You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #524137 Wysłany: 10 Mar 2013, 16:52; 
 Temat postu: Jak poprawnie nazywać tematy?
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
W związku z licznymi w ostatnim czasie nazwami tematów, które nie spełniają wymagań, postanowiłem napisać ten krótki instruktaż. Postaram się poniżej nie przytaczać żadnych konkretnych przykładów aby nie urazić (czyt. przyczepić się) żadnego forumowicza :)

W regulaminie forum, który każdy zatwierdza przy rejestracji jest jasno napisane:

Regulamin, §4 napisał(a):
Temat postu powinien odzwierciedlać jego treść, pokrótce opisywać problem. Jako temat nie podawaj nic nie mówiącego hasła jak Pomocy albo Mam problem. Poprawna nazwa tematu to gwarancja na łatwe wyszukiwanie i czytelne przeglądanie przez osoby zainteresowane. Niezastosowanie się do tego przepisu może spowodować nawet usunięcie całego wątku.


Co to oznacza w praktyce?
Jeśli ktoś ma problem np. z hamulcami to piszemy:
- Pedał hamulca "wpada w podłogę";
- Piszczące hamulce;
- Jakiej firmy polecacie klocki/tarcze/szczęki hamulcowe";

a nie piszemy nic nie mówiącego tematu w stylu:
- Hamulce;
- Problem z hamulcami;
- Co to może być?
- Klocki;
- Półoś;
- Pomocy;

Zazwyczaj jeśli temat jest tworzony w dziale "Zawieszenie, układ hamulcowy i kierowniczy" to jasne jest, że chodzi o zawieszenie, układ kierowniczy lub hamulcowy oraz że forumowicz ma jakiś problem. Mówiąc wprost: jest to oczywista oczywistość.
Nazywanie tematu byle jak nie pozwala znaleźć szybko tematu (jeśli ktoś np. za kilka miesięcy będzie miał podobny problem). Ja np. widząc temat nazwany byle jak, nawet do niego nie zaglądam - dotyczy sytuacji gdy szukam rozwiązania jakiegoś problemu.

Druga sprawa:
Nie nazywamy tematu pisząc całość wielkimi literami: "NIE ŚWIECĄ MI REFLEKTORY". To nie aukcja internetowa aby każdy nowy temat musiał czymś się wyróżniać wśród innych. Zachowujmy pewne standardy.

Po trzecie:
Forma gramatyczna nazw tematów:
- hamulce?
- problem?

To nie jest właściwe pytanie, bo odpowiedź na pierwszego posta w tym temacie, który opisuje problem z hamulcami powinna brzmieć: "tak, to hamulce" albo "tak, masz problem z hamulcami".

Inne przykładowe złe nazwy tematów: wahacze, konsola środkowa, kierownica, wspomaganie, klimatyzacja itp.


Jeśli dostałeś linka do tego tematu, to najprawdopodobniej znaczy, iż źle nazwałe(a)ś temat.
Celem edycji kliknij na Image przy Twoim poście i popraw co należy.

Chyba tyle na chwilę obecną. Liczę na stosowanie się do tego, bo nie ukrywam, iż najzwyklej w świecie nie chce mi się poprawiać co chwilę nazw tematów ani pisać próśb o poprawę (kończy się to najczęściej zbędną polemiką lub olaniem sprawy przez założyciela tematu). Nie utrudniajmy sobie wzajemnie życia ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO