You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 11:27

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #53448 Wysłany: 12 Paź 2007, 16:44; 
 Temat postu: Xenony
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Dębica
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1516
Cytuj:
Uwaga na nielegalne ksenony!
Piątek, 12 października (13:05)

Na polskich drogach coraz częściej spotykamy samochody wyposażone w oświetlenie ksenonowe.

Co ciekawe częściej są to auta stare, których właściciele zdecydowali się na zmianę oświetlenia.

Nie wszyscy zapewne wiedzą, że w ten sposób złamali prawo i przy pierwszej kontroli policyjnej najprawdopodobniej stracą dowód rejestracyjny a ich samochód nie ma prawa przejść przeglądu rejestracyjnego.
Skala problemu jest ogromna. By się o niej przekonać wystarczy wejść na którykolwiek serwis ogłoszeniowy czy aukcyjny. Od razu natrafimy na ogłoszenia oferujące np. "oryginalny amerykański zestaw do wymiany żarówek H1 oraz H7 na żarówki HID Xenonowe w kolorze 6000K, 8000K, 10000K oraz 12000K."
Nie tylko możemy więc wybrać, jak bardzo "ksenonowe", czyli niebieskie będą nasze nowe światła. Możemy również samodzielnie i bezproblemowo zamontować je do każdego pojazdu. Cytujemy: "Instalacja jest prosta i zajmuje 20-40 minut. Wystarczy wymienić standardowe fabryczne żarówki H1 lub H7 na dostarczone żarówki xenonowe, podłączyć je do dostarczonych przetwornic prądu, a przetwornice podłączyć do oryginalnych kabli zasilających stare żarówki. Instalacja jest typu Plug and Play, nie ma potrzeby dokonywania przeróbek w samochodzie."

Wszystko to jest prawdą, tylko sprzedawca zapomina poinformować swoich klientów, że dokonywanie takich przeróbek jest całkowicie niezgodne z prawem!

Takie instalacje zagrażają bowiem bezpieczeństwu ruchu drogowego przez ekstremalne oślepianie innych użytkowników!

Podobnym "druciarstwem" jest kupowanie soczewek z innych reflektorów, montaż ich w oryginalnych światłach, a następnie... polerowanie przedniej szyby reflektora tak, by miał gładką powierzchnię, nawet własnoręcznie!. Jakie rozbłyski daje taka przeróbka można łatwo się przekonać próbując analogicznie spolerować dowolną szybę, a następnie przez nią spojrzeć...

Tylko kompletny, homologowany zestaw całych ksenonowych lamp, obejmujący automatyczny system poziomowania reflektorów i układ oczyszczania ich szyb jest legalny i bezpieczny dla innych użytkowników dróg. Nie można być egoistą i zakładać, że skoro ja widzę lepiej, to reszta mnie nie obchodzi.

W Europie pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb (oba są obowiązkowe do świateł mijania) zgodnie z regulacją ECE R48 i europejskimi Kodeksami Drogowymi. Niestety, takie reflektory są drogie. Używany komplet kosztuje około 2 tysięcy złotych w zależności od marki, cena nowego przekracza 5 tysięcy złotych.
Każdy reflektor otrzymuje homologację wraz ze źródłem światła (halogenowym lub ksenonowym), dzięki któremu wytwarza światło. Jeśli źródło światła zostanie zastąpione innym, nie posiadającym homologacji lub nieprzewidzianym dla homologacji danej lampy, cała homologacja reflektora traci ważność, a tym samym również dopuszczenie samochodu do ruchu drogowego, co wyraźnie stwierdzają przepisy każdego europejskiego Kodeksu Drogowego w rozdziałach o warunkach dopuszczenia do ruchu. Jazda samochodem nie posiadającym ważnego dopuszczenia do ruchu prowadzi do ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela za spowodowane szkody.

Handlowcy wprowadzający do obrotu takie niehomologowane oświetlenie muszą się liczyć ze skargami i roszczeniami o odszkodowanie od nabywców. Dzieje się tak, ponieważ rozprowadzając takie części zamienne i akcesoria, sprzedawca nie tylko musi poinformować klienta o ograniczeniu ich stosowania do konkretnych celów, ale również - w pewnych okolicznościach - przejmują odpowiedzialność za szkody w stopniu niczym nie ograniczonym.
Podczas badań przeprowadzonych w warunkach laboratoryjnych specjaliści stwierdzili, że aktywny strumień światła wytwarzany przez lampę skonstruowaną do żarówek halogenowych, a nielegalnie zasilaną żarówką ksenonową, nie ma nic wspólnego z wyliczonymi oryginalnie wartościami. W przypadku systemów odbłyśnikowych zmierzono wartości oślepiania przekraczające dopuszczalne nawet ponadstukrotnie!

Takie reflektory (świateł mijania) nie mają już wyraźnej linii światło-cień i odcięcia, nie można ich też odpowiednio ustawić. Powodowane przez nie oślepianie przypomina wytwarzane przez światła drogowe - tyle, że jest jeszcze silniejsze. To powoduje bardzo poważne zagrożenie bezpieczeństwa innych użytkowników dróg.
Z drugiej strony, pozafabryczne montowanie całych ksenonowych reflektorów jest całkowicie zgodne z prawem, jeśli nabywane są one jako kompletne zestawy. Oznacza to bliźniacze, homologowane światła główne, system automatycznego poziomowania i układ oczyszczania szyby.

Takie homologowane reflektory pozwalają w zgodzie z prawem i własnym sumieniem cieszyć się z zalet światła ksenonowego:

- ponad dwukrotnie silniejszego strumienia światła w porównaniu z lampami halogenowymi;

- jaśniejszego i szerszego oświetlenia drogi;

- jakości światła zbliżonej do słonecznego (temperatura barwy światła halogenowego wynosi 3,200 Kelvinów, światła ksenonowego 4,300 Kelvinów, światła słonecznego w bezchmurny dzień 5,300 Kelvinów), które najlepiej odpowiada możliwościom i przyzwyczajeniom oka ludzkiego.

Niestety, liczba klientów kupujących najtańsze zestawy oraz liczba osób, które na różnego rodzaju forach twierdzą, że nikogo nie oślepiają "bo nie" jest przerażająca. Dlatego apelujemy do policji, by lepiej przyjrzała się starszym samochodom święcącym na niebiesko... Często stwarzają one większe zagrożenie na drogach niże nowe auta, przekraczające o 10, 20 km/h dozwoloną prędkość...


żródło: http://motoryzacja.interia.pl

_________________
Image Punto II FL 1.2 8V 2004r. - info i foty
Image Honda VTX 1800F 2005r. - info i foty


Góra
 Profil  
 

 
 Post #53457 Wysłany: 12 Paź 2007, 16:56; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
a wiec chalic sie kto ma takie :E

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53468 Wysłany: 12 Paź 2007, 17:22; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
można sobie zamontować takie plug & play...ale trzeba mieć pełną regulację reflktora poziom-pion

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53469 Wysłany: 12 Paź 2007, 17:28; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Podbeskidzie
Rejestracja: 27 Lut 2007,
Posty: 1225
Dziobel napisał(a):
można sobie zamontować takie plug & play...ale trzeba mieć pełną regulację reflktora poziom-pion


& spryskiwacz chyba.

_________________
FIAT Grande Punto 90 KM MultiJet


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53506 Wysłany: 12 Paź 2007, 19:15; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Miejscowość: Bytów
Rejestracja: 18 Gru 2006,
Posty: 930
Dziobel napisał(a):
można sobie zamontować takie plug & play...ale trzeba mieć pełną regulację reflktora poziom-pion


Jaco napisał(a):
& spryskiwacz chyba.


Czyli to co na forum było już poruszane :)

_________________
Punto 1.2 8v 60KM Active Premius - verde cristallo
Grande Punto 1.4 8v 77KM Energy - błękitny psychodelic
GP 1.4 8v 77KM - grigio prezioso
Grande Punto 1.4 8v Estiva Blue&Me - błękitny hillybilly
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53514 Wysłany: 12 Paź 2007, 19:30; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
no tak nie zaprzeczam że nie było... :wink:

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53515 Wysłany: 12 Paź 2007, 19:33; 
 Temat postu:
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13051
Pomógł: 54
4300K no może ewentualnie 6000K można do mk2 wsadzić i nikt sie nie skapnie :P Jak by co jest to BV :E

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 
 
 Post #53523 Wysłany: 12 Paź 2007, 19:48; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
można powiedzieć zawsze tak : tak było w seryjnym...



heh offtop : mój mały kuzyn naprawiał malucha (z 80r)
(2klasa gimnazujm a rozebrał i złożył już wszystko :) ) ...
no i mój starszy kuzyn -> właściciel - i co nie będzie awaryjnych ...a jak mnie policja złapie...??
- na to mój młodszy: powiesz że wtedy w tej ver. nie przewidziano :E

_________________
Pilot RC KDS450 SV + Flymentor 3D & Tarot 450 PRO + Flymentor 3D & DJI Phantom 3


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54494 Wysłany: 15 Paź 2007, 21:27; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 10 Paź 2007,
Posty: 1541
no ładnie.... w sumie to moze i nawet ładniej wyglada... choc jak dla mnie to wolał bym zmienic całe swiatła niz tylko zaroweczki....

_________________
FIAT PUNTO II 1.2 8V
topic6507.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #59133 Wysłany: 31 Paź 2007, 21:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Paź 2007,
Posty: 163
W kropku swiatla sa fajne :E :E

_________________
_________________________________________________________________________

Black Kropek - 1,2 - 8v - 5d - 2002 - 110kkm
Image
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #72018 Wysłany: 13 Gru 2007, 23:06; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lubań / Wrocław
Rejestracja: 25 Lis 2007,
Posty: 73
Ja zamontowałem taki zestaw ksenonowy...świecący raczej nie biało, niż błękitno... w moim kropku jest ta regulacja wysokości świateł i po prostu sam pilnuje poziomu świateł. Jak jade sam a mam napchany bagażnik i tył mi siedzi to światełka obniżan na maksa i wtedy nie oślepiam.
A miałem też zamiast standardowych postojowych W5W, niebieskie diody :) wiem, że nie wolno i usunąłem je szybko, ale skontaktowałem się ze znajomym policjantem... powiedział, że diody niebieskie oczywiście nie, ale do ksenonów nie miał wątpliwości. W reflektorach ma byś światło białe lub żółte, żadne inne, tak mi powiedział i tak śmigam już rok z ksenonami. :)

_________________
Greg
Kropek 1.9D 2000r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72022 Wysłany: 13 Gru 2007, 23:18; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn
Rejestracja: 18 Maj 2007,
Posty: 424
a jakie masz 4300K czy 6000K ??

_________________
Prawdziwa moc tkwi tylko w TDI :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72029 Wysłany: 13 Gru 2007, 23:27; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
ile taki zestawik kosztowal i jak z ustawieniem swiatel ??

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72033 Wysłany: 13 Gru 2007, 23:30; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn
Rejestracja: 18 Maj 2007,
Posty: 424
na allegro sa juz od 260zl plus przesylka w sumie za 300zl mozna juz nowe kupic

_________________
Prawdziwa moc tkwi tylko w TDI :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72040 Wysłany: 13 Gru 2007, 23:46; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Grzegorz1151 to że masz regulacje świateł to nie oznacza że nie zabiorą Ci dowodu przy pierwsze lepszej okazji ;) zresztą co jest wymagane już było napisane...

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72072 Wysłany: 14 Gru 2007, 01:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn
Rejestracja: 18 Maj 2007,
Posty: 424
wiem co jest wymagane , wiem tez jak to swieci i widzialem juz nie raz na drodze jak 8 czt 10 tys razi po oczach ale tak jakby zamontowac 4300K i ustawic je ciut nizej to i tak swiecilyby mocno i dobrze a nie powinny oslepiac...Jakbym byl do koca przekonany do tego , ze bedzie wszystko OK to bym juz dawno sobie xenon zalozyl , a soczewke juz mam wiec bylby to dobry komplet . A nadal sie nad tym zastanawiam i czekam co czas pokaze....

_________________
Prawdziwa moc tkwi tylko w TDI :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72128 Wysłany: 14 Gru 2007, 12:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
Że nie powinno oślepiać a będzie to dwie różne sprawy. Wiele rzeczy nie ma prawa się dziać a niestety zdarzają się :/
Jak na razie tylko seryjne Xenony są warte zainteresowania.
Zamiast zestawu xenonopodobnego za 300zł lepiej kupić dobre żarówki. Różnica będzie spora, i na pewno nie będzie oślepiać innych...

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72148 Wysłany: 14 Gru 2007, 14:17; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia/Gdynia
Rejestracja: 15 Kwi 2007,
Posty: 22
Witam mam zamontowane H4 6000K od dwóch lat jezdze po miescie cala polska niemcy i glownie szwajcaria zero problemow w miescie swiatla min w dol w trase normalnie i nigdy nikt nie blysnol ze oslepiam albo cos innego. roznica ogromn przedewszystkim lepiej widac glownie pobocza i dalej na normalnch swiatlach zwlascza lasami jak piesi chodza. Ja jestm za tylko oczywiscie prawidlowo zamotnowanym.

_________________
1.7 TD moc i potegą 71 osiołków!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72260 Wysłany: 14 Gru 2007, 21:40; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Kędzierzyn
Rejestracja: 18 Maj 2007,
Posty: 424
:D

_________________
Prawdziwa moc tkwi tylko w TDI :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72274 Wysłany: 14 Gru 2007, 22:12; 
 Temat postu:
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
a ja wlasnie jestem ciekaw tych zestawow :E nie jestem ani za ani przeciw ale po prostu ciekaw :E i chcialbym zobaczyc jak to swieci... najlepiej u kogos :E

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72735 Wysłany: 17 Gru 2007, 11:34; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Lancia Delta
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: NDM-Mazowieckie
Rejestracja: 17 Maj 2007,
Posty: 912
Ja widziałem jak to świeci. Dla mnie kibel. Z daleka widać, że to niefabryczny bo świeci na niebiesko. Fabryczny xenon ma piękny biały kolor a te zestawy pod H4 święcą albo bardziej niebiesko albo bardziej fioletowo. No i jednak dają po oczach nawet jak są dobrze ustawione. Fabryczny xenon na soczewce oświetla prawą część jezdni tylko kawałek dalej niż lewą i ma wyraźnie widoczną granicę m-dzy oświetlaną częścią a nieoświetlaną. W zestawie pod H4 nie ma już tak wyraźnej tej granicy oświetlania. Do tego prawa strona jezdni jest oświetlana daleko, daleko bez ograniczeń co przy takiej ilości luksów oślepia kierowców jadących przed Tobą prawym pasem. No i jak jedziej pod górkę to oślepiasz jak na długich, a w fabrycznych xenonach w takiej sytuacji automatycznie obniży się strumień światła. Jeździ kilka aut w mojej okolicy z takimi xenonami i chętnie bym ich rozstrzelał :wink:

_________________
Były:
Seicento Sporting ABARTH 54KM (1999)
Grande Punto SPORT MultiJet 90KM (2006)
Ford Fiesta MK7 GoldX 82KM (2011)
Jest:
Ford Fiesta MK7FL EcoBoost 125KM (2012)<<<link
Lancia Delta MOMO 1,9TT Boosted by Cinek (2013)<<<link
Seicento 1,1MPI (2005)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72738 Wysłany: 17 Gru 2007, 12:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 20 Maj 2007,
Posty: 81
Dokładnie w prawie napisane że niemożna wymieniać na ksenony chyba że całe lampy z homologacją, a tu wszyscy piszą że ja mogę bo mam ręczną regulację, ja mogę bo wymieniłem i jest dobrze, ja mogę bo jestem wiejskim tuningerem i jak nie zmienię to będą się zemnie śmiali, ja mogę bo mam na imię Czesiek i inne tego typu bzdury. Wyraźnie jest napisane nie można zmieniać na żadne xenony gdyż klosze są niedopasowane do takiego rodzaju światła i nie maja automatycznej regulacji (automatyczna znaczy samoczynna a nie ręczna przy pomocy guzików bo przecież ręcznie nie poprawiasz na każdym wyboju by po oczach nie walić) . Można tłumaczyć dalej ale do niektórych to i tak nie dociera bo mi kolega policjant powiedział że można jeśli się ma zielony kolor nadwozia ( nie wspominając że kolega policjant jest klawiszem w areszcie albo pracuje w prewencji, ale nawet jak jest specem od prawa w drogówce to i tak jego słowa nie są wyrocznią bo wyrocznią są artykuły kodeksu które były przytoczone na pierwszej stronie tego topicu i mówią prosto i wyraźnie NIE MOŻNA!!) Oj trochę się zdenerwowałem ale już mi lepiej ;-)

_________________
Moje Punto


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72755 Wysłany: 17 Gru 2007, 14:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lubań / Wrocław
Rejestracja: 25 Lis 2007,
Posty: 73
6000K... kosztowało to 500 PLN jakiś rok temu, bez montażu, bez wysyłki bo odebrałem je bezpośrednio od sprzedawcy we Wrocławiu.
Zamontowałem je sam, choć nigdy tego nie robiłem i to nic trudnego. Trzeba jedynie odkręcić przedni zderzak bo jak wiadomo ciężko dostać się do żarówek w Punto II a dodatkowo z żarnikiem trzeba obchodzić się jak z jajkiem i najlepiej wyciągnąć lampy i wtedy montować ksenony.

Co do tego zabierania dowodu, to nie wiem. Mi jak pisałem wyżej policjant nic o tym nie powiedział. Dodatkowo jak byłem jakiś czas temu we Wrocławiu w serwisie to podszedł do mnie jeden z serwisantów i zapytał się gdzie je kupiłem i poprosił o telefon do sprzedawcy bo też chciał je założyć, tyle, że do Fiata Bravo... :) więc skoro w ASO też się tym zainteresowali i chcieli sobie takie coś sprawić to nie jest chyba tak źle. :)

[ Dodano: 17 Gru 2007 13:35 ]
Ok, ale żeby nie było... nie namawiam nikogo do zakupu, do zakładania... :) jest post o xeononach to się wypowiedziałem, bo mam takie coś :) i nie denerwujcie się tak! :)

_________________
Greg
Kropek 1.9D 2000r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #72926 Wysłany: 18 Gru 2007, 02:24; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto I 3d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: GT
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Stara Kiszewa
Rejestracja: 04 Mar 2007,
Posty: 4202
Pomógł: 11
GregoryPL jeśli uważasz osoby z ASO za kompetentne to przykro mi...

_________________
Nie kłóć się z głupim. Pierw ściągnie Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem...

Sprzedam części do Punto GT --> link


Góra
 Profil  
 
 
 Post #73010 Wysłany: 18 Gru 2007, 15:23; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Miejscowość: Lubań / Wrocław
Rejestracja: 25 Lis 2007,
Posty: 73
O kompetencjach ASO nic nie mówie, bo mam swoje zdanie, jak wyczuwam z tonu wypowiedzi dzikidaniel'a podobne :) ale sami na siebie bata chyba by nie kręcili... i nie zakładali by tego. Zresztą... nie wiem, fakt, że znawców w ASO nie ma, więc może to nie był trafny przykład.

_________________
Greg
Kropek 1.9D 2000r.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 181 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO