You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 02 Maj 2024, 07:25

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #480769 Wysłany: 10 Cze 2011, 00:19; 
 Temat postu: Kilka pytań o forex
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Działa ktoś na Forex'ie? Warto? Czy faktycznie konto demo jest w pełni darmowe itp.? :roll:

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 

 
 Post #480787 Wysłany: 10 Cze 2011, 06:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Wrocław (czasami Mysłowice)
Rejestracja: 02 Paź 2010,
Posty: 575
domin45670 ja swego czasu bawiłem się na forex'ie, oczywiście na koncie demo. Nie pamiętam przez którą ze stron to miałem, ale całkiem ciekawe to było bo w ciągu 3 tygodni z początkowego 500 euro zrobiłem 20 tys euro... jedyny problem to zaryzykować tak z prawdziwymi pieniędzmi ;).


Co jest dobre w forexie to można też zarabiać na spadkach cen, a nie tylko na ich wzroście. Ja inwestowałem na demo głównie w rope i złoto :)

_________________
Było Fiat Grande Punto 1.4 8v Active 2005
Jest Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #480868 Wysłany: 10 Cze 2011, 15:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Tomek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Walichnowy
Rejestracja: 16 Maj 2009,
Posty: 31
Ja gram od dłuższego czasu na plus500.pl i muszę powiedzieć, że bardzo wciągająca zabawa. Oczywiście gram w trybie demo. Można się trochę nauczyć bez żadnego ryzyka. Co do gry w realu to miałem już ochotę kilka razy spróbować ale jakoś się waham a zarobić można całkiem dobrze. Polecam!!!

[ Dodano: 10 Cze 2011 15:33 ]
aha co do konta to jest w 100% darmowe. Podczas rejestracji podajemy tylko email a jeśli chcemy grać na poważnie to już trzeba podać dane osobowe.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #481255 Wysłany: 12 Cze 2011, 01:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 06 Wrz 2008,
Posty: 578
Pomógł: 3
Forex jest narzędziem do robienia całkiem fajnej kaski. Przy czym wymagane są pewne umiejętności. To zależy jakie podejście kto wyznaje, czy stosowanie analizy technicznej czy fundamentalnej. Nigdy nikt jeszcze nie wykazał która jest lepsza. Złotym środkiem jest stosowanie obu na raz. ;D Trochę się na tym znam jakby ktoś miał pytania to śmiało, można pytać...

Informacja podstawowa: 3% Graczy zarabia.
Niektórzy traktują forex jako grę... No i właśnie dlatego 97% z nich traci kaskę, ale to tylko statystyka. ;D

Inwestorzy zarabiają i to poważne pieniądze. Choć ryzyko jest wysokie i trzeba mieć naprawdę rękę na pulsie jak się chce zarabiać.

Osobiście polecam konto demo na XTB platforma transakcyjna jest intuicyjna. Choć nie polecam zakładać tam rachunku realnego bo naprawdę duży jest spread na transakcjach. Konto demo na TMS Brokers, platforma też fajna nawet bardziej rozbudowana od XTB, daje większe możliwości jeżeli chodzi o kontrakty terminowe.

_________________
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #481277 Wysłany: 12 Cze 2011, 09:57; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Czyli w zasadzie warto pierw poćwiczyć na demku, a jeśli wyniki będą całkiem ok, to można spróbować z jakąś minimalną kwotą :mysli:
Pytałem o to konto demo, ponieważ np. na forex.pl już dane osobowe trzeba było podawać, co w przypadku "demek" budzi jednak pewne obawy :roll:

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 119 000 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #481290 Wysłany: 12 Cze 2011, 10:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 06 Wrz 2008,
Posty: 578
Pomógł: 3
Nie to normalne narzędzie marketingowe, domy maklerskie wyłudzają takie dane od zainteresowanych kontami demo. Tylko po to, żeby móc się później z Tobą skontaktować i zaoferować swoje usługi.

Jeżeli chodzi o serwis forex.pl no to rynkiem kapitałowym zajmuję się już od jakiś 3 lat i jeszcze o nim nie słyszałem. Wygląda na niewarty uwagi, dla początkujących platforma transakcyjna oferowana przez DM XTB jest chyba najlepsza. Czytelna i intuicyjna, dla zainteresowanych tematem polecam cegiełkę Murphego Analiza techniczna rynków finansowych. Kompendium wiedzy z analizy technicznej, to taka podstawa do zrozumienia w jaki sposób funkcjonują rynki walutowe, towarowe i terminowe. Jeżeli chodzi o minimalną kwotę to na XTB można było kiedyś otwierać pozycję mając na rachunku 50 PLN ale to chyba już się zmieniło. :E
Żeby móc osiągać dobre rezultaty na forexie, polecam lekturę:
Psychologii inwestowania J.R. Nofsingera

Inwestorzy indywidualni są niestety zdani na posługiwanie się analizą techniczną (głównie, na rynku akcji już ewidentnie należy stosować analizę fundamentalną zwłaszcza na naszej GPW), bo niestety nie mamy równego dostępu do informacji z 'grubymi graczami' którzy mają dostęp do platform Reutersa czy coraz bardziej popularnego Bloomberga.

Uważam, że gra jest warta świeczki jeżeli chodzi o forex można robić fajne pieniądze, ale trzeba mieć na uwadze, że wymaga to posiadania pewnej wiedzy teoretycznej. Granie na czuja kończy się w wypadku sukcesów powstaniem syndromu nadmiernej pewności siebie i w następstwie utratą środków. Forex to nie hazard wbrew temu co niektórzy uważają.

Jeden z moim znajomych po 18stce stracił 3000 na forexie bo się nie znał a wydawało mu się, że już coś wie. :( Ale nauczyło go to tego, że nigdy nie ma się wystarczającego zasobu wiedzy o rynku żeby móc być pewnym swojej decyzji w 100%. Dzięki temu teraz śmiga po rynku aż miło. Najbardziej spektakularną porażkę z osób jakie znam odniósł mój wykładowca przegrane 60 tys. ale w sumie dla niego to nie był żaden dramat no wiadomo szkoda ale nie zbiedniał. :E

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

_________________
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #481509 Wysłany: 13 Cze 2011, 10:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotrek
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko
Rejestracja: 06 Mar 2011,
Posty: 79
a na jakich stronach jesteście zarejestrowani? bo chciałbym też w to spróbować :D

_________________
Jeżeli ktoś ma do mnie jakieś pytanie, sprawę lub coś innego to odezwij się na GG : 5378845 :D
Moje Punto --> http://fiatpunto.com.pl/topic28079.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #481749 Wysłany: 14 Cze 2011, 14:00; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 06 Wrz 2008,
Posty: 578
Pomógł: 3
No ja już wspominałem.. Ale co tam tak na szybko piszę bo nie mam czasu.
http://www.xtb.pl/ - najprostsza w obsłudze platforma
http://www.tms.pl/ - DM TMS platforma rozbudowana, aktualnie mają najlepszych analityków według rankingów RZ
http://bossa.pl/ - DM BOŚ BANKU nie używałem, kumpel mówił, że nawet... ;)
http://www.cityindex.eu/pl/ - mają kontrakty CFD coś na wzór ETFów ale to nie do końca to samo, no takie narzędzie imitujące instrumenty pochodne, na rachunku normalnym nie ma opłat transakcyjnych CityIndex zarabia na wysokim spreadzie...


Przed rozpoczęciem zabawy proponuję zapoznanie się z danymi historycznymi za pomocą Amibrokera bądź Metastocka jakby komuś się udało dorwać. Takie rozeznanie daje pewien obraz rynku...

Tutaj Link do bloga takiego gościa... No, on jest traderem nie inwestorem, jak kogoś interesuje ten styl to może sobie poczytać. Miałem okazję poznać go osobiście, interesujący zawodnik. Choć jak dla mnie jego podejście charakteryzuje nadmierna pewność siebie.

Pzdr.

_________________
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO