You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 09:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 281 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #562768 Wysłany: 23 Mar 2012, 23:49; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
Szczerze mogę polecić Osram Night Breaker. Mam takie H1 u siebie ob kilku miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem xenony 4300k i różnica między nimi a Osramami jest niewielka

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #605009 Wysłany: 16 Sie 2012, 18:00; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 17 Wrz 2011,
Posty: 64
Breyton, a cą sądzisz o żarówkach OSRAM cool blue hyper ? Z philipsów blue vision nie jestem zadowolony.

_________________
Granatowe Punto II sx 1,2 8V 60 KM ;]

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #605011 Wysłany: 16 Sie 2012, 18:10; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tobiasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 10 Sie 2012,
Posty: 60
Pomógł: 1
A czy ten Osram jest "legalny"? Jak będzie z przeglądem? ;)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #605022 Wysłany: 16 Sie 2012, 19:09; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Van
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
Rejestracja: 11 Mar 2009,
Posty: 1772
Pomógł: 13
Nie ma na nie homologacji. Jeżeli ktoś sprawdzi, to musisz je wywalić.

homologację mają cool blue intense i silverstar.

_________________
210000km Mój czarno-biały kropas - ostatnia zmiana 15.06.2013
A ja mam filtr paliwa w 1.2 8V
http://biuro-ekspert.com/ ||Sirio Snake 27 + TTI TCB-771


Góra
 Profil  
 
 
 Post #609595 Wysłany: 04 Wrz 2012, 20:02; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 17 Wrz 2011,
Posty: 64
Dzisiaj zamówiłem żarówki OSRAM cool blue intense. Wstawię fotkę, gdy je zamontuję. Bardzo ciekaw jestem efektu, tym bardziej, że dzisiaj lampy zostały zregenerowane i wyglądają jak nowe.

_________________
Granatowe Punto II sx 1,2 8V 60 KM ;]

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631193 Wysłany: 13 Gru 2012, 21:17; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: WWL/Zielonka
Rejestracja: 26 Sie 2012,
Posty: 169
Mogę śmiało polecić żarówki NARVA Range Power White H7 - 4500K. Normalnie rewelacja, wygląda jak xenon a do tego bardzo dobrze świeci.Początkowo myślałem, że są słabe ale po ustawieniu nowych lamp przez panów diagnostów bardzo pięknie oświetla drogę.Polecam! Jutro wstawie fotki

_________________
GP 1.9 Sport 160Ps 370Nm i Punto II
Image
Show Car Shine 692 758 435


Góra
 Profil  
 
 
 Post #636076 Wysłany: 07 Sty 2013, 19:19; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 07 Sty 2013,
Posty: 4
Co sądzicie o waszym punto i xenonie czy ktoś z was już o tym myślał czy to możliwe??


Góra
 Profil  
 
 
 Post #636084 Wysłany: 07 Sty 2013, 20:56; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Van
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
Rejestracja: 11 Mar 2009,
Posty: 1772
Pomógł: 13
WormsCrew88,
search.php?keywords=xenon&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj
topic9305.html

_________________
210000km Mój czarno-biały kropas - ostatnia zmiana 15.06.2013
A ja mam filtr paliwa w 1.2 8V
http://biuro-ekspert.com/ ||Sirio Snake 27 + TTI TCB-771


Góra
 Profil  
 
 
 Post #641817 Wysłany: 30 Sty 2013, 11:40; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 02 Maj 2010,
Posty: 40
Witam moze ktos napisać czy warto kupić http://allegro.pl/zarowki-h7-osram-nigh ... 01307.html Punto 2 rok 2001


Góra
 Profil  
 
 
 Post #641888 Wysłany: 30 Sty 2013, 15:51; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Marko_1984 te żarówki są bardzo dobre :)

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #641892 Wysłany: 30 Sty 2013, 15:57; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 02 Maj 2010,
Posty: 40
BogdanK napisał(a):
Marko_1984 te żarówki są bardzo dobre :)

Ok dzieki bardzo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #644243 Wysłany: 09 Lut 2013, 10:24; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
Breyton napisał(a):
Szczerze mogę polecić Osram Night Breaker. Mam takie H1 u siebie ob kilku miesięcy

jakby ktoś miał wątpliwości co do jakości tych żarówek to u mnie śmigają już ponad rok i nie widać po nich zużycia. Świecą tak jak nowe :)

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #648170 Wysłany: 25 Lut 2013, 21:56; 
 Temat postu: Które Tungsramy (h7) wybrać ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Witam :D
Mam malenki problem, nie wiem które z tych żarówek wybrać 8)
Aktualnie mam założone helle long life a do długich stare paskudne pseudo barwione xenony :lol:
Chciałbym je wywalić, tylko nie mam żadnych na zmianę więc muszę jakies kupić ( docelowo pójdą do mijania oczywiście ).

Nie jeżdżę dużo, nawet całkiem mało.
W dzień na dziennych, tak więc tylko noc pozostaje więc na prawdę nie bedą zbyt intensywnie używane :wink:

1.http://allegro.pl/tungsram-12v-h7-55w-z ... 35917.html
2.http://allegro.pl/tungsram-zarowki-h7-5 ... 63836.html

Ewentualnie bosch w porównywalnej do Tungów cenie
3.http://allegro.pl/philips-premium-12v-h ... 00269.html

Któreś z tych muszę wybrać, bo tam sobie podejdę odebrać osobiście a i przy zakupie z ulicy jest parę % taniej :mrgreen:

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #648239 Wysłany: 26 Lut 2013, 02:39; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Pod numerem 3 to ja widze Philipsa a nie Boscha. :) Akurat Philips Premium (czy wg obecnego nazewnictwa Philips Vision) mozna z czystym sumieniem polecic - solidna zarowka, nawet nie wiem czy jej nie produkuja czasem w Polsce. Mam takie w domu tylko w innym opakowaniu (blister) i na opakowaniu ladnie pisze "Made in Poland".

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #648341 Wysłany: 26 Lut 2013, 19:00; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
A no racja Phillips, dobrze myślałem ale ale napisałem :D
No sam nie wiem, chodzi o to czy w mojej sytuacji opłaca się ekonomicznie kupować jakieś ulepszone :|

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #694933 Wysłany: 12 Paź 2013, 22:14; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 273
Pomógł: 3
No to podbijam. Do wymiany mam żaróweczki H1 bo jedna dokonała żywota. Chcę to zrobić w rozsądnej cenie po taniości i mam do wyboru:

1.Narva-zwykłe standardowe po 7zł za sztukę
2.Ostram Original typ 61450-za 8zł/szt teraz promocja w Leclerku (obecna w lampie taka siedziała)
3.Philips Premium 30-za 11 zł sztuka (bardzo polecane przez kobitę w sklepie że sama na nich śmiga i sobie chwali)
4.Marketowe po 13zł/komplet biale lub niebieskie (obecne teraz w Biedronce, ale żaden producent się do nich nie przyznaje)

Wszystkie mam dostępne lokalnie więc odpada koszt przesyłki. Codziennie lecę 35km w nocy do domu (po 19.00 kończę robotę) a droga potrafi być czasem wąska lub kręta.

Ostatecznie wybieram między opcjami 2 i 3, bo wydaje mi się najrozsądniejszym wyjściem. Które z nich wybrać i poproszę o jakiś argument do wypowiedzi a nie "rzuciłem monetą i wypadło to i to" :)

_________________
Nie chciałem golfika, nie chciałem seata, musiał być Punto. Kropka, i nie ma bata..!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #694938 Wysłany: 12 Paź 2013, 23:06; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Narva to nie wiem czy nie jest przypadkiem budzetowa marka Philipsa, ale to moze mi sie tylko wydawac, choc jak sie pogrzebie po sieci to mozna dojsc do wniosku ze cos maja te firmy ze soba wspolnego. :) Dawniej ich uzywalem, ale na tyle dawno ze nie pamietam juz co o nich sadze. Tak czy inaczej marka od dawna obecna na rynku i chyba krzywdy autu sie nie zrobi jak sie je zalozy. Osrama nie znam z praktyki, a Philipsa Premium (czy tez jak kto woli obecnie prawdopodobnie sprzedawane jako Philips Vision) z czystym sumieniem polecam, to chyba najlepsza z zarowek "nierasowanych" jakie montowalem do posiadanych przeze mnie aut. Mysle ze zachwalajaca je kobieta nie klamie, to naprawde porzadne zrodlo swiatla do uzywania na codzien.

Za to odradzam wszelakie cuda pod dziwnymi markami jakie mozna po marketach spotkac. Dotychczasowe doswiadczenia mam bardzo niefajne. Sparzylem sie i wiem ze juz takich nie bede kupowal chocby za piecdziesiat groszy je oferowali. Co ciekawe jednak kiedys w sieci napotkalem test zarowek (jak dobrze poszukasz to pewnie jeszcze gdzies wisi online), w ktorym bardzo pozytywnie wypowiadali sie o zarowkach pod marka Carrefour, choc konkluzja byla taka ze pewnie po prostu robi je jakis markowy producent. Praktycznych doswiadczen z nimi jednak nie mam, choc w przyszlosci bede byc moze mogl sie na ich temat wypowiedziec - para takich zarowek czeka na swoja kolejke w szufladzie, nawiasem mowiac obok pary zarowek H7 Narva. :)

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #694941 Wysłany: 12 Paź 2013, 23:13; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 273
Pomógł: 3
Wybiorę Philipsa, z tym że skoro teraz są to visiony, to te premium które mają na sklepie można by uznać za złogi magazynowe? Nie wpływa jakoś leżakowanie na ich sprawność?

_________________
Nie chciałem golfika, nie chciałem seata, musiał być Punto. Kropka, i nie ma bata..!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #694946 Wysłany: 13 Paź 2013, 01:34; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Zarowki to sie raczej nie przeterminuja. :) Po prostu dawniej bylo sobie opakowanie ktore wygladalo prawie identycznie jak obecnie od serii Vision, tylko pisalo na nim Premium. Widocznie ktos w Philipsie doszedl do wniosku ze z jakiegos powodu trzeba zmienic nazwe serii. Nawet mam w domu dwa opakowania zarowek do kierunkowskazow do moich kropkow: jedne P21W (biale), opisane juz "Vision", i drugie prawie identyczne opakowanie PY21W (pomaranczowe), z drobnymi szczegolami ktore odrozniaja je od tych bialych, glownie w postaci napisu "Premium" zamiast "Vision". Po prostu pewnie biale sprzedaja sie lepiej i w sklepie jak je kupowalem te biale byly juz z nowszej dostawy.

Zarowki sprzedawane sa w conajmniej kilku rodzajach opakowan - w blistrach i pudelkach po 2 szt. do sprzedazy detalicznej, ale rowniez chyba w czyms co nazwalbym "opakowaniem serwisowym", w kartonikach jak za dawnych czasow (tak jak Narvy odkad pamietam sa sprzedawane). Moze po prostu jeszcze stara dostawa i tyle bo na Allegro widze ze sa tez i w kartonikach, z nowa i stara nazwa serii.

Acha, jest jeszcze jeden powod dla ktorego ja akurat kupuje Philipsy. W sobote w markecie ogladalem H7 od Boscha (tez mam dobre doswiadczenia z nimi z przeszlosci), na opakowaniu stalo... "Made in India". Philipsy, przynajmniej poki co, jezeli nawet nie sa "Made in Poland" (czesc jest produkowana w Polsce jezeli wierzyc temu co na opakowaniu), to przynajmniej na opakowaniu wymieniony jest jakis inny europejski kraj (jak dotad oprocz Polski spotkalem sie w ich przypadku z Francja lub Niemcami jako podanym na opakowaniu krajem produkcji).

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #697915 Wysłany: 28 Paź 2013, 00:16; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 27 Paź 2013,
Posty: 11
Cześć,

Co może być przyczyną tego, że jak włączę światła, to w lewym reflektorze żarówka nie świeci i dopiero jak się klepnie w niego to się oświeci? Sprawdzałem kostke, dociskałem i jak już świeci to ruszanie nią nie powoduje migania/gaśnięcia?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #697958 Wysłany: 05 Lis 2013, 22:38; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 273
Pomógł: 3
Zwyczajnie nie ma gdzieś styku i nie łączy.

Zaczynając od kostki, kabli przy niej czy nie są popękane lub niedociśnięte.

Ostatecznie może żarówka w środku nie łączy ten drucik?

[ Dodano: 05 Lis 2013 22: ]

Kupiłem Tungsram H1 +120.

Pierwsze spostrzeżenie to cena, są tanie, za 27zł mam komplet 2 sztuki.

Jakość wykonania jak dla mnie to tani chinol. Pierwszy komplet z pudełka miał jakby ryskę na niebieskim czubku żarówki. W drugim jedna żarówka była skrzywiona. Trzeci komplet wydawał się ok więc kupiłem.

Wieczorkiem po powrocie do domu montaż, i test. No świeci ale jedna patrzy w bok.. No to szybki rekonesans, zapinki zapięte więc coś z żarówką.
Zgadnijcie którą? Oczywiście tą od strony kierowcy.. W tym miejscu powinienem powiedzieć kilka niemiłych i powszechnie uznanych za obraźliwe słow w kierunku osoby odpowiedzialnej za sposób wymiany żarówki od strony kierowcy.. ale szkoda zachodu, skaleczenie się zagoi :)

Szybka podmiana żarówek, tym razem ta lepsza ląduje w trudno dostępnym miejscu a druga zostaje dokładnie obejrzana i taaak.. delikatne skrzywienie, przynajmniej tak mi się wydawało. Nagiąłem ją lekko na kolanie bojąc się żeby nie pękłą ale chyba starczyło, po zamontowaniu świeci na pierwszy rzut oka prawidłowo.


Wrażenia z postoju na podwórku, są jaśniejsze niż zwykłe Narvy, do innych nie mam porównania. Światło jakby bardziej białe i chyba jest go więcej.
Jutro wieczorem test z jazdy nocnej, oby były warte tych zawrotnych 27zł :P

_________________
Nie chciałem golfika, nie chciałem seata, musiał być Punto. Kropka, i nie ma bata..!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699355 Wysłany: 06 Lis 2013, 00:45; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
wilczur napisał(a):
Jutro wieczorem test z jazdy nocnej, oby były warte tych zawrotnych 27zł :P

Napisz wrażenia z testu (i zwróć uwagę, czy nie oślepiasz innych kierowców - czy Ci nie mrugają światłami?).

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699448 Wysłany: 06 Lis 2013, 15:29; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
ta już widzę te +120 haha co najwyżej ze +30 ma, przecież żarówka nie może świecić więcej niż 1600 lumenów


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699518 Wysłany: 06 Lis 2013, 22:30; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr

Imię: Marek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 273
Pomógł: 3
Chłyt jak chłyt, jeśli ma nawet i +20 lub +15 to i tak lepiej niż standard :)

A więc tak. Trasa 35km, trochę miasta, reszta trasa, czasem mijana wioska z latarniami.

Na mieście żadnej różnicy nie widzę, pełno latarni i to one oświetlają.

Poza miastem trasa po lekkim deszczu, powietrze wilgotne, część trasy jeszcze mokra, gdzieniegdzie lekka mgła.
Na mokrej nawierzchni norma, więcej światła się odbija i leci w powietrze więc jest gorzej niż na suchym. Uznaję to jako standard i tu różnicy prawie nie widzę..

Przy trasie suchej jest lekka poprawa. Droga jest jakby jaśniejsza, bardziej biała niż na zwykłych żarówkach, barwa światła też bardziej biała. Widoczność (dość stare reflektory, trochę brudne z zewnątrz i od środka też) patrząc wg słupków hektometrycznych na poboczu to około 100m po prawej stronie i jakieś 80m lub trochę więcej na przeciwnym pasie ruchu, zależy od danego odcinka drogi. Nie mam porównania do starych bo nie zwracałem na to uwagi a nie chce mi się ich jeszcze 2 razy żarówek przekładać żeby sprawdzić.
Pobocze świetnie oświetlone, duża poprawa względem starych, wszystko na poboczu wydać wyraźnie na jakieś 85-95m, wszelkie rowy na poboczu bardzo dobrze widoczne.

Mijałem wiele samochodów, nikt nie mrugał że go razi po oczach. Wymieniałem same żarówki bez późniejszego ustawiania reflektorów.

Nie wiem ile w tym prawdy a ile autosugestii z racji oczekiwań względem nowych żarówek ale myślę że warto, za jakiś czas kupię philipsy premium +30 albo tungsramy +90 które wg jakiegoś wpisu na bliżej nieokreślonym forum +90 chyba mają więcej lm (nie mam zamiaru wydać na 2szt żarówek więcej jak 30zł) i zamontuję w długich- wtedy będę bawił się w przekładki i sobie ustawię które lecą na mijania a które na drogowe.

Suma sumarum myślę że jak za 27zł jest jak najbardziej pozytywnie. Trzeba tylko zwracać uwagę przy zakupie czy nie ma jakichś niedociągniąć widocznych na oko, przelecieć ze 2-3 komplety i wybrać te które wydają się najlepsze. Ja jestem raczej zadowolony, cudów nie ma ale odczuwam lekką poprawę.

_________________
Nie chciałem golfika, nie chciałem seata, musiał być Punto. Kropka, i nie ma bata..!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #699540 Wysłany: 07 Lis 2013, 00:41; 
 Temat postu: Re: Żarówki
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Wilczur no to OK (najważniejsze, że spełniły Twoje oczekiwania) :)

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 281 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO