You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 02:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #579588 Wysłany: 11 Maj 2012, 22:09; 
 Temat postu: swiecacy guzik ogrzewania szyby
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Adam
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.6 8V 90KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 28 Kwi 2012,
Posty: 31
Pomógł: 2
Witam mam maly problemik tj.
Swieci mi sie caly czas swiatelko ogrzewania szyby. Problem pierwszy raz wystapil w polowie poprzedniej zimy gdzie po wylaczeiu guziczka po podrozy swiatelko nie zgaslo. Zignorowalem to i 2 dni pozniej jak przyszedlem odpalic samochod aku byl padniety. Wtedy zaczalem temat drazyc i szukac bezpiecznikow..i wszystkie sa ok. Zauwazylem tez ze po wylaczeniu ogrzewania szyby tylniej swiatelko przygasa.. ale nie gasnie(mtli sie).
Tak wiec z braku checi w walczeniu w zime wyjalem bezpiecznik poprostu . Przyszlo Lato wlozylem bezpiecznik i o dziwo swiatelko sie nie swiecilo... az do pewnego czasu. Temat znow powrocil. Czy ktos ma jakies pomysly co moze byc przyczyna? Dodam ze po wcisnieciu guzik slychac ze cos sie zalancza.. i po kolejnym nacisnieciu tez slychac. Czyli wyglada to jaklby przelacznik dzialal i ogrzewanie szyby dziala.. tj wlacza i wylancza sie. Same swiatelko z kolei swieci sie mocniej (przy wlaczonym ogrzewaniu) i slabiej przy wylaczonym.
Dodam ze bezpiecznik chcialbym miec wlaczony bo radio mam podlaczone tak ze gdy wlanczam swiatla to i radio sie zalancza. Do tego jest to ten sam bezpiecznik od zegara u gory i oswietlenia kabiny.
Czy ktos ma pomysly gdzie szukac awarii?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #579607 Wysłany: 11 Maj 2012, 22:48; 
 Temat postu: Re: swiecacy guzik ogrzewania szyby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Myślę, że warto sprawdzić przy pomocy multimetru uniwersalnego z nastawionym zakresem 20V DC, czy po włączeniu ogrzewania tylnej szyby i zaświeceniu się kontrolki pojawia się pełne napięcie akumulatora na blaszkach stykowych na pasie tylnym ( po podniesieniu klapy bagażnika). Później należy wyłączyć ogrzewanie i ponowie zmierzyć napięcie na blaszkach stykowych obwodu ogrzewania tylnej szyby, by sprawdzić czy ogrzewanie się wyłączyło. To pozwoli ustalić czy sterowanie pracą ogrzewania jest sprawne ( np. jego przekaźnik).

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #579976 Wysłany: 13 Maj 2012, 17:10; 
 Temat postu: Re: swiecacy guzik ogrzewania szyby
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Adam
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.6 8V 90KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 28 Kwi 2012,
Posty: 31
Pomógł: 2
dzieks za pomysl.. sprawdze dzisiaj bo skombinowalem miernik.
Co do blaszek.. chodzi o te w klapie tuz nad zderzakiem nie tych na masce tak?
Czyli mam podlaczyc miernik do obudowy i do jednej z blaszek i mierzyc? ( ja nie elektryk wiec sie wole upenic;])

[ Dodano: 13 Maj 2012 17:10 ]

Sprawdzilem i wszystko dziala niby okej, a w/w usterka znow znikla podczas sprawdzania miernikiem wiec postanowilem odkrecic ten plastik z plytkami nad zderzakiem i zobaczyc czy cos tam sie dzieje. Okazalo sie ze kostka byla wytopiona a 1 z pinow opalony (wlasnie ten od ogrzewania szyby). Tak wiec Kabel ucialem i zaizolowalem.. pina z tej plastikowej obudowy wyjalem reszte stykow przeczyscilem i zlozeylem wsio do kupy.
Zapewne kiedys jakies przepiecie szlo i albo poprzedni wlasciciel wlozyl za duzy bezpiecznik albo pomalu sie to tam smolilo. Tak czy siak wiem juz o co chodzi.. problem zostawie narazie. Przed zima bedzie trzba poszukac tej plastikowej obudowy z metalowymi plytkami i zalozyc nowa kostke.

AndyPol wciskam pomogl za zmobilizowanie do poszukania problemu;]


Góra
 Profil  
 
 
 Post #580120 Wysłany: 13 Maj 2012, 19:23; 
 Temat postu: Re: swiecacy guzik ogrzewania szyby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andy
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Rzeszów
Rejestracja: 15 Gru 2009,
Posty: 1463
Pomógł: 120
Niestety dopiero teraz mogę odpisać. :? Podejrzewałem, że mogło dojść do wypalenia połączeń na złączu i kostce na pasie tylnym. Dlatego zaproponowałem najpierw sprawdzenie poprawności działania układu zasilania ogrzewania tylnej szyby. Po kilku latach dochodzi tam do poluzowania się połączeń pojawia się brud, kurz itd. przewody są nadpalone i w skrajnym przypadku dochodzi do zdeformowania samego złącza i kostki od temperatury. Jeśli Będziesz wymieniał kostkę na nową, polecam również skontrolować jak wyglądają konektory, które łączą element grzejny na szybie ( trzeba zdemontować plastik klapy tylnej i uszczelnienie gumowe, które jest na tym plastiku). Czasem trzeba poprawić ich kontakt z elementem grzejnym i wymienić plastikową osłonkę konektora, która potrafi się rozsypać. Pozdrawiam. :D

_________________
Punto 1,1 SX z 1998 roku.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO