You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 27 Kwi 2024, 15:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #604261 Wysłany: 13 Sie 2012, 18:19; 
 Temat postu: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Europy środkowej
Rejestracja: 27 Gru 2009,
Posty: 278
Krótko-liczy się proc, koniecznie intela, AMD odpada od razu (najlepiej i5, i7, ewentualnie i3, ale raczej nie), jak najwięcej RAM`u - minimum 4, najlepiej 6-8. Przekątna mi zwisa i powiewa. Grafika-byle nie zintegrowana, byleby jakaś była. "Lapcok" ma służyć do pracy-konkretnie montaż i wstępna obróbka materiałów HD w plenerze. Jest obliczony na 4-5 lat i tyle musi popracować. Maksymalnie 2500zł

Wiem, że to nie forum komputerowe, ale właściciele Punciaków mają wszechstronną wiedzę ;]

Myślałem o HP-G6 - 1352SW, cena jest atrakcyjna-2300, choć z drugiej strony fora wskazują na problem przegrzewania się i mocnego zmulenia maszyny po okresie kilku miesięcy.

Ewentualnie w cenie przeze mnie podanej mieści się też jeden z modeli SONY VAIO- nie pamiętam dokładnie który, wiem jedynie, że niestety i3, ale za to aż 8 RAM. Różnica i5-i3 jest mocno odczuwalna?

_________________
... 1998.1.1.55.SX ...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #604268 Wysłany: 13 Sie 2012, 19:10; 
 Temat postu: Re: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Znamienny napisał(a):
Krótko-liczy się proc, koniecznie intela, AMD odpada od razu (najlepiej i5, i7, ewentualnie i3, ale raczej nie), jak najwięcej RAM`u - minimum 4, najlepiej 6-8.
Dobry wybor. W laptopach jedynie INTEL, AMD sie strasznie grzeja... To ich bolaczka. W zwyklej PupCi nie ma to znaczenia, ladujesz lepsze chlodzenie. 8 GB to podstawa. Pamietaj, ze najwazniejszy w Twoim wypadku jest RAM i HDD. Dysk bedzie kopiowac do bufora pamieci ramki, a nastepnie musi byc jeszcze RAM na wyniki obliczen. Jezeli mowimy o dysku, to OBOWIAZKOWO te 7200 obr./min. Sa takie laptopy, wiec wybor juz masz zawezony :E
Znamienny napisał(a):
Przekątna mi zwisa i powiewa. Grafika-byle nie zintegrowana, byleby jakaś była.
NVIDIA tylko i wylacznie, bardzo dobre sterowniki, a co najwazniejsze ADOBE PREMIERE posiada plugin (przeczytasz tutaj http://www.nvidia.com/object/adobe-cs6.html), ktory za pomoca technologi CUDA, zamiast procesor, ramki liczy GPU karty graficznej. Nie uwierzysz, ale material w pracy obrabialismy w czasie ponadrzeczywistym... he.... Tak jakbys przewijal film, tak liczyl GPU karty...
Znamienny napisał(a):
"Lapcok" ma służyć do pracy-konkretnie montaż i wstępna obróbka materiałów HD w plenerze. Jest obliczony na 4-5 lat i tyle musi popracować. Maksymalnie 2500zł
Za duzego nie masz wyboru, 2500 to ja kupujac 3 lata temu laptopa nawet tej kwoty jako min. nie zakladalem. Skonczylo sie na kwocie ok. 3500 na tamten czas... Po 3 latach gram, bawie sie, obrabiam HD bez problemu, np. PINACLE HD STUDIO http://www.dobreprogramy.pl/Pinnacle-St ... 27153.html, prosty, wydajny, duzo efektow, dla amatora wystarczy. Decyzja nalezy do Ciebie, ale min. 3000 bym zakladal.
Znamienny napisał(a):
Wiem, że to nie forum komputerowe, ale właściciele Punciaków mają wszechstronną wiedzę ;]
Dokladnie, pracuje zawodowo jako informatyk od 2005 roku, a w komputerach "siedze" juz prawie 20 lat, poczatku to Commodore 64, i kolejne bitowce, doswiadczylem ewolucji w dziedzinie komputerow na wlasnej skorze, ups... klawiaturze... :wink:
Znamienny napisał(a):
Myślałem o HP-G6 - 1352SW, cena jest atrakcyjna-2300, choć z drugiej strony fora wskazują na problem przegrzewania się i mocnego zmulenia maszyny po okresie kilku miesięcy.
Mam HP PAVILION DV5 z karta graficzna GF9600 M GT, i kazdy laptop, niezaleznie od marki, bedzie sie przegrzewac, jezeli ma dedykowana karte graficzna. Tansze laptopy ODRADZAM (!!!), gdyz dedykowana karta graficzna musi miec WYDAJNE chlodzenie. To co tanie, nie moze byc dobre, oszczedza sie nawet na wiatraczkach, rurkach miedzianych ukladu chlodzenia, radiatorach itp. Obciazysz lapka, moze Ci pojsc z dymem, jak Ci sie pasta termoprzewodzaca "wypali". W pracy znajomy to wlasnie przerabia, laptop w serwisie, prawdopodobnie pasta termoprzewodzaca z procka poszla, laptop sie wylacza, zabezpieczenie termiczne sie "odzywa".

Tutaj mozesz zobaczyc, ze w laptopie stosuje sie nawet 3 wiatraki, plus mnostwo miedzianych rurek, radiatory itp. dla bardzo wydajnych kart graficznych. Wiec pomysl co Ci producent daje, za cene ktora przyjdzie Ci zaplacic? http://www.engadget.com/2010/06/04/nvid ... -in-3dmar/

Dlatego NVIDIA "wymyslila" technologie OPTIMUS - w skrocie, karta graficzna podczas prac "biurowych" jest uspiona, jednak kiedy odpalisz oprogramowanie graficzne czy inne "wymagajace", budzi sie karta graficzna do zycia - wtedy masz pewne jak w banku, ze poczujesz cieplo ;) http://www.nvidia.pl/object/optimus_technology_pl.html
Znamienny napisał(a):
Ewentualnie w cenie przeze mnie podanej mieści się też jeden z modeli SONY VAIO- nie pamiętam dokładnie który, wiem jedynie, że niestety i3, ale za to aż 8 RAM. Różnica i5-i3 jest mocno odczuwalna?
Tak jak wyzej napisalem, jezeli ma byc obrobka video, to idz w wiecej RAM i WYDAJNY DYSK. Po jaka cholere chcesz obciazac CPU, kiedy Adobre Premiere posiada plugin, ze GPU karty Ci liczy kilka razy szybciej niz Intelek. i3 posiada 2 rdzenie, i5 moze miec 4 rdzenie. Wszystko zalezy, jakiego oprogramowania bedziesz uzywac? Bo oprogramowanie wykorzystuje rdzenie, jezeli jest pod konkretne procesory czy GPU skompilowane.

Zastanow sie nad przenosmymi stacjami roboczymi DELL - http://www.dell.com/pl/firmiinstytucji/ ... on-laptops lub tez rozwac co napisalem. Duzo pamieci, szybki i wydajny dysk, mocna karta graficzna NVIDIA. I poczytaj forum ludzi (np. http://www.hdtv.com.pl/forum), ktorzy zajmuja sie montazem video, na co zwrocic uwage. Bo wszystko do czegos sluzy, tak samo jak samochod, moze sluzyc do jazdy do pracy, na wyscigach, towar wozic. Rozne potrzeby = rozne rozwiazania.

Na koniec cos, co pomoze Tobie, jak rowniez mi 3 lata temu podjac decyzje, jakiej konfiguracji lapka kupic:

Benchmark kart graficznych do laptopa - http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html
Benchmark procesorow do laptopa - http://www.notebookcheck.net/Mobile-Pro ... 436.0.html

Znalazlem dla Ciebie rowniez artykul, podsumowujacy to, co wczesniej napisalem http://laptopy.gadzetomania.pl/2012/08/ ... erenie/top. Wraz z propozycjami kilku laptopow do 3000 zl. Niestety, ale 3000 to uznaj jako minimum, a nie maksimum :>

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #604274 Wysłany: 13 Sie 2012, 19:13; 
 Temat postu: Re: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Europy środkowej
Rejestracja: 27 Gru 2009,
Posty: 278
Używam vegasa-nie obsługuje wspomagania z GPU karty. Niestety 2,5 koła nie przebije-większa sumę przeznaczam na stacje montażowa, ale muszę mieć coś, co w miarę sprawnie pociągnie mi HD (jeszcze z applowskim kodekiem MOV ;], strasznie wymagający cham) i jest przenośne-nieraz w trasie powrotnej ze zlecenia dobrze jest już mieć zmontowaną większa część.

_________________
... 1998.1.1.55.SX ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #604277 Wysłany: 13 Sie 2012, 19:32; 
 Temat postu: Re: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Znamienny napisał(a):
Używam vegasa-nie obsługuje wspomagania z GPU karty.
Dokladnie, znam ten bol. Dlatego przerzucilem sie na pinacle'a, dla mnie amatora wystarczajace. Dla profesjonalistow nie do zaakceptowania ;) Rozne potrzeby = rozne rozwiazania. Ale na forum pisza, ze SONY VEGAS posiada jakis dekoder/plugin, ktory skorzysta z technologii CUDA - http://sonyvegas.info/thread-2525.html
Znamienny napisał(a):
Niestety 2,5 koła nie przebije-większa sumę przeznaczam na stacje montażowa.
To 8 GB musisz miec. Dysk bedzie drugorzedna sprawa, bo dyski 7200 kosztuja sporo.
Znamienny napisał(a):
ale muszę mieć coś, co w miarę sprawnie pociągnie mi HD (jeszcze z applowskim kodekiem MOV ;], strasznie wymagający cham)
masz material z kamery w formacie MOV? Ze jestes na MOV'a skazany? Pomysl nad zastosowaniem dekoderow, korzystajacych z technologi CUDA. Pytanie na ile mozesz sobie pozwolic, na "strate" jakosci obrazu kosztem szybszego dekodowania materialu? Tu masz dobry artykul wraz z benchmarkami - http://www.behardware.com/art/imprimer/828/
Znamienny napisał(a):
i jest przenośne-nieraz w trasie powrotnej ze zlecenia dobrze jest już mieć zmontowaną większa część.
Rozumiem, ze jestes pasazerem, lub jezdzisz pociagiem/busem/itp. to ma to sens. Po co czas tracic. Wobec tego mozesz sobie "zlozyc" wlasna konfiguracje, na podstawie przedstawionych benchmarkow, musisz wytypowac swoje minimum. I brac to, co bedzie powyzej "poprzeczki ustalonej". I nie brac kompromisow. Bo jak wiadomo, w laptopach kompromisy sa, ale nie musza byc. Lepiej wziac na raty, skoro laptop na Ciebie zarabia, podobnie w moim wypadku.

Inne pytanie, czy mozesz na lapku zainstalowac sobie wersje "edukacyjna", wiadomo o czym pisze... Jezeli tak, to zmien oprogramowanie. Jezeli nie, bo nie mozesz, czy musialbys sie uczyc nowego softu, pozostaje jedynie 8GB RAM i Intel i5. Masz wtedy 4 rdzenie i 8GB na pokladzie. A to juz potrafi cos przeliczyc. Jak wiadomo, i3 i i5 maja wbudowane uklady graficzne, wiec zawsze cos tam sobie "przelicza".

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #604285 Wysłany: 13 Sie 2012, 19:54; 
 Temat postu: Re: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Europy środkowej
Rejestracja: 27 Gru 2009,
Posty: 278
Materiały z lustrzanek 550d i 5d mk II i formatu się już nie przeskoczy. Dodatkowo nie konwenteruję MOVa, co robią niektórzy. Co do CUDY to wiem, ze nówka vegasa, czyli 11 ma już ten plugin, a przesiadki na nowsza wersje nie planuję. Co do montażu w trasie, to często dokładnie, nie ma co tracić czasu i drugi członek ekipy kieruje/ja wtedy zajmuję się przynajmniej z grubsza ogarnianiem materiału/bądź odwrotnie. Kierując samemu montować jeszcze nie miałem okazji :lol:

_________________
... 1998.1.1.55.SX ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #604290 Wysłany: 13 Sie 2012, 22:22; 
 Temat postu: Re: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Znamienny napisał(a):
(...)Kierując samemu montować jeszcze nie miałem okazji :lol:
Nie doceniasz "radosnej tworczosci" narodu polskiego. Powiedzenie "Polak potrafi", nie wzielo sie z nikad he.. Juz potrafia sie malowac panienki, pisac smsy - http://www.youtube.com/watch?v=dxeTVfFJ4dQ, Jas Fasola ubiera podczas jazdy http://www.youtube.com/watch?v=abUr9QS7Sgc Jakbys to potrafil, moglbys wystepowac w programie "Mam talent" he... Ale na powaznie, mam nadzieje, ze pomoglem Ci w podjeciu wlasciwych decyzji.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607356 Wysłany: 25 Sie 2012, 21:00; 
 Temat postu: Re: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Europy środkowej
Rejestracja: 27 Gru 2009,
Posty: 278
Informuję, że zakupiony VAIO z i3 i Gforcem z CUDA. Niestety zmuszony byłem kupić wersję z 4 GB Ram, ale już o dziwo da się tym jakoś pracować na MOVach HD prosto z puszki. W najbliższym czasie dokupię jeszcze 4 ramu i myślę, że to już wystarczy z nawiązką ;]. Mario1978 dzięki za pomoc :lol:

_________________
... 1998.1.1.55.SX ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607553 Wysłany: 26 Sie 2012, 19:12; 
 Temat postu: Re: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Ciesze sie, ze w czyms moglem pomoc. Tez szukalismy do firmy, laptopa z 8GB, dla konstruktora CAD. Powiem Ci, ze TANIEJ i szybciej, jest szukac 4GB wersji. Bo TANIEJ jest wymienic dwa klocki, na 2x4GB. A to co masz obecnie, czyli 2x2GB upchasz na aledrogo. Wersji 8GB jest malo na rynku, pewnie dlatego, ze nie sa popularne, a dla klienta liczy sie cena ;)

Znamienny napisał(a):
Informuję, że zakupiony VAIO z i3 i Gforcem z CUDA.
Jak widac technologia CUDA firmy Nvidia, naprawde czyni CUDA he...
Znamienny napisał(a):
W najbliższym czasie dokupię jeszcze 4 ramu i myślę, że to już wystarczy z nawiązką ;].
Poprawe zauwazysz, ale "nawiazki" nie odczujesz, niestety... Wszystko zalezy, co sie rozumie pod pojeciem "nawiazki". W pracy na stacji graficznej, jak trzeba bylo zmontowac film, prawie 5 minut, na targi, z efektami, przejsciami, lektorem, wstepem itd. To uwierz, ze wygenerowanie HD trwalo tak wolno, ze kur... nas chwytala. Jak potem to ogladalismy, i bylo widac jak na ktores z 1/25 klatek na sekunde filmu, zle zmontowany material. I od nowa.... ;) Uroki montazu filmow video.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607590 Wysłany: 26 Sie 2012, 21:42; 
 Temat postu: Re: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Z Europy środkowej
Rejestracja: 27 Gru 2009,
Posty: 278
Otóż SONY jest dobre i zamiast 2x2GB dało mi 1x4GB RAMU 8) Wiec nie muszę nawet nic sprzedawać. :E

_________________
... 1998.1.1.55.SX ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607630 Wysłany: 27 Sie 2012, 07:59; 
 Temat postu: Re: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Lepszej okazji nie mogles trafic, wstawiasz 1x4GB i masz lapka wypasionego ;) Zamiast "szerokosc" zyczyc nalezaloby "niezawodnosci i wytrzymalosci".

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #679153 Wysłany: 05 Lip 2013, 11:59; 
 Temat postu: Re: Ach, te laptopy-obróbka HD-do 2500zł
Offline
Forumowicz

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.4 16V 135KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 05 Lip 2013,
Posty: 0
Niezły wypas z tej kombinacji wyszedł jak na taki budżet. To tylko pokazuje, że przy odrobinie wysiłku można znaleźć naprawdę fajny sprzęt bez przepłacania.

_________________
Jeżdżę Fiatem Punto, robię zdjęcia Sony RX1, pracuję na Toshiba Z830.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO