You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 09:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #489810 Wysłany: 12 Lip 2011, 14:06; 
 Temat postu: Jakie tylne niedrogie głosniki
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 20 Lut 2011,
Posty: 173
Sprawa przedstawia sie tak, w punto mam 6 glosnikow z przodu dwa na dole i dwa tweetery czyli chyba zestaw odseparowany z tego co wyczytalem na forum i z tylu dwa glosniki okragle czyli pewnie 10cm srednicy jeden. Jakies pół roku temu kupilem radio pioneer deh-2300 gdyz musialem na cos wymienic ten stary kaseciak blaupunkta. Nie jestem jakims melomanem, jendak lubie jak muzyka w miare czysto gra i jak podglosnie to nie edzie nic charczec. Do tej pory bylem zadowolony, jednak /i tu moje pierwsze pytanie/ ostatnio dziewczyna chciala sprawdzic na ile mozna podglosnic radio i podczas gdy zazwyczaj slucham na 10-25 podglosnila do 40 na jakiejs piosence z duzymi basami. Zawsze myslalem ze w takiej sytuacji nic nie powinno sie stac jeszcze biorac pod uwage ze glosniki nie byly wyeksploatowane poniewaz punto mam od dziadka. Dzien pozniej uslyszalem ze jeden z tylnych glosnikow zaczal harczec juz przy normlanej glosnosci (to harczenie to tak jakby tam sie cos oderwalo i latalo przy wiekszym basie).
To normlane zeby przy jednorazowym podglosnieniu zepsuc glosnik?
I drugie pytanie czy z tym moge teraz cos zrobic? jakos to naprawic czy glosnik jest juz do wyrzucenia?

I teraz kolejna sprawa, jezeli jest do wyrzucenia to kupie nowe glosniczki na tyl, te nie byly jakies markowe takze chcialbym zeby nowe byly tanie i w miare dobrze graly, i nie rozlecialy sie podczas takiej sytuacji jak miala tu miejsce. Znajde jakies glosniki na tył ktore beda odpowiadac moim predyspozycjom za ~ 50zl ?

Prosze o pomoc w nurtujacych mnie kwestiach :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #489817 Wysłany: 12 Lip 2011, 14:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
pacos napisał(a):
ostatnio dziewczyna chciala sprawdzic na ile mozna podglosnic radio i podczas gdy zazwyczaj slucham na 10-25 podglosnila do 40 na jakiejs piosence z duzymi basami. Zawsze myslalem ze w takiej sytuacji nic nie powinno sie stac jeszcze biorac pod uwage ze glosniki nie byly wyeksploatowane poniewaz punto mam od dziadka. Dzien pozniej uslyszalem ze jeden z tylnych glosnikow zaczal harczec juz przy normlanej glosnosci (to harczenie to tak jakby tam sie cos oderwalo i latalo przy wiekszym basie).


Tak się dzieje jak ma się drzwi nie wygłuszone :) po prostu głośnik nie miał zaparcia i latał ja opętany aż się wypruł.

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #489822 Wysłany: 12 Lip 2011, 14:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Nadwarciański Park Krajobrazowy
Rejestracja: 09 Paź 2010,
Posty: 813
Pomógł: 2
a to nie chodzi o te małe głośniczki z tyłu w Punto1? Wgłuszenie drzi by nie pomogło :) Z 10cm to nie wiem czy jest sens się bawić, paza tym budżet okrojony dosyć... Jakbyś tak do 100 uzbierał możnaby myśleć. A najlepiej jakbyś poczekał jeszcze i słucał narazie na przodzie (dałem radę tak rok) i później kupić coś większego na tył (16.5cm lub 6x9")

_________________
Punto Selecta, swap manual
Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #489824 Wysłany: 12 Lip 2011, 14:58; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Rafał
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: W-wa
Rejestracja: 02 Lis 2009,
Posty: 1180
Pomógł: 9
nie nie ni o to mi chodzi :) oczywiście że nie ma sensu. Tylko przyczynę podałem :) + jednak w starych głośnikach membrany były papierowe i już pewnie sparciała.

_________________
minus do minusa plus do plusa a resztę na masę :E :E :E

[SPRZEDAM] Osłona słupka przedniego Grande Punto (flok, CA)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #489836 Wysłany: 12 Lip 2011, 15:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 20 Lut 2011,
Posty: 173
Dla scislosci, mam punto 2 3d :) i chodzi o te glosniczki co sa obok półki.
Nie chce wydawac duzo pieniedzy bo jak juz mowilem nie musze miec jakiegos super sprzetu, chce zeby jedynie w miare ladnie gralo :)

Czyli nie da sie tego jakos naprawic? glosnik jest do wyrzucenia?

Naprawde nie da sie nic w tej cenie polecic zeby w miare ladnie gralo mi tam z tylu? powiedzmy do tych 70 zl :) ? to chociaz powiedzcie jakiej firmy szukac albo na co zwracac uwage przy kupnie zebym kupil w miare dobrej klasy glosniczki i zeby nie zalowac po miesiacu ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #490060 Wysłany: 13 Lip 2011, 09:19; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 185KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Olsztyn
Rejestracja: 01 Mar 2011,
Posty: 3413
Pomógł: 17
rafal-pl Troche niejasny ten przykład dałeś...sam go ledwo rozumiem :P Bo tak, głośniki z tyłu sie rozleciały z braku poduchy powietrznej, ale nie mieszajmy w to drzwi jako przykładu :E I głośniki z tyłu wywal, ciesz się zestawem z przodu...i najwyżej go wymień :P

_________________
"Kiedyś wyrwe się z tego 1.2 padołu, i was wszystkich objade..." Paul Coelho
No i na chwile sie wyrwałem :
1.2 8vT 2000r 5d S+ [*]
a brat jego: Punto Evo Mylife 2011 1.2 69km
A teraz ewolucja pod tyłkiem:
Bravo 1.4 T-jet Sport TDP 230+KM 295+Nm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #492378 Wysłany: 22 Lip 2011, 13:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 20 Lut 2011,
Posty: 173
A wlasnie jak to jest ze wszyscy mi mowia zeby zostawic tylko z przodu?
Zawsze myslalem ze jest tak ze im wiecej glosnikow porozmieszczanych po calym aucie tym lepszy efekt (np w vectrze mam 10 glosnikow i gra pieknie) natomiast widze ze w tych malych autach jak punto ludzie radza tylko z przodu ladowac, czym to jest spowodowane?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #492453 Wysłany: 22 Lip 2011, 18:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Nadwarciański Park Krajobrazowy
Rejestracja: 09 Paź 2010,
Posty: 813
Pomógł: 2
jakościowy może być ok tylko gubi się stereo. Jeśli nie jest ktoś melomanem to jak dla mnie dźwięk 4 głośnikowy (2 przód, 2 tył) jest ok. Znaczenie duże ma to w przypadku np zespołów rockowych w których w przypadku 2 głośników słychać dokładnie gdzie kto stoi. Ale w przypadku muzyki typu pop techno to raczej spokojnie może być 4 głośniki.
Ja osobićcie troszkę dziko się czuję słysząc wokal zza pleców wolę przed sobą, Ale jak są przód i tył równej jakości głośniki ustawione na jednakową głośność to jest w miarę ok. Można lekko przód głośniej ustawić. To już zależy kto co lubi. Widzę to użytkując ostatnio auto z bratem na spółkę od czasu gdy swoje rozbił. Ona słucha inaczej, inne EQ, inny poziom suba, Ja też inaczej.

_________________
Punto Selecta, swap manual
Image
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO