You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 22:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #562406 Wysłany: 22 Mar 2012, 21:29; 
 Temat postu: Wycieraczki zostawiające "trójkącik"
Offline
Sympatyk kropek

Imię: ArQ
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: ~Jasło
Rejestracja: 02 Wrz 2011,
Posty: 26
Cześć forumowicze.
Od dłuższego czasu dręczy mnie pewna sprawa, w internecie szukałem odpowiedzi, może i ona istnieje ale ja nie znalazłem więc piszę do Was.

Otóż problem wygląda następująco: po przetarciu szyby przedniej wycieraczkami w górnej części, tam gdzie kończy pracę wycieraczka pasażera, zostaje "trójkącik" którego nie obejmuje również wycieraczka kierowcy, w wielu samochodach tego problemu nie ma, gdyż wycieraczki "zachodzą" na siebie, zaś mnie ten fakt nieco irytuje, gdyż po każdym umyciu sobie szyby spryskiem, gdy jest już dobrze przetarta, z tegoż "trójkącika", na którym została woda/płyn - ścieka po szybie w dół tworząc smugę a po wyschnięciu kreskę z zaciekiem. Aby temu zapobiec jestem zmuszony przetrzeć szybę tylko po to, by zetrzeć płynącą wodę, gdy cała reszta szyby jest totalnie sucha. Niszczę przy tym wycieraczki, a teraz dodatkowo nową szybę, a zostawiając tą smugę w polu widzenia mam wrażenie jakbym wogóle tej szyby nie przetarł.

Stąd moje pytanie: czy u Was też to występuje, czy tylko ja mam z tym problem? Jak sobie z tym poradzić? W obrazku załączam schemacik z painta jak to jest u mnie(po lewej z zaznaczonym owym "trójkącikiem") oraz w innych samochodach (po prawej).
Image

Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #562421 Wysłany: 22 Mar 2012, 22:25; 
 Temat postu: Re: Wycieraczki zostawiające "trójkącik"
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
wycieraczki musiałyby na siebie zachodzić ... czyli pasażera musiała by być dłuższa niż jest ... nie da rady bo wejdzie na wycieraczkę kierowcy ..
kup jakiegoś franzuca chociażby co wycieraczki chodzą od środka na boki i po kłopocie :E
wg mnie jeżeli tylko takie problemy by mieli ludzie to nie chciałbym być obsługującym takich klientów bo to jest czepianie się ;)
taka jest konstrukcja, nie zmienisz tego,a poza tym nie jest to upierdliwe :) nie psikaj tyle na szybę i nie będzie ściekać , poza tym zawsze coś gdzieś zleci nawet z innej części szyby niż tylko tam ..

[ Dodano: 22 Mar 2012 21:15 ]

właściwie rysunek ,który pokazałeś dotyczy wersji angielskiej ... europejskie nie mają takiej pracy wycieraczek ..

[ Dodano: 22 Mar 2012 21:25 ]

http://www.youtube.com/watch?v=n-I_bmlu ... re=related

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #562433 Wysłany: 22 Mar 2012, 22:33; 
 Temat postu: Re: Wycieraczki zostawiające "trójkącik"
Offline
Sympatyk kropek

Imię: ArQ
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: ~Jasło
Rejestracja: 02 Wrz 2011,
Posty: 26
Thomas po pierwsze jednak trwam przy tym, że narysowałem dobrze, jest to widok od zewnątrz, stojąc przodem do auta.
Po drugie nie jestem "klientem" i nigdzie nie zamierzam z tym jeździć i zawracać komuś głowy, wg mnie od tego jest forum, aby dzielić się spostrzeżeniami, problemami czy pomysłami. Nie napisałem też że jest to problem, który nie daje mi spać po nocach.
Na forum istnieje dział problemów po to, by próbować je rozwiązywać i właśnie w takim celu napisałem temat, być może ktoś wpadł na świetny pomysł jak sobie z tym poradzić i się tą informacją podzieli, jeżeli zaś z taką konstrukcją nic nie da się już zrobić to pozostaniemy na zakończeniu rozmowy i wszyscy będą zadowoleni :)

Podsumowując, rada dla mnie o zakupie innego samochodu jest totalnie nie na miejscu, gdybym chciał to zrobić, nie pisał bym tego zapytania.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #562436 Wysłany: 22 Mar 2012, 22:53; 
 Temat postu: Re: Wycieraczki zostawiające "trójkącik"
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
945gdvi napisał(a):
trwam przy tym, że narysowałem dobrze, jest to widok od zewnątrz, stojąc przodem do auta.

sorry ,ale źle podałeś podaję się strony siedząc w aucie ... więc jak już to zaznacz,że podajesz tak a nie inaczej ... bo strony się patrzy tak jak się siedzi w aucie,a nie poza nim :!:
945gdvi, spójrz na to z innej strony , kto jest winien temu,że konstruktor zrobił tak a nie inaczej ?
poza tym to jest wg mnie pierdoła, szyba prędzej się uszkodzi jak będziesz miał ją brudną,nie czyścił piór i wycierał piasku jaki się zbiera na ich powierzchni przed użyciem ...
jak już tą szybę przetrzesz i korzystasz z wycieraczek to szyba jest czysta i jedno machnięcie wycieraczki nic jej nie zrobi, poza tym zawsze zostaje ta smuga ,która się pojawia u ciebie... więc nie pracują tak do końca po suchym ...

moja rada , mniej płynu,czyść szybę i pióra regularnie :!: a nie tylko od święta czy za pomocą płynu do spryskiwaczy, nie skrob skrobaczką zimą ,a gwarantuję ci,że nie będziesz miał problemów, w moim prawie 15 letnim mk I tak robię i na szybie nie ma rys, pod słońce bardzo delikatne i tyle tylko ... więc nie ma się czym przejmować, a konstrukcja jest taka a nie inna ... nie załozysz dłuższej wycieraczki pasażera bo wejdzie na wycieraczkę kierowcy,chyba ,że ramię wycieraczki kierowcy przełożysz na wielowypuście o inny kąt tzn. bardziej w górę to wtedy wejdzie wycieraczka pasażera większa ... i tyle..

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #562495 Wysłany: 23 Mar 2012, 01:00; 
 Temat postu: Re: Wycieraczki zostawiające "trójkącik"
Offline
Sympatyk kropek

Imię: ArQ
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: ~Jasło
Rejestracja: 02 Wrz 2011,
Posty: 26
Thomas nie czyszczę piór i szyb tylko od święta, regularnie do nich zaglądam a w razie potrzeby - wymieniam. Co do ilości płynu to nie trzeba go dużo, wystarczy niewiele i już pozostaje zaciek, rozumiem doskonale że konstrukcja jest taka a nie inna i nie oczekuję cudów. Jest tutaj na forum kilka tematów, w których jakieś błahostki przeszkadzały użytkownikom i zostały rozwiązane, pomyślałem, że może i w tym przypadku. Ale z drugiej strony masz rację, zarówno dłuższe pióra jak i przekładanie ramion na niewiele się zda, sprawdzałem. Masz też rację odnośnie tego, iż przy usuwaniu zacieku szyba jest już czysta i jak najbardziej się w tej kwestii zgadzam.
Co do rysunku który wrzuciłem... jakoś nie pomyślałem o zasadzie, która mówi że mam go szkicować od wewnątrz, sądziłem że nie to będzie najważniejsze bo tak czy siak, problem ukazałem ale sorki za niesprecyzowanie, mój błąd.
Poza tym dokładnie - to jest pierdoła, a że zdarza mi się jeździć samochodami któe tego problemu nie mają, postanowiłem się czegoś w tym kierunku dowiedzieć. Nic się z tym nie da zrobić, ok przyjąłem do informacji, dzięki Thomas za wymianę poglądów, myślę że to wszystko na ten temat ;)
Pozdro


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO