You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 13:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #458098 Wysłany: 31 Mar 2011, 20:22; 
 Temat postu: [Punto Evo] Żarówki świateł dziennych
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 05 Lut 2011,
Posty: 1296
Witam,

Pytanie mam takie. Kto ma Evo i wie jaki typ zarowek jest w tych dziennych? Czytałem instrukcję i wypisane są wszystkie żarówki oprócz tych. Sprawdzałem w instrukcji w dziale '' w razie awarii ''.
Czy jest ktoś w stanie mi udzielić odpowiedzi?

Z góry pozdrawiam, Czarny


Góra
 Profil  
 

 
 Post #458113 Wysłany: 31 Mar 2011, 21:10; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Mało osób ma evo. Może wyjmij żarówkę i zobaczysz jaką to? :>

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #458225 Wysłany: 01 Kwi 2011, 10:07; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
Instrukcja obsługi prawdę powie...

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #458251 Wysłany: 01 Kwi 2011, 11:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: 126
Silnik: 1.7 60KM D
Paliwo: CNG
Wersja: MyLive
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 05 Lut 2010,
Posty: 283
Ja mam Evo więc ci powiem :D

W instrukcji jest błąd i już o tym wiedzą wszyscy użytkownicy Evo ponieważ nie zmienili tam tego działu i podają jaka żarówka ma być w kierunkowskazie w Grande a u nas już kierunkowskazów tam nie ma.

Żarówki do świateł dziennych to W21W

Najprościej ją wyjąć i sprawdzić ja tak zrobiłem bo chcę zmienić na diodowe.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #458272 Wysłany: 01 Kwi 2011, 14:42; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
krism84 napisał(a):

Żarówki do świateł dziennych to W21W



Czyli identyczne jak do kierunkowskazów (białe, jak na tył w GP, z przodu barwiona), przeciwgielnego tył i cofania :wink:

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #458358 Wysłany: 01 Kwi 2011, 19:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: 126
Silnik: 1.7 60KM D
Paliwo: CNG
Wersja: MyLive
Województwo: lubelskie [L]
Rejestracja: 05 Lut 2010,
Posty: 283
krowka napisał(a):
Czyli identyczne jak do kierunkowskazów


może ale w każdym razie w instrukcji do Evo taka żarówka nie jest wymieniona a już na pewno nie ma wzmianki o żarówkach do jazdy dziennej po prostu nie uaktualnili tego działu w instrukcji


Góra
 Profil  
 
 
 Post #458458 Wysłany: 06 Cze 2011, 20:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 05 Lut 2011,
Posty: 1296
dzięki za odpowiedz wszystkim i pomoc, i sorry za mojego lenia ze sam nie sprawdziłem.

Pozdrawiam Czarny

krism84 to jak bedziesz zmieniał to powiedz mi z jakiej firmy kupiles lub podeslij jakas stronke, patrzylem na allegro ale zeby sie zdecydowac na dobra, ktora bedzie mocno swiecila to raczej teraz nie jestem wstanie sobie tego wyobrazic.

[ Dodano: 06 Cze 2011 19:32 ]
pozostawiłem temat świateł dziennych w sferze Led (kupiłem sobie takie dwie ledowe i nie świecą) a przechodzę to pozycji: czy philips lub osram robią żarówki w21w takie jak night breaker czy blue vision? szukałem na necie zaciekle żeby nie było że nie szukałem ale nic nie znalazłem, Może ktoś słyszał? Bo mam w pozycyjnych philipsy i fajnie świecą, do normalnych mijania kupiłem tungsram h4 i też jestem zadowolony i nawet lepiej świecą niż philipsy ale wciąż mnie nurtuje temat w21w. Ktoś coś słyszał?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #519028 Wysłany: 09 Lis 2011, 02:37; 
 Temat postu: Re: [Punto Evo] Żarówki świateł dziennych
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Legnica
Rejestracja: 24 Sie 2010,
Posty: 22
Podbijam bo sam ostatnio zająłem się wymianą żarówek w evo. Na mijania/drogowe dałem H4 Osram night breaker plus. Postojówki W5W philips bluevision. I muszę powiedzieć że jestem z takiej konfiguracji zadowolony. Night breakery naprawdę świecą dużo jaśniej i barwa jest bardziej biała. Jako drogowe świecą też dalej, co na naszych polskich, leśnych i "dobrze oświetlonych" dróżkach jest bardzo przydatne :wink: Postojówek początkowo nie chciałem zmieniać bo po co? Ale po wymianie H4, postojówki się wyróżniały w kloszu. Barwa wyraźnie żółta co trochę głupio wyglądało (dwukolorowe światło). Bluevision dają ładne białe światło i już się nie odcinają barwowo. Więc szczerze mogę polecić taki zestaw każdemu :wink:

Teraz wracając do tematu - chciałbym zmienić jeszcze właśnie dzienne W21W tylko podobnie jak poprzednicy nie znalazłem w internecie żadnej alternatywy poza ledowymi wynalazkami do których nie jestem zbytnio przekonany... Znaleźliście może coś nowego? Albo ktoś może polecić jakieś porządne ledowe zamienniki, które rzeczywiście świecą lepiej?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #519032 Wysłany: 09 Lis 2011, 06:22; 
 Temat postu: Re: [Punto Evo] Żarówki świateł dziennych
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 05 Gru 2010,
Posty: 641
Pomógł: 3
mati88 napisał(a):
Albo ktoś może polecić jakieś porządne ledowe zamienniki, które rzeczywiście świecą lepiej?


Żarówki świateł dziennych nie mają świecić lepiej w sensie oświetlania Tobie drogi, mają tak świecić, żeby inni kierowcy widzieli dobrze Twój samochód. Chyba że dla względów estetycznych, chodzi Ci o inną barwę światła..

_________________
Punto Evo 1,4 77KM B&Me, 5d
Czarno-czerwony Progressive
Mój czarnuch


Góra
 Profil  
 
 
 Post #519047 Wysłany: 09 Lis 2011, 09:42; 
 Temat postu: Re: [Punto Evo] Żarówki świateł dziennych
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 05 Lut 2011,
Posty: 1296
rufus295 napisał(a):
mati88 napisał(a):
Albo ktoś może polecić jakieś porządne ledowe zamienniki, które rzeczywiście świecą lepiej?


Żarówki świateł dziennych nie mają świecić lepiej w sensie oświetlania Tobie drogi, mają tak świecić, żeby inni kierowcy widzieli dobrze Twój samochód. Chyba że dla względów estetycznych, chodzi Ci o inną barwę światła..


To ja odpowiem tak, że gdy kupiłem żarówki Ledowe, i wybuliłem ponad 100zł na nie, to mimo opatentowania już sposobu na ich świecenie, zrezygnowałem z nich. Porównałem ilość światła, które wytwarzały na jednej stronie samochodu ledy i na drugiej zwykła w21w, i wygrała zwykła żarówka, mimo iż w ledowej, diody były te lepsze i świeciły na każdą stronę. Czy to w cieniu, czy z daleka pod słońce. Na ledach spokojnie można powiedzieć że nie widać samochodu.
Znalazłem kiedyś na jakieś aukcji w21w z kloszem niebieskim używane do świateł dziennych w oplach, ale sęk w tym że były dwuwłóknowe, a takich nie ma w Evo.

_________________
Usługi księgowe i ubezpieczenia - zapraszam ----->http://fiatpunto.com.pl/post647320.html#p647320

http://obrazki.elektroda.net/36_1315939518.gif


Góra
 Profil  
 
 
 Post #519077 Wysłany: 09 Lis 2011, 13:06; 
 Temat postu: Re: [Punto Evo] Żarówki świateł dziennych
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Legnica
Rejestracja: 24 Sie 2010,
Posty: 22
rufus295 napisał(a):
Żarówki świateł dziennych nie mają świecić lepiej w sensie oświetlania Tobie drogi, mają tak świecić, żeby inni kierowcy widzieli dobrze Twój samochód. Chyba że dla względów estetycznych, chodzi Ci o inną barwę światła..


Wiadomo, że w słoneczny dzień to nawet drogowych nie widać :wink:
Tak dokładnie chodzi o barwę ale jasność też. Bo co z tego, że będą białe skoro będą świeciły tak słabo, że nie będą spełniały swojego zadania?

CzarnyInside napisał(a):
To ja odpowiem tak, że gdy kupiłem żarówki Ledowe, i wybuliłem ponad 100zł na nie, to mimo opatentowania już sposobu na ich świecenie, zrezygnowałem z nich. Porównałem ilość światła, które wytwarzały na jednej stronie samochodu ledy i na drugiej zwykła w21w, i wygrała zwykła żarówka, mimo iż w ledowej, diody były te lepsze i świeciły na każdą stronę. Czy to w cieniu, czy z daleka pod słońce. Na ledach spokojnie można powiedzieć że nie widać samochodu.
Znalazłem kiedyś na jakieś aukcji w21w z kloszem niebieskim używane do świateł dziennych w oplach, ale sęk w tym że były dwuwłóknowe, a takich nie ma w Evo.


Czyli tak jak myślałem. Ledowe wynalazki to szmelc. No cóż pozostaje zostać na fabrycznych. Szkoda, że fiat wsadził tu takie niepopularne żarówki a nie chociażby P21W z których są chociażby VisionPlus z philipsa. Chociaż zastanawiam się czy takim wielkim problemem byłaby wymiana gniazda żarówki na inny typ :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #519082 Wysłany: 08 Maj 2016, 21:04; 
 Temat postu: Re: [Punto Evo] Żarówki świateł dziennych
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Będzin
Rejestracja: 05 Lut 2011,
Posty: 1296
mati88 napisał(a):
Chociaż zastanawiam się czy takim wielkim problemem byłaby wymiana gniazda żarówki na inny typ :>


Jak masz takie możliwości i sposoby na takie coś, to ja czekam na propozycję, bo raczej nie przychodzi mi nic do głowy jak ingerencja w gniazdo :E

[ Dodano: 08 Maj 2016 21:04 ]

Witam, trochę zeszło od ostatniego wpisu w temacie. Kupiłem żarówki w21/5w o barwie szkła niebieskiej, ze sklepu intermetowego, link poniżej.
http://www.auto-ledy.pl/product-pol-4512-Zarowka-Samochodowa-W21-5W-12V-T20-7443-Szklana-Niebieska-Xenon-12V.html
Chodzi pięknie, kolor światła jest dalece odbiegający od zwykłej żarówki. Dla mnie jest ok. Jutro wrzucę zdjęcie. Pozdrawiam :wink:

_________________
Usługi księgowe i ubezpieczenia - zapraszam ----->http://fiatpunto.com.pl/post647320.html#p647320

http://obrazki.elektroda.net/36_1315939518.gif


Góra
 Profil  
 
 
 Post #810629 Wysłany: 24 Sie 2016, 16:36; 
 Temat postu: Re: [Punto Evo] Żarówki świateł dziennych
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 17 Kwi 2010,
Posty: 1264
Pomógł: 11
CzarnyInside napisał(a):
mati88 napisał(a):

Witam, trochę zeszło od ostatniego wpisu w temacie. Kupiłem żarówki w21/5w o barwie szkła niebieskiej, ze sklepu intermetowego, link poniżej.
http://www.auto-ledy.pl/product-pol-4512-Zarowka-Samochodowa-W21-5W-12V-T20-7443-Szklana-Niebieska-Xenon-12V.html
Chodzi pięknie, kolor światła jest dalece odbiegający od zwykłej żarówki. Dla mnie jest ok. Jutro wrzucę zdjęcie. Pozdrawiam :wink:


Mógłbyś wrzucić zdjęcie jak świecą te żaróweczki ?

_________________
MOJE PUNTO EVO http://fiatpunto.com.pl/topic55029.html
MOJA BYŁE GP http://fiatpunto.com.pl/topic45699.html


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO