You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 20:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

6÷2(1+2)=?
1 30%  30%  [ 16 ]
9 61%  61%  [ 33 ]
1000500100900 9%  9%  [ 5 ]
Razem głosów : 54
Autor Wiadomość
 
 Post #470086 Wysłany: 04 Maj 2011, 14:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
juz nawet nie chce myslec co by sie dzialo, gdybysmy wyszli poza dodawanie/odejmowanie/mnozenie/dzielenie :?

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #470087 Wysłany: 04 Maj 2011, 14:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: z za zakrętu :)
Rejestracja: 15 Kwi 2010,
Posty: 78
Patrzę, czytam i nie wierzę, że to już czwarta strona wywodu :E

_________________
Grande Punto 2009
1.4 8V Dynamic + Blue&Me
Niebieski Rock&Roll


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470088 Wysłany: 04 Maj 2011, 15:04; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
bonku napisał(a):
b3liar napisał(a):
no właśnie z tym końcem mianownika nie jest to takie do końca logiczne, przyjmijmy, żę 1+2=a, wtedy mamy 6÷2a, dla mnie logiczniejsze będzie że to 6/(2a), a nie (6/2)*a

a że jest kolejność wykonywania działań to wiadomo, i ogólnie to nie na z tym problemu

skoro twierdzisz ze kolejnosc wykonywania znasz, to dlaczego sie do tego nie stosujesz? po co wstawiasz nawiasy, ktore zmieniaja calkowicie wynik?

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470094 Wysłany: 04 Maj 2011, 15:23; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
bonku napisał(a):
no właśnie z tym końcem mianownika nie jest to takie do końca logiczne, przyjmijmy, żę 1+2=a, wtedy mamy 6÷2a, dla mnie logiczniejsze będzie że to 6/(2a), a nie (6/2)*a

Wróćmy do szkoły podstawowej. Nie pamiętam w której klasie były ułamki, ale chyba okolice trzeciej.

2a + [jedna druga]a = ?
Wg tego co powyżej napisałeś to wynik powinien być 2a + 1/(2a), a nie 2,5a ;)

Bardziej łopatologicznie:
Jaś miał 2 jabłka (2a) i dostał pół jabłka od Małgosi (1/2a). Ile w sumie jabłek ma Jaś? Bo z cytatu bynajmniej nie wynika, że 2,5 jabłka :P

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470137 Wysłany: 04 Maj 2011, 17:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Dzizis... muszę swoje dziecko przypilnować w nauce bo widzę ze teraz w matematyce coraz więcej pyskówek i filozofii niż ściśle określonych zasad. Nie kumałem o co w tym temacie chodzi bo mi wychodziło zawsze 9 i nijak nie mogłem tej jedynki wydobyć, a tu proszę "wszystko się da".
I dla mądrali sypiacych kolejności działań najpierw nawias, potem dzielenie i mnożenie które są równorzędne (czyli tak jak leci od lewej do prawej po kolei a nie najpierw mnożenie a później dzielenie). Dodawanie i odejmowanie tez jest równorzędne.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470158 Wysłany: 04 Maj 2011, 17:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
domin45670 napisał(a):
bonku napisał(a):
no właśnie z tym końcem mianownika nie jest to takie do końca logiczne, przyjmijmy, żę 1+2=a, wtedy mamy 6÷2a, dla mnie logiczniejsze będzie że to 6/(2a), a nie (6/2)*a

Wróćmy do szkoły podstawowej. Nie pamiętam w której klasie były ułamki, ale chyba okolice trzeciej.

2a + [jedna druga]a = ?
Wg tego co powyżej napisałeś to wynik powinien być 2a + 1/(2a), a nie 2,5a ;)

Bardziej łopatologicznie:
Jaś miał 2 jabłka (2a) i dostał pół jabłka od Małgosi (1/2a). Ile w sumie jabłek ma Jaś? Bo z cytatu bynajmniej nie wynika, że 2,5 jabłka :P


A teraz to ja nie wiem o co tobie chodzi. w rownaniu 6÷2(1+2) za 1+2 damy a, czyli 1+2=a, otrzymamy 6÷2a, wiec skad te jablka. chodzi o zapis, czy to bedzie

6
----
2a

czy

6a
---
2
????????????

normalnym jest 2a + [jedna druga]a = 2,5a


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470164 Wysłany: 04 Maj 2011, 17:52; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
6a
---
2
ale sobie utrudniasz zycie, po co tak kombinowac ;)

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470166 Wysłany: 04 Maj 2011, 17:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 26 Lip 2010,
Posty: 626
Pomógł: 1
blad tkwi w zapisie, bo dla kolegi zapis "2(1+2)" oznacza tyle co "(2(1+2)" a to tak nie jest ;) jakby było zapisane 2*(1+2) to myślę, że mniej osób dałoby się nabrać :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470181 Wysłany: 04 Maj 2011, 18:26; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: korczyna k krosna
Rejestracja: 06 Lis 2007,
Posty: 487
w sobote mam kolosa z matematyki i statystyki wiec lepiej już wiecej nie bede czytał bo połowa postów jest poniżej jakiegokolwiek poziomu :E no ale teraz jest takie nauczanie też nieciekawe, dam przykład, w sobote kuzynka pojechała z kolegą (studentem 2 roku budownictwa) do sklepu. Chciała kupic farbe, powiedziała mu wymiary pokoju a on nie potrafił obliczyc powierzchni ścian :roll:

_________________
GP 1.4 8v


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470323 Wysłany: 04 Maj 2011, 23:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
Cytuj:
blad tkwi w zapisie, bo dla kolegi zapis "2(1+2)" oznacza tyle co "(2(1+2)" a to tak nie jest


zapis 2(1+2) i 2*(1+2) oznaczają dokładnie to samo.

mam inne rozwiązanie problemu. Wciągam 2 pod nawias, tego mi nikt nie zabroni, nie jest to niezgodne z jakąkolwiek zasadą działań matematycznych. Otrzymuję 6÷(2*1+2*2))=6÷(2+4)=6÷6=1, więc jeden jest odpowiedzią prawidłową


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470326 Wysłany: 04 Maj 2011, 23:32; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
bonku napisał(a):
Cytuj:
blad tkwi w zapisie, bo dla kolegi zapis "2(1+2)" oznacza tyle co "(2(1+2)" a to tak nie jest


zapis 2(1+2) i 2*(1+2) oznaczają dokładnie to samo.

mam inne rozwiązanie problemu. Wciągam 2 pod nawias, tego mi nikt nie zabroni, nie jest to niezgodne z jakąkolwiek zasadą działań matematycznych. Otrzymuję 6÷(2*1+2*2))=6÷(2+4)=6÷6=1, więc jeden jest odpowiedzią prawidłową

Dalej robisz ten sam błąd, stale się upierasz, że (1+2) jest w mianowniku razem z tą dwójką 6/2(1+2). Mnożysz mianownik przez (1+2) podczas gdy to jest w liczniku i dotyczy stricte cyfry 6, a nie 2. Wykład z nawiasów był na wcześniejszej stronie. No i odsyłam do niezawodnego excela. Może jakiś wykładzik pt. "dlaczego excel źle liczy?" ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470331 Wysłany: 04 Maj 2011, 23:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 26 Lip 2010,
Posty: 626
Pomógł: 1
bonku napisał(a):
Cytuj:
blad tkwi w zapisie, bo dla kolegi zapis "2(1+2)" oznacza tyle co "(2(1+2)" a to tak nie jest


zapis 2(1+2) i 2*(1+2) oznaczają dokładnie to samo.

mam inne rozwiązanie problemu. Wciągam 2 pod nawias, tego mi nikt nie zabroni, nie jest to niezgodne z jakąkolwiek zasadą działań matematycznych. Otrzymuję 6÷(2*1+2*2))=6÷(2+4)=6÷6=1, więc jeden jest odpowiedzią prawidłową


6÷2*(1+2)=6÷2*3=3*3=9

dziękuje :) po co kombinowac z wciaganiem gdzies dwojki :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470354 Wysłany: 05 Maj 2011, 07:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
widze ze kolega bonku jest niereformowalny, mam nadzieje ze matury z matematyki dzis nie pisze ;)

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470358 Wysłany: 05 Maj 2011, 08:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
greg505 napisał(a):
6a
---
2
ale sobie utrudniasz zycie, po co tak kombinowac


zawsze wolałem rozwiązywać problemy matematycznie, a nie liczyć głupie słupki. Znacznie ciekawszym jest rozwiązywanie

6
---
2a

domin45670 napisał(a):
Dalej robisz ten sam błąd, stale się upierasz, że (1+2) jest w mianowniku razem z tą dwójką 6/2(1+2). Mnożysz mianownik przez (1+2) podczas gdy to jest w liczniku i dotyczy stricte cyfry 6, a nie 2.


podobnie jak ty się upierasz że (1+2) jest w liczniku. więc jeden z nas popełnia błąd a każdy na prawo obstawiać przy swoim rozumowaniu.

greg505 napisał(a):
widze ze kolega bonku jest niereformowalny, mam nadzieje ze matury z matematyki dzis nie pisze ;)


nie że niereformowalny, poprostu mam swoje zdanie. Maturę pisałem dużo lat temu po czym 5 lat studiowałem matematykę, więc wiem o czym mówię. Inna sprawa, że też podpytałem gdzieniegdzie - nauczycieli z długim stażem pracy, skąd taki problem. Sprawa wygląda tak, że kiedyś uczono, że najpierw mnożenie potem dzielenie, a teraz zmienili sobie to na równoważne, choć tak naprawdę nie zawsze jest to równoważne, bo niestety, a może stety dzielenie nie posiada tych samych właściwości co mnożenie, więc nie zawsze jest już tak łatwo (łączność i przemienność dzielenia).

Szkoda że dziś zapomniałem telefonu, bo zrobiłem zdjęcia jak liczy kalkulator naukowy, casio, żeby nie było ,że jakiś gówniany. I sprawa wygląda tak, że jeśli się wpisze 6÷2(1+2) to wynik jest 1, a jak się wklepie jako 6÷2*(1+2) to wynik jest 9. I będę się upierał, że wynik jest 1, bo tak jak nie ma nawiasy, że 2(1+2) to mianownik, tak nie mam nawiasów mówiących, że mianownikiem jest samo 2.

A cały problem pewno się wziął stąd, że ktoś mając zapisane to jako

6
-------
2(1+2)

wpisał w jednej linii używając ":" i powstał problem.

miałem tego nie pisać, ale już napisałem, że miałem z tym dużo styczności, i dlatego będę się przy tym upierał. Każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i jego bronić. Oczywistym jest że są kolejności wykonywania działań, ale czasami forma zapisu wszystko zmienia.


A propos ilości stron w temacie, u nas i tak krótko, tylko 5.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470377 Wysłany: 05 Maj 2011, 09:43; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
bonku, jak byś w takim razie zapisał nasze działanie w excelu? :>

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470386 Wysłany: 05 Maj 2011, 10:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
jak wpiszesz to równanie tak jak w temacie postu to excel nie przyjmie. od razu dopisuje *, czyli bierze 6÷2*(1+2), a to już sugeruje co innego. Wiem, zaraz będzie że to to samo, ale nadal nie ma jednoznacznie określonego co jest w mianowniku bo nadal nie ma nawiasów i trzeba je dopisać po znaku dzielenia by wyszła 1. poprostu 2(..) sugeruje podwojony (...) czyli do mianownika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470388 Wysłany: 05 Maj 2011, 10:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 26 Lip 2010,
Posty: 626
Pomógł: 1
bonku napisał(a):
Szkoda że dziś zapomniałem telefonu, bo zrobiłem zdjęcia jak liczy kalkulator naukowy, casio, żeby nie było ,że jakiś gówniany.


ja Cie wyręcze :)

Image

Uploaded with ImageShack.us


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470395 Wysłany: 05 Maj 2011, 10:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
jak mam podobny, choć może nowszy (mniej poobdzierany :> ) i liczy inaczej. Później wrzucę swoje.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470399 Wysłany: 05 Maj 2011, 10:24; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Na drugiej stronie wkleiłem zdjęcie kalkulatora naukowego :>

domin45670 napisał(a):
Google Docs źle działa, kalkulator mam do wyrzucenia, podstawowe zasady matematyki wpajane w szkołach były błędne, ehhh... no to mnie zmartwiłeś endumazi ;D

Image


Co do nawiasów, to nie trzeba nic dodawać, chyba, że koniecznie wynik musi być 1, ale nie o wynik chodzi, a o poprawne policzenie chyba :>

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470400 Wysłany: 05 Maj 2011, 10:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
Cytuj:
jak mam podobny, choć może nowszy (mniej poobdzierany ) i liczy inaczej. Później wrzucę swoje.

każda partia miała innego softa :E

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470407 Wysłany: 05 Maj 2011, 10:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
nickoo napisał(a):
Cytuj:
jak mam podobny, choć może nowszy (mniej poobdzierany ) i liczy inaczej. Później wrzucę swoje.

każda partia miała innego softa :E


partia swoją drogą, ale teraz patrze i widzę że ja mam inny - graficzny, więc może być zupełnie inny soft


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470480 Wysłany: 05 Maj 2011, 14:42; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 05 Maj 2011,
Posty: 6
o boże jak to czytam to aż chciałbym wszystkich wysłać do podstawówki mianowicie :

komputer jest dość tępy jak na to co ma w środku odpowiednie wpisanie zmienia wszystko tak więc zaczynamy aby pokazać nieukom gdzie ich miejsce :

zapis 6/2(1+2) jest prawidłowym zapisem matematycznym oznaczającym w liczniku liczbę 6 a w mianowniku działanie 2(1+2) co łatwo juz jest z tego wyliczyc iż jest to 6 . Po tym licznik dzielony przez mianownik wychodzi 1 .

Błąd polega na tym ze ten zapis dla komputera nie jest poprawny gdyż on ma wprowadzone że dzielenie = mnożeniem i tak samo maja kalkulatory .
Dla nich to po prostu 6/2 (*) 2*(1+2) co wynik daje naprawde 9 . Z kolei jest to błąd zapisu matematycznego co jest nie dozwolone i za to dzieci w podstawówce dostaje 1 ;-). Na studiach mieliśmy mądry przedmiot jak "elementy sztucznej inteligencji " na którym uczyliśmy się jak zapisać w poprawną postać matematyczną aby komputer zrozumiał . Więc aby komputer zrozumiał i miał odróżnić licznik od mianownika zapisuje się to w taki o to sposób: 6/(2*(2+1))

a teraz dla osób chętnych i tych co nie wierzą 2 zapisy w dla kalkulatora naukowego i excela :

=6/2*(2+1) i tutaj wynik 9
=6/(2*(2+1)) i tutaj wynik 1


czyli wszystko w temacie , błąd nie polega w komputerze czy kalkulatorze ale w zapisie tego ,gdyż pierwszy zapis jest matematyczny a drugi "maszynowy(roboczy)" dla komputera.

Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470492 Wysłany: 05 Maj 2011, 15:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
sussli napisał(a):
o boże jak to czytam to aż chciałbym wszystkich wysłać do podstawówki mianowicie :

komputer jest dość tępy jak na to co ma w środku odpowiednie wpisanie zmienia wszystko tak więc zaczynamy aby pokazać nieukom gdzie ich miejsce :

zapis 6/2(1+2) jest prawidłowym zapisem matematycznym oznaczającym w liczniku liczbę 6 a w mianowniku działanie 2(1+2) co łatwo juz jest z tego wyliczyc iż jest to 6 . Po tym licznik dzielony przez mianownik wychodzi 1 .

Błąd polega na tym ze ten zapis dla komputera nie jest poprawny gdyż on ma wprowadzone że dzielenie = mnożeniem i tak samo maja kalkulatory .
Dla nich to po prostu 6/2 (*) 2*(1+2) co wynik daje naprawde 9 . Z kolei jest to błąd zapisu matematycznego co jest nie dozwolone i za to dzieci w podstawówce dostaje 1 ;-). Na studiach mieliśmy mądry przedmiot jak "elementy sztucznej inteligencji " na którym uczyliśmy się jak zapisać w poprawną postać matematyczną aby komputer zrozumiał . Więc aby komputer zrozumiał i miał odróżnić licznik od mianownika zapisuje się to w taki o to sposób: 6/(2*(2+1))

a teraz dla osób chętnych i tych co nie wierzą 2 zapisy w dla kalkulatora naukowego i excela :

=6/2*(2+1) i tutaj wynik 9
=6/(2*(2+1)) i tutaj wynik 1


czyli wszystko w temacie , błąd nie polega w komputerze czy kalkulatorze ale w zapisie tego ,gdyż pierwszy zapis jest matematyczny a drugi "maszynowy(roboczy)" dla komputera.

Pozdrawiam


w końcu ktoś się przychylił do mojego rozumowania, bo jak dotąd to górowała zasada - to co w książce i szluss, a trzeba też czasami trochę pomyśleć, że może coś być inaczej. Jednak matematyka to królowa nauk, jak by nie patrzył.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470500 Wysłany: 05 Maj 2011, 15:53; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 05 Maj 2011,
Posty: 6
to wszystko jest banalnie proste tylko ze teraźniejsze społeczeństwo nauczone TYLKO kalkulatora, excela , google nie MYŚLI . Dla tego nikt nie chce iść na studia o charakterze technicznym bo są dla nich za trudne , a prawda jest taka ze wszystko można tylko zrozumieć nie trzeba uczyć się na pamięć . Nie chce mi się już nawet pisać o takim czymś ze znak w matematyce / oznacza dzielenie i zazwyczaj jest to ułamek czyli linia _____
a co nad linia to licznik a co pod to mianownik .


Dochodzę do wniosku ze jak dalej ma być tak edukowane nasze społeczeństwo to nie długo obowiązkowa matura z matematyki nie starczy i trzeba będzie jeszcze z Fizyki. Nie wspomnę że ludzie idąc kupować dywan nie potrafią wyliczyć ile dywanu kupić maja lub farb do malowania .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #470508 Wysłany: 05 Maj 2011, 16:12; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rybnik
Rejestracja: 29 Lis 2007,
Posty: 345
sussli napisał(a):
=6/2*(2+1) i tutaj wynik 9
=6/(2*(2+1)) i tutaj wynik 1

a co to ma do rzeczy?
forma zapisu jest podana nawet w temacie, jak ja zacznę sobie dodawać nawiasy gdzie chce to wyjdą mi inne wyniki niż 1 i 9 ...

bonku - ten tekst że twój kalkulator inaczej liczy niż inne to się tylko na mistrzów nadaje :E
Cytuj:
tak więc zaczynamy aby pokazać nieukom gdzie ich miejsce

bez komentarza

_________________
[ Punto I '97 ][ Mod progress: 0% |||||||| 100% ][ Projekt zamknięty ;( ]


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 129 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO