You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 17:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #591270 Wysłany: 18 Cze 2012, 21:15; 
 Temat postu: Wyciek przy skrzyni-prośba o radę i podpowiedź
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Kołobrzeg
Rejestracja: 17 Cze 2011,
Posty: 35
Mam takie pytanie czy widoczny na foto wyciek ze skrzyni biegów (nie wiem jak się ta część nazywa) to częsta przypadłość Punto i Grande Punto? Moje auto jest jeszcze na gwarancji i ASO powiedziało że ten typ tak ma i nawet gdyby to naprawili to za ok miesiąc pojawi się to ponownie i nie należy się przejmować.Początkowo myślałem że to nieszczelność na półosi ponieważ nie patrzyłem się nad nią.Umówiłem się w ASO na wymianę uszczelniacza półosi a na podnośniku okazało sie że wyciek jet nad lewą półosią i mam się tym nie przejmować.Kierownik warsztatu powiedział że powodem tego stanu rzeczy jest zostawianie na postoju auta na biegu,a powinno być na luzie i zaciągnięty ręczny,co o tym Myślicie i jak to wygląda w waszych autkach? Moje auto to Punto Classic.


Załączniki:





Góra
 Profil  
 

 
 Post #591272 Wysłany: 18 Cze 2012, 21:22; 
 Temat postu: Re: Wyciek przy skrzyni-prośba o radę i podpowiedź
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Czechowice-Dziedzice
Rejestracja: 16 Paź 2010,
Posty: 252
Ta nie można zostawiać samochodu na biegu :lol:
Ehh jak tacy ludzi mogą pracować w ASO i takie rzeczy opowiadać :roll:
Nie ma możliwości żeby przez coś takiego skrzynia się pociła :E
Dla mnie wada fabryczna materiału, a na dodatek "kierownikowi" nie chce się "robic".
Jaki masz przebieg?

_________________
Punto 2FL 3d
topic34677.html <---


Góra
 Profil  
 
 
 Post #591294 Wysłany: 18 Cze 2012, 21:44; 
 Temat postu: Re: Wyciek przy skrzyni-prośba o radę i podpowiedź
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
halomistrz napisał(a):
ASO powiedziało że ten typ tak ma i nawet gdyby to naprawili to za ok miesiąc pojawi się to ponownie i nie należy się przejmować.

bzdura, jak zrobią porządnie to sporo wytrzyma, jak na odpierdziel to wrócisz do nich z powrotem
halomistrz napisał(a):
Kierownik warsztatu powiedział że powodem tego stanu rzeczy jest zostawianie na postoju auta na biegu,a powinno być na luzie i zaciągnięty ręczny,co o tym Myślicie

totalny imbecyl a nie mechanik do tego z ASO, szczerze złożył bym na nich skargę do FAP. za takie bzdury, auto można zostawiać na biegu i nic to nie ma do tego, z wyciekami też się nie jeździ, raz środowisko, dwa kiedyś Ci oleju w skrzyni zabraknie, lepiej poszukaj innego ASO i niech to zrobią


Góra
 Profil  
 
 
 Post #591326 Wysłany: 18 Cze 2012, 23:02; 
 Temat postu: Re: Wyciek przy skrzyni-prośba o radę i podpowiedź
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Kołobrzeg
Rejestracja: 17 Cze 2011,
Posty: 35
Auto ma 31 tys przebiegu i ma jeszcze ok.2 mc-y gwarancji (cieknie na trzepieniu który wychodzi ze skrzyni "nazwali to wodzik,wybierak,nie pamiętam dokładnie i znajduje się dokładnie nad tym "walcem" na półosi) co do zmiany ASO to w mojej okolicy nie mam wyboru,jestem z Kołobrzegu a najbliższe ASO jest w Koszalinie i tam byłem.Ten kierownik a właściwie "mistrz serwisu" podniósł auto i razem z mechanikiem powiedzieli że normalka w tych autach i nie warto robić.Tak z ciekawości dużo jest roboty żeby to naprawić? i co robić z tym fantem ,dzwonić do nich i upierać się żeby to naprawiali? Może inni właściciele kropka wypowiedzą się czy u nich też takie wycieki sie pojawiają w tym miejscu?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #591333 Wysłany: 18 Cze 2012, 23:29; 
 Temat postu: Re: Wyciek przy skrzyni-prośba o radę i podpowiedź
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
halomistrz napisał(a):
a najbliższe ASO jest w Koszalinie

o ASO w Koszalinie się nasłuchałem, jednym słowem partacze, nawet jak się wyciek pojawia to się go usuwa, jak porządnie zrobione to nie ma prawa ciec, :> przecież nawet przeglądu może Ci nie przejść


Góra
 Profil  
 
 
 Post #593759 Wysłany: 27 Cze 2012, 00:14; 
 Temat postu: Re: Wyciek przy skrzyni-prośba o radę i podpowiedź
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Kołobrzeg
Rejestracja: 17 Cze 2011,
Posty: 35
Uszczelniacz wybieraka został przez ASO wymieniony,powiedziano mi teraz że gdyby już wcześniej miała miejsce taka naprawa gwarancyjna, to teraz by wymienili cały wybierak ale w związku z tym że to pierwszy raz w tym aucie, to nie mogą tak zrobić.Mam nadzieję że będzie dłuższy czas OK,albo zacznie szybko ciec (wtedy będę się domagał wymiany całego podzespołu) inna sprawa że gwarancji mało już zostało i następny wyciek może "nie załapać się" na gwarancję.

[ Dodano: 27 Cze 2012 00:14 ]

Uszczelniacz wybieraka został przez ASO wymieniony,powiedziano mi teraz że gdyby już wcześniej miała miejsce taka naprawa gwarancyjna, to teraz by wymienili cały wybierak ale w związku z tym że to pierwszy raz w tym aucie, to nie mogą tak zrobić.Mam nadzieję że będzie dłuższy czas OK,albo zacznie szybko ciec (wtedy będę się domagał wymiany całego podzespołu) inna sprawa że gwarancji mało już zostało i następny wyciek może "nie załapać się" na gwarancję.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO