni pogoda była deszczowa, więc drogi były po pierwsze mokre, po drugie wymyte z błota. Zjechałem z 50 na 7 w kierunku Krakowa i spokojnie (wiedziałem już, że na nie-oponach należy jechać nad wyraz zachowawczo) jadę sobie około 70km/h - w kolumnie. Wówczas dwie jezdnie za chwilę schodziły się w jedną, pojawiały się normalne skrzyżowania i tam właśnie ktoś wymyślił sobie skręcić w lewo - zatrzymując całą kolumnę pojazdów w oczekiwaniu na możliwość skrętu. No i się dobitnie dowiedziałem, czym się różnią opony od szmat na "D": mimo starań, prób pulsacyjnych nie byłem w stanie wystarczająco mocno zahamować - lekkie muśnięcie hamulca i opony płyną. Dobrze, że miałem obok resztki drugiego pasa do uciekania, bo wjechałem z pół metra za zderzak poprzedzającego pojazdu - gdyby nie to, zatrzymałby mnie ten właśnie zderzak.

Tak oto, jeżdżąc na kiepskich namiastkach opon polubiłem jazdę za tzw. TIRem - taki zazwyczaj nie miał lepszego hamowania.

Potem pilnowałem, żeby kupować samochód z oponami - wymogłem przełożenie syfów na jakieś (jakiekolwiek) opony w nowej Pandzie. No i ucieszyłem się, że mój nowiutki Kropas ma Micheliny.

_________________
Fiat Grande Punto Actual 2010 - 1.4 77 KM Estiva Blue&Me, Szary Chemical (595)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #485453 Wysłany: 27 Cze 2011, 22:19; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 08 Maj 2011,
Posty: 15
Droga Rzeszów -Kraków kilka lat temu, stary dobry PIIFL Wytrzeszcz Obwodnica Tarnowa ciemna noc , wychodzę z prawego zakrętu na budziku 1,5 PLN (wtedy jeszcze grzałem ile fabryka dała) Patrze na prawym pasie ciężarówka na awaryjkach.Odruchowo noga z gazu lekkie hamowanie i nagle strzał.Jednoczasowo straciłem 2 prawe koła (stalowa belka na jezdni)Jadąc prawym pasem zatrzymałem się po około 100 metrach na prawym poboczu nad głębokim rowem.Jak się utrzymałem na jezdni nie pamiętam ale była to niezła walka ;) Tirowiec powiedział po wszystkim,że usunął tę belkę ja zadzwoniłem po pomoc drogową i spędziłem resztę nocy pod serwisem Fiata na ul.Krakowskiej w Tarnowie.2 opony i felgi do wyrzucenia bo komuś coś odpadło z cieżarówki ech ;)
A tak po kilkuset tysiakach to by się uzbierało tych opowiesci jeszcze kilka ;)

[ Dodano: 27 Cze 2011 22:19 ]
ok jeszcze jedna ( dlaczego warto mieć orginalne części) Wieliczka ul.Matejki przejazd pod małym wiaduktem kolejowym .
Od strony Matejki powoli pod górkę wchodzi w zakret TIR , wiadomo zachodzi przy skręcie ;) na zakręcie GOLF (gostek z małżonką) ja dojeżdzam i widze jak TIR "zachodzi" na Golfa .Golf panika i rura na wstecznym .Ja już nie zdążyłem i "pierdut" Myślałem ,że pół Kropki nie ma a tu wysiadam a tylko rejestracja wgięta reszta wróciła na swoje miejsce.
Orginalny zderzak wytrzymał (nielakierowany i takie najlepsze) Teraz Evo Dynamic i ćmoje boje i aż strach się bać :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #485484 Wysłany: 27 Cze 2011, 22:49; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
jedna z najtrudniejszych sytuacji to wtedy kiedy już droga dwoi się i troi ;) czyli brak snu ;)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #485518 Wysłany: 27 Cze 2011, 23:32; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 08 Maj 2011,
Posty: 15
Thomas napisał(a):
jedna z najtrudniejszych sytuacji to wtedy kiedy już droga dwoi się i troi ;) czyli brak snu ;)

To też jest problem , mam już taka stacje za Malborkiem na której musze dospac tj bodaj Nowy Dwór Gdański .Tam dociągam z Krakowa i za Malborkiem nagle sen ... pewnie jakiś Komtur za tym stoi i straszy snem ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #485528 Wysłany: 27 Cze 2011, 23:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
jadę sobie z Wrocławia do domu
tj. DK8
byłem gdzieś w okolicach Kępna jeśli dobrze pamiętam, Droga dwujezdniowa, czteropasmowa.
Nie spiesząc się (jakieś 100-120km/h) jadę sobie po moim lewym pasie bo na prawym tir. Jezdnie rozdzielały plastikowe pachołki, które jakąś szkodę napewno by zrobiły... Jestem gdzieś w połowie tira, a ten zjeżdża na mój pas. Redukować nie było za bardzo na co, także gaz do spodu, maksymalnie ile mogłem się zbliżyć do lewej strony (do pachołków) i tylko patrzyłem jak blisko jest lusterka. Miał jakieś 10-20cm, nie więcej.
Chyba wtedy to najbardziej byłem skupany jeżdżąc autem. Moja luba też w szoku była.

Chociaż kiedyś zdarzyło się też wyprzedanie, a raczej wymijanie na trzeciego.
Jadę sobie, droga nie za wąska, ale tez nie szeroka. Na drodze stoi bus, prawymi kołami PRAWIE na poboczu. Z naprzeciwka tir - myślę sobie, po co zwalniać, zdąży tirem przejechać. No nie zdążył... On dość mocno po hamulcach, ja też mocno przycisnąłem (tak ze 120 do 80 zeszło) i trzeba było puścić, żeby jakoś kręcić kołami. Tirem zjechał blisko pobocza, a ja między nich. Byli nie dalej niż 20cm od każdego lusterka.

To się nazywa głupota... Były też inne sytuacje.
Jadę sobie ze szkoły, droga fajna. Mijam co się da. Mam tak 120, zakręt... za zakrętem auta stoją na drodze, ni chu chu żeby wyminąć, jedynie zjechać do rowu. Mocno po hamulcach i prawie zaliczyłem poloneza tracka, brakowało pół metra. Ale w sumie nie było tak źle - hamulce świeżo robione (chociaż ręcznego nie było) no i druga sprawa, że w razie czego mogłem zjechać na pobocze - zwane też rowem :P

Coś jeszcze bym sobie mógł przypomnieć... ale jeszcze będziecie bali się mnie na jakiś spot w przyszłości zaprosić :D

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #485618 Wysłany: 28 Cze 2011, 09:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Kalisz
Rejestracja: 03 Mar 2010,
Posty: 1618
Pomógł: 9
Pewnego pięknego dnia jadę sobie grzecznie 70-80 (w mieście w msc gdzie dozwolone 70 ) śmigam lewym pasem (na prawym ktoś się nie miłosiernie wlókł ) z daleka widzę na prawym pasie stoi na awaryjnych ciężarówka, dojeżdżam do niej a ona nagle z prawego pasa skręca w lewo :shock: (tuż przede mną ) to ja hamulec a za mną słyszę tylko piski opon i czekam. Ja zatrzymałem się metr przed naczepą tej ciężarówki. A gdyby ktoś nie wyhamował (był stosunkowo duży ruch) popchnął by mnie i wylądował bym na boku tej naczepy?? Za mną wyszedł jakiś koleś i zaczął opierd.... tego kierowce ciężarówki ale on miał wszystko głęboko i jechał sobie dalej...

Druga sytuacja jest podobna do historii staH W moim przypadku nie był to zjeżdżający TIR ale dostawczak, również miałem na budziku ok.100

Kolejne sytuacje które przychodzą mi w chwili obecnej do głowy związane są z użytkownikami rowerów... Mam zielone wbijam na prawo... zgodnie z przepisami przepuszczam pieszych (chodzi mi tu przejście na drodze poprzecznej) Wszyscy przeszli... powolutku i majestatycznie sobie ruszam a tu nagle 3 gówniarzy przejechało mi tuż przed maską... dosłownie z 20cm przed, no myślałem że mnie krew zaleje... a gdybym tak ruszył szybciej i potrącił tych "rowerzystów" miałbym tylko nie przyjemności....
Następna sytuacja z rowerzystami... jadę ok 60km (w mieście na niezbyt szerokiej drodze) zbliżam się do zakrętu na którym nieszczęśliwie umieszczone jest przejście dla pieszych, mimo wszystko noga z gazu... widzę z boku jadących po chodniku rowerzystów zatrzymali się elegancko przed przejściem.. aż tu naglę zza ich pleców wyskakuje mi na ulice jakieś dziecko na rowerze ( ok 9lat) j nie miałem szans zatrzymania się no to wbijam na przeciwny pas ruchu... (dobrze że nic z przeciwka nie jechało ) a dziecko zatrzymało się idealnie na środku mojego pasa... Jego rodzice musieli być troszkę zestrachani... (to Ci rowerzyści którzy zatrzymali się przed przejściem)
Mój apel uważajmy na rowerzystów sam śmigam sobie na rowerze ale nie zwalnia mnie to od myślenia....

_________________
FIAT PUNTO I 1998r. 185 000


Góra
 Profil  
 
 
 Post #485633 Wysłany: 28 Cze 2011, 10:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
michu0802 napisał(a):
Mój apel uważajmy na rowerzystów sam śmigam sobie na rowerze ale nie zwalnia mnie to od myślenia....

kwestia taka aby rowerzyści znali przepisy i również uważali :) Pamiętajmy że każdego obowiązuje czy kierowce, czy rowerzystę.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #485695 Wysłany: 28 Cze 2011, 13:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kamil
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Pruszków
Rejestracja: 19 Maj 2008,
Posty: 1975
Pomógł: 10
w 1997 roku jadąc Punto I 55 S mojego Ojca po trasie jednego z odcinków zmarłego już Rajdu Wisły... Punciak był nieźle katowany - na jedym z mostków nawet zaliczyłem mały lot (oj, głupi był młody człowiek, głupi lat 17....). hamulce też nieźle już śmierdziały. kończyłem już właśnie szaleństwa dojeżdżając do skrzyżowania ok 60-70 km/h a z głównej od prawej strony w "moją" wąską, drogę zaczęła skręcać stara, poczciwa Tatra, taka z "nosem" jak Ził... ja noga w hamulec, a tu skuteczności hamulców zero - fadding..... a Tatra coraz bliżej... minęła dobra chwila zanim złapałem na hamulec ręczny i jakoś zatrzymałem się parę metrów przed tym "nosem" ciężarówki. myślałem, że mi wówczas serce wyskoczy....

_________________
Forza Italia !

Punto Mk II FL 1.2 8V Active (czerwony) - był ...
Bravo II T-JET (granatowy metalik) - był ... ...
Panda 1.2 8V Dynamic (niebieska) - była ... ... ...
GrandePunto 1.2 8V Estiva (czarny prowokator) - był: topic49332.html
Seat Ibiza 6J (czerwona bo najszybsza) - jest: topic58217.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509652 Wysłany: 05 Paź 2011, 21:05; 
 Temat postu:
Synek napisał(a):
Ja swoim jeszcze nic takiego na szczescie nie mialem...


Powodzenia.
Za to ja miałem taką sytuację w zimę, jak jeszcze uczyłem się jeździć, więc jadę sobie spokojnie, 40 km/h akurat przy sygnalizacji świetlnej zielone mam to jadę, aż tu przy patrzę pieszy, mając czerwone światło spojrzał się na moją stronę (byłem od niego ok 20 metrów) a ten na nic nie patrząc sobie przechodzi mimo tego, ze ma czerwone światło, prawie zatrzymałem się do końca, chciałem wysiąść i wyzwać typa, ale się wstrzymałem bo już mi głupio się robiło przy instruktorze a on sam na to "co za kur** idiota, uważaj na takich". Żebym sam jechał czy ktoś ze znajomych obok mnie to bym się zatrzymał na środku drogi i by koleś w łeb dostał i by się nauczył.Pieszy to też uczestnik ruchu i on też musi uważać, bo zwykle to idzie na kierowcę jak się zdarzy wypadek z nie jego winy...fakt kierowca musi uważać ale wina tego który to spowodował.


Góra
  
 
 
 Post #515630 Wysłany: 29 Paź 2011, 12:43; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Anko
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: WROCŁAW
Rejestracja: 24 Paź 2011,
Posty: 8
Marzec 2011 Wrocław Śródmieście. Jadę do pracy aż tu nagle wyjeżdża VW wymuszając pierwszeństwo i co i bum :( Szkoda całkowita i miesiąc bez kropka :( ha dostałam zastępcze Grande.
Trasa Wrocław - Czarnków:Kropek Dostał kamieniem w maskę spod kół Tira:(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #515888 Wysłany: 29 Paź 2011, 23:37; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 02 Wrz 2011,
Posty: 2250
Druga połowa sierpnia w tym roku. Jechałem kropkiem na wakacje w karkonosze. W nocy lepiej mi się jeździ, więc z Torunia wyjechałem o 2. Kierowałem się drogą nr.80 do Bydgoszczy, bo musiałem tam do mieszkania jeszcze wpaść po parę gratów. Ciemno, pusta droga, ładna pogoda, pełen bagażnik, ja jadę kulturalnie 100/110 km/h. Za Złą wsią wychodzę z lewego łuku, a na lewym poboczu stoi auto na awaryjnych i mi mruga. Minąłem go, patrze w prawe lusterko, a on zawraca i zaczyna jechać za mną. Na liczniku nadal 100, wracam wzrok z lusterka na drogę i przed maską widzę dwa rowery postawione na pasie w poprzek, jeden obok drugiego. Brak szans na hamowanie. Wszystko trwało ułamek sekundy, ale w tym czasie pierwsza myśl: auto za mną stało na awaryjnych, pewnie był wypadek, na drodze pewnie ktoś leży, rowery są żeby choć trochę było go widać, jak uderzę w rowery to kogoś zabije. Momentalnie kierownica prawo / lewo .. wypadłem na pobocze, auto zarzuciło tył. Nigdy wcześniej nie wyprowadzałem auta z poślizgu przy takiej prędkości. Tańczyłem po obu pasach, na szczęście lewy był pusty. Zatrzymałem się daleko za rowerami, wysiadłem i pobiegłem zobaczyć o co chodzi (?!). Okazało się, że nikogo tam nie było. Ktoś postawił dwa stare rowery na pasie, chyba "dla jaj", a auto które mi migało, też dopiero co było po awaryjnym hamowaniu. Wywaliłem rowery do rowu i w tym momencie odpuściła mi adrenalina. Nogi mi się ugięły i musiałem posiedzieć na poboczu, zanim dalej wsiadłem do auta. Ogólny bilans po zdarzeniu to połamany klocek hamulcowy, rozszczelniona pompa hamulcowa i rozszczelniony siłownik sprzęgła. Auto zaczęło szybko pozbywać się płynu hamulcowego, ale i tak w tym stanie kropek szczęśliwie pojechał do Miłkowa i wrócił do domu.

_________________
Mój kropek 1.2 8v >>> >>> CO RAZ BLIŻEJ 300 <<<


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517338 Wysłany: 03 Lis 2011, 15:03; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Europy środkowej
Rejestracja: 27 Gru 2009,
Posty: 278
Zima, dużo śniegu, skrzyżowanie, droga miejska dwupasmowa. Ja na lewym pasie, kulturalnie 60 km/h, na prawym jakiś bus akurat skręcający w prawo. Byłem akurat zasłonięty tym busem i facet mi wskakuje czerwonym nissanem sunny z podporządkowanej. Reakcja błyskawiczna - hamulec w podłogę (jakie tam hamowanie pulsacyjne, na to nie było czasu) i kiera w lewo. Hamowanie zakończyło się na zaspie snieżnej akurat wysypanej na wysepkę. By nie było tego śniegu zaliczyłbym znak. Nissan akurat zatrzymał się pomiędzy prawym i lewym pasem, ale kto wie czy by sie w niego nie rąbnęło gdyby nie ucieczka. Efekt to dużo strachu, punciaczek nie draśnięty nawet.

_________________
... 1998.1.1.55.SX ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #550088 Wysłany: 18 Lut 2012, 17:22; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Gabriel
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Cielęta.
Rejestracja: 28 Lis 2011,
Posty: 814
Wczoraj mialem malo ciekawa stytuacje Punciakiem. Jechalem grzecznie 40km/h. Na drodze troche sniegu, a 100m przede mna luk w lewo, a na wprost domy. Chce leciutko przyhamowywac, a na drodze szklanka. Zero reakcji na hamulec i kierownice. Zarzucilem autem recznym w prawo, nastepnie w lewo i jakos zatrzymalem sie na chodniku, 2 metry od budynkow. Wyszedlem, zapalilem z nerwow, pojechalem dalej. Slabo sie jezdzi na wielosezonowkach i braku ABSow.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #550099 Wysłany: 18 Lut 2012, 19:10; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
Gabi napisał(a):
Slabo sie jezdzi na wielosezonowkach i braku ABSow.

powiem Ci tyle ciesz się że nie masz ABSu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #550131 Wysłany: 18 Lut 2012, 20:40; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
Jeden z najcięższych momentów to powrót z Katowic do miejsca zamieszkania naszą A4. Gdzieś mniej więcej w połowie drogi, a należy dodać, że rzecz miała miejsce w styczniu przy dużych opadach śniegu, jechałem przepisowe po naszej autostradzie. W pewnej odległości ode mnie, jadąc oczywiście prawym pasem, widzę, że robi się zatorek z ciężarówek - potocznie nazywanych TIR'ami - a więc od razu migacz w lewo i wymijam...

Niestety, pech chciał, że zator spowodowany był nie TIR'ami samymi w sobie, a tym, że A4 na obu pasach odśnieżana była przez piaskarko-posypywarko-spychacze. Gdzie dramat sytuacji? Jechałem cały czas przepisowe ma autostradzie, gdy zdałem sobie sprawę, że koleś jadący tym czymś przede mną nie ma sprawnych ani świateł tylnych, ani nie ma jednocześnie pomarańczowych - awaryjnych - które nakazują jazdę z drugiej strony ze względu na prowadzoną pracę remontową.

Mając ponad 110km/h i będąc bardzo blisko tyłu tej wielkiej ciężarówki wbiłem hamulec w podłogę (generalnie zdałem sobie sprawę, że właśnie moja jazda może zakończyć się błyskawicznie...) - nagle czuję, że auto w ogóle nie hamuje, sunie dalej (w aucie nie mam ABSów) i od razu przed oczami miałem widok wprasowanego białego Punto pod tył tej ciężarówki drogowej. Refleks, to jakiś w ogóle wewnętrzny impuls, i idąca przez głowę myśl "PULSACYJNIE!!!", co też zrobiłem, jak opętany zacząłem wciskać i popuszczać hamulec, auto zaczęło gwałtownie wytracać prędkość, udało mi się wyhamować przed tylną belką tejże ciężarówki, wbiłem od prazu prawy migacz, wjechałem za jadące wolno auta na prawym pasie (nie było miejsca, dlatego ostro hamowałem, gdyby nie było kolejki to po prostu zmieniłbym pas) i pojechałem dalej.

Powiem tylko tyle, że jak miałem odpalone na maxa ogrzewanie tak momentalnie puściłem zimny nawiew na maxa, bo aż gotowała mi się krew, głowa mnie wręcz parzyła!

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #550237 Wysłany: 19 Lut 2012, 01:01; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 02 Wrz 2011,
Posty: 2250
No cóż... nie jest to moje punto, a znajomej. Nie mniej smutny widok ... Na trasie w jej bagażniku zaparkował mercedes 190 D.


Załączniki:
Komentarz do pliku: przód

Komentarz do pliku: tył2

Komentarz do pliku: tył


_________________
Mój kropek 1.2 8v >>> >>> CO RAZ BLIŻEJ 300 <<<
Góra
 Profil  
 
 
 Post #554583 Wysłany: 02 Mar 2012, 15:16; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Janek
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Cork (Irlandia)
Rejestracja: 12 Lut 2012,
Posty: 30
Zdarzenie z przed miesiąca... jechałem pożyczonym kropkiem mk1 (1.2 8v) jechałem sobie na dwupasmówce spokojnie prawym pasem wyprzedzając kolumnę 3 czy 4 tirów jadących blisko siebie miałem na liczniku już ok 120km/h (ograniczenie do 100) w czasie wyprzedzania na lekkim łuku w prawo pod górkę gdzie nie mogłem widzieć co jest na górce zacząłem wyprzedzać już ostatniego tira a tu wyłania mi się jakaś wielka maszyna do naprawiania asfaltu na moim pasie wcześniej nie było żadnych informacji ze coś robią... szybka decyzja czy hamować czy cisnąc dalej...lusterko wsteczne... za mną jedzie mercedes s-klasa no to decyzja but do samego końca aż wyprzedzę tira.

"powinienem się zmieścić" pomyślałem jak już było za późno na hamowanie czy robienie czegokolwiek innego żeby się ratować...czas mi zwolnił normalnie jak w matrixie... serce to myślałem ze mi zaraz wybuchnie...zmieściłem się na styk, została na tylnym zderzaku tylko mała rysa kiedy zjazdzałem drogę tirowi... 2 sekundy później słyszę mega głośny huk.
ja zdążyłem....ale mercedes już nie.... zatrzymałem się na pasie awaryjnym i lecę na pomoc, dobiegam merc skasowany do przedniej szyby po prostu się wszystko zawinęło jak by pod samochód, koła silnik było pod mercedesem... podbiegam do kierowcy i uwaga !!otwieram drzwi!! tylko trochę zaskrzypiały poduszki to mu chyba wszystkie wybuchły ale koleś sam próbuje wysiąść z auta ale w szoku zapomniał ze go pasy trzymają odpiąłem mu pas i wysiadł... nikomu nic się nie stało...

a teraz pytanie co robiła tam ta maszyna do kładzenia asfaltu jak się chwile potem okazało kompletnie pusta?? :?:

Irlandczycy debile i kretyni poszli sobie na lunch do knajpy po drugiej stronie ulicy i tak zostawili maszynę na środku drogi :evil:

Jeśli komuś by się coś nie zgadzało to w Irlandii jest ruch lewostronny...

PS: jak wam to teraz opisuje to jeszcze serce mi szybciej bije...ide zapalić :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554584 Wysłany: 02 Mar 2012, 15:20; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Easy
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: SM/RP
Rejestracja: 11 Lut 2010,
Posty: 363
Pomógł: 1
moim najtrudniejszym przeżyciem z klekotem było to, jak chcąc zaparkować, musiałem wjechać pod krawężnik... wydawał się nie duży, ale szpilka wystająca z miski zahaczyła i się wyrwała z mocowaniem. Efekt? dziura w alu misce olejowej. Trochę nerwów, sen i następnie szukanie miski, jak najbliżej miejsca zdarzenia. Suma summarum i odkręcenie miski olejowej na pobliskim parkingu, zatkanie "dziury" i zawiezienie miski do spawania. 3h oczekiwania i przykręcenie miski oraz uzupełnienie oleju na parkingu.

_________________
Image
Moje JakToDymi


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554799 Wysłany: 02 Mar 2012, 23:34; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
fla5h87 napisał(a):
Zdarzenie z przed miesiąca... jechałem pożyczonym kropkiem mk1 (1.2 8v) jechałem sobie na dwupasmówce spokojnie prawym pasem wyprzedzając kolumnę 3 czy 4 tirów jadących blisko siebie miałem na liczniku już ok 120km/h (ograniczenie do 100) w czasie wyprzedzania na lekkim łuku w prawo pod górkę gdzie nie mogłem widzieć co jest na górce zacząłem wyprzedzać już ostatniego tira a tu wyłania mi się jakaś wielka maszyna do naprawiania asfaltu


Drobna uwaga - na zakręcie, pod górkę wyprzedzałeś? Dziwić się Irlandczykom, ale i Tobie...

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554833 Wysłany: 03 Mar 2012, 00:23; 
 Temat postu: Re: Wasze najtrudniejsze momenty na drodze za kierownica Pun
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
bunczu napisał(a):
Drobna uwaga - na zakręcie, pod górkę wyprzedzałeś? Dziwić się Irlandczykom, ale i Tobie...

przeczytaj jeszcze raz, ale tym razem ze zrozumieniem :>

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 362 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO