You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:00

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #605441 Wysłany: 18 Sie 2012, 12:27; 
 Temat postu: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
Sierpień/Wrzesień to dobry czas na zakup nowych opon zimowych. Jako że moje Goodyeary swoje już przejechały nadszedł czas na ich wymiane. Zastanawiam się nad oponami zamieszczonymi w tytule. Muszą dobrze sprawdzać się na śniegu i nie za szybko się ścierać. W poprzednim samochodzie miałem eskimo 3 i teraz brałbym je w ciemno gdyby nie to że bardzo szybko się zużywały. Czytałem że producent poprawił trwałość s3+, może ktoś jeździ na tych oponach i może to potwierdzić. Co do Dębicy mam mieszane uczucia. Z jednej strony można poczytać same pozytywne komentarze, z drugiej obecnie miałem G7+ ,a z tego co wiem Dębice są to poprzednie modele Goodyeara.

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 

 
 Post #605477 Wysłany: 18 Sie 2012, 15:00; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
nie doradze ale moge smiało odradzic barum polaris 2 :evil:

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #605481 Wysłany: 18 Sie 2012, 15:09; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Ja bym był jednak za Savą, obie opony to klasa budżet, Dębica ponoć te zimówki robi jako takie, ale Sava IMO bardziej zaufana.
A lepsze trzymanie = szybsze zużycie, tego się nie da przeskoczyć, co najwyżej można wybrać kompromis.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #605766 Wysłany: 19 Sie 2012, 15:41; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
W jednym ze sklepow internetowych znalazlem oznaczenia opon takie same jak sprzetu rtv i agd. Wynika z nich ze sava jest na poziomie duzo drozszej konkurencji. Zastanawiam sie jeszcze nad oponami viking , ale ostateczna decyzje podejme na poczatku wrzesnia.

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #605836 Wysłany: 19 Sie 2012, 20:01; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Sławomir
Samochód: Lancia Delta
Silnik: 1.6 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: RSTR / KRK
Rejestracja: 26 Cze 2008,
Posty: 1133
Pomógł: 9
Szkoda, że Michelin Alpin A3 ( widzę że jest już A4 ) to nie ta półka :?
Te opony to po prostu cudo 8) testowane już 4 zimy na 307.

Z tej półki i z tego co wiem to Dębica niet :? Frigo było dobre na luźnym śniegu, poza tym słabe ( testowałem w SC ), Frigo 2 jest ogólnie słabe, no może lepsze od poprzednika na sucho :D ( testowane u sąsiada w 147 ).

Z Savą nie mam doświadczeń, natomiast całkiem dobra oponka z tej półki to BFGoodrich G Force Winter - testowane osobiście i wg są bez wad.
Wyjątkowo dobre na roztopionym sniegu i na ubitym, zmrożonym :D

Jeszcze o Kormoranach mógłbym wspomnieć ale to jest tragedia :mrgreen: lepsze na lato niż na zime.

_________________
♥ MSC ♥ http://www.michael-schumacher.de/en/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #605844 Wysłany: 19 Sie 2012, 20:23; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Tak samo Klebbery - od tego z daleka. Ja kombiakiem ojca robiłem takie drifty, że głowa mała.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #605894 Wysłany: 19 Sie 2012, 22:36; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
Kiedyś w teście ADAC savy eskimo były najlepszymi oponami w klasie ekonomicznej, więc ja brałbym savy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #605910 Wysłany: 20 Sie 2012, 16:45; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
Śmigam na Savach S3+, teraz będzie ich 3ci sezon, są OK, nie zauważyłem jakichś szczególnych niedomagań, zarówno w górach jak i w mieście (często śmigam na narty), nie mam porównania do Dębicy. Savy są ciche w porównaniu do letnich Michelin Energy.

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #606792 Wysłany: 23 Sie 2012, 13:48; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Evi
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko Biała
Rejestracja: 11 Cze 2012,
Posty: 24
ja mam zimówki fuldy i bardzo polecam fajnie się na nich jeździ. sawa eskimo były jak kupiłam kropka i była tragedia- strach wyjechać na nich tak auto pływało na śniegu.

dębice mam na lato, zimówi miał mój brat w focusie II i po jedym sezonie też zmienił na fuldy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607024 Wysłany: 24 Sie 2012, 11:25; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
Beda savy albo vikingi. Ktora z tych opon w sklepie internetowym bedzie dostepna na poczatku wrzesnia na ta sie zdecyduje. Chociaz chyba blizej mi do vikingow ;)

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607033 Wysłany: 24 Sie 2012, 11:43; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
Angry_Us3r napisał(a):
Tak samo Klebbery - od tego z daleka

ciekawe bo kropka kupiłem z tymi zimówkami i spisują się naprawdę dobrze


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607198 Wysłany: 24 Sie 2012, 23:21; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr

Miejscowość: siedlce
Rejestracja: 03 Sty 2011,
Posty: 129
Pomógł: 2
A ja mam 2 dunlopy ok 5lat 7mm(tył) i nowe diplomat 2szt(przod).Ciekawa sprawa bo na sniegu i lodzie lepiej ciagną diplomaty(sprawdzane w sniegu ok 15-20 cm w lesie tam gdzie inni dawno stali ja jechałem jak terenówka).Na szybkich,bezpiecznych zakretach na lodzie tył uciekał(znaczy szeroko i pusto)Była jazda boczkiem. :D

[ Dodano: 24 Sie 2012 22:21 ]

Z moich obserwacji dobre zimówki musza miec spore szczeliny miedzy klockami i musza byc mięciutkie.Pod naciskiem palca opona sie ugina oczywiscie zdjeta.Sam szukałem savy ale nie było w okolicy.Poza tym taniej jest kupic opony w warsztacie-mamy montarz gratis.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607236 Wysłany: 25 Sie 2012, 09:19; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntomaniak

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SMI
Rejestracja: 05 Paź 2010,
Posty: 94
Ile ludzi tyle opinii, a każda opinia zaprzecza inną, więc i ja dodam swoja opinię, która zaprzeczy jakąś inną :twisted:

Kupiłem Punto z nowymi, świeżymi zimówkami Frigo 2 rozmiar 165 (na zime BDB). Jestem z tych opon bardzo zadowolony, nigdzie nigdy sie nie zakopałem, chociaż czasem bardzo się starałem (parę razy jechałem w tak dużym sniegu, że przedni zderzak spychał śnieg i auto spokojnie jechało, nawet się zatrzymałem pare razy i bez problemu ruszyłem - przedni zderzak w Punto jest wysoko). Na suchym asfalcie przy minusowych temp. opony są ciche, gorzej jest gdy temp. znajduje sie około zera lub na plusie, wtedy już je troche słychać, ale to pewnie każde zimówki tak mają bo są z miekkiej gumy i jak nazwa wskazuje są na zime :) . Ścieralnosć gumy jest OK, 3 lata użytkowania i ubyło na przednich oponach 1-1,5mm, na tylnych 0,5mm. Jedyny minus to przyczepność opon na mokrym asfalcie (w czasie deszczu) w dodatnich temp., na szybkich zakrętach czuć, że słabo trzymają.

Ja za Dębica nigdy nie byłem, ale Frigo 2 sprawują sie u mnie BDB, z pewnościa Sava nie będzie gorsza, bo zimówki napewno robią OK, ale będzie droższa, bo Frigo 2 są chyba najtańsze.

_________________
Było: Punto 2 FL 1.2 60KM SOUND
Jest: GP 1.4 77KM Dynamic B&Me


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607261 Wysłany: 25 Sie 2012, 12:46; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
divers88, jak z neta kupujesz to polecam Ci sklepopon.pl , kilka kompletów tam kupowałem i przerób mają ogromny (siedziba w mojej okolicy)

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607571 Wysłany: 26 Sie 2012, 20:25; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
A może w cenie Dębicy 2, Fulda Kristall Montero 3 - w tej cenie nie ma konkurencji. Mam i polecam, mam ją w 2 autach - p.s. opony zakupione jako nowe. W trzecim aucie Alfa Romeo 156 Sport Wagon kupiłem, dokupiłem 2 szt. Kumho KW23.

http://www.testopon.com/opony_zimowe_do ... index.html

Kupiłem auto na tych oponach Kumho KW23, przez lato dobijam przednie bo miały juz mały bieznik, tyl jak nowy, więc teraz dokupiłem dwie sztuki KW23 które pójdą na przód i będzie cacy. Zastanawiałem się na GoodYear UltraGrip 8 - ta sama cena ok 250zł (185/65 R15), ale pytałem kilku wulkanizatorów i powiedzieli, że te Kumho jest bardzo dobre, w sumie nawet latem hamowanie na wodzie nie sprawiało problemu, bieżnik typowo zadziorny na śnieg. Testy Adac też są ok...

http://www.salon-opon.com/Testy-opon-zi ... _s785.html

Na pewno Dębica 2 nie będzie zła, i wolałbym ją niż Save i Baruma. Później lepsze od nich to > Kleber, Fulda, Continental, Kumho, Goodyear, Michelin, Verdstein. Fulde polecam, bdb trzymanie i generalnie można kupić ją tanio, ale trzeba poszukać ja kupiłem na necie, z dostawą gratis (coś hmm 175zł). Sporo czytałem macałem będąc u wulkanizatora i to takie moje przemyślenia. A przed zimą polecam, przeczyścić hamulce przód i tył, i odpowietrzyć układ itp, by jak najrówniej hamowały koła na danej osi, przedniej i tylnej, jak tego nie zrobicie, to będzie ściągało na prawo lub lewo, bo jedno kolo będzie się jeszcze obracać, a drugie już dęba stanęło..

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607601 Wysłany: 26 Sie 2012, 23:24; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
Dzieki za adres sklepu. Ceny opon sprawdzam na ceneo i w ktorym sklepie opona + przesylka wychodzi najtaniej na ten sie decyduje :)

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607632 Wysłany: 27 Sie 2012, 08:07; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Adam
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: podlaskie [B]
Miejscowość: Białystok
Rejestracja: 02 Maj 2007,
Posty: 2625
Ja kupiłem na opony.pl, czyli oponeo :). Rok produkcji 2012:)

_________________
Mk2 ForEver ? :> <LOL>

Moja obecna "Kropka" :mrgreen: >>

Grande Punto 1.4 8v 77km od poniedziałku do piątku
i mały uzupełniacz Ssangyong Actyon 2.0XDI na weekendowe wypady i inne szaleństwa!

1. Moja była kropka najlepsza zielona kropka.

Autko Nr1. >> Punto 2 1.2 8V 60KM 2001r. + LPG

topic1438.html

Moja była Alfa 156 Sportwagon - Autko Nr 2

Autko Nr2. Czarna jak Hell, Włoszka. >> Alfa 156 SportWagon 1.9 JTD 115KM :)

http://adas.w.tkb.pl/Alfa156/

Dla osób z forum służę darmową diagnostyką Fiat EcuScan - OBD2, oraz diagnostyką każdego innego auta posiadam uniwersalny dobry skaner.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607643 Wysłany: 27 Sie 2012, 09:15; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
Paul123 napisał(a):
Kupiłem Punto z nowymi, świeżymi zimówkami Frigo 2 rozmiar 165 (na zime BDB). Jestem z tych opon bardzo zadowolony, nigdzie nigdy sie nie zakopałem, chociaż czasem bardzo się starałem (parę razy jechałem w tak dużym sniegu, że przedni zderzak spychał śnieg i auto spokojnie jechało, nawet się zatrzymałem pare razy i bez problemu ruszyłem - przedni zderzak w Punto jest wysoko)
To jest fakt, że na Dębicach nie ma śniegu, z którego by się nie wyjechało. Ale na mokrym trzeba uważać przy hamowaniu.
Paul123 napisał(a):
gdy temp. znajduje sie około zera lub na plusie, wtedy już je troche słychać,
Trochę? Huczą jak diabli. :wink:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #607647 Wysłany: 27 Sie 2012, 09:32; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Miejscowość: Lake Titicaca ;)
Rejestracja: 08 Sie 2007,
Posty: 9203
Pomógł: 40
I Sava i Debica to Goodyear. I jedna i druga to ich biezniki z przed kilku lat. Obie to klasa ekonomiczna. Zeby je porownac trzeba by bylo sie na obu przejechac po tym samym w tym samym czasie, a tak sie nie da, dlatego kazdy bedzie ciagnal w swoja strone. Ja wzialem Save bo nie byl to totalnie budzetowy wybor jak Debica i marka sprzedawana jest nie tylko u nas. Do tego calkiem dobre wyniki w testach teoretycznie niezaleznych.
Chcialem tez Uniroyal bo jednak to.juz klasa srednia i do tego Continental, ale akurat nie mieli i moze i dobrze bo podobno wypadaja slabiej.

W Puncie mialem Continentale, w tym mam Savy, i tu i tam nie odczulem jakichs niedomagan podczas eksploatacji.

BTW jak tak patrze to strasznie poszly ceny opon do gory, dwa lata temu placilem 642zl za komplet Savy 185/65/R15

_________________
Punto II 5D - Rosso Ssilla HWB - 1.2 60KM - 2001' http://fiatpunto.com.pl/topic5545.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #619372 Wysłany: 14 Paź 2012, 13:49; 
 Temat postu: Re: Sava Eskimo S3+ czy Dębica Frigo 2
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
Opony zamówione padło na savy eskimo s3+. W najnowszych testach opon w tym rozmiarze wypadły świetnie , do tego dobrze sparwdzają sie na śniegu a na tym mi zależy ;). W najbliższym czasie będe miał na zbyciu 4 goodyeary 7+ z 2007 roku ( grubość bierznika jeszcze zmierze). Gdyby ktoś był chętny pisać na priv tam więcej szczegółów. Ewentualny odbiór tylko osobisty w zabrzu ( nie wysyłam)

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 20 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO