You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 01:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #530149 Wysłany: 18 Gru 2011, 21:05; 
 Temat postu: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 18 Gru 2011,
Posty: 6
Witam

Mam od początku zakupu mam problem z moim Puntem I 75 SX, tj. ma czasem "słabszy" dzień i nie chce odpalić. Poprzedni właściciel poradził mi abym w takich chwilach otworzył klapę i "popsikał" WD Contact na wtykach gdzie są włożone bezpieczniki (mniemam od pompy paliwa). Fakt faktem wystarczyło odczekać parę minut i ruszył niczym rakieta Tomahawk, a zdarzyło mi się to już kilka-kilkanaście razy. Jednak wczoraj coś się zmieniło.... odpalił dopiero po godzinie, a i tak stwarzał wrażenie jakby w ogóle nie miał zamiaru (pewnie zrobił to abym przestał go już męczyć). A dzisiaj to już się poddał.... ładowałem aku, psikałem WD Contact, a on kręcił kręcił i nic... O co chodzi z tym demonem ?! Normalnie popchnąłbym go do Odry, ale przyzwyczaiłem się do Dziada.
Może to pomoże, że czasem podczas jazdy zapalała się "marchewka" (jakaś kontrolka od wtrysków!?), ale dałem gazu i gasła.
Od czego trzeba zacząć sprawdzenie lub co wymienić ?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 

 
 Post #530176 Wysłany: 18 Gru 2011, 22:03; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
najlepiej na kompa i sprawdzić błędy może cuś się zapisało, cewki, kable, kable WN, przy takich objawach że od raz nie pali może być i czujnik położenia wału,
a z tą skrzynką bezpieczników co jest nie tak że takie modły robił ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #530208 Wysłany: 18 Gru 2011, 22:39; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 18 Gru 2011,
Posty: 6
Wystarczy ze sobie kupię interfejs pod Fiata (taki z allegro) czy lepiej jechać do serwisu ?
Gościu twierdził że jak jest wilgoć to tak się dzieje, ale to raczej jakaś magia, bo on twierdził że pompa wtedy nie działa , a mi zawsze się załączała , więc czuje że to "pisikanie kontaktem" po stykach to raczej kwestia przypadku niż faktycznie przyczyna.
Wk*rwia mnie to bo kupiłem fajne autko z małym oryginalnym i faktycznym 60tyś km przebiegiem, idealny lakier i tapicerka, no jak prosto z fabryki, a tu taka usterka praktycznie od zawsze ....


Góra
 Profil  
 
 
 Post #530209 Wysłany: 18 Gru 2011, 22:41; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
na razie podjedź gdzieś gdzie u Ciebie mają kompa a z interfejsem w jedynce nie poszalejesz.

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #530216 Wysłany: 18 Gru 2011, 22:45; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
massior, jak załączasz zapłon powinno być słychać pompę jak nabija ciśnienie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #530520 Wysłany: 20 Gru 2011, 19:47; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 18 Gru 2011,
Posty: 6
pompa smiga, jutro obczaje czujnik polozenia walu, cewke i iskre. Jakies jeszcze sugestie co do sprawdzania skoro biore sie ostro za niego :P ?

[ Dodano: 20 Gru 2011 18:47 ]

No dzisiaj sie wziołem za bestię - rozebrałem pół silnika i w reku szmata i miernik :P

Rezystancje :
- cewek - 1 Ohm
- Wstyskiwacze paliwa (MPI) - 4.2 Ohm
- Regulator biegu jałowego - 47 Ohm
- Czujnik temperatury cieczy chłodzącej - 16,5 kOhm (pizgało dzisiaj)
- Czujnij temperatury powietrza - 11,85 kOhm
- Czujnik położenia i prędkości obrotowej wału korbowego - ok. 500 Ohm (przerwa 1.5mm)

Przetarłem tu i tam szmatką , czasem papierem ściernym i pilniczkiem i poskładałem do kupy.... i odpalił za pierwszym razem :-/
Więc dalej nie wiem co go bolało... widać żyje swoim życiem :P

Dzięki za porady.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #530845 Wysłany: 20 Gru 2011, 21:05; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
massior napisał(a):
Czujnik położenia i prędkości obrotowej wału korbowego - ok. 500 Ohm (przerwa 1.5mm)

ja obstawiam tu winnego :>

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #531016 Wysłany: 21 Gru 2011, 01:42; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
nie pozorny a zawsze pomijany ten czujnik przez mechaników


Góra
 Profil  
 
 
 Post #779989 Wysłany: 05 Lip 2015, 12:09; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 18 Gru 2011,
Posty: 6
Witam
Parę lat mnie tu nie było, ale problem opisany w 1 poście pozostał :-) tzn. od 2011 może zdarzyło mi się tak ze 2-3 razy (autko nie odpaliło uj wi czemu). Usterkę olałem bo z auta korzystałem sporadycznie, tyle że sytuacja się zmieniła bo Żona zmieniła pracę i zaczęła z Kropki dziennie korzystać. Oczywiście kupiłem nowe autko bo w pracy nikogo nie obchodzi jak nie dojadę :-) I póki co parę miechów miałem z porszakiem spokój tj. lać i jechać.
Tyle że dzisiaj znów zdechł i generalnie mam już standardową procedure po której auto w końcu rusza, ale wnerwia mnie to bo nie zawsze jestem w domu a taka niepewność z autem jest irytująca. Niby mam drugie nowe, ale szkoda skoro jest Kropka która do dojeżdżania do roboty jest idealna.
A więc tak :
Image

Tutaj wyciągam wtyczki i bezpieczniki, czyszczę styki i dmucham sprężonym powietrzem (dawniej gościu mi mówił żebym nalał tam WD Kontakt - ale to się tłuste robiło, więc to olałem i wyczyściłem do suchego)

Image

Wypinam wtyczkę i stukam po przekaźniku (może się coś skleiło)

Image

Tutaj również wypinam wtyczkę (reset !?)

Image

Czyszczę czoło czujnika przesunięcia wału

I generalnie po tym cyklu autko odpala.

Myślę że czyszczenie tych bezpieczników i wtyczek z 1 obrazka chyba sensu nie ma bo słychać że pompa nabija ciśnienie a one są chyba od tego. Generalnie nie wiem po co jest ten przekaźnik. Co wymienić , co sprawdzić żeby w końcu skończyły się problemu z tym porszakiem ?
Z góry dzięki :-)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780007 Wysłany: 05 Lip 2015, 17:55; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 27 Sty 2015,
Posty: 28
Pomógł: 1
WD-40 zostaw do zardzewiałych zawiasów a do styków elektrycznych używaj kontakt w sprayu, do kupienia w sklepach elektronicznych lub wysyłkowo. Przeleciałbym kontaktem wszystkie kostki w komorze silnika tak na początek - WD40 się do tego nie nadaje.
Druga uwaga - lepiej nie odpinać komputera pod napięciem, najpierw odkręć klemę w akumulatorze.
Nie wiem czy dobrze zakumałem, robisz zestaw takich magicznych dotknięć? Nie wiadomo wtedy co pomogło, lepiej po kolei sprawdzać czy odpala. Podmień może ten przekaźnik bo może jest od pompy paliwa (głowy nie dam czy to ten) jeżeli masz od kogoś pożyczyć na chwilę. Możesz też sprawdzić pompę paliwa inaczej - podepnij się z miernikiem czy żaróweczką do kostki przy pompie i będziesz wiedział czy podawane jest napięcie na pompę po przekręceniu kluczyka (w pozycji MAR podaje napięcie przez kilka sekund, żeby podbić ciśnienie w układzie wtrysku). I tak krok po kroku wykluczać a nie wszystko naraz.
Zajrzałbym też do kostki przy stacyjce, wzrokowo ocenił kable czy nie są upalone i popsikał kontaktem.
Również warto poprawić wszystkie masy w aucie - drobny papierek ścierny i kontakt w sprayu. Zacząłbym od klem w akumulatorze.
Doczytałem teraz, że pompa pracuje - słyszysz ją? Ale to nie znaczy, że jest sprawna może buczeć a słabo pompować- zrób pomiar ciśnienia paliwa manometrem, co tak naprawdę jest podawane do wtrysków.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780012 Wysłany: 05 Lip 2015, 20:31; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 18 Gru 2011,
Posty: 6
Kolega chyba nie doczytał :-) Psikałem WD Kontakt a nie WD 40 ;-) ale specjaliści mi to odradzili bo po pewnym czasie czynnik przewodzący się traci a zostaje "tłuszcz", więc styki wyczyściłem i ładnie wydmuchałem i dałem sobie na luz z tymi "specyfikami".
Jakbym miał drugiego Punciaka na części to bym nawet postu nie pisał tylko wymieniał każdą rzecz po kolei.
Pompa paliwa jest dobra bo jest nowa ,wcześniej była oryginalna a teraz jest chiński zamiennik ale awaria pojawia się niezależnie która była zamontowana.
Jak już wspomniałem pompa się załącza i nabija ciśnienie, więc chyba te bezpieczniki i wtyczki + przekaźnik pompy paliwa jest ok.
Jedynie myślę o tym czujniku wału ale nie wiem jaki ma on wpływ na rozruch silnika.
Klemy z aku czyszczone.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780052 Wysłany: 06 Lip 2015, 17:53; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: S
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 20 Lis 2014,
Posty: 157
Pomógł: 1
massior napisał(a):
Kolega chyba nie doczytał Psikałem WD Kontakt a nie WD 40

Niestety to Ty nie doczytałeś. Kontakt do elektroniki jest,,suchy", jak popsikasz na skórę to mrozi.WD Kontakt to chyba coś innego.

_________________
10/100 :(...tyle spala w mieście zimą na krótkich odcinkach, ale mam zamiar go ujarzmić i przechytrzyć :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780135 Wysłany: 07 Lip 2015, 14:30; 
 Temat postu: Re: Punciak nie chce odpalić :-(
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Rejestracja: 18 Gru 2011,
Posty: 6
WD Kontakt jest używany przez elektroników bo poprawy styków żeby nie śniedziały (lekko natłuszcza) i poprawa przewodność. Ale nie chce używać tego preparatu bo nie widzę sensu, bo dawniej używałem i nie pomógł a tylko obtłuszczone styki zostawił.
Bardziej mi chodziło o kolejność działań przy odpaleniu silnika bo pompa nabija ciśnienie, ale co dalej ? czy czujnik położenia wału jest tu ważny i jak go sprawdzić ?


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO