You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 13:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #6024 Wysłany: 01 Lut 2007, 14:38; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
gp napisał(a):
Podobna akcja ze spryskiwaczami była na początku produkcji alfy 147.
Coś tam pozmieniali z dyszami i jest ponoć teraz git.

W takim razie niech mi zmienią... :]

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #6028 Wysłany: 01 Lut 2007, 14:48; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 520
gp napisał(a):
Podobna akcja ze spryskiwaczami była na początku produkcji alfy 147.
Coś tam pozmieniali z dyszami i jest ponoć teraz git.


Coś nie uczą się na własnych błędach :?


gp napisał(a):
Wiem, że trudno w to uwierzyć - ale nie używałem jeszcze sikawki
Przynajmniej nie pamiętam.


To Ci się już chyba tam pająki zadomowiły :D


golab napisał(a):
W takim razie niech mi zmienią...


Ciekaw jestem co oni mogą tam zmajstrować, skoro na postoju psikają dobrze tylko w czasie jazdy nie tak jak trzeba?
Dysze zrobią cieńsze dla większego ciśnienia?
Bo jak je podniosą do góry to znów na postoju może być lipa i za wysoko będzie sikać. :?:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6046 Wysłany: 01 Lut 2007, 16:13; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 08 Sty 2007,
Posty: 14
ja coś tam pogrzebałem szpilką i teraz psika bardziej w stronę pasażera i w czasie jazdy jest już w miarę ok
chyba idzie tylko regulować w poziomie

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy - piaskowy metalik, 5-drzwiowy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6053 Wysłany: 01 Lut 2007, 16:35; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
garys napisał(a):
Ciekaw jestem co oni mogą tam zmajstrować, skoro na postoju psikają dobrze tylko w czasie jazdy nie tak jak trzeba?
Dysze zrobią cieńsze dla większego ciśnienia?
Bo jak je podniosą do góry to znów na postoju może być lipa i za wysoko będzie sikać.

Muszą zmajstrować tak, żeby lewy sikał wyżej na postoju to wtedy w czasie jazdy będzie sikał normalnie... ;)

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6150 Wysłany: 02 Lut 2007, 00:17; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 28 Sty 2007,
Posty: 180
ja bylem dzisiaj w serwisie wkoncu i wywalczylem wymiane listwy, jest zamówiona we wtorek wyminana :) mniam mniam
tylko ciekawe czy taka sama tylko nowa (i dobrze psikajaca) czy jakies maja juz skorygowane nowe ktore sie reguluje) bo dowiadywalismy sie w salonie ze jednak tych sie nie reguluje zadnymi iglami itd fabrycznie tak są ustawione jak kto ma:(

dam znac we wtorej jak wypadła wymiana i moze juz pozycze cyfrowke i wkoncu pokaze wam mojego GP :)

_________________
Grande Punto 1.4 8V 5d Czerwony Bolero


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6170 Wysłany: 02 Lut 2007, 11:03; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Częstochowa
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 520
leszczur napisał(a):
ja bylem dzisiaj w serwisie wkoncu i wywalczylem wymiane listwy, jest zamówiona we wtorek wyminana :) mniam mniam
tylko ciekawe czy taka sama tylko nowa (i dobrze psikajaca) czy jakies maja juz skorygowane nowe ktore sie reguluje) bo dowiadywalismy sie w salonie ze jednak tych sie nie reguluje zadnymi iglami itd fabrycznie tak są ustawione jak kto ma:(

dam znac we wtorej jak wypadła wymiana i moze juz pozycze cyfrowke i wkoncu pokaze wam mojego GP :)


To powiedz jakich argumentów użyłeś, uwierzyli na słowo, czy był jazda próbna przy większych prędkościach??

Fajnie że Ci się udało coś załatwić, oby to nie była żadna ściema i zmontowali już dobre sikacze.

Daj znać, jak coś to pewnie większość grandziarzy się rzuci do ASO :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6174 Wysłany: 02 Lut 2007, 14:27; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Zatem porusze sprawę spryskiwaczy przy okazji przeglądu... ;D

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6195 Wysłany: 02 Lut 2007, 17:14; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: 3miasto
Rejestracja: 06 Lip 2006,
Posty: 36
nie potrzebna jest wymiana listwy - wrocilem wlasnie z serwisu - spryskiwacze psikaja super :D wystarczylo podnies je do góry nie wiem co tam mozna podniesc ale psikaja :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6200 Wysłany: 02 Lut 2007, 18:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 28 Sty 2007,
Posty: 180
w serwisie dzwonili gdzies (nie wiem gdzie ) i pytali ze ich sie fabrycznie nie reguluje i trzeba listwe wymieniac. A "DeCza" moze Ci podniesli troche listwe poprostu tak jak u mnie probowali ale potem opada i to samo, bo jest taka sytuacja, ze siedząc w środku i nie jadąc psikają za nisko (a niektorym sie wydaje ze to jest mgiełka fabryczna- a to nie jest zadna mgiełka, tylko spryskiwacz BIJE w wycieraczke , a na szybe lecą tylko resztki (takie co chlapią w momencie uderzenia o wycieraczke) i dlatego do szyby dolatuje sama mgiełka a nie STRUMIEN, a w trakcie jazdy juz od 40/h wogole nawet mgiełka nie dolatuje, chłopaki z serwisu oblookali i stwierdzili najpierw ze musi tak byc. ale mowie im ze jak jest deszcz i jak jade to nie da sie wyczyscic szyb i ze podlega to reklamacji - ze mam wadliwe fabrycznie spryskiwacze, ze jak nie wymienia to pojde do biura federacji konsumentow i zglosze bo to powoduje niebezpieczenstwo na szosie -tak im mowilem i juz zamowili, po weekendzie tam jade na wymiane. DAM ZNAC jak bedzie po wymianie :>

POZDRO

.....a i jeszcze pytanie do "DeCza" i reszty ktorzy mowią ze sie reguluje: -...otóż napisalles ( i reszta co im dobrze psika po regulacji) ze wyregulowali, wiec pochwal sie na forum jak się reguluje to rozwiaze wszystkim problemy? czym Ci iglą, śrubokretem na siłe, czy jak Ci to podniesli do góry? musiales chyba przy tym byc ? ja bylem przy moim jak probowali regulowac. a denerwujace jest ze część pisze że wyregulowali im i jest super a nikt nie pisze jak! - skoro w moim PUNTO 1 - jaki miałem wczesniej regulowalo sie to moge sie pochwalic ze IGŁĄ sobie regulowalem, wiec Ci co w grande punciakach wyregulowali lib im wyregulowali niech się pochwala.

POZDRO FOR ALL


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6205 Wysłany: 02 Lut 2007, 19:33; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Skoro w ASO mówią, że sie nie reguluje to napewno tak jest! ;) Jak niektórzy piszą, że im wyregulowali to musiało być po prostu jakieś "szarpanie" na siłe... Swoją drogą, u mnie to chyba nie jest aż tak tragicznie, jak to opisałeś - mimo, iż lewy psika za nisko to jednak "coś" tam sie na szybe dostaje na tyle, że da sie wyczyścić szybe... :) Ale jak może być całkiem dobrze, to dlaczego miałbym nie skorzystać... :]

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6206 Wysłany: 02 Lut 2007, 19:50; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 28 Sty 2007,
Posty: 180
Skorzystaj poki autko na gwarancji, w ksiazce pisze ze powinno psikac na 1/3 szyby od gory strumykiem ciąglym. (a nie zadnymi mgiełkami po calej szybieitp)

p.s. "golab" sprawdz jak Ci w trakce jazdy psikają :)
pozdro

_________________
Grande Punto 1.4 8V 5d Czerwony Bolero


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6207 Wysłany: 02 Lut 2007, 19:55; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
leszczur napisał(a):
p.s. "golab" sprawdz jak Ci w trakce jazdy psikają

Wiem, wiem... to właśnie pisze jak jest w czasie jazdy. Na postoju jest dobrze, ale co mi z tego! ;D Generalnie tak do 60-70 km/h psikają znośnie, później zaczynają sie schody... :]

PS. Zgadza sie, trzeba wymienić puki jest gwarancja! Jeszcze musze zobaczyć jak psikają u znajomego w drugim Grande... :>

Pozdro!

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6208 Wysłany: 02 Lut 2007, 20:03; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: 3miasto
Rejestracja: 06 Lip 2006,
Posty: 36
,,leszczur ,, - jak mozesz napisz na ktorej strone w instrukcji obslugi pisze ze 1/3 szyby.

mam jeszcze prosbe zebys troche rozwinal co oznacza ,,mgiełkami po calej szybie,, chodzi o sama piane? (w czasie jazdy)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6211 Wysłany: 02 Lut 2007, 20:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 28 Sty 2007,
Posty: 180
strona 207 na samym dole , a jesli chodzi o mgiełke to :

- u mnie na postoju jak siedze i wychyle glowe z samochodu zebym bym widzial dokladnie wypsikujący płyn z dyszy spryskiwaczy to wylatuje strumien nie płynny w postaci 1 strumienia (jak np ze strzykawki z wodą) lecz od razu strumien sie rozgałęzia (a powinien byc ciagły) i uderza prosto w wycieraczke (chodzi o psikacz od strony kierowcy, bo ten drugi tez jest za nisko ale akurat przelatuje nad samą wycieraczką), i ten pierwszy uderzając w wycieraczke rozpryskuje się więc na szybe dolatuje same kropelki + pianka (w sumie powstaje mgiełka) tak jakbym psikał na szybe z płynu do szyb z butelki (dokładnie taki efekt) i to w czasie postoju, natomiast jak jade to wogole nie dolatuje do szyby juz rzy 30-40 / h . jakby nie to ze ten psikacz z prawej strony troszke wyzej bije to w trakcie jazdy nie dalo by sie przemyc szyby spryskiwaczem :(

a w serwisie powiedzieli wlasnie ze przy jezdzie normalnej (do 80/h) powinien spryskiwacz bic w srodek szyby płynnym strumieniem, czyli na szybe powinien doleciec strumien ciągły (nie zadna mgiełka), wiec Ci co maja tak jak ja za nisko calkiem ze na postoju biją za nisko powinni to zglosic, i Ci co na postoju maja ok a w trakcie jazdy maja mgiełke (jest ona spowodowana rowniez za nisko ustawionymi spryskiwaczami - moze wyzej niz u mnie ale i tak za nisko) bo w trakcje jazdy sie strumien obniza i bije w wycieraczke i dlatego oprysk sam dolatuje na szybe i tworzy mgiełke. dlatego powinny na postoju psikac na 1/3 szyby, a w trakcie jazdy sie obniza (przy 60-80/h) i psikac powinno na srodek szyby, a przy okolo 110-120 powinno byc nizej nic polowa. i wtedy jest wszystko oki, tak powinno działac poprawnie, kto ma inaczej niech sobie w wolnej chwili jedzie do serwisu i zglosi, moze wkoncu sie za to wezmą.

pozdro


p.s. a jak komus na siłe proboja regulwoac to niech zadzwonia do glownego producenta i sie dowiedza ze ich sie nie reguluje. w niemczech juz wzieli sie oficjalnie za wymiane ponoc LISTEW.
napisze Wam jak po niedzieli bedzie po wymianie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6622 Wysłany: 06 Lut 2007, 16:05; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: 3miasto
Rejestracja: 06 Lip 2006,
Posty: 36
leszczur jak tam wymieniona listwa? - daj znac czy jest poprawa.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6623 Wysłany: 06 Lut 2007, 16:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 28 Sty 2007,
Posty: 180
listwa dopiero kjutro o 16 edzie ywmieniona niestety :(

bylem widzialem ze przywiezli a jak bedzie sie zachowywac na pewno kolo 18 dam jutro znac (czyli jak wroce z wymiany). pozdro

_________________
Grande Punto 1.4 8V 5d Czerwony Bolero


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6699 Wysłany: 07 Lut 2007, 18:14; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 28 Sty 2007,
Posty: 180
oczywiscie zajechalem i dzisiaj nie maja czasu mi wymienic maja jutro wymieniac :(( TAKIE SĄ W POLSCE SERWISY. jutro nie odjade dopoki nie wymienia.

_________________
Grande Punto 1.4 8V 5d Czerwony Bolero


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6700 Wysłany: 07 Lut 2007, 18:41; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
W Polsce to wszystko takie jest... przypominają mi się czasy pewnego sklepu komputerowego w Morągu. Masa ludzi ma pozamawiane rzeczy, pracownicy nic nie wiedzą, każą czekać na właściciela... Przed samym zamknięciem podjeżdża właściciel i mówi do wszystkich zdanie, które zna chyba każdy klient tego sklepu w owym czasie: "A może być na jutro? ;D"! I tak czasami przez dobre pare dni przychodziło czekać... :roll: Na szczęście wraz ze zmianą właściciela nastała w tym sklepie kompetencja! :]

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6701 Wysłany: 07 Lut 2007, 19:07; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 22 Sty 2007,
Posty: 5
Właśnie dzisiaj odebrałem swojego kropka, no i pierwszą rzeczą jaką sprawdziłem były spryskiwacze. No i oczywiście standard, psikaja zaraz nad wycierwczki. "Delikatnie" zwróciłem uwgę Panu, który mnie zapoznawał z samochodem, na ten fakt. W odpowiedzi dostałem: no ale to sie reguluje. Na tym zakończyłem dyskusje gdyż uznałem, że to tylko handlowiec i nie musi się znać.
Fakt jest faktem, że spryskiwacze psikają za nisko. Pojeżdżę trochę i potestuję przy różnych prędkościach, ale i tak się to skończy wizytą w serwisie.


Ostatnio edytowany przez McSpider, 07 Lut 2007, 22:19, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #6702 Wysłany: 07 Lut 2007, 19:07; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 28 Sty 2007,
Posty: 180
ja im jutro nie przepuszcze moja cierpliwosc dobiega konca, kupilem nowy plyn do spryskiwaczy wiec jutro maja wymienic wleje plyn i zobaczymy jak dziala - DAM ZNAC, jak bedzie slabo dzialac to bede chcial by z producentem bezposrednio sie kontaktowali, bo juz u nas w kielcach ponoc 3 osoby zglosily reklamacje spryskiwaczy i maja wszystkim wymienic.

_________________
Grande Punto 1.4 8V 5d Czerwony Bolero


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6704 Wysłany: 07 Lut 2007, 20:53; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
leszczur napisał(a):
TAKIE SĄ W POLSCE SERWISY

Uwierz, fiat ma tak nie tylko w Polsce :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6706 Wysłany: 07 Lut 2007, 21:21; 
 Temat postu:
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13053
Pomógł: 54
Synek napisał(a):
leszczur napisał(a):
TAKIE SĄ W POLSCE SERWISY

Uwierz, fiat ma tak nie tylko w Polsce :>

Nie wszystkie ;D Ja na swój nie mogę narzekać ;), tylko żeby na zmianie był kierownik serwisu :P

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6709 Wysłany: 07 Lut 2007, 21:27; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Logrono, Mollet del Valles
Rejestracja: 19 Paź 2006,
Posty: 1312
ipIV napisał(a):
Nie wszystkie Ja na swój nie mogę narzekać

Wyjatek potwierdza regule :> :banan2:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6715 Wysłany: 07 Lut 2007, 22:12; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Morąg
Rejestracja: 11 Lip 2006,
Posty: 1997
Jeszcze zależy, co konkretnie każe sie im zrobić... Niektóre naprawy ich przerastają! ;D

_________________
Grande Punto 1.4 77KM Energy
5-drzwiowy .:. dziki wąż piaskowy .:. szybki i wściekły! 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #6776 Wysłany: 08 Lut 2007, 17:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kielce
Rejestracja: 28 Sty 2007,
Posty: 180
Oczywiscie bez rewelacji, zajechalem i listwy nie wymienili, probowali regulowac i nic nie wyregulowali a jeszcze gorzej spieprzyli :(
powiedzieli ze jakims cudem nie maja listwy i musze czekac az przywioza, czuje ze zanim mi tę listwe zrobia lub wymienia na nowa to bedzie środek lata. ale bynajmniej zajecie mam:(

_________________
Grande Punto 1.4 8V 5d Czerwony Bolero


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 572 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO