You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 22:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 
 Post #383330 Wysłany: 26 Lip 2010, 18:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
bengal1 Raczej nie za 20zł, już lepiej kupić zwykłą lampkę za 5zł w markecie która dodatkowo będzie miała włacznik.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #383334 Wysłany: 26 Lip 2010, 19:04; 
 Temat postu:
A gdzie taką dostanę?
Norauto?


Góra
  
 
 
 Post #383382 Wysłany: 26 Lip 2010, 20:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
bengal1 Ja swoją kupiłem w Real, kosztowała 4,99zł, ma włącznik co jest lepsze niż przy fabrycznej lampce bo można wyłączyć lampkę np. w dzień lub gdy wietrzymy auto itp, jest prostokątna na żarówkę rurkową (c5w ? ) Mam ją już ze 4 lata, a nawet żarówki nie wymieniałem jeszcze. Jest montowana na tasmę dwustronną i idealnie pasuje w fabryczne miejsce koło głośnika.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #718353 Wysłany: 26 Lut 2014, 08:06; 
 Temat postu: Re:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 16 Maj 2013,
Posty: 111
Michalek napisał(a):
1. Fabrycznie w mojej wersji (Active) nie było chyba swiatełka w bagażniku, ale pod głośikiem po prawej stronie jest kabelek od oświetlenia. Kupiłem oryginalna lampke, ale po podłączeniu nie świeci Crying or Very sad Próbowałem już chyba wszystkiego i nie wiem co może być nie tak Crying or Very sad Skoro jest kabel, to napięcie też chyba jest Rolling Eyes Miał ktoś podobną sytuację?
2. Czy ww. wersji powinny działać kontrolki niezapiętych pasów i niezamkniętych drzwi ?



Ja tez mam kabelki z pod głosnika z oryginalna lampka wersja EL z klima i ABS szkoda tylkoz e tez nie mam w tej wtyczce w ogole napiecia próbowałem juz na przekreconym kluczyki na otwartych drzwiach gdzie tempka swieciła no wszystkiego i nic zero napiecia w kostce zaczynam sie zastanawiac czy włosi jak go składali dorzucili do zamka wyłacznik krancowy gdzie mogli by podłaczyc te lampke

_________________
post732903.html#p732903


Góra
 Profil  
 
 
 Post #718369 Wysłany: 26 Lut 2014, 09:41; 
 Temat postu: Re: Oświetlenie bagażnika i napięcie na wtyczce
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Ta krańcówka w zamku lubiala sie zacinać czesto, nasmaruj to czymś w sprayu i pogmeraj czymś żeby ja ruszyć.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #726312 Wysłany: 17 Kwi 2014, 12:44; 
 Temat postu: Re: Oświetlenie bagażnika i napięcie na wtyczce
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 17 Kwi 2014,
Posty: 1
siemka. znalazłem u siebie właśnie wtyczkę po prawej stronie w bagażniku tylko sprawdzałem napięcie i jest przy otwartym bagażniku i drzwiach, lecz problem leży w tym że po zamknięciu bagażnika i wszystkich drzwi nadal napięcie jest. czyli wychodzi na to że bagażnik nie ma własnego odcięcia napięcia i trzeba by było zakładać osobny wyłącznik żeby światło się cały czas nie świeciło ? :D :D pozdrawiam :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #726577 Wysłany: 19 Kwi 2014, 21:41; 
 Temat postu: Re: Oświetlenie bagażnika i napięcie na wtyczce
Offline
Puntoświr

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 273
Pomógł: 3
buladag napisał(a):
Ta krańcówka w zamku lubiala sie zacinać czesto, nasmaruj to czymś w sprayu i pogmeraj czymś żeby ja ruszyć.

_________________
Nie chciałem golfika, nie chciałem seata, musiał być Punto. Kropka, i nie ma bata..!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #739220 Wysłany: 05 Sie 2014, 13:54; 
 Temat postu: Re: Oświetlenie bagażnika i napięcie na wtyczce
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 05 Sie 2014,
Posty: 1
Witam wszystkim na tym forum.
W moim punto przestało działać oświetlenie bagażnika. Jak udało mi się sprawdzić winny jest mikroswitch w zamku pokrywy. Niestety przeczyszczenie WD40 nie naprawiło problemu. Jak wszyscy pewnie wiedzą, w zamku znajdują się dwa takie mikroswitche, jeden służy do włączania oświetlenia bagażnika, a drugi robi za czujnik otwartych drzwi. W moim przypadku ten drugi działa bezproblemowo. Nie chce mi się rozwiercać zamka by to naprawić. Nie wydaje mi się również opłacalny zakup nowego zamka by rozwiązać problem (chyba, że wiecie gdzie można kupić okazyjnie).

Zastanawiam się czy mogę połączyć przewody tak by ten działający microswitch uruchamiał zarówno oświetlenie jak i kontrolkę otwartych drzwi.
Wtyczka wygląda następująco:
Image
1 z 2 (są dwa druty) odpowiadają za oświetlenie, zaś 3 z 2 za kontrolkę. Spróbowałem zworką podpiąć dodatkowo 1 z 2 i zgodnie z moimi przewidywaniami działa zarówno oświetlenie jak i kontrolka (jak i ich wyłączanie). Pytanie, czy mogę bezpiecznie używać takiego rozwiązania na stałe. Co sądzicie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #785571 Wysłany: 03 Paź 2015, 21:12; 
 Temat postu: Re: Oświetlenie bagażnika i napięcie na wtyczce
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Odkopię trochę temat... Bowiem udało mi się znaleźć wtyczkę! Niestety brak na niej napięcia. Teraz się tak zastanawiam jak to zrobić. Sprawdzę jeszcze na wszelki wypadek bezpieczniki (bodajże F39?) ale jak on jest OK to oznacza, że w zamku mam 1 z 2 mikroswitchy. Teraz pytanie gdzie i jak trzeba ciągnąć wiązkę aby dołożyć ten przycisk? Co prawda nie mam zamiaru zmieniać całego zamka, spróbowałbym dołożyć jakoś bez uszkadzania zamka lub mikroswitch walnąłbym przy maskownicy głośnika. Jednak zależy mi na tym aby szło to przez body, bo w razie jakiejś awarii po tych 10 minutach odetnie prąd i nie rozładuje mi aku do zera :P

Tak przy okazji, przy otwarciu klapy bagażnika powinna zapalać się kontrolka otwartych drzwi na desce, skoro ten drugi switch za to odpowiada?

U mnie wtyczka była bardzo głęboko schowana, najwyraźniej ktoś wyjmował wykładzinę czy coś, że tak głęboko była ;p



@Edit:

Dobra, znalazłem schemat odpowiadający za oświetlenie bagażnika link: http://s2.ifotos.pl/img/Beztytulu_shxqxer.png

G40 lampa w przedziale bagażowym

RV - Czerwono/zielony kabel (+)
HN - Szaro/czarny (masa)
NS - Czarno różowy

E3040 - chodzi o zamek centralny, ale praktycznie sygnał wchodzi od razu do body... Jednak według schematu nr. 26 ma taki sam kolor jak ten idący do lampki (HN)

Plan mam taki: http://s2.ifotos.pl/img/Beztytulu_shxqxsr.png
Czyli podpiąć szaro/czarny idący do lampki z szaro/czarnym idącym do mikroswitcha nr. 1, a w kabel idący od mikroswitcha do body wlutować diodę.
Tylko czy wszystko będzie wtedy OK? No właśnie wg. mnie wydaje się być OK, ale nie jestem pewien, bo gdyby było tak pięknie i kolorowo to czy Fiat by tak nie zrobił od razu? :P

Drugi plan to z dostawianym mikroswitchem i tutaj praktycznie nie ma problemów - wstawiamy tam gdzie nam się podoba, na jednym końcu szaro/czarny a na drugim końcu microswitcha kabel do karoserii i ma grać :P Jednak chciałbym spróbować opcji nr. 1, z tego względu, że byłoby to ładniej wykonane. Może przy okazji odkryłbym dlaczego nie wyświetla mi kontrolki otwartych drzwi jak jest otwarta klapa. Zakładam brak przewodu masowego lub urwany, przecięty ew. brak przewodu idącego do body lub też uszkodzony. Niemniej jednak teraz zostaje mi tylko dowiedzieć się jak idą te kable, bo może być już dużo cięższym zadaniem :/ Wiem tylko, że NS - czarno/różowy ma iść do C30 czyli "masa tył lewa". Faktycznie w bagażniku po lewej stronie jest jakieś małe urządzono, które widać na tym zdjęciu autorstwa Ziutka997:
https://lh6.googleusercontent.com/-IqC7 ... C05558.JPG

Wie ktoś co to jest? To właśnie tam powinien wchodzić ten kabel (NS) :P

Są jakieś schematy gdzie pokazane jest którędy idą przewody czy coś?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #785580 Wysłany: 03 Paź 2015, 21:15; 
 Temat postu: Re: Oświetlenie bagażnika i napięcie na wtyczce
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Sprawdź krańcówkę w zamku (poruszaj nią) bo często lubi sie zawieszać.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #785586 Wysłany: 03 Paź 2015, 21:55; 
 Temat postu: Re: Oświetlenie bagażnika i napięcie na wtyczce
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
Próbowałem ściągnąć osłonę z klapy bagażnika aby sprawdzić czy są dwie czy jedna krańcówka ale nie bardzo wiem jak ją ściągnąć. Niemniej jednak słychać charakterystyczne jej klikanie (jak w myszce), więc musi działać :P Chyba, że jednak mam dwie krańcówki i ta druga się zablokowała.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #785588 Wysłany: 03 Paź 2015, 22:12; 
 Temat postu: Re: Oświetlenie bagażnika i napięcie na wtyczce
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Krancowka jest jedna i wbudowana w zamek. Nic Ci nie da zdjęcie pokrywy.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #785593 Wysłany: 06 Paź 2015, 18:51; 
 Temat postu: Re: Oświetlenie bagażnika i napięcie na wtyczce
Offline
Puntoświr

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 15 Mar 2015,
Posty: 646
Pomógł: 6
W P II FL coś się zmieniło? Bo przeglądałem ten jak i inny temat też o oświetleniu bagażnika i były nawet chyba fotki gdzie widać było 2 mikro styki.
(Mi. tym się posiłkuję: topic8059.html ) Dlatego też chce ściągnąć tą pokrywę, może ktoś kiedyś odłączył i zapomniał podłączyć wtyczki zamka... :P
Niemniej jednak, w poniedziałek przejrzę instalację. Do 36 pinu w 40 pinowym złączu (tym po lewej) powinien wchodzić HN (szaro/czarny) a do 33 pinu RV (czarno/zielony).
Po kablach powinienem pójść progami do bagażnika (tak mi się wydaje) i dostać się pod C30 - (masa tył lewa), stąd powinien iść RV do kostki i tam też powinienem znaleźć NS (czarno/różowy) który powinien pędzić do zamka w bagażniku, a po drodze powinienem znaleźć HN który będzie pędził jeden do kostki lampki a drugi pod C30 i stamtąd do body. Gdzieś coś musi być źle skoro nie ma ani podświetlenia ani informacji o otwartej klapie bagażnika.


Chociaż z tymi kolorami to będzie problem, bo przez szczelinę w pokrywie widziałem tam tylko brązowy i czarny kabelek, chociaż przy wtyczce lampki się zgadzają...
Jeżeli nic nie zdziałam, to po prostu przerobię instalację tak, że dam swój microswitch w plastik obudowy głośnika i też będzie OK :)

[ Dodano: 06 Paź 2015, 18:51 ]

Człowiek to czasami potrafi sobie zrobić pod górkę...
Sprawdziłem bezpiecznik, sprawdziłem kable przy body, sprawdziłem kable przy masie i nie wiedziałem co dalej robić więc postanowiłem jednak zdjąć tą osłonę z klapy bagażnika. Pierwsze co zobaczyłem to 4 kable (2 krańcówki) przy zamku, więc trochę się ucieszyłem i po chwili zauważyłem niepodłączony kabel do zamka. Klapa była malowana więc zapewne jakiś mchanior zapomniał podłączyć, a właściciel tego nie zauważył...

Wszystko śmiga, prąd jest teraz tylko zakupić trochę ledów i będzie śmigać jak należy, w końcu koniec mroku w bagażniku :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #839921 Wysłany: 08 Lis 2018, 00:59; 
 Temat postu: Re: Oświetlenie bagażnika i napięcie na wtyczce
Offline
Puntoświr

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 30 Lip 2018,
Posty: 136
U mnie rocznik 2000 SX lampka wygląda na fabryczną. Zapala się przy otwarciu bagażnika i gaśnie po zamknięciu.
Problem w tym, że ktoś włożył tam żaróweczkę ledową która nie oświetla nic...po prostu świeci jak płomyczek.
Próbowałem wkładać kilka sprawnych W5W ale żadna nawet nie mrygnęła na chwilę. Brak styku? Czy jakaś inna przyczyna?
Jutro zmierzę jakie na wtyczce jest napięcie...

[ Dodano: 08 Lis 2018, 00:59 ]

Był moment że kilka dni żaróweczka w bagażniku świeciła.
Potem znowu zapanowała ciemność.
Wziąłem miernik do ręki i sprawdziłem w gnieździe żarówki... 12,54V...ok... ale po włożeniu żaróweczki spadało do 0,54V...
Jako że miałem pod ręką taśmę LED szybkie lutowanie i taśma świeci.
Jednak zauważyłem jedną rzecz. Taśma świeciła jakby na pół gwizdka.
Po obmacaniu wszystkiego doszedłem gdzie jest przyczyna.
Mianowicie w zamku tylnej klapy. Wystarczy, że palcem ruszę zapadkę tylnego zamka o milimetr i światło pięknie się rozjaśnia. Kolejny rusz o milimetr i gaśnie czyli tak jak podczas zamkniętego bagażnika.
Tak jakby po otwarciu bagażnika kiedy zapadka odskakuje do końca był jakiś "opór / zwarcie".
Sprawdzałem to dziesiątki razy i rezultat taki sam... jak dam palcem zapadkę o milimetr wstecz świeci pięknie... puszczę i znowu świeci słabo.
Może ktoś podpowie jak się do tego dobrać i co może być nie tak w tym zamku? Chciałbym to poprawić tylko nie wiem czy i jak się da.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 89 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO