You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 01:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #321919 Wysłany: 30 Gru 2009, 13:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: bialystok(coraz rzadziej) warszawa(przewaznie)
Rejestracja: 26 Mar 2007,
Posty: 1616
Pomógł: 3
krzysiek82

a dlaczego sprzedajesz ? masz klime u siebie ?

_________________
byl punto II dynamic 1.2 (8V) 2002
czerwony bo najszybszy :)
topic18886.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #321930 Wysłany: 30 Gru 2009, 14:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzyś
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: łódź i okolice
Rejestracja: 20 Sty 2009,
Posty: 282
Sprzedaje z powodów o których piszę na prv. W planie jest stilo multivagon lub jakiś van.

_________________
Instalacje gazowe LPG - profesjonalnie, strojenie AFR
GSM: 600-827-446


Góra
 Profil  
 
 
 Post #327784 Wysłany: 20 Sty 2010, 15:04; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: Gorny Slask - B7
Rejestracja: 12 Lis 2009,
Posty: 1
Witam nosze sie z zamiarem kupna Punciaka II.
Glownie chodzi o osczedny silnik zeby malo palil.Zastanawiam sie wlasnie nad wyborem 1.9JTD badz 1.2 1.4 na gazie. Tak sie wlasnie zastanawiam czy taki silnik dizla dajmy na to z 2001 2002 bedzie jeszcze ok ?
Czy nie bylo by bezpieczniej kupic benzyniaka na sekwencji?
Taki wlasnie mam dylemat.Za dizlem przemawia moc 85km i dobry moment obrotowy.Wikszosc dizli ma bardzo dobre wyposazenie. Benzyna z kolei na gazie chyba mniej spali tylko znow slaby silnik i wyposazenie ubogie.Planuje przeznacyzc kwote kolo 12 tys i moze byc 5d badz 3d.
Wszelkie opinie mile widzane.

_________________
Sky is the Limit


Góra
 Profil  
 
 
 Post #327804 Wysłany: 20 Sty 2010, 15:54; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 07 Sie 2008,
Posty: 4525
Pomógł: 42
wszystko zalezy od stanu autka

faktem jest ze klekoty byly drozsze i przez to lepiej wyposazone

_________________
bylo Punto2, jest: Grande & Clio2 ph3, oba robia kle kle kle
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #339440 Wysłany: 27 Lut 2010, 01:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Gru 2008,
Posty: 133
Pytam doświadczonych, czy jest sens zmiany Punto MK1 55km na punto 1.2 16v, lub opisywanego właśnie JTD? W skali roku wykręcę przebieg około 15tys, głównie po mieście. Oczywiście lubię jak pedał gazu działa- tak stwierdzam gdy przesiadam się czasem do alfy 146 1,6 boxter, działa idelanie. Na obecne punto nie dam złego słowa powiedzieć, tylko czasem trochę brakuje mocy. Mam też na uwadze też koszty utrzymania- 1.2 16v spali niemal to samo co moje obecne 1.1, diesel będzie w podobnej cenie, spali trochę mniej. dodam że nigdy nie jeździłem dieslem.
Pytanie czy warto iść w stronę ON, czy zostać przy PB95 przy rocznym przebiegu około 15 tys???

_________________
Punto 1.1 55KM
http://fiatpunto.com.pl/album_pic.php?pic_id=2913
Ulubione:
1 Oglądanie się za Alfą
2 Wyprzedzanie Passata
3 Wyprzedzanie pozostałych niemieckich aut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #339744 Wysłany: 28 Lut 2010, 00:10; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: kuj-pom
Rejestracja: 11 Lip 2009,
Posty: 28
nosscore - nawet się nie zastanawiaj ja miałem audi 2,5 tdi 116km ale rok temu zmieniłem na Punto MK1 55km dla żony ale to nie to . W marcu zmieniłem na JTD I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY TO JUŻ KLASA WYŻEJ lubię gwizd turbinki przy przyspieszeniu ja robię ok 12 tkm i dizlek to dizelek oczywiście [turbinka i intercooler] to podstawa żona też jest pozytywna do punta jtd regulacja fotela chętny pedał gazu i zwrotny kosztował 11000 i przyjechał na lawecie z niemiec 123tkm 1 właściciel 4 poduszki klima elektryka abs jest ok . Na chwilę obecną nie wiem czy wrócę do audi podoba mi się grande ale to trochę inna kasa POLECAM !!! :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #340233 Wysłany: 01 Mar 2010, 15:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 21 Gru 2008,
Posty: 133
Dzięki jaculek :) Chyba będę patrzył w tym kierunku jak piszesz! Punto MK2 jtd z bajerem, klima, szyby elektro itp. i właśnie ten sam przedział cenowy jak u Ciebie.

Już przeszła mi troszeczkę alfa 147 1,9 jtd, lub 1,6 TS. Alfa jest piękna, ale to jak z piękną kobietą- jest fajnie do chwili, gdy wszystko idzie gładko. Jak coś zaczyna się dziać... to alfa potrafi dopiec, i płacisz za to grube pieniądze. Jest to oczywiście mit o alfie, bo mój ojciec ma już kilka dobrych lat alfę 146 1,6 boxter, i samochodzik jest super, ryk silnika jak w subaru! Nigdy nie było z nią problemów, a i znajomy mechanik nie musiał się na niej uczyć :wink: Wszystko oczywiście zależy od tego co się kupi, stanu i modelu, ale moja kieszeń takich testów może niestety nie wytrzymać...

A czy w punto MK2 są też JTD jak w alfie 1.9 JTD 16V Multijet?? Te silinik są podobno rewelacyjne i fabrycznie tylko 140 KM. Znalazłe Grande Punto Multijet i ma 130KM.

_________________
Punto 1.1 55KM
http://fiatpunto.com.pl/album_pic.php?pic_id=2913
Ulubione:
1 Oglądanie się za Alfą
2 Wyprzedzanie Passata
3 Wyprzedzanie pozostałych niemieckich aut


Góra
 Profil  
 
 
 Post #343004 Wysłany: 09 Mar 2010, 16:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzyś
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: łódź i okolice
Rejestracja: 20 Sty 2009,
Posty: 282
nie w punto z silników 1.9 JTD montowali tylko 8 zaworowe. Pamiętaj przy zakupie uważaj na rudą to nie prawda, że mk2 nie koroduje.

_________________
Instalacje gazowe LPG - profesjonalnie, strojenie AFR
GSM: 600-827-446


Góra
 Profil  
 
 
 Post #352217 Wysłany: 03 Kwi 2010, 23:16; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: brynica k/opola
Rejestracja: 28 Mar 2010,
Posty: 3
Witam. Jestem tu pierwszy raz na forum. Posiadam punto 2 z silnikiem 1,9JTD i 80KM. Na waszym miejscu brałbym diesla. Mój pali 4-4,5l w zimie góra 5,3l na 100km. (trasy około 10 km) Chcąc kupić punciaka przejeździłem około 600km aby znaleźć fajny okaz:D i sporo się naoglądałem. Parę podstawowych spraw do sprawdzenia autka przed kupnem. zbiornik na płyn chłodzący: sprawdzić czy nie ma rosołu. Na korku wlewu oleju czy nie zbiera sie masło.W zimie masło może się pojawić ale w lecie nie może. Sprawa zawieszenia: najlepiej podjechać do mechanika, stacja kontroli pojazdów lub serwis. Warto też gdy jesteście pewni zakupu autka wydać te 50( u mechanika) albo około 80(serwis) na podłączenie autka pod kompa. Taki fiacik już ma trochę tej elekroniki pod maską... I jeszcze jedno jeżeli odpalisz autko do kupienia(zimne) to przegazuj tak do 3tys obr. i sprawdzcie czy przy tych 3 tys silnik nie dzwoni. Wiem, że przegazowanie zimnego silnika jest nie zdrowe ale przy zakupie warto wiedzieć co w nim stuka. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #352496 Wysłany: 04 Kwi 2010, 20:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzyś
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: łódź i okolice
Rejestracja: 20 Sty 2009,
Posty: 282
dj_mati88 napisał(a):
I jeszcze jedno jeżeli odpalisz autko do kupienia(zimne) to przegazuj tak do 3tys obr. i sprawdzcie czy przy tych 3 tys silnik nie dzwoni. Wiem, że przegazowanie zimnego silnika jest nie zdrowe ale przy zakupie warto wiedzieć co w nim stuka. Pozdrawiam


Tak z ciekawości zapytam, co w ten sposób chciałbyś sprawdzić?

_________________
Instalacje gazowe LPG - profesjonalnie, strojenie AFR
GSM: 600-827-446


Góra
 Profil  
 
 
 Post #353703 Wysłany: 08 Kwi 2010, 18:33; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Miejscowość: brynica k/opola
Rejestracja: 28 Mar 2010,
Posty: 3
Wielu mechaników mi mówiło, że można w ten sposób sprawdzić w jakimś stopniu stan silnika (luzy itd....) Przy zakupie samochodu nikt niestety nie umie wejść do silnika aby sprawdzić go od środka. Przed zakupem mojego kropka widziałem jeszcze 7 samochodów. Wszystkie to kropki. To razem z tych 8 aut, 3 autka dzwoniły jak były zimne. Klekotały itd. A gdy był już ciepły silnik to wszystko ładnie cicho... Wiem że deptanie zimnego diesla( tak samo inne autka) nie jest zdrowe dla niego, no ale jeżeli (nie daj boże) stanie się coś złego komuś z twoich bliskich to ani nie będziesz patrzył czy silnik ciepły czy nie. Pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #354206 Wysłany: 09 Kwi 2010, 21:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzyś
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Cult
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: łódź i okolice
Rejestracja: 20 Sty 2009,
Posty: 282
dj_mati88 napisał(a):
Wielu mechaników mi mówiło, że można w ten sposób sprawdzić w jakimś stopniu stan silnika (luzy itd....)

lepiej zmienić mechaników.


[ Dodano: 09 Kwi 2010 20:09 ]
jaculek napisał(a):
kosztował 11000 i przyjechał na lawecie z niemiec 123tkm 1 właściciel 4 poduszki klima elektryka abs jest ok


Także myślałem, że mój ma podobny przebieg, niestety examiner rozwiał moje nadzieje :D sprawdź sobie opcję hodometr.

_________________
Instalacje gazowe LPG - profesjonalnie, strojenie AFR
GSM: 600-827-446


Góra
 Profil  
 
 
 Post #363582 Wysłany: 10 Maj 2010, 10:13; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 29 Wrz 2009,
Posty: 67
Mam takie pytanie ile punto JTD 1.9 jest w stanie zrobić km .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #363652 Wysłany: 10 Maj 2010, 14:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 01 Maj 2010,
Posty: 5
Knodr napisał(a):
Mam takie pytanie ile punto JTD 1.9 jest w stanie zrobić km .


To znaczy - ile jest w stanie zrobić km na pełnym baku ?

Moje spokojnie robi ponad 950 pół trasa, pół miasto. Sama trasa to pewnie przekroczy tysiąc.

A ile km bez remontu - nie mam pojęcia. Jak kolegi ma 560k km to gratulacje. Tylko Lexus LS, BMW7 i amerykańskie wynalazki robią takie przebiegi. :E

_________________
Punto Sporting 2003 1.9 JTD


Góra
 Profil  
 
 
 Post #363817 Wysłany: 10 Maj 2010, 22:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 29 Wrz 2009,
Posty: 67
a na jakim jeździsz ? bo ja nigdy tyle nie zrobiłem . W mieście miałem co najwyżej 750 na full

[ Dodano: 10 Maj 2010 22:31 ]
Moj ma 200k km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #363819 Wysłany: 10 Maj 2010, 22:41; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzesiek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Wola Filipowska
Rejestracja: 20 Lut 2009,
Posty: 923
Pomógł: 1
wlasnie ja rowniez nigdy tyle nie zrobilem... najmniejsze spalanie mam 5,4 i nigdy nie mialem mniej... a tak normalnie mam okolo 6l....

_________________
Alfa Romeo 159 1,9 16v JTDm - 185 ps/ 369 Nm

Image

post558317.html#p558317


Góra
 Profil  
 
 
 Post #363824 Wysłany: 10 Maj 2010, 23:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 29 Wrz 2009,
Posty: 67
a ze tak spytam jak sprawdzić spalanie . Bo wiem ze jest ten komputer pokładowy z funkcjami ale nie wiem jak sprawdzić .

Chciał bym sprawdzić ile spalam na odcinku 20 km jak jade do szkoły


Góra
 Profil  
 
 
 Post #363842 Wysłany: 10 Maj 2010, 23:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Sie 2008,
Posty: 5186
Pomógł: 1
jak wyjeżdżasz to kasujesz licznik, jak dojedziesz patrzysz ile km możesz przejechać na litrze i obliczasz z tego ile spalił na 100tke, heh mam nadzieje że zrozumiałeś, jak sie kasuje i jake funkcje ma kom to poszukaj na forum albo w instrukcji


Góra
 Profil  
 
 
 Post #461341 Wysłany: 10 Kwi 2011, 17:11; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 09 Kwi 2011,
Posty: 3
Kasujesz odczyty komputer przytrzymując przez chwilę ten przycisk co przełącza funkcję komputer (po prawej stronie blisko kolumny kierownicy, jeden do godziny, drugi do komputera) Bodajże w komputerze masz 1 - stan łącznie przejechanych km, 2 - ilość kom przejechanych od kasacji komputera 3 - spalanie (100 dzielisz przez liczbę która komputer pokazuje i masz średnie spalanie na 100).

Ps. Dal tych co myślą nad Punto II JTD to mam 86 konnego i kupując miałem 100 tys (o ile to prawdziwa liczba, bo wiadomo jak to jest kupując używany samochód) z końca 2002roku, mam go 2 lata - przejechałem przeszło 70 tys, dużo po mieście i krótkie trasy- spalanie średnio koło 6- 6,5litra, na trasie nie dochodzi do 6, ale jeżdżę różnie, bardziej dynamicznie, najmniej to wyniosło mi 4,6, raczej mojej dziewczynie :) ale na trasie spokojnie w 5,3 da się zmieścić. Awarie to wycieraczki i klamki do przesmarowania były, raz sprzęgło spaliłem (ale raz z dziury samochód wyciągałem i z przyczepką za ostro jeździłem, co było główna przyczyną i nie wiem jak tam poprzedni właściciel jeździł). Więcej awarii nie miałem, silnik chodzi dobrze, nie kopci, ale muszę wymienić uszczelkę pod klawiaturą, bo trochę cieknie, ale to pikuś. Wymieniam olej co 10tyś i bardzo mało go ubywa. Reszta to rzeczy standardowe jak wszędzie - klocki, tarcze, łożyska. Samochód naprawdę dobry jak za taką cenę, jak awarie to same drobnostki, zawsze dojechałem do domu i niech tak będzie. Osiągi jak na tą moc mogą być, ale nic nadzwyczajnego 11,5 do setki i około 180km/h. Polecam ten samochód, przyjemny i mało awaryjny. Kiedyś gdzieś czytałem to ponoć te silniki diesla Fiata dorównują do VW, niby jedne z lepsze silników diesla.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #480415 Wysłany: 08 Cze 2011, 17:37; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 24 Kwi 2011,
Posty: 14
Czy w Punto 1.9 JTD jest dwumasowe koło zamachowe? W Internecie pojawiają się różne opinie, i już sam nie wiem jak jest naprawdę…


Góra
 Profil  
 
 
 Post #480441 Wysłany: 08 Cze 2011, 19:22; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 80KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: HLX
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: kraków
Rejestracja: 31 Gru 2010,
Posty: 43
jest dwumasa - juz wymienialem 1100zl valeo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #480475 Wysłany: 08 Cze 2011, 21:07; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 24 Kwi 2011,
Posty: 14
Dzięki za szybką odpowiedź….


Góra
 Profil  
 
 
 Post #487434 Wysłany: 03 Lip 2011, 22:41; 
 Temat postu:
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 03 Lip 2011,
Posty: 1
Witam od 3 lat jestem posiadaczem punto 1,9 jtd przy zakupie radzę zwrócić szczególną uwagę na stan koła dwumasowego z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że nie jest miłe gdy po kilku miesiącach użytkowania okazuje się iż, mamy do wymiany dwumas i 1tys. zł w kieszeni mniej. Objawy zużytego koła dwumasowego jakie zaobserwowałem w swoim punciaku to drżenie całego auta w przypadku jazdy na półsprzęgle na pierwszym biegu oraz szczególnie na biegu wstecznym. Mocne drżenie można było również zauważyć w przypadku jazdy na za wysokim biegu np na 5 przy obrotach poniżej 1500tyś Przy zmianie biegów słychać było lekkie uderzenie ale nie wiem czy to wynikało ze zużytego sprzęgła czy dwumasu lub może z winy niedoświadczonego kierowcy gdyż był to mój pierwszy diesel. Po wymianie dwumasu i sprzęgła wszystkie wyżej wymienione usterki ustąpiły. Jeszcze drobna sugestia co poprawnego użytkowania punciaka nie starajcie się uzyskać jak najniższego spalania poprzez jazdę na za niskim biegu np. 70-80km/godz na piątym biegu silnik kreci się wtedy na obrotach poniżej 1500tys. a dwumas jest narażony na największe zużycie. Moim zdanie spalanie poniżej 4,5 litra na trasie jest jak najbardziej osiągalne, ale nie wiem czy warto tak żyłować silnik.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #487576 Wysłany: 04 Lip 2011, 17:12; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Jelenia Góra
Rejestracja: 27 Cze 2011,
Posty: 7
http://otomoto.pl/fiat-punto-C19134713.html

Witam. Bylem dzisiaj ogladac w komisie w/w egzemplarz. Przejechane zgodnie z informacja 160 tys przy czym srodek wykazywal bardzo mocne zuzycie. Pytanie mam odnosnie silnika a mianowicie dymu z rury.

1. Czy to normalne, ze zaraz po odpaleniu na zimnym puszcza chmurke niewielka?

2. Czy to normalne, ze na zimnym silniku przy gwaltownym, impulsywnym dodawaniu gazu (o 500/1000 obr/min) z rury leci czarny, gesty dym?

Do tego auto schodzac z obrotow na ulamek sekundy lekko sie zadlawialo w najnizszej partii.


pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #488409 Wysłany: 07 Lip 2011, 15:20; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotrek
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.9 85KM JTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łowicz
Rejestracja: 25 Maj 2011,
Posty: 68
jaskun_zajcev 1 co przy odpaleniu nie powinien zakopcić, ew delikatnie ale nie co by SMOŁA się lała, 2 co nie powinno wgl być takiego czegoś,może trochę kopnąć ale nie jak SMOŁA, jak ja kupowałem swojego jtd i sprzedawca odpalił kropke to nie puściła żadnego dymka, przy gazowaniu także nic nie zauważyliśmy i dobrze wchodził na obroty, i nic się nie dławił i nie wieszał.

Zobacz że to auto z Niemiec, tam 20 tyś rocznie to pikuś, autostrady więc grzeje się ile fabryka dała, i niekiedy samochody stamtąd są bardzooo zużyte :|

Mówię tylko jak ja miałem więc sugerować się moją wypowiedzią nie trzeba, chciałem tylko pomóc

_________________
Mój Punti (0_o)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO