You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 17:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #443995 Wysłany: 22 Lut 2011, 20:52; 
 Temat postu: Zgubione kluczyki
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 26 Cze 2010,
Posty: 6
Parę dni temu zgubiłam kluczyki do mojego kropka (wiem, zbyt mądre to nie było) Jako, że Kropek nowy a w kluczyku był pilot od centralnego zamka to zastanawiam się czy istnieje jakiś inny sposób, żeby zabezpieczyć samochód przed ewentualną kradzieżą niż wymia zamków? Bo wymiana wszystkich zamków w samochodzie jakoś szczególnie mi się nie uśmiecha, a boję się tak zostawić auto pod blokiem, tym bardziej że w sytuacji braku kluczyka w razie kradzieży z AC nie dostanę ani grosza.

Co mogę zrobić? Błagam, doradźcie mi coś.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #444003 Wysłany: 22 Lut 2011, 21:05; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Nie tylko zamki, ale również trzeba zmienić częstotliwość centralnego zamka. Bo co Ci po zmianie zamków skoro ktoś sobie pilotem otworzy samochód? :> Nie wiem jak prawnie wygląda kwestia immobilizera - wybić szybę i odpalić starym kluczykiem to nie problem.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444040 Wysłany: 22 Lut 2011, 21:47; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 26 Cze 2010,
Posty: 6
hah, no fakt... o tym nie pomyślałam... A da się tylko zmienić tą częstotliwość centralnego zamka, tak żeby po prostu stary pilot nie działał? No bo przejść się z pilotem po paru parkingach ii popstrykać to nie jest problem, ale że komuś się bedzie chciało biegać po całym osiedlu i wkładać kluczyk do wszystkich fiatów to już mało prawdopodobne...

W ASO Fiata to sami naciągacze pracują, więc boję się że jak coś wymyślą i rzucą cenę to mi się już chyba bardziej będzie opłacało sprzedać Kropka i kupić nowego :P
Ale to chyba nie może być aż tak skomlikowane, w końcu takie rzeczy się przecież zdarzają :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444148 Wysłany: 22 Lut 2011, 23:20; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Wydaje mi się, że da się zmienić częstotliwość, pytanie tylko co "pan majster" powie. Albo, że się nie da i trzeba zmienić całą centralkę alarmu (nowoczesny sposób naprawiania wszystkiego :P), albo trafisz na kogoś obeznanego i chętnego do pomocy. Pamiętajmy jednak, że kluczyki również muszą nadawać na zmienionej częstotliwości. Na wszelki wypadek przejedź się lub zadzwoń jutro do ASO i przedstaw sprawę, a następnie napisz na forum co i jak ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444158 Wysłany: 22 Lut 2011, 23:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Nie wiem do jakiego ASO jezdzisz, ale jezeli chodzi o to na Przestrzennej, to nie czulem sie poki co tam naciagany a juz jakis czas korzystam z ich uslug - moge polecic. Ceny tez mieli w granicach rozsadku o ile pamietam, przynajmniej jeszcze z rok temu kiedy mialem okazje byc u nich ostatni raz z kropkiem, nie wiem jak teraz to wyglada.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #444326 Wysłany: 23 Lut 2011, 15:24; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 26 Cze 2010,
Posty: 6
No więc byłam w ASO fiata, zaproponowali mi albo wymianę zamków (1800zł) albo tylko nowy kluczyk i właśnie zmiana częstotliwości centralnego zamka (860zł)... więc chyba daruję sobie wymianę zamków, tym bardziej że i tak będę musiała za wszystko płacić z własnej kieszeni, bo korzystanie z AC się kompletnie nie opłaca :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444331 Wysłany: 23 Lut 2011, 15:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Chrzanów
Rejestracja: 23 Gru 2010,
Posty: 168
Dlaczego korzystanie z AC się nie opłaca?

W moim przypadku płace AC+OC 700zł miałem szkode z własnej winy wycenili na 3000zł po czym przelali na konto. Poleciało mi tylko 10% w skali roku czyli 70zł. Oczywiście po pełnym roku od szkody zniżka powraca. Ac w HDI


Góra
 Profil  
 
 
 Post #444396 Wysłany: 23 Lut 2011, 17:51; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 26 Cze 2010,
Posty: 6
No tylko że ja za AC+OC płacę 2084zł rocznie, więc jak dostałeś 3000zł, a podnieśli Ci składkę o 70zł to oczywiste, że się opłacało, ale jak ja mam dostać 800zł, a później podniosą mi składkę o niewiadomo ile (pani z PZU z którą rozmawiałam powiedziała, że o 20-30%) to nawet szkoda czasu na bieganie z tymi wszystkimi papierkami, bo to co dostanę z ubezpieczenia wróci z powrotem do nich w postaci wyższej składki... niech mnie pocałują w ... wiadomo. ZŁODZIEJE! :/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #448681 Wysłany: 05 Mar 2011, 02:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 02 Mar 2011,
Posty: 21
Jeśli można poradzić to ja bym jednak to z AC próbował zrobić i to w wersji full, czyli za 1800 zł. Mozna też podjechać do punktu dorabiania kluczy i tam zapytać. Wiem na 100% ze do częsci mozna "dopisac" klucze do pamięci centralki, tyle że tam był jeszcze pilot więc koszty okażą się naprawdę mało konkurencyjne w stosunku do ASO. A tak będzie wszystko na papier i napewno stare nie będą działały.
Chyba że jakis guła sciągnie komplet pod VIN autka to beda wtedy identyczne, i mam tu pewne obawy czy to nie ta wesja naprawy za 860 zł. Trzeba zastrzec więc że powinny się róznić.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO