You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 07:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #516888 Wysłany: 02 Lis 2011, 00:48; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
kox, masz rację. Oryginalne chlapacze na 100% uszkodzą lakier, jeśli się tego nie zabezpieczy. U mnie już kolejny roczek chlapacze z silikonem współgrają :wink:
yacek _b, daj silikon na całym rancie, nie tylko w punkcie. który wskazałeś strzałką.

Swoją drogą według EPER'a są błotniki przystosowane do montażu chlapaczy - mają inny numer części i odpowiednią adnotację.

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 

 
 Post #516925 Wysłany: 02 Lis 2011, 12:02; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
krowka dałem , na tej wypustce którą przyczepia się spinkami ,nałożyłem cieniutką warstwę silikonu , dodatkowo wcześniej podkleiłem taśmą dwustronną . W sumie silikon daje tylko że " skleja " chlapacz z błotnikiem ograniczając jego rzesuwanie .

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #516946 Wysłany: 02 Lis 2011, 13:13; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SB / KR
Rejestracja: 27 Lut 2011,
Posty: 71
Pomógł: 1
Wiem, że temat tego czy chlapacze mogą uszkodzic lakier czy też nie, został już rozwiązany, jednak ja dla rozwiania wszelkich wątpliwości pokażę jak to u mnie wygląda (TRAGICZNIE),

Załącznik:



Załącznik:



i zapytam czym to na zimę zabezpieczyć, bo już w tym sezonie nie będę lakierował. Niestety tak to już wyglądało wiosną od kiedy jeżdżę wozem, no i jakoś przez caly sezon letni temat rozszedł się po kościach i teraz sobie o tym przypomniałem - czytając topic.

czy taki specyfik jak BRUNOX będzie dobry? czy nie zwiąże się z blachą bo jest za mało rdzy (z tego co docztałem on wiąże się właśnie z rdzą i nie należy znaczocą powierzchni czyścić przed jego użyciem), czy polecacie coś innego?

_________________
Image

mój kropek :) topic29400.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #516976 Wysłany: 02 Lis 2011, 15:06; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
yacek _b napisał(a):
krowka dałem , na tej wypustce którą przyczepia się spinkami ,nałożyłem cieniutką warstwę silikonu , dodatkowo wcześniej podkleiłem taśmą dwustronną . W sumie silikon daje tylko że " skleja " chlapacz z błotnikiem ograniczając jego rzesuwanie .


Silikon od chlapacza się odklei, pozostanie na lakierze :wink:

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517018 Wysłany: 02 Lis 2011, 16:52; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
sMart o rzesz k*rwa mać , tak ci obszorowało ?!! miałeś czymś zabezpieczone czy montowałeś na goły lakier ? miałeś oryginalne chlapacze ? cholernie mocno w głąb błotnika ci uszkodziło , aż tak chlapacz się przesuwał ?

[ Dodano: 02 Lis 2011 15:37 ]

krowka napisał(a):
yacek _b napisał(a):
krowka dałem , na tej wypustce którą przyczepia się spinkami ,nałożyłem cieniutką warstwę silikonu , dodatkowo wcześniej podkleiłem taśmą dwustronną . W sumie silikon daje tylko że " skleja " chlapacz z błotnikiem ograniczając jego rzesuwanie .


Silikon od chlapacza się odklei, pozostanie na lakierze :wink:


ale lakier nie będzie się stykał z plastikiem chlapacza :|

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517031 Wysłany: 02 Lis 2011, 17:17; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
mi podobnie obszorowało ale poniżej lini progu, zaczęło się na tym pomalowanym barankiem ale wyglądało to podobnie,tylko że z jednej strony.

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517035 Wysłany: 02 Lis 2011, 17:24; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
patrząc na te zdjęcia zaczynam sie zastanawiać czy po prostu nie zdjąć tych czaderskich oryginalnych chlapaczy zakupionych w ASO Fiata :x . Na zdjęciach widać ze 2 cm startego lakier , chlapacz na błotnik zachodzi max 1 cm to widać że przesuwał się dodatkowo 1 cm więcej , normalnie makaroniarski bubel .

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Ostatnio edytowany przez yacek _b, 02 Lis 2011, 17:33, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #517039 Wysłany: 02 Lis 2011, 17:28; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
ta brązowa część to od chlapaka wytarta, reszta poprostu idzie sama od odprysku z chlapaczy. U mnie zaczęło się od małego odprysku 0,5x0,5 cm a z czasem lakier mocniej odpryskiwał. Nawet po zdjęciu chlapaczy to postępuje więc jedno robia chlapaki a reszte dopełnia kiepsko położony lakier który odpryskuje. Trzeba do dobrze zabezpieczyć. W nastepnym aucie poprostu wrzuce folie przeźroczystą żeby lakier zabezpieczyć, chlapaczy nie będzie. A drzwi niech sobie są ochlapane po same słupki;)

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517060 Wysłany: 02 Lis 2011, 18:32; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SB / KR
Rejestracja: 27 Lut 2011,
Posty: 71
Pomógł: 1
tak jak kox, napisał. Na początku byl mały odprysk i tak sobie to postępuje w miarę użytkowania i obijania przez wodę, piasek, żwirki i inne. obecnie jest tak, że podważając paznokciem mogę oddłubywać lakier dalej :(
Chlapacze były oryginalne, prosto z ASO, montowane w ASO przy zakupie samochodu w 2007. A, że ASO montowało to było tak jak miało być, czyli na goły lakier.

Także ja bym się już nie pchał w chlapacze w GP, chyba, że wykonać jakieś 100% zabezpieczenie, jak krówka pisał - swoją drogą nie spotkałem się z unnym samochodem, który w taki sposób reaguje na chlapacze. Miałem Seicento i było ok, tata Pandę ujeżdża i wszystko w porządku, w rodzinie jeszcze PII i Fabia I sa i też bez żadnego problemu.

_________________
Image

mój kropek :) topic29400.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517108 Wysłany: 02 Lis 2011, 20:00; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
sMart napisał(a):
Chlapacze były oryginalne, prosto z ASO, montowane w ASO przy zakupie samochodu w 2007. A, że ASO montowało to było tak jak miało być, czyli na goły lakier.



dzięki kolego za informacje odnośnie montażu , w ASO na pewno by tak się nie cackali z zakładaniem ( silokony taśmy itp . ) tylko bezpośrednie na błotnik , no ja na razie będę obserwował , dzisiaj jeszcze raz chlapacz wyginałem sprawdzając czy się przesuwa , na razie jest ok , ale czuj duch z mojej strony będzie cały czas , jak mnie wkurza to zdejmę . Możesz napisać po jakim czasie zauważyłeś że coś się dzieje ?

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517121 Wysłany: 02 Lis 2011, 20:49; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntomaniak

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: kuj-pom
Rejestracja: 23 Gru 2009,
Posty: 91
ja miałem chlapacze w poprzednim kropku i najlepsza opcja to folia bezbarwna kupiona w sklepie papierniczym i dopiero chlapacz na wiosnę odkręcałem . Między chlapacz a błotnik dostaje się piach i poruszając chlapaczem działa jak papier ścierny. Teraz dałem sobie spokój jeśli już to dam samą folię na zimę. Miałem jeszcze pomysł żeby na zimę opryskać ranty Fluidolem to taki ciemny wosk do konserwacji ale to trochę "paskudziarskie" rozwiązanie.

_________________
GRANDE PUNTO 1,4 8v- DYNAMIC -cross over


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517206 Wysłany: 03 Lis 2011, 00:33; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Energy
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SB / KR
Rejestracja: 27 Lut 2011,
Posty: 71
Pomógł: 1
Cytuj:
Możesz napisać po jakim czasie zauważyłeś że coś się dzieje ?


Jako, że samochód osobiście użytkuję dopiero od tegorocznej wiosny to zauważyłem to właśnie wtedy :) bo takie już to było, ale brat od którego to samochód kupiłem już ze 2-3 lata temu mówił mi, że coś takiego mu się dzieje, ale cały czas miał chlapacze, dopiero ja w kwietniu je zdemontowałem. Także jeśli chodzi o to po jakim czasie widać uszkodzenie to precyzyjnie nie jestem w stanie Ci pomóc, ale na pewno nie pojawi się to po tygodniu czy miesiącu (poza tym jest to raczej związane z ilością przejechanych kilometrów aniżeli z czasem)

_________________
Image

mój kropek :) topic29400.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517232 Wysłany: 03 Lis 2011, 08:50; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Rejestracja: 06 Gru 2010,
Posty: 565
Pomógł: 3
yacek_b zdejmuj te chlapacze bo z nich pożytek wątpliwy

i auto szpetnie wygląda :|

_________________
GP 1.2 8V 69 KM blue suggestivo 2011 3D TSK Poland
http://www.youtube.com/watch?v=3jD2eENE6r8 - kilometrów powoli przybywa ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517245 Wysłany: 03 Lis 2011, 10:15; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
piasek_71, wątpliwy pożytek :?: Jeździłem tydzień autkiem bez jednego prawego chlapacza. W drzwi waliło wszystko. Po stronie, gdzie był chlapacz sytuacja była zupełnie inna - lekko zapylony bok. Należy zwrócić uwagę na to, że koła w dolnej części wystają poza obrys nadwozia, więc kamyczkami dostaje cały bok. Niestety te chlapacze mają za mały rant na bok błotnika, stąd problemy z piaskiem, obcieraniem,... W moim przypadku silikon załatwił sprawę. Wolę szpetnie wyglądający autek z chlapaczami niż pięknie wyglądający obity kamyczkami bok. Nie mówiąc o bryłach lodu zimą,...

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517250 Wysłany: 03 Lis 2011, 10:33; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
krowka , ale musisz przyznać że to co zaprezentował sMart , wygląda TRAGICZNIE :x , więc nie dziw się reakcji ludzi na to czy zakładać czy nie .

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517263 Wysłany: 03 Lis 2011, 11:31; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 13 Cze 2007,
Posty: 1614
Pomógł: 9
yacek _b napisał(a):
krowka , ale musisz przyznać że to co zaprezentował sMart , wygląda TRAGICZNIE :x , więc nie dziw się reakcji ludzi na to czy zakładać czy nie .


Zgadzam się z tym, że wygląda to tragicznie. Zanim kupiłem GP obserwowałem co się dzieje w PII. Ludzie pisali o uszkodzeniach lakieru od chlapaczy. Dlatego przy zakładaniu w GP zadbałem o to, aby ochronić lakier - uznałem, że najlepszym rozwiązaniem będzie użycie silikonu. Jak już wielokrotnie wspominałem sprawdza się do dziś - jak na razie nie ma potrzeby uzupełniania ubytków. "Najstarszy silikon" ma trzy lata, najmłodszy pół roku. Związane to jest z pechowością (druga stłuczka, wymiana lewego błotnika) oraz niestarannym lakierowaniem po szkodzie parkingowej (wymiana prawego błotnika, po trzecim lakierowaniu lakier się łuszczy - za każdym razem w innym miejscu - o tym przypadku trochę napisałem na forum).

_________________
FIAT 500X Lounge 2016 brązowy magnetico, 1.4 MultiAir II Turbo 140KM
FIAT Grande Punto Emotion 2007 czarny crossover, 1.4 8V 77KM - był od 29.05.2007 do 03.03.2024
FIAT UNO 1993 45 MKII czerwona strzała - był
Peugeot 206 Pop Art 2005 1.4 8V 75KM - żonkowóz - był


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517373 Wysłany: 03 Lis 2011, 16:54; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: świętokrzyskie [T]
Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Rejestracja: 06 Gru 2010,
Posty: 565
Pomógł: 3
krowka napisał(a):
Jeździłem tydzień autkiem bez jednego prawego chlapacza. W drzwi waliło wszystko.

jeżdżę już prawie rok i nie ma żadnego śladu po jakimkolwiek kamyczku

zresztą yacek_b sam zdecyduje czy z tym jeździć :wink:

_________________
GP 1.2 8V 69 KM blue suggestivo 2011 3D TSK Poland
http://www.youtube.com/watch?v=3jD2eENE6r8 - kilometrów powoli przybywa ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517432 Wysłany: 03 Lis 2011, 18:58; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
piasek_71 napisał(a):


zresztą yacek_b sam zdecyduje czy z tym jeździć :wink:


chyba jutro zdejmę , dzisiaj jadąc z przeciwka mijałem naukę jazdy ( kolor niebieski rock'n'roll ) , mijaliśmy się wolno bo koreczek , na lewym błotniku dokładnie tam gdzie sMart ma uszkodzone , miał wytarte i zabezpieczone jakąś zaprawką :( tak jakby po zdjętym chlapaczu .

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517622 Wysłany: 04 Lis 2011, 11:43; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 21 Lut 2011,
Posty: 9
Postarajcie się tak nie demonizować chlapaczy - ja miałem takie progi zupełnie bez udziału chlapaczy i założyłem je, żeby przeciwdziałać dalszemu niszczeniu powłoki lakierniczej. Problemem nie są chlapacze, tylko tragiczna jakość powłoki w tym miejscu (na całym aucie). Fiat od zawsze słynie z miękkich lakierów i niestety musimy się z tym męczyć. Po zimie planuję wizytę w zakładzie blacharsko-lakierniczym, w którym mam nadzieję zabezpieczą mi to solidnie i chlapacze po tej operacji na pewno założę ponownie - parę dni z nimi pokazuje, że są bardzo skuteczne jeśli chodzi o zapobieganie brudzeniu się boków. Był to dla mnie problem, gdyż po pracochłonnym, własnoręcznym myciu i woskowaniu po paru tygodniach boki auta wskazywały, że auto nie było myte miesiącami, a dach i maska/klapa wyglądały jak tuż po myciu.

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #517625 Wysłany: 04 Lis 2011, 12:12; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jacek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Kwi 2010,
Posty: 339
Pomógł: 1
bisturator , częściowo masz rację , wszystko zależy po jakich drogach jeździsz i ile jeździsz , jeżdżąc przeważnie po mieście chlapacze generalnie zabezpieczają przed brudem drogi , ktoś kto mieszka hmm ... poza miastem w mniejszych miejscowościach bądź na wsi gdzie często drogi są szutrowe ma większe ryzyko uszkodzeń lakieru progów .
Ja swoje chlapacze po prawie 2 tyg. eksploatacji zdjąłem :| , ale uczciwie muszę powiedzieć , po tym czasie widok ich przestał mnie jakoś razić i widać było ze progi mniej się brudzą ( na początku cholernie mi się nie podobały ) , niestety nie mam nerwów by ciągle kontrolować czy coś się złego dzieje pod chlapaczem czy nie , zdjęcia jakie pokazał sMart przekonały mnie że problem nie leży w jakości lakieru , tylko spierdolonej konstrukcji samych chlapaczy . Materiał z jakiego są wykonane chlapacze kupione w ASO jest za miękki , dalej , chlapacz za mało nachodzi na błotnik ( plastik zachodzący w stronę drzwi ) , przez co chlapacz odgina się co z kolei powoduje dostawanie się brudu i piachu pod niego a to dalej idzie do ścierania lakieru . Oczywiście kolega krowka wspomniał o silikonie , który należy dać pod chlapacz , OK , tylko ja się pytam skąd normalny użytkownik ma to wiedzieć , jeżeli tak miało by być mała tubka silikonu powinna być w zestawie . Dalej , są koledzy którzy montowali swoje chlapacze w ASO , tam oczywiście nie pierniczyli się i zamontowali na goły lakier , skutki są takie jaki pokazał sMart .
Dzisiaj zdejmując oblukałem inne autka co mają założone na przód chlapacze : kia ceed , focus , passat B5 , panowie tam chlapacza za cholerę nie można ruszyć , mówię tu o możliwości odginania się i dostanie się syfu pomiędzy chlapacz a błotnik , czy tak nie można by było zrobić do Fiata ?
Jednak nie zarzekam się , że kiedyś chlapaczy nie założę :wink:

_________________
Punto Evo Estiva Blue&Me (był :-( )
Ford Focus Trend Sport 1.6 Ti-VCT 125 KM ( jest :-) )


Góra
 Profil  
 
 
 Post #556420 Wysłany: 07 Mar 2012, 16:26; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrołęka
Rejestracja: 23 Lut 2009,
Posty: 120
Pomógł: 1
To nie jest wina chlapaczy ten schodzący lakier. My na nauce jazdy nie mamy w żadnym i nigdy nie mieliśmy chlapaczy i w każdym po kilku latach ten lakier schodzi tak jak na zdjęciu wcześniej a nawet bardziej. Jak chcecie mogę Wam wrzuci fote jak wygląda próg w aucie z 2006 bez chlapaczy. Ja u siebie będę montował gumowe uniwersalne z duzymi kołnierzami na boki samochodu coś takiego : http://allegro.pl/blotochrony-chlapacze ... 73770.html

[ Dodano: 07 Mar 2012 15:26 ]

w swoim prywatnym dziś też znalazłem ubytki w lakierze. Przebieg 32tys nigdy nie miałem chlapaczy. Może to powoduje sól w czasie zimy przyklejający się do progu a jak ktoś ma chlapacze to zalega ona między nim i lakierem i taki finał jest? Ktoś kiedyś w turbo kamera był z tym pamiętam i też nie miał chlapaczy bo mu serwis nie chciał naprawić tego tłumacząc się że powinien je mieć (dużo jeździł po żwirowkach) wychodzi na to że ten typ tak ma

_________________
Grande Punto 1.4 8v Energy 2008/09


Góra
 Profil  
 
 
 Post #556655 Wysłany: 07 Mar 2012, 18:49; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14371
Pomógł: 128
Bez chlapaczy to próg jest piaskowany (uderzają w niego kamienie, piasek itp.), więc siłą rzeczy lakier prędzej czy później się zedrze.
W przypadku chlapaczy to znów piasek się gromadzi między chlapaczem, a karoserią i wyciera lakier (polecam grubą folię bezbarwną).

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566828 Wysłany: 03 Kwi 2012, 11:12; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice/Knurów
Rejestracja: 18 Wrz 2008,
Posty: 95
domin45670 napisał(a):
Bez chlapaczy to próg jest piaskowany (uderzają w niego kamienie, piasek itp.), więc siłą rzeczy lakier prędzej czy później się zedrze.
W przypadku chlapaczy to znów piasek się gromadzi między chlapaczem, a karoserią i wyciera lakier (polecam grubą folię bezbarwną).



Przeglądam właśnie temat, bo zamierzam zamontować chlapacze, ale chyba sam coś wykombinuję, bo zarówno fabryczne jak i podróbki mi nie podejdą.
Po progach nic mi nie wali (mam listwy podprogowe) ale straszny syf gromadzi się na dole, pomiędzy listwą, nadkolem i progiem.
Dodatkowo woda (połączona z brudem) spod kół, strasznie brudzi drzwi (zwłaszcza przy letnich oponach)

Zastanawiam się, jak najlepiej to zamontować, żeby spełniało swoja funkcję, a jednocześnie nie wyglądało tragicznie. Jakieś sugestie? Ktoś przerabiał temat?

P.S. W uniaku mam szerokie gumowe chlapacze z przodu i pomimo tego że jest nie garażowany i jest to dość rdzewiejący rocznik (1997), to progi trzymają się w dobrze i spokojnie podnoszę za nie auto.

_________________
--
Pozdrawiam
Krzysztof vel Majkiel

Uno 1.0 MPI SX 1997, 148kkm
Grande Punto 1.4 16V Sport 2007, 212kkm
Fiesta 1.25 2009, 111kkm


Góra
 Profil  
 
 
 Post #595252 Wysłany: 02 Lip 2012, 14:48; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 24 Cze 2012,
Posty: 16
Czy korzysta ktoś na forum z uniwersalnych chlapaczy do GP (tych z allegro za 40zł)? Jak się sprawują? Czy nie mieli problemu z montażem ?
Bo rozważam ich zakup i nie wiem czy może jednak nie warto dołożyć do oryginałów


Góra
 Profil  
 
 
 Post #601518 Wysłany: 01 Sie 2012, 07:56; 
 Temat postu: Re: Chlapacze
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Ostrołęka
Rejestracja: 23 Lut 2009,
Posty: 120
Pomógł: 1
z montażem problemów nie ma ale moje okazały się zbyt wąskie i na drzwi leci błoto. Przynajmniej nie wali po progach kamieniami. Bez chlapaczy lakier mi zszedł z progów od wewnętrznej strony nadkola po 35tyś. (mam lakier metalizowany).

Co do klejenia chlapaczy sylikonem to zastosowałem tą metodę ale chlapacz się nie skleił dalej się rusza po błotniku kołnierz. Tak ma byc? Może dac go więcej?

_________________
Grande Punto 1.4 8v Energy 2008/09


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO