You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #556973 Wysłany: 08 Mar 2012, 19:29; 
 Temat postu: Problem z oświetleniem wnętrza
Offline
Forumowicz

Imię: Dawid
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Krotoszyn
Rejestracja: 08 Mar 2012,
Posty: 4
Na początku chciałbym się przywitać, mam na imię Dawid i Kropka mam od paru dni, już się prawie znamy, więc przechodzę do tematu :D. Mianowicie sprawa wygląda następująco, oświetlenie wnętrza kabiny zapala się dopiero po przekręceniu kluczyka na zapłon i wtedy działa wszystko jak należy, zamykam drzwi - gaśnie, otwieram - zapala się, natomiast po wyjęciu kluczyka, nie ma żadnej reakcji - ciągła ciemność.. Czy to normalne?? Miałem juz parę samochodów i nigdy nie spotkałem się z czymś takim.. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam:)..

_________________
Park maszynowy: Punto II 1.2 16V, BMW E39 2.5TDS


Góra
 Profil  
 

 
 Post #556983 Wysłany: 08 Mar 2012, 19:52; 
 Temat postu: Re: Problem z oświetleniem wnętrza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bytom
Rejestracja: 15 Lut 2008,
Posty: 1029
Pomógł: 11
Jak zgasisz auto i wyjmiesz kluczyk to lampka powinna się zapalić na jakieś 3 min i potem powinna sama zgasnąć

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #557214 Wysłany: 09 Mar 2012, 13:37; 
 Temat postu: Re: Problem z oświetleniem wnętrza
Offline
Forumowicz

Imię: Dawid
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Krotoszyn
Rejestracja: 08 Mar 2012,
Posty: 4
Nawet jak zgaszę samochód i nie wyjmę kluczyka, tzn jest w poz 1 i wtedy otworę drzwi to nie zaświeca się lampka... Tak samo w przypadku, kiedy otwieram auto, otwieram drzwi i nic żadnej reakcji, dopiero jak przełącze na zapłon zaświeca się oświetlenie wnętrza.. Także bezpieczniki, żaróweczki w lampce i króćce w drzwiach można wykluczyć.. Powoli kończą mi się pomysły..

_________________
Park maszynowy: Punto II 1.2 16V, BMW E39 2.5TDS


Góra
 Profil  
 
 
 Post #557948 Wysłany: 11 Mar 2012, 20:38; 
 Temat postu: Re: Problem z oświetleniem wnętrza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bytom
Rejestracja: 15 Lut 2008,
Posty: 1029
Pomógł: 11
Wygląda to tak jak by ktoś przy tym majstrował i pociągnął "+" ze stacyjki

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #558189 Wysłany: 12 Mar 2012, 13:34; 
 Temat postu: Re: Problem z oświetleniem wnętrza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
Bzyku160887, na bank masz podpięte zasilanie lampki do jakiegoś przewodu gdzie prąd jest po włączeniu stacyjki. Wyciągnij lampkę i zobacz czy masz napięcie na czerwono-żółtym przewodzie. Powinno być cały czas, niezależnie od tego czy drzwi otwarte/zamknięte a kluczyk w stacyjce czy poza nią. Jeżeli nie masz napięcia na tym przewodzie a pojawia się po włączeniu zapłonu to ktoś podłączył lampkę pod stacyjkę.
Przetnij ten przewód (czerwono-żółty), kawałkiem przewodu podepnij się do stałego plusa w skrzynce bezpieczników z lewej strony kierownicy Image
a drugim końcem do przewodu czerwono-żółtego w lampce ( dla jasności do końca wystającego z lampki) i zobacz co to dało :)

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #563861 Wysłany: 26 Mar 2012, 20:53; 
 Temat postu: Re: Problem z oświetleniem wnętrza
Offline
Forumowicz

Imię: Dawid
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Krotoszyn
Rejestracja: 08 Mar 2012,
Posty: 4
Breyton, priorytetem miałem do wymiany drzwi kierowcy łącznie z całym osprzętem, więc dopiero co znalazłem trochę czasu, żeby zajrzeć w elektrykę i faktycznie w lampce napięcia brak, zerknąłem też pokrótce w okolice stacyjki i jest tam jakiś tajemniczy kabelek, który domniemam raczej nie powinien się tam znajdować, więc w weekend wezmę się tam solidnie za zbadanie tego "tuningu" poprzedniego właściciela i dam znać jak poszło, a tymczasem Tobie wielkie dzięki i dobre zimno piwko wiszę:) Swoją drogą tak właśnie powinna wyglądać pomoc na forum, świetny, dokładny opis i jeszcze do tego zdjątko.. po prostu bajecznie:)

_________________
Park maszynowy: Punto II 1.2 16V, BMW E39 2.5TDS


Góra
 Profil  
 
 
 Post #563951 Wysłany: 26 Mar 2012, 22:44; 
 Temat postu: Re: Problem z oświetleniem wnętrza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
:oops:
Po wszyskim napisz jak Ci poszło. Może ten tajemniczy kabelek to jest właśnie to czego szukasz, zwłaszcza jak jest dolutowany/dokręcony do któregoś ze stacyjki.

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #566875 Wysłany: 03 Kwi 2012, 13:16; 
 Temat postu: Re: Problem z oświetleniem wnętrza
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Sosnowiec
Rejestracja: 30 Sie 2010,
Posty: 117
Pozwolę się podpiąć pod temat, jako że mój problem jest dość podobny. Posiadam Punto 2FL z 2003. Lampka w podsufitce w pozycji środkowej pali sie po otwarciu drzwi. Robi to jednak tylko gdy włączony jest zapłon lub przez chwilę po zgaszeniu auta. Gdy po dłuższym postoju otwieram auto to lampka się nie zaświeci - dopiero po przekręceniu kluczyka. Mój punciak to wersja goła. Nie ma nawet podświetlenia w bagażniku. Czy w związku z tą wersją auta, podświetlenie powinno się tak zachowywać, czy jednak coś jest nie do końca dobrze zrobione. Różnica w stosunku do kolegi powyżej jest taka że po wyjęciu kluczyka przy uchylonych drzwiach lampka jeszcze przez jakiś czas się pali.

_________________
Punto II FL 1.2 60


Góra
 Profil  
 
 
 Post #567394 Wysłany: 05 Kwi 2012, 00:14; 
 Temat postu: Re: Problem z oświetleniem wnętrza
Offline
Forumowicz

Imię: Dawid
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Krotoszyn
Rejestracja: 08 Mar 2012,
Posty: 4
W weekend ostro zawalczyłem z elektryką w Kropku, niestety dopiero teraz mogę opisać swoje dokonania.. Tak więc rozebrałem całą obudowę kolumny kierowniczej, po dokładniejszemu przyjrzeniu się tajemniczemu kabelkowi okazało się, że ktoś najprawdopodobniej dokładał głośniki z tyłu, albo zakładał jakieś grubsze okablowanie, w każdym bądź razie zrobił to bardzo "na szybko", także w najbliższym czasie czeka mnie przebadanie całej drogi tego kabla, dziwi mnie też, że te kable zostały podpięte nie w kostkę, jako dodatkowe np. tylne głośniki, tylko pod kable od głośników przednich :shock:, przy kupnie autka radia nie było, więc przy zakładaniu nowego muszę poważnie się temu przyjrzeć, dobra nie o tym temat w sumie, więc wracam do sedna sprawy, mianowicie, po odkryciu, że w/w kabel nie był niczemu winny, szukałem poprowadzonego dodatkowego plusa do stacyjki i ku mojemu zaskoczeniu, nic podejrzanego nie zauważyłem, jedyny fakt który przykuł moją uwagę to założona na kostce od radia taka jak gdyby "zworka" z cieniutkiego kabelka łącząca dwa wtyki, po wyciągnięciu zworki światełko zgasło całkiem :?: sprawdziłem styki czujnikiem i w jednym był plus, w drugim minus, wpadłem na trochę ryzykowny pomysł :idea: i zrobiłem umyślne mini zwarcie, bo wtedy pójdzie bezpiecznik od elementu, który jest winny całemu zamieszaniu i poszedł bezpiecznik od oświetlenia wnętra, także znowu stanąłem w miejscu, ale.. i teraz będzie najlepsze wymieniłem bezpiecznik na NOWY i wszystko wróciło do normy, światełko działa tak jak powinno, bez zapłonu, z zapłonem, bez kluczyka, z kluczykiem.
Suma-sumarum nie wiem czy bezpiecznik był jakiś niemrawy, bądź lekko zmęczony, zwłaszcza, że od bezpieczników całą przygodę zacząłem (przejrzałem wszystkie po kolei), choć teoretycznie gdyby był przepalony to od początku nie świeciło by wcale.. czy może po prostu coś tam od tej małej zwarki się obudziło:P Ale bardziej prawdopodobny jest bezpiecznik, także tu wskazówka dla kolegi "James'a" wymień sobie na początku bezpiecznik, ale na nowy - najtańszy koszt i może unikniesz nie potrzebnej rozbiórki kilku elementów. A i teraz działa również bez tego "czegoś" w kostce od radia.. Jedno co zrobię w najbliższym czasie to wymiana wszystkich bezpieczników na nowe, być może uniknę tym samym jakiś przyszłych przygód:)
Przy okazji rozgrzebanej kolumny wziąłem się za wspomaganie i poprawiłem luty, gdyby ktoś miał jakieś pytania odnośnie tego elementu to służę pomocą:) Na chwilę obecną oprócz w/w radia Kropek gotowy :D
Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, pozdrawiam..

_________________
Park maszynowy: Punto II 1.2 16V, BMW E39 2.5TDS


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO