You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #489090 Wysłany: 10 Lip 2011, 01:38; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
mariano78, zobacz tutaj: http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... spomagania :>

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 

 
 Post #489106 Wysłany: 10 Lip 2011, 08:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
miałem podobnie w starym puncie. pojechałem wówczas do rybnika do typa który naprawia silniczki itp. kosztowało mnie to 100zł i 1h czasu. zrobione na poczekaniu. została podmieniona elektronika tzn takie duze czarne kostki (przekaźniki?) podmienił na nowe i jeszcze raz wygrzał wszystkie luty. od tamtego monentu zrobiłem ok 30kkm a potem sprzedałem auto :D

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #489175 Wysłany: 10 Lip 2011, 12:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HLX
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 23 Lut 2008,
Posty: 220
W ASO nowy silniczek 1200zł, nie wiem z jakiej miejscowości jesteś ale u mnie w mieście jeden koleś naprawia wspomagania w punto. Poszukaj na allegro aukcji dotyczącej naprawy wspomagania w punto i opisz im swój problem możliwe że to tylko silniczek będzie do wymiany o ile się spalił.

_________________
Punto 2 - 1.2 16V HLX


Góra
 Profil  
 
 
 Post #500292 Wysłany: 24 Sie 2011, 18:14; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 24 Sie 2011,
Posty: 2
Witam! Mój pierwszy post na forum więc proszę o wszelką wyrozumiałość ;)

Jesienią zeszłego roku doświadczyłem co znaczy wyłączające się wspomaganie. Czasami chodziło, czasami nie. Jedynym wyznacznikiem było to, że jeśli auto zostało odpalone na szybko (bez załączania zapłonu i odczekania chwili) to było pewne, że wspomaganie przestanie działać. Później trzeba było tylko czekać aż samo się włączy.

Dziś w końcu się zabrałem za rozkręcenie silniczka i ku mojemu zdziwieniu luty "na oko" były całe. Mimo wszystko przelutowałem i zalożyłem spowrotem. Okazało się, że to było właśnie to! Dlatego też warto samemu zacząć od tej niekoniecznie najprostrzej, ale najtańszej opcji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #500295 Wysłany: 24 Sie 2011, 18:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
los_anwilos wsio na forum o wspomaganiu jest :) łącznie o centralce i czujniku skrętu


Góra
 Profil  
 
 
 Post #506841 Wysłany: 22 Wrz 2011, 21:34; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Mysłowice
Rejestracja: 22 Wrz 2011,
Posty: 8
Wielkie dzięki autorowi kilka miesięcy temu padło mi wspomaganie, pojechał do serwisu i usłyszałem cenę ponad 1000 zł. Dzięki tej radzie zaoszczędziłem te pieniądze.

_________________
Punto II
Rok produkcji: 2000
Silnik: 1.2 8v


Góra
 Profil  
 
 
 Post #524187 Wysłany: 26 Lis 2011, 17:23; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Forumowicz

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Go!
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 10 Kwi 2011,
Posty: 4
Witam,
również miałem problem z wspomaganiem ( raz na kilka zapaleń kontrolka od wspomagania nie chciała gasnąc i tym samym nie było wpomagania ) lecz dzięki Wam udało mi się to naprawić. Problemem tak jak opisujecie okazały się przekaźniki. Z doświadczenia wiem ( z wykształcenia i zawodu jestem elektronikiem ) że przekaźniki mają określoną wytrzymałość mechaniczną ( ilość cykli pracy ), dlatego uważam, że jeśli wniesiemy już nieco pracy aby dostać się do silnika to warto te przekaźniki wymienić. Koszt przekaźników to ok. 13zł. Dużo niejasności co do przekaźników pojawiło się na forum, więc prostując: oryginalnie są zamontowane przekaźniki zwierne na 12V i na dokładnie takie wymieniłem - produkcji RELPOLA. Dokładnie był to model: RA2-3082-15-1012. Zamiennik gabarytowo nieco różni się od oryginału dlatego przed wlutowaniem musiałem zgiąć mu nóżki.
Z uwagi, że elektroniką zajmuję się na co dzień, jeśli ktoś z Krakowa czy okolic miałby problem z wymianą służę pomocą.


Załączniki:
Komentarz do pliku: Wymieniony przekaźnik ( w przeciwieństwie do oryginału jest bez obudowy ) Dlatego przy montażu należy uważać na cewkę.

Komentarz do pliku: Przekaźnik powinien być zwierny jak pierwszy z lewej ( model 82 )

Góra
 Profil  
 
 
 Post #525307 Wysłany: 30 Lis 2011, 23:29; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 31 Paź 2007,
Posty: 237
Elektronika w Punto II, to jest czarna magia.Trzy miesiące jeździłem bez wspomagania, już myślałem, że padło na zawsze.Tymczasem pewnego mroźnego poranka,po odpaleniu silnika, kierownica zaczęła się kręcić wyjątkowo lekko a czerwona lampka się nie zapaliła.Wspomaganie zaczęło działać. Niestety po trzech dniach,gdy odpaliłem auto po tankowaniu na stacji, znów przestało działać. To jest dopiero zagadka? Czy ktoś miałby coś do powiedzenia w moim temacie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #526484 Wysłany: 05 Gru 2011, 01:45; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Forumowicz

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Go!
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 10 Kwi 2011,
Posty: 4
talsen napisał(a):
Elektronika w Punto II, to jest czarna magia.Trzy miesiące jeździłem bez wspomagania, już myślałem, że padło na zawsze.Tymczasem pewnego mroźnego poranka,po odpaleniu silnika, kierownica zaczęła się kręcić wyjątkowo lekko a czerwona lampka się nie zapaliła.Wspomaganie zaczęło działać. Niestety po trzech dniach,gdy odpaliłem auto po tankowaniu na stacji, znów przestało działać. To jest dopiero zagadka? Czy ktoś miałby coś do powiedzenia w moim temacie?


Na początek zacząłbym od wymiany przekaźników, jeśli to nie pomoże to można wymienić czujnik skrętu a jeśli problem jest nadal to najprawdopodobniej centralka.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #529153 Wysłany: 14 Gru 2011, 21:21; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Grzegorz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 14 Gru 2011,
Posty: 7
Witam,
W moim Punciaku jakis miesiąc temu podczas manewrów na parkingu wyłączyło się wspomaganie i nie włączyło się ponownie. Pojechałem do warsztatu, gdzie mechanik po podłączeniu do kompa stwierdził uszkodzenie silniczka, po wymianie jeżdziłem około tygodnia i znowu sie wyłączyło ale po ponownym odpaleniu problem zniknął, po kilku dniach znowu się wyłączyło po przejździe przez nierówności i nie pomogło ponowne wyłączenie i włączenie, wymieniłem na kolejny silniczek ale bez zmian, zauwazylem ze w FES-ie po odpaleniu silnika napięcie wewnętrzne centralki spadało do około 3V, stwierdziliśmy, że pewnie problem z czujnikiem.Poddałem się, jakie moje było zdziwienie gdy się okazało, że rano było wszystko ok. Wspomaganie działa napięcia oba w FES-ie prawie równe. Z napięciem to może nie być żaden trop, bo pewnie jak wyłącza się wspomaganie to i napięcie w centralce może być rozłączane czy obniżane. Zadzwoniłem do gościa od którego brałem części po czujnik on powiedział że to może być problem z centalką, teraz już sam nie wiem co może byc przyczyną. Może wy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii. Czekam na rzeczowe propozycje. POMOCY!!! ;-)

p.s.
W sumie to chyba niewiele zostało do wymiany ;-) jeszcze tylko centralka lub czujnik i po problemie, no chyba że moga być jeszcze inne przyczyny.;-(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #530618 Wysłany: 20 Gru 2011, 01:05; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 30 Sie 2011,
Posty: 35
Witam.
Dziś doświadczyłem co znaczy brak wspomagania, parkując tyłem na parking pod pracą do tego skręcając kierownicą w lewo usłyszałem średnio głośne uderzenie (dokładnie nie wiem gdzie) czerwona kontrowlka się zapaliła i szlag trafił wspomaganie. Wymęczyłem parkowanie bez wspomy trochę się napociłem :) zgasiłem silnik odpaliłem i jest okey (narazie). Ale już zaczynam się orientować w tym temacie co i jak. Także od jutra "City OFF" bo podobnież się przegrzewa co zwiększa podatność na awarie wspomagania, a jeździłem z włączonym City jakieś 3 miesiące i być może tu leży problem..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #530725 Wysłany: 20 Gru 2011, 14:52; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 20 Gru 2011,
Posty: 3
Witam wszystkich.
po wielkich poszukiwaniach i wizytach u różnych mechaniorów moge z czystym sumieniem polecić firmę z Poznania www.elektronic-serwis.pl znalazłem ich na innym forum i wiem co znaczy znaleść dobrego fachowca bo w ASO to mają od cene 3000zł za naprawę wspomki.Można sie umówić i podjechać na samą diagnostykę komp. ja tak zrobiłem i od razu powiedzieli ile bedzie kosztować,zapłaciłem 900zł i dostałem rok gwarancji na naprawe. :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #544362 Wysłany: 04 Lut 2012, 19:04; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 17 Wrz 2011,
Posty: 64
Witam.

Również mam problem ze wspomaganiem kierownicy w moim kropku. Kontrolka czerwonej kierownicy świeci gdy kręcę maksymalnie w lewo kierownicą na zimnym silniku. Wówczas niemal nie da się wykonywać żadnych manewrów; chodzi bardzo ciężko. Problem pojawia się tylko zimą w ujemnych temperaturach. Po restarcie silnika i lekkim jego rozgrzaniu usterka już się nie pojawia. Dodam, że kilka dni temu punto zostało podłączone do komputera, który żadnych błędów nie wykazał.

_________________
Granatowe Punto II sx 1,2 8V 60 KM ;]

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #591160 Wysłany: 18 Cze 2012, 14:23; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 16 Kwi 2012,
Posty: 3
Witam serdecznie i wielkie dzięki miałem dokładnie ten sam problem i tak dodam jak ktoś się nie chce męczyć z wyciągnięciem silnika wspomagania to proponuje odkręcić kolumnę kierownicy . Są tam cztery nakrętki na klucz 13 najlepiej nasadowy wtedy otrzymamy dobry dostęp do wszystkich śrub silniczka :cyclopsani:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #599110 Wysłany: 19 Lip 2012, 10:53; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Forumowicz

Imię: samochod
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 28 Lut 2011,
Posty: 3
zaczynaja mi sie problemy z wspoooomaganiem, raz na jakis czas sie zapali kontrolka i wspomaganie nie dziala, po ponownym uruchomioeniu silnika wszystko dziala;) Problem jest tez taki ze podczas postoju, gdy są koła wyprostowane i lekko ruszam kierownicą w lewo lub w prawoo odczuwalne są dziwne zgrzyty-szmery-przeskoki ale tylko przy delikatnych ruchach kierownicą, tak 5 stopni w lewo 5 stopni w prawo, jednak mimo wsyzstko wspomaganie dziala, city nie uzywam praktycznie, hm moze to byc wina zimnych lutów czy bardziej przekaznikow?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #600319 Wysłany: 26 Lip 2012, 08:51; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Forumowicz

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Star
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 26 Lip 2012,
Posty: 1
Witam,

Kupiliśmy żonie Punto i po dwóch dniach użytkowania mamy ten sam problem co wszyscy w tym poście.
Czy znacie elektryka w Warszawie który te luty styki przekaźniki naprawiam w rozsądnej cenie?

z góry dzięki za namiary

p


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607693 Wysłany: 27 Sie 2012, 13:32; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Forumowicz

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 14 Maj 2012,
Posty: 2
Naprawę swoich auto powierzajcie TYLKO w sprawdzonych warsztatach, nie oddawajcie auta żadnym "podwórkowym" fachowcom, nawet jeżeli ich ogłoszenia wzbudzają zaufanie. Tutaj opisałem przygodę, jaka mnie spotkała, gdy zaufałem jednemu z takich mechaników: http://www.nitka.net.pl/~ab/czujnik/index.htm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607697 Wysłany: 27 Sie 2012, 13:47; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
Matryx, jak byś chciał podłączyć Kropa pod kompa pisz do mnie śmiało mam wszystko co potrzebne do diagnostyki silnika, poduch i wspomagania, mogłeś zapytać w ASO ile sobie życzą za tą przyjemność


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607725 Wysłany: 27 Sie 2012, 17:02; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Panowie, ten temat to jest manual i nie piszemy tu o swoich problemach, od tego jest inny temat!

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #611382 Wysłany: 12 Wrz 2012, 12:39; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Forumowicz

Imię: igor
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Rejestracja: 15 Lis 2011,
Posty: 2
Witam koledzy, jestem szczęsliwym bądż "nie" posiadaczem wersji PUNTO II FL 2003 r (przebiegu 215 tys) tego dziwacznego fiata z dziwacznymi lampami przednimi . Już od jakiegoś czasu zaczęły mi się zapalać stringi , zacząłęm więc pilnie szukać jakiegoś forum z opisanym wyjsciem z problemu . Ostatnio objawy były takie że co chwila mi się to zapalało , po wyłaczniu zapłonu i ponownym odpaleniu znikało( więc po cihcu myslę sobie centralka ok ). Odrazu napiszę że u mnie wyłaczało się przy jeździe na wprost, i tu usterka nie pasuje do większości opisywanych przez was objawów.
No to sru wydrukowałem sobie instrukcję "Przyjaciela" naprawy domniemanego problemu(nadmienię bardzo dobrze opisana), poswięciłem może 2 godziny . Po zdemontowaniu silniczka okazało się że nie ma na nim żadnych przekaźników (byłem zły bo widać że nigdy tam nikt łapek nie pchał bo wszystko fabryczne nawet plomby na śrubkach a ja tam łapy niepotrzebnie wsadziłem :wink: ) - o taki sam jak u kolegi "sympatyk kropek" a luty są OK. No to już się załamałem podejrzenie padło na CZUJNIK SKRĘTU - ok 500 zł i zabawa z kalibracją - masakra. Wieczorem jeszcze poczytałem rózne forumy i gdzieś mi wpadł w oko bardzo krótki tekst o sprawdzeniu masy . No to sru do garażu klemy won , papier ścierny w dłoń i czyszczenie klem i aku , przejażdzki wczoraj już nie robiłem , bo byłem pewny że to nie to a tą operację wykonałem tylko profilaktyczne.
Dzisiaj zasuwam do pracy i zero problemu.
Na początku nie zwracałem na to uwagi i wogóle nie brałem do dyni tego że nierównomierna praca silnika wynika ze złego styku klem na aku !!! Dzisiaj odpaliłem silniczek pracuje równiutko STRINGI się nie zapalają. jestem happy . Narobiłem się tylko niepotrzebnie a przyczyna totalnie błacha.
Więc jeżeli sięcoś dzieje źle to szukajmy najpierw problemu w elektryce auta , a później diagnostyka komputerowa i demontaże.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #615222 Wysłany: 27 Wrz 2012, 13:22; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 26 Mar 2012,
Posty: 5
Wymieniłem dzisiaj przekaźniki , niestety nic to nie pomogło. Od dłuższego czasu wspomaganie się nie włączało nawet na chwile , po wymianie przekaźników dalej to samo, nawet nie drgnie... ;( Nie wiem co jeszcze moze być przyczyną niedziałającego wspomagania.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #615228 Wysłany: 27 Wrz 2012, 13:44; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3618
Pomógł: 31
Wróżka _marcin00_ mówi: Podłącz do komputera i będziesz wiedzieć :wink: Inaczej możesz wymienić pół samochodu i problemu nie rozwiążesz.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #615240 Wysłany: 27 Wrz 2012, 14:30; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
laci1, ten temat to jest instrukcja naprawy, a nie pytanie o problem. Do tego są inne tematy na forum.

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #621235 Wysłany: 22 Paź 2012, 09:56; 
 Temat postu: Re: naprawa wspomagania kierownicy
Offline
Forumowicz

Imię: grzegorz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 02 Lis 2011,
Posty: 1
dzieki za podpowiedzi,u mnie wystarczyło tylko wymontować silniczek i ponownie go zamontować,po prostu gdzieś nie stykało[bez rozkręcania płytki].pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #669023 Wysłany: 22 Maj 2013, 00:20; 
 Temat postu: Re:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 31 Paź 2007,
Posty: 237
PshemoHGT napisał(a):
naprawił ktoś może to wspomaganie?

Ja naprawiłem. Od 1,5 roku ciągle wspomaganie się raz włączało, raz wyłączało. Pojechałem na diagnostykę do firmy naprawiającej wspomagania za 600 do 1100 zł. Dwukrotnie wyskoczył błąd silnika wspomagania. Diagnostyka kosztowała mnie 50 zł. Przeczytałem gdzieś na forum, że jak pada silnik ,to w zasadzie tylko 2 przekaźniki, które znajdują się na płytce drukowanej silnika. Zacząłem szukać w necie takich przekaźników. Oryginały Siemens lub Zyco w zasadzie nie osiągalne ,a jeżeli tak ,to drogie. Znalazłem ofertę zamienników o identycznych parametrach i wymiarach za 15 zł sztuka. Kupiłem je ,co z przesyłką kosztowało mnie 43 zł. Pomyślałem,że wymienię je, ponieważ nie mam nic do stracenia,bo wspomaganie i tak nie działa. Wykręciłem silnik, przygotowałem lutownice transformatorową i wymontowałem płytkę z przekaźnikami z silnika.Robota zajęła mi 5 godzin ponieważ na co dzień nie zajmuję się elektroniką. Przy wylutowywaniu jednego przekaźnika ,zerwał mi się milimetr ścieżki na płytce ale lutem udało mi się połączyć nóżkę nowego przekaźnika ze ścieżką. Tam jest "masakra", ponieważ pod przekaźnikami idą metalowe styki ,wlutowane w płytkę ,a do nich są przylutowane nóżki przekaźnika, ale jakoś z tym problemem sobie poradziłem, tylko uprzedzam ,że nie jest łatwo. Wlutowałem oba przekaźniki zamontowałem płytkę do silnika i przylutowałem 6 przewodów do płytki. Następnego dnia rano, zamontowałem silnik pod kierownicą. Odpaliłem,chwytam kierownicę,wspomaganie działa, city działa. Jeżdżę dopiero trzy dni ,więc jeszcze nie mam odwagi się cieszyć ,ale gdy na diagnostyce wyskoczy błąd silnika ,to radzę wszystkim spróbować, bo to może być to. Jak wiadomo może się jeszcze popsuć centralka i czujnik obrotu kierownicy. W moim przypadku ,na razie jest to tylko silnik.

[ Dodano: 22 Maj 2013 00:20 ]

maaatti napisał(a):
zaczynaja mi sie problemy z wspoooomaganiem, raz na jakis czas sie zapali kontrolka i wspomaganie nie dziala, po ponownym uruchomioeniu silnika wszystko dziala;) Problem jest tez taki ze podczas postoju, gdy są koła wyprostowane i lekko ruszam kierownicą w lewo lub w prawoo odczuwalne są dziwne zgrzyty-szmery-przeskoki ale tylko przy delikatnych ruchach kierownicą, tak 5 stopni w lewo 5 stopni w prawo, jednak mimo wsyzstko wspomaganie dziala, city nie uzywam praktycznie, hm moze to byc wina zimnych lutów czy bardziej przekaznikow?

Najpierw jedź na diagnostykę,która wykaże czy pada silnik,centralka sterowania wspomaganiem czy czujnik obrotu kierownicy. Jeżeli silnik ,to wymiana przekaźników kończy problem. Jeżeli centralka lub czujnik to tylko wymiana tych elementów ponieważ są nienaprawialne. Ja wymieniłem osobiście przekaźniki w silniku i wspomaganie działa.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO