You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 06:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #45503 Wysłany: 16 Wrz 2007, 19:38; 
 Temat postu: Kabel rozruchowy - jaki wybrać
Offline
Forumowicz

Imię: Jarek
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 08 Cze 2007,
Posty: 3
Chciałbym kupić do mojego punciaka 1.1 kabel rozruchowy, ale nie wiem o jakim natężeniu kupić. Na allegro są różne od 200A do 800A. Zastanawiam się nad kupnem kabla o natężeniu 400A - czy nie za mocny? Poniżej przedstawiam aukcje, nad którą się zastanawiam.

http://www.allegro.pl/item241396139_kab ... html#photo

Co sądzicie o tym kablu rozruchowym?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #45510 Wysłany: 16 Wrz 2007, 20:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 613
ja mysle ze go stopi skreci pognie przepali i tyle bedzie ładnie to wyglada do pierwszego uzycia a potem to ... szkoda mówic

_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo zgodnie z Art. 54 Konstytucji RP

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #45736 Wysłany: 17 Wrz 2007, 20:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Killarney, Irlandia
Rejestracja: 09 Lip 2007,
Posty: 105
wg. mnie, przed kupnem, taka zecz nalezaloby wziac w reke, obejrzec dokladnie, sprawdzic mocowania kabli do zacisków (w tych miejscach najczęściej sie grzeją) i ogolenie grubosc wiazki kabla (czesto sa podane dane fabryczne na izolacjii kabla - srednica i wytrzymalosc natezeniowa). Ale to tylko moje zdanie :twisted:

_________________
mk1 SX 1.2 60KM '99 z kierownica po prawej stronie :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #46236 Wysłany: 20 Wrz 2007, 02:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 23 Mar 2007,
Posty: 12
Miałem kiedyś problem z moją baterią i używałem podobnych "kabli rozruchowych". Moim zdaniem to tu jest poważny błąd nazewniczy. Kable rozruchowe powinny być grube (im grubsze tym lepsze) i podejrzewam, że jak już ktoś takie ma to tylko warsztaty. Podejdz do tematu trochę inaczej. Nie odpalaj auta przez te kable. U mnie nic to nie dało - kable były za cieńkie by nawet rozrusznik coś się ruszył. Podepnij te kable do innego auta i POCZEKAJ aż przez nie naładuje ci się Twój akumulator. Wystarczy 10 min. Wtedy spróbuj odpalić. Pobór prądu będzie już z Twojej baterii a nie z kabla. U mnie takie podejście dawało efekty i nigdy nie zawiodło. I do tego właśnie nadają się te kable (do podładowania, a nie do bezpośredniego rozruchu). One wyglądają grube, bo mają grube osłony.

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #46246 Wysłany: 20 Wrz 2007, 08:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
jeśli próbowałeś odpalać diesla od benzyniaka to sie nie dziw ze rozrusznik nawet nie ruszył ;) ja mam porządne grube kable i nigdy nie zawiodły i odpalałem na nich felicje,punto,lagune 1,9dci ,transita i zawsze paliły dobrze

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #46411 Wysłany: 21 Wrz 2007, 01:03; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 23 Mar 2007,
Posty: 12
Odpalałem Kropka 75 ELX od Megana 1,6. Oba benzynowe. Fakt silnik wysokoprężny trudniej okręcić - stąd stosuje się do nich aku o większej pojemności. Zapomniałem jeszcze dodać, że auto z którego czerpiemy prąd musi być odpalone. To jego alternator ładuje naszą pustą baterie. Oczywiście można kupować kable "po byku" 5 razy droższe od wspomnianych z marketu. Z przewodem grubości palca. Na pewno wszyscy w okolicy się ucieszą, że mogą z nich korzystać . Ale na własny użytek to po co zawalać sobie bagażnik kilogramami kabla. Rzecz gustu i potrzeb. O gustach się nie dyskutuje, a potrzeby - każdy ma inne. Ja tylko uświadamiam, że tymi zwykłymi kablami też można odpalić auto. Wcale nie przymuszam do ich zakupu. Na koniec dodam, że ów feralnego dnia miałem aku wyczerpane do zera - żona zostawila włączone oświetlenie wnętrza przez całą noc. Raz z tych kabli skorzystałem i do dzisiaj mam spokój. Jeśli jednak ktoś ma ciągłe kłopoty z aku to lepiej niech się zastanowi nad jego wymianą (lub alternatora). W sumie mniej kłopotów i nerwów.

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #46825 Wysłany: 23 Wrz 2007, 14:27; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 17 Sie 2007,
Posty: 29
kub orginalne bo sa tanie


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO