You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #534381 Wysłany: 04 Sty 2012, 00:33; 
 Temat postu: GrandePunto - skrzynka bezpieczników w komorze silnika
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 23 Mar 2007,
Posty: 12
Witam
Przepalił mi się bezpiecznik opuszczania szyby przedniej pasażera. Wyszukałem w instrukcji, ze to bezpiecznik nr 26, znalazłem, gdzie się dokładnie znajduje - w skrzynce w komorze silnika (obok akumulatora). Ale jak zajrzałem do tej skrzynki to mi szczęka opadła. Ja mam całkowicie inny układ bezpieczników niż ten opisany w instrukcji. W ASO każą mi się umawiać na termin w serwisie. Ale mi to nie odpowiada - po pierwsze po co płacić za taką błahostkę (choćby tylko 10 zł) a po drugie co ja zrobię jak mi się w drodze przepali jakiś poważniejszy bezpiecznik np. świateł. Przecież nie będę wzywać assistance, jeżdzić po ASO i tracić niepotrzebnie czas. Wolę poświęcić 2 minuty i samemu wymienić. Ale musze mieć do tego jakąś rozpiskę - jaki bezpiecznik od czego jest. Dysponuje ktoś takim schematem? Przeszukiwałem neta 3 dni i nic nie znalazłem. Czy tylko ja mam taką skrzynkę? Pisze też do FAP - ale oni odsyłają do ASO,a ci znów twierdzą, ze takiego schematu nie mają. Totalna porażka.


Załączniki:
Komentarz do pliku: moja skrzynka bezpieczników

Komentarz do pliku: schemat opisany w instrukcji obsługi


_________________
Pozdrawiam
Góra
 Profil  
 

 
 Post #534406 Wysłany: 04 Sty 2012, 09:15; 
 Temat postu: Re: GrandePunto - skrzynka bezpieczników w komorze silnika
Offline
Puntoświr

Samochód: Inny Fiat
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Emotion
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: ełk
Rejestracja: 12 Cze 2007,
Posty: 574
Pomógł: 18
dziwna ta skrzynka , na bezpiecznikach też nie widać widać punktów słuzących do pomiaru .trzeba każdy wyjąć i mierzyć na nóżkach czy jest sprawny. Dużo ich nie jest szkoda tracić czas na aso a nabyta wiedza przyda się


Załączniki:

Góra
 Profil  
 
 
 Post #534407 Wysłany: 04 Sty 2012, 10:17; 
 Temat postu: Re: GrandePunto - skrzynka bezpieczników w komorze silnika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
wydaje mi się że podobną miałem w dieslu, ale głowy nie dam.

[ Dodano: 04 Sty 2012 09:17 ]

jeszcze jedno mi do głowy przychodzi. Dobrą stronę w instrukcji oglądasz? Może zła wersja silnikowa?

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #534412 Wysłany: 04 Sty 2012, 10:49; 
 Temat postu: Re: GrandePunto - skrzynka bezpieczników w komorze silnika
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Radosław
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Siedlce
Rejestracja: 20 Lip 2011,
Posty: 23
Poszukaj instrukcji z właściwego roku, w pierwszej instrukcji którą ściągnąłem też było nie tak jak w aucie. Ty masz chyba właśnie tą starszą.

_________________
GP 1.3 ( 90 ) MJ SPORT


Góra
 Profil  
 
 
 Post #534420 Wysłany: 04 Sty 2012, 11:56; 
 Temat postu: Re: GrandePunto - skrzynka bezpieczników w komorze silnika
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Bartek
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 23 Gru 2011,
Posty: 53
Pomógł: 1
Wg instrukcji do GP, którą ja przypadkowo ściągnąłem bezpiecznik podnośnika szyby przedniej pasażera znajduje się w skrzynce bezpieczników w desce rozdzielczej - bezpiecznik nr 7 (20A).
Sprawdź ewentualnie skrzynkę bezpieczników w bagażniku - bezpiecznik nr 10 (20A) - w instrukcji jest opisany jako
"System podnośnika szyby (silnik, centralka kontroli) na drzwiach prawych.

_________________
Pozdrawiam
barti

Jest UNO 1.0 FIRE Czerwony Barocco
Jest Punto EVO 1.4 8V Estiva B&M Szary Chemical

Tylko Chuck Norris jest w stanie porozmawiać w cztery oczy z Cyklopem...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #534608 Wysłany: 05 Sty 2012, 04:39; 
 Temat postu: Re: GrandePunto - skrzynka bezpieczników w komorze silnika
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 23 Mar 2007,
Posty: 12
Dzięki wszystkim za pomoc i wskazówki. Umordowałem się w wyszukaniu tej informacji ale już wiem co i jak. Otóz mam GP z roku 2008 i wtedy montowali 2 rodzaje skrzynek w komorze silnika. I o dziwo mimo tego samego wyglądu bezpieczniki pod kierownicą też są odmienne (obsługują inne odbiorniki). Przy zakupie auta dostałem nie tą instrukcję obsługi co powinienem. Tutaj dealer się nie popisał. Zresztą po próbie wyegzekwowania pomocy od dealera i FAP - mogę jedno o nich powiedzieć - sami nie wiedzą co mają. Prawdopodobnie sprawdzają każdy bezpiecznik, bo nikomu nie chce się zainteresować swoja pracą i coś na ten temat poczytać. Przy zleceniu w ASO może to dobra metoda, ale ja staram się byc przewidujący - co zrobię jak mi strzeli jakiś ważniejszy bezpiecznik na drodze? Będę sprawdzał każdy bezpiecznik? (może nawet po ciemku i w mrozie!). Dla mnie taka perspektywa jest nie do przyjęcia. Każdego zainteresowanego odsyłam do pobrania odpowiedniej instrukcji z http://aftersales.fiat.com/ELUM/SelectM ... nguageID=9. Po kliknięciu na obrazek auta do wyboru rocznik i instrukcja do pobrania. Do GP jest ich tam dość dużo. A róznice są dość znaczące. Choćby nawet w tej skrzynce bezpieczników pod kierownicą. Taki sam układ, a w obu instrukcjach z 2008 roku opis do nich jest odmienny. Dołaczam zdjęcia - sami oceńcie!
Pozdrawiam wszystkich


Załączniki:
Komentarz do pliku: przykład z instrukcji w wersji 530.02.040 z 12_2008

Komentarz do pliku: przykład z instrukcji w wersji 603.89.099 z 02_2008


_________________
Pozdrawiam
Góra
 Profil  
 
 
 Post #622604 Wysłany: 28 Paź 2012, 19:59; 
 Temat postu: Re: GrandePunto - skrzynka bezpieczników w komorze silnika
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Michał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Racibórz
Rejestracja: 28 Paź 2012,
Posty: 9
bezpiecznik gniazda zapalniczki to albo F54 (nie wiem z którego to roku), natomiast z 2009 to F86. Oba są w skrzynce w komorze silnika.
Tyle że ma to być bezpiecznik 20A!


Załączniki:
Komentarz do pliku: bezpieczniki komora silnika 2009

Góra
 Profil  
 
 
 Post #622940 Wysłany: 29 Paź 2012, 23:32; 
 Temat postu: Re: GrandePunto - skrzynka bezpieczników w komorze silnika
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Ruda Śląska
Rejestracja: 23 Mar 2007,
Posty: 12
Dzięki wszystkim za pomoc. Minęło juz 10 miesięcy jak miałem ten problem. I jak napisałem wyżej, w końcu znalazłem w necie własciwą instrukcję i swój problem szybko rozwiązałem. Ale po tej naprawie zdarzyło się coś w sumie nieoczekiwanego. Po mojej korespondencji z FAP i nieprzyjmowania do wiadomości, że kazde ASO z radością zajmie się moją usterką - pewnego pięknego dnia dostałem od FAP nowiutką aktualną instrukcję. Wprawdzie nie było do niej żadnego pisma, ale jak na polskie standardy i tak mogę ich pochwalić. Oczywiście jak na polskie - bo w każdej innej rzeczywistości to rzecz oczywista i normalna!

_________________
Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #784264 Wysłany: 11 Wrz 2015, 07:00; 
 Temat postu: Re: GrandePunto - skrzynka bezpieczników w komorze silnika
Offline
Forumowicz

Imię: stachu
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 11 Wrz 2015,
Posty: 1
Sorki koledzy,że odkopuję stary temat.Jestem świeży na forum i mam problem ze światłem cofania,żarówka ok czujnik ok,zostały tylko bezpieczniki.Problem jest taki ,że mam skrzynkę taką jak w temacie i nic mi nie pasi z instrukcją.Jak ma ktoś z możliwość zidentyfikowania właściwego bezpiecznika to będę bardzo wdzięczny.Na dodatek na dniach mam przegląd.Bardzo proszę o pomoc.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #837304 Wysłany: 04 Maj 2018, 21:51; 
 Temat postu: Re: GrandePunto - skrzynka bezpieczników w komorze silnika
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto Evo 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 02 Mar 2018,
Posty: 7
Pozwolę sobie dokopać temat bo mam podobny problem w punto evo. Schemat skrzynki bezpieczników w instrukcji (papierowa otrzymana z samochodem) jest inny niż faktyczny układ pod maską. Co smieszniejsze - numery na liście bezpieczników zupełnie nie zgadzają się z tymi na schemacie. Zwarła mi się niedawno zapalniczka. Wg listy w instrukcji jest to bezpiecznik 86 i taki znalazłem na wzorze na pokrywie skrzynki (a takze w innej wersji instrukcji sciagnietej stad: http://dukiewicz.pl/wp-content/uploads/ ... TO_EVO.pdf. Tutaj chociaz numery bezpieczników na liscie i na schemacie pasują do siebie :mrgreen: ) z tym ze przepalony bezpiecznik miał 20 A a w instrukcji (zarowno tej papierowej jak i tej którą ściągnałem) na liście jest 15 A. Na logikę wydaje mi się ze danie mniejszego bezpiecznika nie może wyrządzić szkód wiec dałem 15 ale nie wiem czy nie powinienem zmienić na 20?

Swoją droga nie wiem jak można odwalać takie partactwo. Rozumiem jeszcze zamienić instrukcje ale w tej mojej papierowej wygląda jakby jedna strona (ta ze schemtem) byla z innej wersji niż następna strona (ta z listą)

EDIT: Znazlem cos takiego: http://www.autogenius.info/pl/fiat-punt ... x-diagram/ i tutaj jest dokladnie tak jak w mojej papierowej instrukcji. Zobaczcie, że numery na schemacie skrzynki w komorze silnika nie zgadzają się z numerami na ich liście poniżej :o (o ich ukladzie w skrzynce juz nie wspomne :P ) no cyrk normalnie :d

EDIT 2: Tak ten schemat wyglada u mnie: http://www.autogenius.info/pl/fiat-punt ... i-schemat/ mimo, że auto mam starsze niz z 2012 roku... Tutaj przynajmniej zgadzaja sie numery na schemacie i na liscie ale też jest 15A a wsadzony był 20 A... jestem już, nomen omen, w kropce :P


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO