You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 20 Kwi 2024, 02:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #509184 Wysłany: 03 Paź 2011, 20:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Po pierwsze, jesli koledze pali 8 w BMW to ty sie pochwal, ze tobie 5 w miescie i bedziecie kwita. Po drugie nie wiem jaki przebieg ma ten silniczek ale wyglada na niezbyt "ułożony" skoro pali nieco za duzo i nie wykazuje sie taka zrywnoscia jaka bys oczekiwal. MIalem jazde probna 16v 95 KM i zachwycony nie bylem. Nie wiem jak go trzeba bylo krecic ale dla mnie charakterystyka silnika nieprzyjemna. Juz wole swoje 8v 77KM chociaz ferrari to nie jest.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #509194 Wysłany: 03 Paź 2011, 21:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
No mam mieszane uczucia trochę bo mam porównanie do takiego samego silnika z Renówki... który był lepszy. Wszystko na to wskazuje, że absolutne min w GP to 120KM :( wybierając StarJet'a miałem nadzieje, że będzie chodził porównywalnie do Megane.. No cóż... Może jestem zbyt wymagający albo mi się wydaje? :P

Co do spalania to dodam jeszcze, że na trasie przejeżdżając prawie całą Polskę (Mikołajki - Kraków) w sumie wyszło ponad 600KM, jadąc w 3 osoby z pełnym bagażem i z włączoną klimą, stojąc trochę w korkach w Warszawie spalił .. 5.1 l/100km

Miesiąc temu na krótszej trasie (Zakopane - Kraków) ok. 100km moja dziewczyna pobiła rekord - 4.4 l/100km mam nawet zdjęcie :D

Więc da się... ale co to za jazda :P Na trasie pali okey, ale miasto porażka jak na to co silnik oferuje :D

LPG pasuje... do kuchenki :P nie jestem zwolennikiem. :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509215 Wysłany: 03 Paź 2011, 21:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Wiem, ze chcialoby sie zawsze mniej ale sprobuj nieco lzej naciskac pedal przyspieszenia w miescie, szybciej wrzucaj wyzszy bieg, nie jedz na luzie, hamuj silnikiem, itd. i tak przez kilka dni. Jak sie okaze ze dalej żłopie to odwiedz ASO. Niech go podlacza pod kompa i zobacza co jest grane. A jaki ma przebieg?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509227 Wysłany: 03 Paź 2011, 21:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
Podłączany pod kompa był i absolutnie nic nie wskazało... mechanik z ASO stwierdził, że wszystko jest OK. Przebieg ok. 120.000. Jest świeżo po wymianie wszystkich filtrów, olejów, rozrządu itd przewidzianych dla takiego przebiegu ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509234 Wysłany: 03 Paź 2011, 21:43; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 03 Sie 2009,
Posty: 306
Coz. Jesli na trasie pali jak ksiazka pisze to chyba jest ok. Jak chcesz mniej zuzyc w miescie sprobuj zmienic nieco nawyki (jesli sa malo eco) ;-) . W zasadzie GP z tym silnikiem bardziej nadaje sie na trase. Uprzedzali mnie o tym w salonie kiedy kupowalem, tzn. zapytal mnie sprzedawca ile procent moich tras bedzie w miescie a ile na dluzszej trasie i stwierdzil, ze zdecydowanie lepiej mi bedzie sie spisywal elastyczniejszy "od dolu" 8v chociaz nieco slabszy od 16v gdyz wiekszosc moich tras to dom-praca. Na dlugich trasach brakuje mi najbardziej 6 biegu ale nie narzekam. Wiedzialem co biore i w sumie autko wychodzi na plus.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #509245 Wysłany: 03 Paź 2011, 21:55; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
kmarcin76 napisał(a):
Na dlugich trasach brakuje mi najbardziej 6 biegu


Co racja to racja :) Na autostradzie wrzucając ,,6,, jadąc 130-140 prawie silnika nie słychać :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853493 Wysłany: 20 Lip 2020, 12:56; 
 Temat postu: Re: Zbyt duże spalanie [silnik 1.4 16v]
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 08 Lip 2020,
Posty: 9
Witam na ilu obrotach trzymacie silnik podczas stałej jazdy chodzi mi oto że trzymam go po zmianie biegu około 3 tys tylko nie wiem czy to nie za wysoko czy do oszczędnej jazdy nie trzymać 2 tys ale z drugiej strony czy to dla niego nie za nisko mam go parę dni i próbuje go wyczuć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #853496 Wysłany: 21 Lip 2020, 06:41; 
 Temat postu: Re: Zbyt duże spalanie [silnik 1.4 16v]
Na chłopski rozum żadnego cywilnego silnika się nie trzyma w skrajnie niskich ani wysokich obrotach.
Czyli "coś" po środku będzie OK (np. 2-3,5 tys. rpm).
Czy się da tak precyzyjnie trzymać jakąś wartość, to zależy od trasy (miasto, czy poza, autostrada) i jaką skrzynię masz.
Poza tym chyba(?) twój Grande ma "komputer" i pokazuje spalanie (i nawet nie kłamie, poza wpadką programistów, pomylili bieg jałowy z hamowaniem silnikiem i spalanie jest pokazywane odwrotnie niż logika nakazuje, 2 litry albo nic "-----").


Góra
  
 
 
 Post #853500 Wysłany: 21 Lip 2020, 16:53; 
 Temat postu: Re: Zbyt duże spalanie [silnik 1.4 16v]
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Kamil
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 08 Lip 2020,
Posty: 9
Ma komputer pokazywał 11, 5l spalania haha dlatego się zdziwiłem ale dziś pojechałem odcinek 30 km i zeszło do 9. Zastanawialrm się czy coś jest rozwalone czy za mocno go paluje ze aż tyle mi pokazywał spalania.poprostu zapytalem może ten silnik preferuje jakiś tam styl jazdy. Do toczenia się z pracy do domu starczy. Zacznę wolniej jeździć poprostu. Zamysł bym głównie żeby mi hondy nie zajeżdżać aby stała pod tzw kołderką a to wóz roboczy po którymś razie uderzenia pod sklepem doszedlem do wniosku trzeba coś kupić żeby nie było szkoda jak obijają.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO