You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 16 Kwi 2024, 18:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #574725 Wysłany: 24 Kwi 2012, 16:52; 
 Temat postu: Padający akumlator... Coś dziwnego...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: krosno podkarpackie
Rejestracja: 07 Sie 2009,
Posty: 125
Witajcie mam mały problem z moim edziem ( puntko 1) ;)

Jakieś 2 miesiące temu zmieniałem rozrusznik i cała ta operacja przebiegła pomyślnie. Każdego dnia Edzio robił ok 50km dziennie więc nie miałem żadnego problemu z elektryką ale jakiś czas temu po ok 3 dniach postoju padł mi akumulator zdziwiło mnie to więc stary wywaliłem a kupiłem nowy. I dzisiaj zdarzyło mi się to samo na nowym akumulatorze po przestoju 3 dniowym. Po pojechaniu do sklepu z akumulatorami gdzie go zakupiłem gość mi zmierzył go na chodzie i powiedział że mam za niskie ładowanie około 11,4 V czy jakoś tak. Ale moim zdaniem nawet jakbym miał za niskie to bateria nie powinna siadnąć tylko rozrusznik pomału kręcić.
Dodam że nie siedzę w aucie i słucham muzyki na wyłączonym silniku, Wsiadam i wysiadam ( oczywiście zamykam go.) :)

jak myślicie gdzie szukać problemu? Brat mówił coś o cewce ładowania czy alternatora... ale to droga sprawa więc narazie szukam u was porady i pomysłów...

Pozdrawiam.

_________________
jesteś w krośnie...
chcesz mnie zobaczyć...
szukaj PUNTO 55kM "S" 1996 3 drzwiowa czarna + chrom naklejki na światłach z tyłu...:D ;D;D:D ( przeważnie pirat ze mnie) :D:D:D

MDK Desing Crafts -Szukaj na Facebook

http://mdkdesingcrafts.blogspot.com/ Blog o mnie...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #574731 Wysłany: 24 Kwi 2012, 17:13; 
 Temat postu: Re: Padający akumlator... Coś dziwnego...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grz3sio
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: ŁÓDŹ
Rejestracja: 14 Cze 2011,
Posty: 188
jak za niskie ladowanie na wlaczonym silniku to problem z alternatorem. Milo by bylo odwiedzic pana doktora elektryka

_________________
Image
ZŁOTA STRZAŁA


Image
OSTATNI CZWARTEK MIESIACA FFP EKIPA ŁÓDŹ


Góra
 Profil  
 
 
 Post #574744 Wysłany: 24 Kwi 2012, 17:51; 
 Temat postu: Re: Padający akumlator... Coś dziwnego...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
Marcin jeśli masz za slabe ładowanie to brak prądu jest ciągnięty z aku i on pada, co do za niskiego ładowania to sprawdź regulator napięcia w altku lub szczotki, a najpierw naciąg paska klinowego.

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #574796 Wysłany: 24 Kwi 2012, 19:48; 
 Temat postu: Re: Padający akumlator... Coś dziwnego...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: krosno podkarpackie
Rejestracja: 07 Sie 2009,
Posty: 125
Właśnie ugadałem się z kolesiem elektrykiem ,że sprawdzi mi reduktor napięcia, czy czasem nie on padł. ale to dopiero za 3 tygodnie narazie ma oblężenie warsztatu a na robotę za free nie może sobie pozwolić bo bardzo dużo klienterii ;) jak narazie to pozostaje mi klemy ściągać i przykręcać wtedy kiedy jadę gdzieś w trasę.

Co do naciągu paska to jest ok bo w ostatnim czasie zmieniałem ( miałem już podzielony na 2 części a teraz jest OK).
Człowiek się edziem nie zaopiekował i zaczyna mi teraz wszystko padać po kolei...:)

_________________
jesteś w krośnie...
chcesz mnie zobaczyć...
szukaj PUNTO 55kM "S" 1996 3 drzwiowa czarna + chrom naklejki na światłach z tyłu...:D ;D;D:D ( przeważnie pirat ze mnie) :D:D:D

MDK Desing Crafts -Szukaj na Facebook

http://mdkdesingcrafts.blogspot.com/ Blog o mnie...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #574836 Wysłany: 24 Kwi 2012, 21:30; 
 Temat postu: Re: Padający akumlator... Coś dziwnego...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wodzisław Śl.
Rejestracja: 02 Lut 2010,
Posty: 973
Pomógł: 3
sprawdź pobór prądu bo jak na moje oko to nawet jak masz za słabe ładowanie to au i tak nie powinien paść po 3 dniach tym bardziej że jest nowy

_________________
topic23668.html <- zapraszam do mojej kropki



topic30138.html - WYKONAM CAR AUDIO-zabudowy,panele,itp

Nie robić interesów z raxor19 pajac i krętacz


Góra
 Profil  
 
 
 Post #574844 Wysłany: 24 Kwi 2012, 21:43; 
 Temat postu: Re: Padający akumlator... Coś dziwnego...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: krosno podkarpackie
Rejestracja: 07 Sie 2009,
Posty: 125
pies86 napisał(a):
sprawdź pobór prądu bo jak na moje oko to nawet jak masz za słabe ładowanie to au i tak nie powinien paść po 3 dniach tym bardziej że jest nowy


Jutro sobie sprawdzę miernikiem i najwyżej podam wam na forum jak tam mi wyszło...

Czy to czasem nie ty pisałeś do mnie w sprawie Angel eye?? hehehe

Login twój mi się przypomniał z nazwą na gg. :)

_________________
jesteś w krośnie...
chcesz mnie zobaczyć...
szukaj PUNTO 55kM "S" 1996 3 drzwiowa czarna + chrom naklejki na światłach z tyłu...:D ;D;D:D ( przeważnie pirat ze mnie) :D:D:D

MDK Desing Crafts -Szukaj na Facebook

http://mdkdesingcrafts.blogspot.com/ Blog o mnie...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #575381 Wysłany: 26 Kwi 2012, 11:33; 
 Temat postu: Totalna niemoc właściciela Punto... Coś dziwnego...
8)
Masakra "kolego". Regulator napięcia (z tego co pamiętam zintegrowany ze szczotkami), kosztuje 20-35 zł (podaję z pamięci ceny sprzed roku) w sklepie typu "Fiat/Alfa/Lancia" (warto najpierw zdemontować stary i pokazać w sklepie) i można to zrobić mając komplet kluczy ze stoiska narzędziowego w każdym hipermarkecie. Jedno popołudnie i po sprawie (okazja do nauki i satysfakcja z samodzielnie wykonanej naprawy - bezcenne).
Jeśli zamiast tego będziesz czekać 3 tygodnie w kolejce do mechanika, to bez komentarza... :lol: Powodzenia.
Image
Zawsze mnie zastanawia, skąd się bierze taki typ ludzi, co zakładają tematy na forum technicznym, proszą o poradę, ale z góry wiedzą, że i tak pojadą do mechanika (bo mentalnie są "zablokowani", aby spróbować własnoręcznie czegokolwiek się dotknąć, maksyma życiowa "nie dotykaj, bo zepsujesz", a w motoryzacji jeszcze "bo się zabijesz", gdy chodzi np. o hamulce).
Szkoda czasu (i prądu) na internet, lepiej znaleźć inny warsztat (bez 3-tygodniowej kolejki).


Góra
  
 
 
 Post #575384 Wysłany: 26 Kwi 2012, 11:43; 
 Temat postu: Re: Padający akumlator... Coś dziwnego...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
pmx007pl, a czy nie przyszło Ci do głowy że ktoś np. nie ma predyspozycji lub miejsca do grzebania przy aucie, a chce wiedzieć co może być przyczyną usterki aby jakiś "fachowiec" mechanik nie skasował go z kasy za powiedzmy jakąś pierdołę mówiąc że padło zupełnie coś innego i droższego :>

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #576159 Wysłany: 29 Kwi 2012, 17:28; 
 Temat postu: Coś dziwnego...się dzieje z autorami tematów...
OK, racja. Ale grajmy w otwarte karty bez prowadzenia gierek i podchodów.
Niech autor tematu napisze: nie znam się, nie kręci mnie to, nie mam zdolności (tzw. humanista, lub od urodzenia "dwie lewe ręce"), chcę tylko, abyście pomogli oszacować co się mogło zepsuć, ile kosztuje sama część, ile naprawa u mechanika, aby mnie nie oszukali, dziękuję.
Albo inaczej: chciałbym spróbować naprawić to sam, ale potrzebuję pomocy merytorycznej (opis naprawy ze zdjęciami, dokumentacja, jakiś "manual" w internecie) oraz wsparcia natury psychologicznej, mobilizacji (dasz radę!).
Zamiast tego jest wyciąganie na siłę z autora, aby opisał dokładniej problem, objawy, co, jak i dlaczego próbował już zrobić (jeśli w ogóle) w związku z tym.
Ludzie się produkują (bo ma się wrażenie, że gość coś robi sam albo jest bliski spróbowania), a ten nagle stwierdza coś w stylu: OK, i tak dam to do warsztatu.
Osoby próbujące pomóc pisały "na darmo" (połowa tematów na forum - nie tylko tym - tak wygląda).
:?


Góra
  
 
 
 Post #576167 Wysłany: 29 Kwi 2012, 17:33; 
 Temat postu: Re: Padający akumlator... Coś dziwnego...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Żęszuf
Rejestracja: 23 Paź 2007,
Posty: 7422
Pomógł: 164
no fakt masz troche racji bo w miare dokładne opisanie sprawy ułatwia diagnozę.

_________________
Fiat Punto I 97 60KM 1.2 Pb+LPG 5D Biały jak umyty :>
topic20164.html


Image

było zwykłe "S" a teraz lekko doposażyłem ;D

Czy masz już darmowe Assistance?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #576678 Wysłany: 01 Maj 2012, 11:43; 
 Temat postu: Re: Coś dziwnego...się dzieje z autorami tematów...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: S
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: krosno podkarpackie
Rejestracja: 07 Sie 2009,
Posty: 125
pmx007pl napisał(a):
OK, racja. Ale grajmy w otwarte karty bez prowadzenia gierek i podchodów.
Niech autor tematu napisze: nie znam się, nie kręci mnie to, nie mam zdolności (tzw. humanista, lub od urodzenia "dwie lewe ręce"), chcę tylko, abyście pomogli oszacować co się mogło zepsuć, ile kosztuje sama część, ile naprawa u mechanika, aby mnie nie oszukali, dziękuję.
Albo inaczej: chciałbym spróbować naprawić to sam, ale potrzebuję pomocy merytorycznej (opis naprawy ze zdjęciami, dokumentacja, jakiś "manual" w internecie) oraz wsparcia natury psychologicznej, mobilizacji (dasz radę!).
Zamiast tego jest wyciąganie na siłę z autora, aby opisał dokładniej problem, objawy, co, jak i dlaczego próbował już zrobić (jeśli w ogóle) w związku z tym.
Ludzie się produkują (bo ma się wrażenie, że gość coś robi sam albo jest bliski spróbowania), a ten nagle stwierdza coś w stylu: OK, i tak dam to do warsztatu.
Osoby próbujące pomóc pisały "na darmo" (połowa tematów na forum - nie tylko tym - tak wygląda).
:?



Może źle się zrozumieliśmy. Zadałem pytanie ( może źle trochę ułożone) i chciałem dostać odpowiedź taką mnie więcej abym się orientował co jest zepsute, ja nie jestem mechanikiem ani elektrykiem, i w ogóle się na tym nie znam ale co jest w mojej mocy to staram się naprawić. Widzisz ty dałeś mi np. odpowiedź, zdjęcie bo kiedyś to robiłeś (naprawiałeś) i już wszystko wiem, a nie wszyscy a tym forum się spotkali z tym problemem więc pomagają mi jak tylko mogą...

Po to jest właśnie forum że każdy podaje swój pomysł lub sposób na naprawę. Ja np. dostałem post ( patrz. wyżej) od Grz3sio że proponuje odwiedzić pana elektryka więc zadzwoniłem do kumpla i się z nim umówiłem na naprawę.
A dopiero później ty napisałeś co może się zepsuło w aucie, więc nie robiłem nic ponieważ nie widziałem twojej odp.

Więc nie róbmy tutaj żadnych sprzeczek między nami. ;D

Pozdrawiam i wcielę twój pomysł w życie...

Pozdrawiam.

_________________
jesteś w krośnie...
chcesz mnie zobaczyć...
szukaj PUNTO 55kM "S" 1996 3 drzwiowa czarna + chrom naklejki na światłach z tyłu...:D ;D;D:D ( przeważnie pirat ze mnie) :D:D:D

MDK Desing Crafts -Szukaj na Facebook

http://mdkdesingcrafts.blogspot.com/ Blog o mnie...


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO