You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 08:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #576209 Wysłany: 29 Kwi 2012, 20:31; 
 Temat postu: Paliwo Shell fuel save
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2011,
Posty: 5
Witam! dziś wyruszyłem po paliwo na stację shell gdyż kreska paliwa sięgnęła mi do punktu E :D . Gdy zajechałem zauważyłem iż eurosuper 95 zniknęło a pojawiło shell fuel save.Ja oczywiście wkurzony, bo kolejne jakieś nowe paliwo wyczarowali,lecz okazuje się, że to paliwo ma "niby" mniej spalać :E zatankowałem i faktycznie mniej spala.Po mieście kropa na komputerze wyświetlała mi 17.8-18 a na tym paliwie z tą samą prędkością (60) 20-20.2 Prowadzi się tak samo.Według mnie to paliwo to ciekawe rozwiązanie.Wszystko było by różowo gdyby nie cena 5.89 :? .A jakie są wasze wrażenia??

_________________
Fiat Kropka 1.2 16V 80KM 5d ELX
Spalanie min:23.1 km/l NOWY REKORD w 30 C
Spalanie max:6.1 km/l <Cudowny komputer wymyślony przez Fiata


Micra 1.0 54KM + V-power Racing-Nie powtarzaj tego w Domu!!!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #576211 Wysłany: 29 Kwi 2012, 20:41; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Nie tankowałem go ale sądzę, że jest to zwykły chwyt marketingowy i doświadczyłeś efektu placebo ;)
Sądzę, że aby móc odnotować zmniejszenie spalania paliwo musiałoby mieć większą wartość opałową (oddawać więcej energii).

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #576214 Wysłany: 29 Kwi 2012, 20:51; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3624
Pomógł: 31
PuntoEuroSuper 16V napisał(a):
.Po mieście kropa na komputerze wyświetlała mi 17.8-18 a na tym paliwie z tą samą prędkością (60) 20-20.2

Hehe to sprawdź lepiej komputer :> żeby mieć takie spalanie w mieście to chyba autobus by mnie musiał holować, a wiem że również w ósemce w mieście poniżej 7l/100km ciężko zejść. No chyba że by się jeździło tylko w nocy kiedy nie ma korków i sygnalizacja świetlna nie działa, to bym się zgodził.

Co do paliwa, to myślę że zmienili po prostu nazwę z 95 na fuel save i tyle, przy aktualnych cenach paliwa każdy tankuje gdzie taniej i chcą czymś przyciągnąć klienta.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #576700 Wysłany: 01 Maj 2012, 12:42; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Cze 2011,
Posty: 5
Z uwagi tego iż komputer trzeba resetować często i chyba go w tedy nie zresetowałem bo powróciło dawne 17-18 km oczywiście przy nagrzanym silniku :mrgreen: czyli jednen wielki chwyt :E

_________________
Fiat Kropka 1.2 16V 80KM 5d ELX
Spalanie min:23.1 km/l NOWY REKORD w 30 C
Spalanie max:6.1 km/l <Cudowny komputer wymyślony przez Fiata


Micra 1.0 54KM + V-power Racing-Nie powtarzaj tego w Domu!!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #577468 Wysłany: 04 Maj 2012, 02:17; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Forumowicz

Imię: Heniu
Samochód: Stilo
Silnik: 1.4 16V 105KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: lubuskie [F]
Rejestracja: 04 Maj 2012,
Posty: 1
_marcin00_ napisał(a):
PuntoEuroSuper 16V napisał(a):
.Po mieście kropa na komputerze wyświetlała mi 17.8-18 a na tym paliwie z tą samą prędkością (60) 20-20.2

Hehe to sprawdź lepiej komputer :> żeby mieć takie spalanie w mieście to chyba autobus by mnie musiał holować, a wiem że również w ósemce w mieście poniżej 7l/100km ciężko zejść. No chyba że by się jeździło tylko w nocy kiedy nie ma korków i sygnalizacja świetlna nie działa, to bym się zgodził.


1. Przecież Punto (aż do czasów Grande) ma ten urok, że jego komputer pokazuje odwrotnie - tzn. ile zrobisz km na 1 litrze a nie ile możesz zrobić kilometrów na baku.

2. Co do Fuel Save, ja wprawdzie jeżdzę obecnie Stilo, ale miałem Punto I - II - III, to powiem Wam, że dzisiaj zrobiłem trasę 650 km, ze średnią jazdy 67 km/h na godzinę - czyli więcej się biegami bawiłem niż jechałem do przodu (zwłaszcza, że mam 7-mio biegówkę) i na pełnym baku Fuel Save wyszło mi spalanie 5,6 litra na sto. A Stilo nawet nawet na trasie jest paliwożerne.

Szczerze mówiąc, podobny efekt to miałem raz, na trasie Gorzów - Hamburg. 6 bieg i 140 kulanie się po autostradzie.

Może ulegam emocjom, ale nie wydaje mi się. Za tydzień robię podobną trasę, sprawdzę jeszcze raz. A za dwa tygodnie, jadę trasą Gorzów - Międzyzdroje, tam jest typowa trasa do sprawdzania - jak zobaczę 5,2 l/100 nie będę zdumiony.

Jak się komuś nie podoba, niech tankuje na Tesco albo Intermarche, tam na pewno leją coś dobrego...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #577474 Wysłany: 04 Maj 2012, 07:36; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: Toruń
Rejestracja: 29 Sty 2010,
Posty: 3624
Pomógł: 31
Heniu napisał(a):
1. Przecież Punto (aż do czasów Grande) ma ten urok, że jego komputer pokazuje odwrotnie - tzn. ile zrobisz km na 1 litrze a nie ile możesz zrobić kilometrów na baku.

Że komp w punto 2 pokazuje w kilometrach na litrze wiem od zawsze, ale jeżeli ktoś pisze że w mieście 1,2 16V robi 20km/l czyli 5l/100km to chyba jest to mało prawdopodobne zwłaszcza że w trasie ten silnik przy normalnej jeździe czyli 100km/h pali 5,5l/100km. A druga sprawa, to punto 2 właśnie pokazuje ile zrobisz kilometrów na baku i się to nawet pokrywa z rzeczywistością, po zatankowaniu do pełna zazwyczaj mam 750km zasięgu i w trasie da się spokojnie przejechać 700km.

_________________
Było: Fiat Punto II 1,2 16V HLX
Było: Fiat Stilo 1,6 Trofeo
Było: Fiat Grande Punto Sport 1,4 t-jet
Jest: Fiat Tipo Easy 1,4 t-jet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #577475 Wysłany: 04 Maj 2012, 08:31; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Panowie, przeciez Oni tylko zmienili nazwe, od 2009 do 2013 Shell kupuje paliwa od lotosu.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #577502 Wysłany: 04 Maj 2012, 11:08; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
Zatankowałem tego Fuel Save 2 pełne baki w tym tygodniu bo miałem trochę trasy... i g***o prawda. Zwykła ściema. Szczerze mówiąc wydaje mi się nawet gorszy :E bo więcej spalił


Góra
 Profil  
 
 
 Post #578268 Wysłany: 07 Maj 2012, 15:24; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Początek art'ka ze strony http://serwisy.gazetaprawna.pl/transpor ... hellu.html
Cytuj:
Benzyna Fuel Save 95 i diesel Fuel Save, które Shell od kilku lat sprzedaje m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, we Włoszech, w Czechach, Grecji oraz na Słowacji i Węgrzech, od wczoraj dostępne są także na wszystkich 375 stacjach koncernu w Polsce.
Cuda się jednak w tym kraju zdarzają. W jednej chwili cała Polska ma nowe paliwa, stare wypompowali, a napuścili nowe. Niezła logistyka - 375 stacji obrobić w jednym czasie.... Niesamowite ;) OK, czytam dalej marketingowe texty.... Ale to, to już mega ściema
Cytuj:
Zastąpiły standardową benzynę 95 i olej napędowy. – Dostępne są jednak w cenie dotychczasowych paliw. Wyższe koszty produkcji Fuel Save bierzemy na siebie – zapewnia Anna Kruszko, członek zarządu Shell Polska.
Niesamowite, sponsorują kierowców he...
Cytuj:
Specjalny dodatek koncern będzie sprowadzać ze swoich fabryk w Wielkiej Brytanii i Niemczech. Komponować będzie go z paliwami w polskich bazach naftowych, w specjalnie wyselekcjonowanych miejscach. Chodzi o to, by do receptury Fuel Save nie miała dostępu konkurencja.
No tak, w dzisiejszych czasach chińczycy potrafią skopiować statek kosmiczny, a co dopiero skład paliwa he... Ściema musi być! Ciemny lud to kupi. Dobry PR ma shell. A świstak siedzi i zawija w sreberka....
Cytuj:
Anna Kruszko nie ukrywa, że wyższe koszty produkcji spółka chce zrekompensować większą sprzedażą.
Życzę powodzenia w sprzedaży!!! Jak się zrobią kolejki do SHELL'a to ludzie odpuszczą i wrócą do starego, czyli innego "swojego" paliwa jakie komu odpowiada. Wtedy SHELL zmieni w sposób wspaniały oznaczenia paliw, podobnie jak wiadomo kto, kto zmienial wode w wino ;) Ach ten marketing i efekt placebo.... Żadnych badań laboratoryjnych, tylko badania rynku są dowodem na ich cudowne paliwa he....

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579636 Wysłany: 11 Maj 2012, 23:14; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: 6-Speed
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 09 Lut 2010,
Posty: 37
Tankowałem w środę na Shellu Pb95 i było dostępne bez problemu, fakt proponowano mi to z nowym dodatkiem ale bez przesady: mój kropek ma 17 lat, nagle nie zacznie palić mniej tak żeby opłacało się tankować droższe paliwo ;) Plus Shella jest taki że z ich paliwa jestem bardziej zadowolony niż z: Lukoil, Orlen czy takich wynalazków jak Neste czy Auchan


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579645 Wysłany: 11 Maj 2012, 23:37; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
pod tą nazwą w innych krajach jest już od kilku lat, ostatnio miałem pilny wyjazd rodzinny, w obie strony 1500km (tankowane owe paliwo) i nie zauważyłem żadnej różnicy, ani na mieście ani w trasie, marketing i tyle


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579707 Wysłany: 12 Maj 2012, 10:49; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Hudy80 napisał(a):
Plus Shella jest taki że z ich paliwa jestem bardziej zadowolony niż z: Lukoil, Orlen czy takich wynalazków jak Neste czy Auchan
Efekt placebo sie klania i marketing ;) Tez u nich tankowalem z poczatku, jak kupilem puntolota. Ale kiedy zaczalem czytac nt. paliw, potwierdzily sie tezy, ze NIEMAL WSZYSTKIE polskie stacje paliw, leja albo z LOTOS albo ORLEN. Po prostu jak pisal BULADOG sa kontrakty dlugoterminowe, mozna o nich poczytac w necie, pisza w pismach ekonomicznych, kto i jaki kontrakt z kim podpisal. To sie nazywa "baza", i dalej albo cos dodadza, albo nie. Ci co dodawaja, to np. SHELL, a Ci co nie dodawaja to moga byc "marketowe", czyli jak kupili tak sprzedali.... Stad nizsze ceny. Po drugie marketowki, stosuja duzy dodatek biopaliw, stad cena nizsza, mozna o tym rowniez poczytac po necie. Wiec marketowe pare groszy jest zludnie oszczedne, ale to juz inna bajka, inny temat...
Nie masz racji nt. "innosci" paliw na AUCHAN czy NESTE, lub tez CARREFOUR itp. Wszystkie sprzedawane w kraju paliwa musza spelniac normy, UOKiK robi kontrole i udostepnia dla publicznej wiadomosci wyniki kontroli. Pare procent stacji paliw "chrzci" paliwa. Najczesciej sa to "prywaciarze", nie spotkalem marketow czy sieciowek. Wiec jak w reklamie proszku DOSIA - jezeli cos jest takie same, to po co przeplacac... Przeciez wszyscy wiedzieli ze ten proszek DOSIA mial sklad chemiczny niemal jak VIZIR czy inne proszki ;) Stad wszystkie paliwa sa niemal takie same, a sprzedac trzeba!!!
Prosze wejdzcie sobie na strone http://www.uokik.gov.pl/kontrole_stacji ... _paliw.php i mozna pobrac sobie wyniki kontroli z 2011 roku. Niech kazdy sie zapozna, czy jego "podejrzana" stacja sprzedaje paliwo czy siki.... Z drugiej strony, starsze silniki nie sa jak "piekne atrakcyjne damy" i ciesza sie niemal wszystkim ;) Klopoty maja Ci, ktorzy maja "mlode damy" a te juz sa wybredne....
buladag napisał(a):
Panowie, przeciez Oni tylko zmienili nazwe, od 2009 do 2013 Shell kupuje paliwa od lotosu.
Masz racje, przytoczylem Twoja wypowiedz, jako dowod mojej powyzszej tezy. Z tego co sie orientuje BP ma drogie paliwa, bo sam je importuje. To mogloby tlumaczyc ich wyzsza cene, no i SHELL V-POWER tez jest importowany. Wiec widac na stacji, ze nasze a importowane paliwa roznia sie bardzo w cenie.... Przeciez na chlopski rozum, jak pisze HUDY80 ze NESTE czy inne sa ... warte. Skad ONI, kazda stacja paliw bierze paliwa? Kupuje je od rafinerii, a ile ich mamy w kraju? He... Import oznacza cla, podatki, koszty transportu itd. Wiec komu oplacaloby sie importowac? Rzeczniczka SHELL'a rowniez przyznaje, ze biora "baze" a tylko dodatki leja. Jak sie posklada to wszystko w calosc, mozna miec ladne wnioski ;) Duzo szukac, a mozna sie duzo rzeczy dowiedziec o czym nie chca, aby wszyscy wiedzieli. Bo PR polega na tym, aby sprzedac ludziom to co chca kupic. Lub tez sklonic ludzi do zakupu. K A S A ! ! ! K A S A ! ! ! K A S A ! ! !

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579729 Wysłany: 12 Maj 2012, 12:01; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
W reklamie Shella napisali, że to paliwo pozwala zmniejszyć spalanie o 2% :mrgreen: (zauważalne oszczędności odnotują Ci, którzy mają roczny przebieg auta np. 50 tys. km) :D

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579759 Wysłany: 12 Maj 2012, 13:28; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Idac dalej.... 50.000 rocznie. Przeglady robi sie co 20-30 tysiecy. A wiec nawet te 2% to STRATA, bo koszty przegladow "zezra" zyski ;) Ach ta reklama i PijaR... A swistak siedzi i zawija w sreberka.... ;)

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579766 Wysłany: 12 Maj 2012, 14:12; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Kocham marketing... Dobrze zareklamowane "gów*o w papierku po cukierku" smakuje jak Michałki? :hahaha:

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579769 Wysłany: 12 Maj 2012, 14:29; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 31 Gru 2011,
Posty: 285
mario1978 napisał(a):
Idac dalej.... 50.000 rocznie. Przeglady robi sie co 20-30 tysiecy. A wiec nawet te 2% to STRATA, bo koszty przegladow "zezra" zyski ;) Ach ta reklama i PijaR... A swistak siedzi i zawija w sreberka.... ;)



a to jak jeździsz na zwykłej benzynie to przeglądów nie robisz ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579770 Wysłany: 12 Maj 2012, 14:31; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
robie robie, ale smieje sie z tych PijaRowych informacji i efektu placebo.... Nie lubie jak mi i innym probuja kit wciskac... ;)

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579771 Wysłany: 12 Maj 2012, 14:33; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 31 Gru 2011,
Posty: 285
najważniejsze, że ty wiesz że to ściema. A niektórzy mogą być przekonani że samochód mniej pali na tej benzynie, i nie przemówisz im do rozsądku ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579775 Wysłany: 12 Maj 2012, 14:38; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Cytuj:
mario1978 napisał(a):
Idac dalej.... 50.000 rocznie. Przeglady robi sie co 20-30 tysiecy. A wiec nawet te 2% to STRATA, bo koszty przegladow "zezra" zyski Ach ta reklama i PijaR... A swistak siedzi i zawija w sreberka....



a to jak jeździsz na zwykłej benzynie to przeglądów nie robisz ?


A ta jaka jest? Magiczna? :E :hahaha:

W POLSCE nie liczy się nazwa paliwa, nazwa stacji, lecz KONKRETNA stacja - nie ma co generalizować, w różnych miejscach paliwo z tej samej sieci może się diametralnie różnić, trzeba szukać. Równie dobrze może ssać PB z Orlenu, jak i PB z Auchana może być dobra. I vice versa.

A już było napisane - FUEL SAVE to tylko inna etykietka na pistolecie + reklama w TV, ale do tego, że zmienili nazwę z dnia na dzień, a w podziemnych zbiornikach była jeszcze stara dostawa - to już się nie przyznają? :E Ludzie, nie doszukujcie się magicznych właściwości w benzynie i to jeszcze w NASZYM KOCHANYM KRAJU. AMEN.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #580886 Wysłany: 16 Maj 2012, 09:53; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Seba
Samochód: Abarth Punto Evo
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 03 Sty 2010,
Posty: 2570
Pomógł: 12
Ju długo tankuję na stacji shell 95, wprowadzili to fuel save i wiecie co spalił mi mniej i przejechałem 100km więcej hahahaha żarcik.. :lol:
Tak na serio nic nie zauważyłem, jak koledzy wyżej pisali chwyt reklamowy i tyle :)
Jakoś muszą ściągnąć klientów, czyż nie?

_________________
Zacząłem od...
Fiat Bravo I limited

Następnie był...
Fiat Grande Punto Active
Fiat Grande Punto Sport
Abarth Grande Punto

Obecnie jest...
Abarth Punto Evo
1.4 16v 207KM 327Nm !

:twisted:... :twisted:... :twisted:... :twisted:...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #580894 Wysłany: 16 Maj 2012, 10:38; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Ciekawe tylko, czy się im chociaż kampania reklamowa zwróciła :E

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #580897 Wysłany: 16 Maj 2012, 10:56; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
Na pewno :) Pewnie dużo osób zatankowało tylko z czystej ciekawości :)

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #581016 Wysłany: 16 Maj 2012, 18:26; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Pafcio
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: gród Rzecha
Rejestracja: 08 Maj 2011,
Posty: 50
Ja zatankowałem, ale tylko dlatego, że mam stację blisko :wink:

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #581024 Wysłany: 16 Maj 2012, 19:01; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Angry_Us3r napisał(a):
Ciekawe tylko, czy się im chociaż kampania reklamowa zwróciła :E
na pewno i to z zyskiem ;) Niewiele chyba osob wie, ze reklama w TV nie jest droga, a tym bardziej w radio. W radio kosztuja spoty nawet kilka stowek, a w TV moga pare tysiecy za 30 sekund. Gdzies to wyczytalem, mozna poszukac po necie ile kosztuja reklamy. Najdrozsze sa przed i po programach informacyjnych, a naktansze rano, do poludnia i poznym wieczorem kiedy ludu nie ma duzo przed ekranami... Tyle, ze aby reklama nie przerodzila sie w bojkot musi jej byc nie za duzo, nie za malo.... w sam raz ;)

Znalazlem archiwalne koszty reklamy w TV, mozecie poczytac i pomyslec sobie, ile klientow ma stacja DZIENNIE, wiec te duze koszty reklamy zwracaja im sie bardzo szybko, bo wszystko to przeklada sie na sprzedaz.... Link do archiwalnych kosztow reklamy w TV http://www.reklamedia.pl/ceny-reklamy-w ... y-w-sieci/

Dlatego na pewno im sie zwrocila, bo kazda kampania reklamowa to analiza kosztow, ryzyka i przychodow. Nikt nie reklamuje sie bez powodu ;) Prosze zobaczcie co reklamuja, wszystko. Od podpasek po samochody. A wiadomo ile podpaska kosztuje - grosze, a jednak ja reklamuja. To co dopiero paliwko, gdzie na litrze maja po kilka groszy a moze i wiecej zysku. Bo liczyc sie mala marza i duzy obrot + sprzedaz sklepiku, myjni itp. Wszystko opiera sie na tym aby sciagnac gosci, a potem juz texty - moze plyn do spryskiwaczy, moze cos do jedzenia he...

Jak tankuje na jakiejkolwiek stacji, to juz mam odpowiedz "prosze o paragon na pamiatke", wystarczy mi juz wrazen u Was ;)

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #581031 Wysłany: 16 Maj 2012, 19:19; 
 Temat postu: Re: Paliwo Shell fuel save
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Abarth Grande Punto
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Silesia
Rejestracja: 15 Paź 2010,
Posty: 767
Pomógł: 3
Ostatnio tankowałem na Shell-u i pytam sie pracownika co to za paliwo. Z uśmieszchem mi powiedział abym przeczytał to co jest napisane drobnym drukiem: "oszczędność do 1l na baku paliwa" :E
W końcu zatankowałem VPR 100 - jego faktycznie pali mniej (wielokrotnie sprawdzone). Tylko ta cena...

_________________
GT2256S


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 58 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO