You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 11:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 
 Post #447754 Wysłany: 02 Mar 2011, 22:27; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 02 Mar 2011,
Posty: 21
DaRo napisał(a):
Za 60 to mozesz sobie go naciac tylko.

I tak to działa, gośc jedynie docina klucz a elektronikę przekłada ze starego


Góra
 Profil  
 

 
 Post #550815 Wysłany: 20 Lut 2012, 21:11; 
 Temat postu: Re: Dorabianie kluczyka
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 07 Lut 2012,
Posty: 7
Ja niestety kupiłem Punciaczka ( II FL, 2005) z jednym kluczykiem :( A że jeden kluczyk to za mało, więc popytałem trochę i tak to wygląda na dziś:

ASO FIAT Amicar (Wrocław):
"Kluczyk ze sterowaniem (pilotem) kosztuje 644 zł brutto, natomiast bez sterowania 429 zł brutto. Okres oczekiwania na klucz 2 dni robocze. Kodowanie klucza do samochodu 70 zł brutto będą wymagane wszystkie klucze które maja zapalać samochód, karta codów oraz oczywiście samochód. Na zakodowanie trzeba podjechać do serwisu FIAT. Do zamówienia klucza wymagamy przedpłaty 100 % wartość zamawianego klucza oraz kopia dokumentów potwierdzających, że Pan jest właścicielem auta."

ASO FIAT Motor-Pol (Legnica):
"Do podania ceny kluczyka potrzebowali byśmy pełen numer VIN
Czas oczekiwania na nowy kluczyk to 1 dzień jeśli zamówimy go przed godzina 15,00.
KOSZT KLUCZYKA 430ZL
Kodowanie nowego kluczyka możemy wykonać w każdej chwili koszt 150zl"

ASO FIAT ADF Auto (Wrocław)
"Na dostawę kluczyka czekamy od 2 do 4 dni.Koszt kluczyka 644,34 zł brutto + zakodowanie kluczyka 150 zł brutto.Kluczyk musi pan zamówić osobiście w dziale części i trzeba za niego zapłcic przy zamawianiu."

I punkt dorabiania kluczy PRO-Lock (Lubin)
"W przypadku akurat tego pojazdu jest mały klopot ponieważ wersje Punto do 2005 zwykle mialy komputer bsi firmy Magnetti Marelli, jest problem z przygotowaniem klucza pod kodowanie. Najprostrzym sposobem bylo by zamowienie samego klucza przez serwis bez kodowania pod nr vin auta. Z grupa fiata jest utrudnienie ze strony dealera, poniewaz uniwersalny klucz nie przyjmuje system, musi byc pre-kodowany pod nr vin auta/komputera. Sporzadzenie klucza pod kodowanie na podstawie odczytu danych z komputera w tym przypadku jest obarczone pewnym ryzykiem stad lepszym wyjsciem bylo by zamowienie klucza od dealera po nr VIN auta."

(Pisownia oryginalna za autorami odpowiedzi z serwisów ;) )

Płacić i płakać czy jest inne wyjście na Dolnym Śląsku?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552312 Wysłany: 25 Lut 2012, 09:38; 
 Temat postu: Re: Dorabianie kluczyka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bytom
Rejestracja: 07 Maj 2008,
Posty: 227
W moim przypadku wygladało to tak ze jak złamałem klucz chyba ze 2 lata temu to klucz w stanie surowym zamówiłem na allegro i zapłaciłem za niego chyba z przesyłka ok 70 zł,z tym kluczykiem udałem sie do punktu dorabiania kluczy na miescie i gosciu mi go dorobił za 25 zł.Złamany klucz rozebrałem i wyjałem z niego pastylke,przełozyłem do nowego klucza i smiga bez problemu.Dorobienie trwało 5 min.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552466 Wysłany: 25 Lut 2012, 17:59; 
 Temat postu: Re: Dorabianie kluczyka
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Inne
Województwo: podkarpackie [R]
Rejestracja: 25 Lut 2012,
Posty: 12
opisze problem jaki miałem: zacinała się stacyjka a do auta był tylko jeden klucz, w ASO krzyknęli 600 zł za nowy klucz i 500 za nową stacyjkę ale znalazłem w Rzeszowie gościa który za 400 zł naprawił stacyjkę, wkładkę drzwi kierowcy i dorobił 2 klucze, potrzebował tylko auto na 6 godzin ale dał radę bez klucza code 1 i bez karty

jeśli ktoś chciałby namiary to proszę pytać na PW, nie chce robić reklamy na forum

_________________
dwie france (Xsara Picasso HDI i Twingo 1.2)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #552551 Wysłany: 25 Lut 2012, 23:30; 
 Temat postu: Re: Dorabianie kluczyka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Waldek
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 13 Paź 2007,
Posty: 692
Pomógł: 2
marioDLU, też kupiłem auto z jednym kluczem, dorobiłem klucz z pilotem za 430zł z kodowaniem i odczytem kodu który już mam w domu na stałe, jak chcesz namiar to PW.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #554409 Wysłany: 01 Mar 2012, 22:47; 
 Temat postu: Re: Dorabianie kluczyka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Miejscowość: Ełk
Rejestracja: 06 Mar 2010,
Posty: 144
to ja zadam trochę inne pytanie.

Mam 2 kluczyki do PII przy jednym jest pilot i jak spolituje to odpala bez problemu. Niestety żadnym z kluczyków nie odpalę samochodu jeśli tylko otworzę samochód kluczykiem, nie z pilota/centrala.

Dodatkowo drugim kluczykiem niezależnie od tego jak otworzę, nie daję rady zapalić samochodu.
W związku z tym co i jak zrobić żeby:
- dało się otworzyć kluczykami samochód i zapalić bez problemów

_________________
Paweł


Góra
 Profil  
 
 
 Post #562159 Wysłany: 22 Mar 2012, 01:04; 
 Temat postu: Re: Dorabianie kluczyka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Też mam problem z kluczykiem (bo dostałem przy zakupie auta tylko 1 - oryginalny, bez karty z kodem). Szukałem w necie i trafiłem do Selgrosa przy ul. Lwowskiej w Katowicach, gdzie dorabiają na miejscu wszystkie kluczyki m.in. do Fiata. Za kluczyk code 1 - 150 zł, a za code 2 - 350 zł :( Okazało się, że pomimo, iż auto jest z 2000r., to mam kluczyk z code 2, więc szkoda mi było kasy i tylko dorobiłem zwykły za 30 zł (ta na zapas). Może ktoś zna miejsce w okolicy Katowic, gdzie można taki kluczyk dorobić w cenie 150-200 zł :?:

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #585678 Wysłany: 31 Maj 2012, 00:38; 
 Temat postu: Re: Dorabianie kluczyka
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 03 Kwi 2012,
Posty: 61
Witam chłopaki.... a co zrobić jeśli zgubiło się komplet kluczy, auto szczelnie zamknięte. Mam kartę z CODE ale imobilajzer mam raczej na 99% wyłączony. Ile może mnie kosztować wyrobienie klucza do samochodu? Czy na podstawie tej karty mam możliwość taką, że mi dorobią klucz? Ile za to zapłacę? :/

[ Dodano: 31 Maj 2012 00:38 ]

Witam chłopaki.... a co zrobić jeśli zgubiło się komplet kluczy, auto szczelnie zamknięte. Mam kartę z CODE ale imobilajzer mam raczej na 99% wyłączony. Ile może mnie kosztować wyrobienie klucza do samochodu? Czy na podstawie tej karty mam możliwość taką, że mi dorobią klucz? Ile za to zapłacę? :/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #585823 Wysłany: 31 Maj 2012, 14:16; 
 Temat postu: Re: Dorabianie kluczyka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Saturianna poszukaj w necie firmy (w Twojej okolicy) która awaryjnie otwiera zamki samochodowe (jest dużo takich firm). Prawie wszystkie oferują również dorobienie kluczyków do zamka auta (na życzenie mogą również zmienić piny w zamkach), tak żeby tylko pasowały nowe (dorobione) kluczyki, a stare (zagubione) już nie będą pasować. Jeśli w samochodzie masz odłączony immobiliser, to koszt zwykłych kluczyków będzie niski :)

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #585883 Wysłany: 31 Maj 2012, 17:18; 
 Temat postu: Re: Dorabianie kluczyka
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 03 Kwi 2012,
Posty: 61
samochodzik otwarty, a że w samochodzie znalazły się klucze (te brązowe z CODE ) mogę odpalić samochód, ale niebieskich kluczy nie znalazłam.... Boję się, że osoba która mi wzięła klucze , ewentualnie osoba która znajdzie klucze ma teraz śmiało dostęp do mojego samochodu. Jak to teraz wygląda z tą zmianą kluczy , aby te stare klucze już nie pasowały do mojego samochodu? BogdanK napisałeś "(na życzenie mogą również zmienić piny w zamkach), tak żeby tylko pasowały nowe (dorobione) kluczyki, a stare (zagubione) już nie będą pasować." Ile mniejwięcej za taką usługę zapłacę ? Mam przy sobie klucz CODE, pozostałe kluczy zagubiłam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #586004 Wysłany: 31 Maj 2012, 23:19; 
 Temat postu: Re: Dorabianie kluczyka
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Jeśli masz nieaktywny immobiliser w aucie, to samo dorobienie nowego kluczyka (to koszt ok. 30 zł za 1 szt.) plus dopasowanie do niego pinów w zamku (koszt już musisz się dowiedzieć w danej firmie, ale nie jest to jakiś wielki wydatek). I będziesz miała komplet nowych kluczyków.
Natomiast jeśli masz sprawny immobiliser, to możesz ewentualnie dorobić sobie drugi kluczyk, a auto zabezpieczyć przed kradzieżą montując ukryty wyłącznik np. odcięcia pompy paliwa, itp.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #601687 Wysłany: 02 Sie 2012, 00:08; 
 Temat postu: Re:
Offline
Sympatyk kropek

Imię: markus
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 24 Lip 2012,
Posty: 47
karo33333 napisał(a):
A ja mam takie pytanie, jak przykleje koło stacyjki na stałe pastylke ze starego kluczyka (bo chcę dorobić sobie dwa zwykłe klucze bez pastylek) to czy nie bedzie to szkodliwe dla komputera lub imobilaizera ?

Najlepiej pastylke przerzuc do nowego kluczyka...
Przy twoim sposobie autko da sie odpalic nawet srubokretem.

_________________
Free System of internet


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO