You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Kwi 2024, 12:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 241 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #15879 Wysłany: 29 Mar 2007, 11:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Śląsk
Rejestracja: 28 Mar 2007,
Posty: 70
koledzy pytanie związane z radyjkiem seryjnym - da się jakoś przerobić aby czytało mp3?? bo w salonie za tą opcje chcieli 2000zł a np na allegro nie ma oryginalnego fiatowskiego blaupunkta,które czyta mp3... :lol:

_________________
Grande Punto Sport 1.9 JTD 130KM :D


Góra
 Profil  
 

 
 Post #15891 Wysłany: 29 Mar 2007, 13:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
Fabryczne głośniki są naprawdę bardzo ok, zamiast je zmieniać chyba prędzej wygłuszę drzwi..
Natomiast powód tego, że gra Ci to jak gra jest jeden: radio marki Sony.. Smutna prawda, odtwarzacze tej firmy mają się tak do dobrego brzmienia jak Punto do samochodu kombi.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15896 Wysłany: 29 Mar 2007, 13:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Rejestracja: 10 Lis 2006,
Posty: 127
Wujek V napisał(a):
Fabryczne głośniki są naprawdę bardzo ok, zamiast je zmieniać chyba prędzej wygłuszę drzwi..
Natomiast powód tego, że gra Ci to jak gra jest jeden: radio marki Sony.. Smutna prawda, odtwarzacze tej firmy mają się tak do dobrego brzmienia jak Punto do samochodu kombi.


Zauważyłem to na ścianie na tle innych odtwarzaczy :? Bieda.

_________________
Chemiczna Dulcynea 1,4


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15902 Wysłany: 29 Mar 2007, 14:40; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Wśród najtańszych modeli, najlepszą jakość dźwięku mają podobno radyjka Kenwood. Tzn. nawet nie podobno, bo sam miałem okazję porównać.

2500-3000 ziko i można całkiem przyzwoicie nagłośnić samochód...

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15904 Wysłany: 29 Mar 2007, 14:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
golab napisał(a):
Wśród najtańszych modeli, najlepszą jakość dźwięku mają podobno radyjka Kenwood. Tzn. nawet nie podobno, bo sam miałem okazję porównać.


Kenwood to ogólnie moim i nie tylko zdaniem najwyższa półka razem z Alpine i Clarionem.. Chociaż marka u nas jakoś mało znana od strony high-endowego sprzętu, ostatnio nawet byłem świadkiem w MM jak Pani napalona na jakieś Sony za 300zł nie dała się gościowi z obsługi na Kenwooda namówić twierdząc, że ona "koreańskiego badziewia nie kupi" a poza tym "Sony to jest firma". Bywa ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15907 Wysłany: 29 Mar 2007, 15:28; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olsztyn
Rejestracja: 10 Lis 2006,
Posty: 127
Wujek V napisał(a):
"Sony to jest firma". Bywa ;)


Bo to jest jak dla mnie firma.Ale radia sam.akurat robią kiepściuchne :? z czego jeszcze do niedawna nie zdawałem sobie sprawy :lol:

_________________
Chemiczna Dulcynea 1,4


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15911 Wysłany: 29 Mar 2007, 15:38; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
Z Sony to ja jedynie komórki (SE) i Playstation ;) Nawet telewizory już coraz słabsze robią ;) No ale chyba dość OT 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15913 Wysłany: 29 Mar 2007, 15:43; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Wujek V napisał(a):
Z Sony to ja jedynie komórki (SE)

Mialem dwie i nigdy wiecej... Radio mial moj kolega i tez nigdy wiecej :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15916 Wysłany: 29 Mar 2007, 15:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: MMz
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 66
A więc tak. Interesowałem się mocno zakładaniem różnego sprzętu do Dużych Kropek i powiem to co wiem:)
Zakładając, że chcesz zrobić dobry efekt musisz:
- zainwestować w zestaw dwudrożny do przodu i jakieś głośniki do tyłu ale nie koniecznie.
- radio z wyjściem na wzmacniacz bo samo radio dużego efektu nie daje więc zaleca się montaż wzmacniacza o odpowiedniej mocy i ilości kanałów potrzebnej do danej instalacji.
- do tego skrzynia do bagażnika.
- wygłuszyć drzwi.
Aby instalacja była trwała dobrze jest wymienić okablowanie ale z tego co wiem fabryczne kable Fiata nie są złe ale o to najlepiej jednak w serwisie się spytać.
Sama wymiana głośników w ASO kosztuje 250 PLN i wystawiają Ci fakturę i dzięki temu zachowujesz gwarancję. Montażu wzmacniacza nie każdy serwis chce się podjąć. Wymiana radia w ASO kosztuje ok. 40 PLN i do tego musisz doliczyć jeszcze 60 PLN za plastikową maskownicę.
Echelon napisał o firmach car-audio. Jest to w pewnym sensie rozwiązanie ale po pierwsze bardziej kosztowne a po drugie nie jest do końca wtedy uregulowana sprawa gwarancji. (Tak o niej cały czas piszę, bo własna ingerencji w instalację elektryczną może spowodować utratę gwarancji. tzn. jak coś Ci padnie w samochodzie to uznają to, że to przez Ciebie i gwarancji nie uznają:/)
Ja wymieniłem głośniki i radio i będę wygłuszać drzwi a gdy skończy się gwarancja to sam zrobię sobie profesjonalną zabudowę ze wzmacniaczami itp bo to naprawdę nie jest trudne a jedynie czasochłonne.

[ Dodano: 29 Mar 2007 14:54 ]
krop napisał(a):
Witam,
wkurza mnie brzmienie mojego radia w kropce. mam fajne Sony ale efekt nie taki.

A czy podłączyłeś to radyjko Sony pod standardowe głośniki montowane w kropkach?

[ Dodano: 29 Mar 2007 14:58 ]
A dla zainteresowanych tak wyglądają seryjnie montowane głośniki w naszych kropkach:
Image
Image

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V Energy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15917 Wysłany: 29 Mar 2007, 16:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 25 Sty 2007,
Posty: 165
A jest napisane kto je robi? Podejrzewam Blaupunkta, ale nie mam pewności ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15918 Wysłany: 29 Mar 2007, 16:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: MMz
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 66
Jest tylko napisany numer i Made In China ale uwierz mi na słowo, na blaupunkta to one nie wyglądają...

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V Energy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15919 Wysłany: 29 Mar 2007, 16:11; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
Ale co, warto wymienic same glosniki bez grzebania i wygluszania czy raczej nie ma sensu?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15920 Wysłany: 29 Mar 2007, 16:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: MMz
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 66
Powiem tak. Najpierw wymieniłem same głośniki ale standardowe radio fiata ma tylko 4x30 W więc radio nie wyrabiało i głośniki jakby to powiedzieć nie rzęziły ale ani głośno nie można było słuchać i basu praktycznie nie było.
Postanowiłem więc iść za ciosem i wymieniłem radio i na chwilę obecną gra to bardzo przyjemnie ale jednak bas rozchodzi się pod plastikiem co nie jest efektem pożądanym więc jeszcze czeka mnie wygłuszenie drzwi.
System który oferuje fiat jest dostosowany sam do siebie tzn. moc głośników do radia i razem gra przyzwoicie.
Wymiana samych głośników nic nie da a raczej otrzyma sie gorszy efekt (Chyba że wymienisz na głośniki o takiej samej mocy tylko firmowe, ale to chyba mija się z celem...)

[ Dodano: 29 Mar 2007 15:19 ]
A i jeśli myślisz o czymś naprawdę dobrym i efektownym to bez wstawienia wzmacniacza się nie obejdzie.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V Energy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15937 Wysłany: 29 Mar 2007, 18:21; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
A jakie głośniczki wstawiłeś?

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15947 Wysłany: 29 Mar 2007, 19:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: MMz
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 66
Głośniki z przodu to 2-drożny zestaw głośnikowy JBL GTO 6507C
Głośniki z tyłu to JBL GTO 527
Radio Pioneer DEH 3900

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V Energy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15951 Wysłany: 29 Mar 2007, 19:58; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Mocno poprawił się dźwięk?

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15953 Wysłany: 29 Mar 2007, 20:11; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: MMz
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 66
Oczywiście moja opinia jest w pełni subiektywna ale zdecydowanie tak.
Ten zestaw gra głośniej, "czyściej", bas zadowalający ale jeszcze sie poprawi po wygłuszeniu drzwi. Z pewnością o wiele lepiej grałoby to gdyby był wzmacniacz i skrzynia w bagażniku ale bez tego też jest bardzo przyjemnie
Jeżeli nie masz jakiś wielkich wymagań i zadowala Cię seryjny sprzęt to nie ma sensu pakować kasy i wymieniać oryginalnego nagłośnienia fiata - bo gra nieźle. Ja po prostu chciałem czegoś więcej...
Na pierwszej stronce ktoś pisał o radyjku Sony. Ja w moim Punto II miałem Sony CDX-MP40 i w połączeniu to z X-ploodami elipsami 50W RMS też grało bardzo fajnie.

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V Energy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15954 Wysłany: 29 Mar 2007, 20:14; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Jak zapuszcze mjuzik to kumple robią wielkie oczy, że to tak dobrze gra. Niestety w miarę jedzenia apetyt rośnie i za jakiś czas może coś pokombinuje. Chciałbym drzwi wyciszyć na początek...

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #15955 Wysłany: 29 Mar 2007, 20:15; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: MMz
Rejestracja: 12 Mar 2007,
Posty: 66
Dokładnie, w miarę jedzenia apetyt rośnie :)

_________________
Fiat Grande Punto 1.4 8V Energy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #16000 Wysłany: 29 Mar 2007, 23:44; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Bravo
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Skierniewice
Rejestracja: 26 Mar 2007,
Posty: 1176
Pomógł: 1
co do firm z radiami to fakt napewno nie sony :!:
ja zaryzykowałem i kupiłem LG i w tej chwili mam juz 3 radio tej firmy ( 8) 2 do sprzedania :lol: ) ale nie dlatego ze cos nie tak tylko apetyt rosnie w miare jedzenia i teraz mam juz najwyzszy model jaki robia :lol:
skrzynia z tylu to dobry bas nawet bez wzmaka juz daje efekt ale ze wzmakiem dopiero sie zaczyna dobra muza.
Jesli chodzi o glosniki to fakt jak wymontowalem te seryjne to bylem w szoku ze sprzet tak kiepsko wygladajacy gral tak niezle.
z tylu wsadzilem oryginalne glosniki 2drozne kenwoda od fiata i na tyl to wystarczy, z przodu tez sa 2 drozne ale pioneer twetery zostaly seryjne i chyba tak bedzie
ten zestaw dopelnilem kondensatorem zeby bas byl czystrzy i teraz to dopiero gra niezle
tak wiec troszke roboty i kaski trzeba wsadzic a potem delektowac sie muza 8)

_________________
witam i zapraszam na topic922.html http://hubimar.wrzuta.pl/

- pierwszy był Fiat 126p około roku używany,
- następnie przez ponad 5 lat Fiat Uno 1,0 Clip 118000km,
- Punto II 2002/2003 1,2 8V :( wersja Activ po delikatnym tuningu ;) - SPRZEDANE I-2014 po 10 latach jazdy i 161000km Moje auto znajdziesz na TwojaFura.pl
- następnie nowe BRAVO topic34381.html aktualnie przebieg 268000km, z LPG
- ostatnie kupione GP 1,4 z przebiegiem 131000km post707897.html#p707897 i sprzedane
- aktualnie Skoda Superb 2,0 170 KM DSG kombi 337000km no i oczywiście Bravo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23272 Wysłany: 11 Maj 2007, 18:02; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Jelenia G.
Rejestracja: 08 Mar 2007,
Posty: 3154
Odgrzebie temat aby nie zasmiecac mam małe pytanko jak to jest z tym wygłuszeniem fiat to robi czy sam musze zrobic i jak sam zrobie czy gware trace na cała blache czy tylko na te drzwi co zaingerowałem w nie,
Najlepiej ja bym to sam wszystko zrobil bo znam troche temat i podołał bym wyzwaniu (nie jeden wóz juz nagłosnilismy z chłopakami) nawet mógłbym robic pod okiem jakiegos ziomka w ASO aby tylko mi wbil pieczatke i abym nie musiał tyle placic :P
najlepiej jest wywalic te głosniki z przodu i z tyłu kupic firmienne pomijajac firmy blaupunkt czy magnat sony itp. zostawic tylko sam przód dobrze zrobiony do bagera suba wsadzic wszystko na wzmacniaczach i hulaj dusza :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23307 Wysłany: 11 Maj 2007, 21:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 72
ASO Fiat tego raczej nie zrobi :)
Powiem jak ja zrobilem. Poniewaz uwazam ze moga zabrac gwarancje tylko na instalacje radiowa, to wywalilem glosniki "made in china" z przodu i włozyłem zestw 2-drozny ze zwrotnicami + wygłuszenie jednostronne matami, wycialem tylne głosniki (bo juz nie chcialo mi sie walczyc ze zdejmowaniem tapicerki i wyjmowaniem kanapy) do tego wzmak i sub do bagaznika. Dąze do tego ,ze pomimo takich ingerencji nikt w ASO ostanio nawet slowem na ich temat nie wspomnial- a sam wzmak nawet przeszkadzal im w pewnej regulacji... :wink:
wiec jak chcesz cos zrobic to nie ogladaj sie na ASO :D ja przynajmniej nie mam w zwiazku z tym zadnych problemów :wink:

_________________
Grande Punto 1,4 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23308 Wysłany: 11 Maj 2007, 21:09; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Z tego co wiem Fiat zezwala na tego typu ingerencje. A tak przy okazji kiedyś sie dokładnie wypytam w serwisie co można, a czego nie.

Marcin napisał(a):
+ wygłuszenie jednostronne matami

Właśnie... Powiedz mi czy po takim wygłuszeniu można już normalnie słuchać muzyki bez różnego rodzaju akustycznych "dodatków"? :]

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23315 Wysłany: 11 Maj 2007, 21:29; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 72
golab napisał(a):
Właśnie... Powiedz mi czy po takim wygłuszeniu można już normalnie słuchać muzyki bez różnego rodzaju akustycznych "dodatków"?

Tak jest 8) niektóre firmy twierdza, ze nalezy zrobic dwustronne wygluszenie zeby bylo profesjonalnie ale wg. mnie to juz troche przerost formy nad trescia :wink: Jest tylko problem jak cos stanie sie pod matami-bo wydaje mi sie ze to jest produkt jednorazowy :roll:
A co do formalnego podejscia fiata - to jesli masz znajomych w salonie - to jestem ciekawy jak to wyglada z ich punktu widzenia :)

_________________
Grande Punto 1,4 16V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #23318 Wysłany: 11 Maj 2007, 21:36; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Postaram się porozmawiać z kimś przy okazji. :)

A powiedz mi jeszcze ile by kosztowało mnie wygłuszenie drzwi przednich oraz tylnych? Tak orientacyjnie...

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 241 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO