You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Uważasz że jazda w korku "na zamek błyskawiczny" jest ok?
A. Tak to sprawia że ruch jest bardziej płynny a korki mniejsze 81%  81%  [ 89 ]
B. Nie, to zwykłe chamstwo i cwaniactwo 19%  19%  [ 21 ]
Razem głosów : 110
Autor Wiadomość
 
 Post #502697 Wysłany: 03 Wrz 2011, 20:50; 
 Temat postu: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Wczoraj jechałem S1 w kierunku Częstochowy i natrafiłem na jakże częste w ostatnim okresie roboty drogowe. Oczywiście na prawym pasie korek - wszyscy stoją bo przecież korek. Lewy pas pusty (to ten przyblokowany), bo jakiś szeryf w stilo z CB na 5m na dachu uporczywie blokuje ten pas (2 osobówki przede mną i ja). No cóż myślę sobie, może nie wie ze jakby połowa aut z tego prawego zakorkowanego pasa zjechała na lewy i jakbyśmy jechali raz jeden raz drugi to żadnego korka by nie było. Może jechalibyśmy z 500m 40km/h ale nikt by nie stał. Ale cóż ważne żeby wszyscy sprawiedliwie i demokratycznie stali w kilometrowym korku. No cóż, przyznam że 3 sekundowy klakson za jego plecami zadziałał i "jedyny sprawiedliwy" zjechał na prawy pas. No mógł pojechać z nami ale nie - wolał stać. Ale nie ujechałem zbyt daleko kiedy na prawym pasie pojawił się już nie "sprawiedliwy" ale najzwyczajniejszy morderca w ciężarówce. Pan postanowił zabić dwóch kierowców z pasażerami przede mną i mnie z synem. Z prawego pasa w imię sprawiedliwości zaczął bez kierunkowskazu zjeżdżać na lewy chcąc przytrzeć nas do bariery. Ci z przodu uciekli do przodu lecąc kołami już po żużlu przy barierze, ja wyhamowałem. Ciekawe co by było jakby mu się udało nas rozetrzeć na tej barierze? Pewnie byłby z siebie dumny - w pierdlu. Z tej przygody moje pytanie. Czy uznajecie że jazda w korku na zamek błyskawiczny to jeden z mądrych sposobów rozładowania korków czy cwaniactwo takich kierowców jak ja?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #502738 Wysłany: 04 Wrz 2011, 01:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Przemek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 27 Gru 2010,
Posty: 206
Pomógł: 1
Ja jestem jak najbardziej za jazdą na suwak i z tego co widzę przynajmniej w Poznaniu to coraz więcej kierowców tak jeździ. Łatwiej włączyć się do ruchu w korku czy tak jak Ty piszesz gdzie jeden pas się kończy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502745 Wysłany: 04 Wrz 2011, 08:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
gdyby Polacy dorośli do jazdy na suwak to jestem za, ale na chwile obecna wyglada to tak jak Grześ pisze, jakiś duren najczesciej duzym ciagnikiem blokuje lewy pas i jedzie równo z kolega a na koncu zwezki wskakuje i smieje sie z całej reszty i jest dumny z siebie że przyblokował "cwaniaków"

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502811 Wysłany: 04 Wrz 2011, 14:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: k/Bielsko-Biała
Rejestracja: 27 Sie 2009,
Posty: 192
Pomógł: 4
No ale z drugiej strony, gdyby od samego początku wszyscy ustawiali się na obu pasach, to wtedy taka sytuacja by nie miała miejsca, bo kolega na sąsiednim pasie nic by nie blokował, bo przed sobą też miałby auta, które ładnie jak suwaczek się zjeżdzają :) No ale coż, polska rzeczywistość ....

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V 2000 SX 5D VERDE DEMETRA VR
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502823 Wysłany: 04 Wrz 2011, 15:25; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
No to może czas tą rzeczywistość zacząć zmieniać? Jak widzę na forum na razie 100% popiera jazdę na suwak. Na drodze 99% stoi w korku, a 0,5% chce pozabijać drugie 0,5% ludzi którzy wiedzą jak upłynnić ruch. Co ciekawe tzw tirowcy, którzy niby setki kilometrów na drogach zjedli są w tym największymi chamami i zapalczywcami. Ciekawe jakby się durak wytłumaczył jakby mi auto zniszczył?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502872 Wysłany: 04 Wrz 2011, 19:40; 
 Temat postu:
Offline
GPS
Awatar użytkownika

Imię: mario
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 85KM JTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków Miasto Królów Polskich
Rejestracja: 07 Lis 2008,
Posty: 2786
Pomógł: 2
generalnie duzo ludzi wyznaje zasade "jak jechales do konca pasem który sie konczy to teraz stoj na koncu" ja jakos zawsze wpuszcze tego z suwaka, sam nawet czesto targam do samego konca konczacym sie pasem :)

_________________
Była biała kropka mk2 1.2 jest niebieska szybsza kropka jtd :)

check >> topic12808-925.html << check


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502877 Wysłany: 04 Wrz 2011, 19:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
marioskarpa napisał(a):
generalnie duzo ludzi wyznaje zasade "jak jechales do konca pasem który sie konczy to teraz stoj na koncu

No ok, niech nie wpuszczają, choć to bez sensu. Nie wpuści pięciu to szósty wpuści a i tak będzie to płynniej szło niż blokowanie pasa przez samozwańczych szeryfów.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502879 Wysłany: 04 Wrz 2011, 19:50; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
kliknąłem "a", bo to jest najlepsze rozwiązanie dla obecnej sytuacji drogowej w Polsce. Jeśli będziemy dla siebie bardziej uprzejmi na drodze, mniej będzie cwaniactwa, to będzie się lepiej i szybciej jeździło. Niestety to takie "marzenia ściętej głowy", bo na pewno jakiś dres w TDI nauczy wszystkich "KÓLTÓRY" i zablokuje jeden pas.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502883 Wysłany: 04 Wrz 2011, 19:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Przykład jazdy na zamek - o dziwo film z Polski. I jakoś to idzie (może jeszcze kuleje). A teraz pomyślcie jakby 500m wcześniej jakiś "jedyny sprawiedliwy" zablokował prawy pas...

Jedziemy na suwak


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502945 Wysłany: 04 Wrz 2011, 23:20; 
 Temat postu:
Offline
Nigdzie nie jadę
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 08 Lip 2007,
Posty: 11758
Pomógł: 13
w Polsce jeszcze musi troche czasu minąć żeby to wpoić ludziom :> za to w Niemcowni działa to pięknie i nie trzeba stać kilkanaście minut w korku z powodu jakiejś zwężki :)

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502951 Wysłany: 05 Wrz 2011, 00:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Kuba
Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 19 Lip 2009,
Posty: 109
G360 napisał(a):
Przykład jazdy na zamek - o dziwo film z Polski. I jakoś to idzie (może jeszcze kuleje). A teraz pomyślcie jakby 500m wcześniej jakiś "jedyny sprawiedliwy" zablokował prawy pas...

Jedziemy na suwak

Tam jest znak informujący o jeździe na suwak (widoczny za reklamą McD) dlatego dość sprawnie to idzie. Na początku kariery tego zwężenia bywało z tym różnie - raz mnie prawie staranował jakiś TIR, który chciał mnie nauczyć przymusowej jazdy prawym pasem, a innym jakaś pani ok 40 wykrzyczała do mnie 'na koniec kolejki cwaniaku', po czym na moją uwagę, żeby popatrzyła przed siebie, bo tam ładny znak stoi, odparła 'spier...' :D

Czasami aż mam ochotę kupić sobie jakieś auto za tysiaka i dać się staranować takiemu 'mądrzejszemu' inaczej - ciekawe czy po mandacie też będą tacy cwani :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502958 Wysłany: 05 Wrz 2011, 08:55; 
 Temat postu:
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
el_ napisał(a):
Czasami aż mam ochotę kupić sobie jakieś auto za tysiaka i dać się staranować takiemu 'mądrzejszemu' inaczej - ciekawe czy po mandacie też będą tacy cwani

O, czyli nie tylko ja tak mam :lol: :E

[ Dodano: 05 Wrz 2011 07:55 ]
A co do jazdy na suwak to ja staram się stosować, chociaż rzadko jazdę lewym pasem w takiej sytuacji, raczej trzymam się prawego i wpuszczam lud z lewej ;)

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502974 Wysłany: 05 Wrz 2011, 09:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Nadwarciański Park Krajobrazowy
Rejestracja: 09 Paź 2010,
Posty: 813
Pomógł: 2
ja jestem za zamkniem ale wkurza mnie jak np jest remont widać że zjazd z 2 na 1 pas. wszyscy tak ok 100m przed złączeniem już grzecznie się "zmkują" żeby się nie wpychać na koniec i nagle leci jakiś idiota co myśli że się dokładnie 5m przed złączenie wkomponuje
czegoś takieog nie lubię. Bo 50m wcześniej miał sporo miejsca to nie bo musiał jeszcze 3 auta wyprzedzić. I takich nie wpuszczam nigdy. A jak ktoś spokojnie jedzie nie szaleje to co mi szkodzi zwolnij 10km/h żeby wpuścić kogoś z lewego.

[ Dodano: 05 Wrz 2011 09:34 ]
dlatego nie głosowałem. W bardziej kulturalnym świecie byłoby to możliwe ale akurat w Poznaniu po którym jeżdżę to na antoninku przy budownie mostu nie jeden mi podpadł
Poznaniaki wiedzą że tam jest długo prosta i każdy wie z daleka że trzeba miejsca szukać

_________________
Punto Selecta, swap manual
Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502981 Wysłany: 05 Wrz 2011, 09:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
jestem za, ale wydaje Mi się że wielu tych starszych kierowców nie ma pojęcia co to jazda na suwak


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502994 Wysłany: 05 Wrz 2011, 11:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
W Polsce to działało by bardzo dobrze, pod jednym warunkiem. Przed zwężeniem byłby znak nakazu jazdy "na suwak", a nie informacyjny, a za zwęzeniem stałaby policja.
W innych warunkach w Polsce nie ma to prawa działać i nic nie poradzimy. Taka mentalność.


Pietro napisał(a):
ja jestem za zamkniem ale wkurza mnie jak np jest remont widać że zjazd z 2 na 1 pas. wszyscy tak ok 100m przed złączeniem już grzecznie się "zmkują" żeby się nie wpychać na koniec i nagle leci jakiś idiota co myśli że się dokładnie 5m przed złączenie wkomponuje
czegoś takieog nie lubię. Bo 50m wcześniej miał sporo miejsca to nie bo musiał jeszcze 3 auta wyprzedzić.

Klasyczny przykład na to, że nie rozumiesz zasady zamka błyskawicznego.
Włączanie się wcześniej jest bez zensu, chodzi właśnie o to by włączać się na samym końcu i zająć oba pasy. A u nas wiadomo, stanie sklonowana owca wcześniej, zablokuje pas, Ci za nim się wkurzają, wymijają go na centymetry, bo owca robi jeszcze większy korek niż jest, bo blokuje pas, później cisną, a na końcu ktoś stoi i myśli "cwaniak, szybko pruł i chce się wciąć, nie wpuszczę go", dlatego dużo ludzi chce włączać się wcześniej, bo wiedzą, że na końcu mogą ich nie wpuszczać i świadomie lub nie blokują ruch.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #502996 Wysłany: 05 Wrz 2011, 12:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Dokładnie, Pietro to o czym piszesz to zadna jazda na suwak tylko bezsensowne ustawianie sie wczesniej na jednym pasie i wydluzanie korka. Idea jazdy na suwak - na dwoch pasach do samej zwezki i wjezdza raz jeden raz drugi. Zadne 50 czy 100 metrow wczesniej. Wiec ten co ci podpadl mial moze pojecie o tej technice, ty raczej mentalnosc typu suwak tak, ale wczesniej, co jest nonsensem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503368 Wysłany: 06 Wrz 2011, 21:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Nadwarciański Park Krajobrazowy
Rejestracja: 09 Paź 2010,
Posty: 813
Pomógł: 2
może i to nie jest dokładnie jazda na suwak ale jeśli koleś miał 100m przed złączeniem miejsce że spokojnie mógł wjechać nie zmianiając de fecto znacznie swojej prędkości, a jeszcze lekko przyspiesza żeby się wepchnąć to nie rozumiem czegoś takiego
i nie wydłuża się korka wjeżdżając w wolne miejsce bo niby jak?

generalny problem w tym że ludzie do samego końca nie zmieniają prędkości żeby dorównać tym z prawego pasa tylko w ostatniej chwili 20m przed zjazdem gwałtownie hamują i wymuszają
jakby zwolnili to gdzieś by go ktoś wpuścił
ogólnie z tego co parę miast zwiedziłem poznań to "afryka dzika" tam do 3 s po czerwonym to jeszcze można jechać. wjeżdżanie na zakorkowane skrzyżowanie z którego zjechać nie można i blokowanie tym co za chwilę z prostopadłej drogi mają pierszeństwo...
Albo jak od rataj dojeżdża się do MTP dwa pasy w lewo i 3 w prawo. oznakowane 200m wcześniej a wiara się wciska ze środkowego 10m albo stoi i czeka aż ktoś wpuści bo tak 6 au się wyprzedzi...
Konin, Kalisz czy Bygdoszcz to się znacznie przyjemniej jeździ.

_________________
Punto Selecta, swap manual
Image
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503377 Wysłany: 06 Wrz 2011, 21:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Nadal chyba nie zrozumiałeś tej zasady. :P

Nie chodzi o to aby lewy pas był wolny i cwaniacy nim nadrabiali, chodzi o to aby oba pasy były zajęte w całości i raz z jednego raz z drugiego w zwężenie wjeżdżało auto. Dzieki temu korek jest krótszy i ruch płynniejszy, a więc zator szybciej sie rozładowuje. Włączanie się wcześniej, w dziurę itp, zaburza tą harmonię i niszczy całą ideę jazdy "na zamek błyskawiczny".

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #503380 Wysłany: 06 Wrz 2011, 21:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
http://wyborcza.pl/jazdapopolsku/1,1137 ... ukcja.html
tak powinno to wyglądać


Góra
 Profil  
 
 
 Post #514401 Wysłany: 25 Paź 2011, 18:29; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Suwak stosuję zawsze przy dojeździe na jedyne rondo w moim mieście. Gdyby nie ta technika ludzie z podporządkowanej mogliby stać sobie do rana jak nie dłużej.
Suwak suwakiem, ale jak jeżdżę do szkoły i 2-3 razy dziennie widzę "talentuf" (sorki, ale najczęściej kobiety...) skręcających na szerokim skrzyżowaniu w lewo ze środka albo prawej krawędzi pasa to mnie krew zalewa i mam zamiar wyskoczyć z toporkiem i podziabać delikwentowi karoserię.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #514442 Wysłany: 25 Paź 2011, 20:12; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dorota
Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Wrz 2008,
Posty: 1178
Angry_Us3r napisał(a):
Suwak suwakiem, ale jak jeżdżę do szkoły i 2-3 razy dziennie widzę "talentuf" (sorki, ale najczęściej kobiety...) skręcających na szerokim skrzyżowaniu w lewo ze środka albo prawej krawędzi pasa to mnie krew zalewa i mam zamiar wyskoczyć z toporkiem i podziabać delikwentowi karoserię.
Ale temat jest o suwaku vel. zamku błyskawicznym, a nie o ludziach, którzy nie umieją jeździć po skrzyżowaniach, więc co to ma do rzeczy?

_________________
Było: Punto II 1.2 8V wersja Bangladesz :E
Jest: Bravo II 1.4 16V T-jet Emotion ;)
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #514502 Wysłany: 25 Paź 2011, 22:30; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Miesiac temu w niedziele jechalem do Wisly. Jade i nagle korek. Lewy pas stoi i ani drgnie, prawy caly wolny. Na dodatek przede mnie na chama wciska sie gosc octawia. Mysle o co kurna chodzi??? Zjezdzam wiec na wolny prawy pas i jade, jade, jade i jade...okolo 1 kilometra po całkowicie wolnej jezdni!!! Patrze jest rzeczywiscie zweżka. Na 50m przed zwezka wyskakuje mi szeryf w mercedesie i blokuje mi dalsza jazde. On stoi to i ja stoje. I tak sobie stoimy. Koles wytrzymal tak z 30 sekund i kita na kopcacym dizlu do przodu. Wiec i ja do przodu. Przed samą zweżką ładnie kierunkowskaz i bez utrudniania innym włączyłem sie do ruchu. Efekt: 30 sekund stania w korku przez mądrale z mercedesa. Gdyby tak jak ja zrobilo 50% kierowcow stojących w 2kilometrowym korku, to tego zatoru wogoleby nie bylo. Ale cóż wolimy tracic kilanascie minut w korku niz jeździć z głową.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #514720 Wysłany: 26 Paź 2011, 14:08; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2011,
Posty: 5
Byłbym za ale, ... może nie w polsce, z całym szacunkiem to jedna wielka wieś i tyle. Może jakieś 100 lat odrąbywania głów za nieprzyzwoite zachowanie na drodze poprawiłoby nasze nawyki. Wpuszczam na zakładkę z podporzadkowanych ale jak ktoś próbuje objechac kolejkę to kibel. Ja to wydzę jak wymuszenie pierszeństwa na pozostałych i tyle.
I oczywiście nie mówimy tu o kierowcach z obcą rejestracją. Tym wolno prawie wszystko, choś też pod pewnymi warunkami.
[ Dodano: 26 Paź 2011 14:08 ]


Ostatnio edytowany przez w5minut_pl, 26 Paź 2011, 14:10, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #514722 Wysłany: 26 Paź 2011, 14:09; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
w5minut_pl napisał(a):
Wpuszczam na zakładkę z podporzadkowanych ale jak ktoś próbuje objechac kolejkę to kibel. Ja to wydzę jak wymuszenie pierszeństwa na pozostałych i tyle.

w5minut_pl napisał(a):
wielka wieś i tyle.

W sumie sam skomentowałeś swoje zachowanie.
Dopóki tych, którzy normalnie jadą wolnym pasem będziemy uznawać za cwaniaków to nigdy nie będzie dobrze.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #514723 Wysłany: 26 Paź 2011, 14:10; 
 Temat postu: Re: Jazda w korku "na zamek błyskawiczny" ?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 13 Cze 2011,
Posty: 135
w5minut_pl napisał(a):
Byłbym za ale, ... może nie w polsce, z całym szacunkiem to jedna wielka wieś i tyle. Może jakieś 100 lat odrąbywania głów za nieprzyzwoite zachowanie na drodze poprawiłoby nasze nawyki. Wpuszczam na zakładkę z podporzadkowanych ale jak ktoś próbuje objechac kolejkę to kibel. Ja to wydzę jak wymuszenie pierszeństwa na pozostałych i tyle.


Skoro jeden pas jest wolny, to dlaczego z niego nie korzystać? Wymuszenie może być jak ktoś się ciśnie poboczem, ale nie normalnym pustym pasem. Sam zwykle tak robię.

_________________
evo energy


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO