You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 11:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #490188 Wysłany: 13 Lip 2011, 18:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.4 8V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Świdnica
Rejestracja: 24 Mar 2010,
Posty: 135
najlepiej Staff pobaw się troszkę tak jak Piechuxt pisze, sam zobaczysz jakie będą efekty... Ale wydaje mi się że będzie tak jak piszesz, czyli przełącznik na 2 - masz 2 kanały w mostku, na trzy - jeden mono w mostku i 2 stereo no i przełącznik na 4 - cztery kanały stereo... Ale co i gdzie to już trzeba popróbować...
Sam jak podłączałem u siebie 4 kanałówkę brałem sygnał z radia przewodem 4xRCA i bawiłem się z tym chyba z godzinę... Albo zamieniałem chinche przy wzmaku, albo przy radiu bo np. przody przy radiu podłączyłem pod tyły wzmaka, a to jeszcze lewa z prawą zamienione itp itd... ;D

BolekPunto LPF (Low-pass Filter) to tzw filtr dolno-przepustowy. Odcinasz nim częstotliwości powyżej ustawionej. Stosuje się je głównie dla subwooferów żeby nie grały wyższymi częstotliwościami za które odpowiadają inne głośniki. Jeśli ustawisz 250 hz, to do takich częstotliwości gra głośnik, jeśli ustawisz na 40hz, to wszystkie częstotliwości powyżej 40hz są obcinane, tyle że w tym przypadku są to już bardzo niskie częstotliwości które stają się coraz mniej słyszalne - ale za to stają się widzialne jeśli ma się odpowiednio mocnego suba równie nisko zestrojonego ;D
LPF ustawia się zresztą jak wszystko według własnych upodobań, ja lubię niższe basy dlatego mam na 80 albo 100 hz, mój kolega np. ma na 60 skręcone, a ktoś kto lubi dicho może mieć na 150hz ;)
Ustaw tak, jak ci odpowiada :)
HPF (High-pass filter) analogicznie odwrotnie do LPF. Ustawiasz powyżej jakiej częstotliwości ma grać głośnik, np. ja mam w aucie subwoofer więc żeby głośniki w drzwiach nie grały niskimi basami - bo za to odpowiedzialny jest sub, są odcięte na HPF na 100 albo 120hz więc głośniki grają powyżej tej częstotliwości. Tylne są odcięte na 160hz bodajże bo to przecież tylko 10cm więc niżej i tak nie ma co ich męczyć a dają z tyłu pasażerom troszkę "reszty" poza dudniącym obok głowy subem :D


Góra
 Profil  
 

 
 Post #490218 Wysłany: 13 Lip 2011, 20:01; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Myślibórz
Rejestracja: 29 Lis 2010,
Posty: 293
Pomógł: 6
No i teraz już w sumie wszystko wiem ;)
podłączyłem przód pod kanał 3 - 4 w wzmacniaczu , a tube w mostku pod 1 i 2 kanał pod bridged.

Z tym ze z tego co piszesz to muszę przestawić na 3CH bo obecnie mam na 2ch czyli wszystko gra w mono a ja chce z przodu stereo.

Z tym że dziwnie to działa bo jeśli ustawie na 3CH to wystarczy że mam wpięte jedno RCA i wtedy 1i2 kanał trzeba mostkować bo inaczej nie gra i leci z tego sam bass nie ma wysokich a 3 i 4 kanał grają OK.

Dla tyłu mam ustawione level na połowe LPF na ok 100 a dla przodu mam level max a HPF na 120 bo z przodu mam tylko 10cm + tweetery.

Jajka z półki odłączone a pod radio nie mam nic podłaczonego a efekt jest OK tylko muszę kupić lepszą skrzynkę bo ta ma w rms niestety ok 120watt - a ten wzmacniacz spokojnie taką 200watt rms napędzi.

_________________
Fiat Punto 1.6 Sporting


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO