You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 03:32

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #607048 Wysłany: 24 Sie 2012, 13:02; 
 Temat postu: Fotelik dla skrzata
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: PL -SB / NL-Rott
Rejestracja: 07 Lip 2008,
Posty: 1416
proszę o oponie fotelików w przedziale wagowym 0-18kg z montazem na pasy (bez ISOFIX-a)
w/g ADAC to Bebe Comfort Opal daje rade.
ma ktos doswiadczenie z tym fotelikiem?
czy długosć pasów bezpieczenstwa w PII styknie do montażu takiego fotelika?

_________________
Było Punto II 1.9 DS 2001
topic9241.html
Bylo Punto Classic 2010
topic24657.html
Jest Punto EVO 2010
topic47874.html


Góra
 Profil  
 

 
 Post #636193 Wysłany: 08 Sty 2013, 02:03; 
 Temat postu: Jaki fotelik do PII?
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: SJZ
Rejestracja: 13 Sie 2011,
Posty: 12
Witam, być może już był gdzieś ten wątek, ale nie widziałem... Więc mam pytanko, jak w temacie. Bardziej mi chodzi o jakość, niż o cenę :| Dziękuję za odpowiedzi.

_________________
"Powiedz mi matko Polsko gdzie
wychowywałaś dzieci swe..." polskapartianarodowa.org
PII 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #636204 Wysłany: 08 Sty 2013, 09:57; 
 Temat postu: Re: Jaki fotelik do PII?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
gabkasr napisał(a):
Witam, być może już był gdzieś ten wątek, ale nie widziałem...
Tutaj - topic37555.html

Ja mam dwa, w moim samochodzie - MAXI COSI AIR PROTECT - http://www.maxicosi.pl/pl-pl/produkty/f ... otect.aspx a żonka ma MAXI COSI SPS - http://www.maxicosi.pl/pl-pl/produkty/f ... i-sps.aspx, bo chciała tanio. Ten pierwszy to ekstraklasa, bierz bez zastanowienia. Super sprawa z "poduszką powietrzną" dla dziecka, mocny/stabilny, regulacja z tyłu na wysokość fotelika na metalowej "drabince" poprzez praktyczny zatrzask, dodatkowo pasek do zagłówka aby fotelik dodatkowo ustabilizować, metalowy "szkielet" w foteliku i inne bajery.

Drugi ten od żony MAXI COSI SPS, jakbym wiedział dołożyłbym i kupił również ten pierwszy MAXI COSI AIR PROTECT. Czym się różni od droższego? Brak "poduszek powietrznych", bardzo lekki, plastik + pianka. Regulacja wysokości fotelika z tyłu jest tandetna, zwykłe dziury w plastiku i zaczep plastikowy elastyczny który się z czasem wyrobi i fotelik Ci może zjechać z wysokości ;) Pas jest umówmy się że założony, gdyż fotelik ma źle zaprojektowane "wejścia" na pasy, pasy lubią się wysunąć, jeżeli dziecko będzie się wiercić! No ale cena niska.... Mógłbym więcej pisać, ale powiem tak. MAXI COSI bardzo dobra marka, polecam tylko i wyłącznie MAXI COSI AIR PROTECT. Warto dopłacić i mieć pewność, że dziecko będzie bezpieczne. I ten najdroższy ma regulację boczną (jak "szerokie" jest dziecko) oraz górną głowy (dziecko może wygodnie głowę oprzeć i spać podczas podróży, co jest ważne w trasie.

Obydwa mają wymienne pokrowce, już doświadczyłem tego "luksusu" kiedy córka nie wytrzymała po świętach, przejedzona piernikami w trasie mi się .... musiałem demontować fotelik i prać tapicerkę ;) Wszystkie foteliki są składane z dwóch części na zatrzask - podstawka gdzie siedzi i góra, które tworzą fotelik. Nic się nie odrywa, wszystko jest bardzo fachowo wykonane. Nawet ten najtańszy model. Żadna chińszczyzna. Ja miałem produkcję z Holandii z tego co pamiętam, ten tańszy też nie chiński, a to ważne.

Są również foteliki z systemem ISOFIX. W PUNTO II nic z tego nie będzie, ale jeżeli masz autko z systemem ISOFIX, warto wybrać taki fotelik. Wtedy wpina się fotelik do "bazy". Tak działa w skrócie ten system - http://pl.wikipedia.org/wiki/ISOFIX

gabkasr napisał(a):
Bardziej mi chodzi o jakość, niż o cenę :|
Jak chcesz się bawić w testy i porównania, zajrzyj tutaj, ja dzięki temu uniknąłem zakupu przereklamowanych fotelików, które z bezpieczeństwem mają niewiele wspólnego - http://fotelik.info/pl/testy/ Fotelik ma być bezpieczny, potem praktyczny a na samym końcu cena. Taka wg mnie jest kolejność wyboru fotelika. A większość zaczyna od ceny, potem wygląd a na końcu bezpieczeństwo. Potem swoje oszczędności widzą w czarnych barwach, jeżeli dojdzie do stłuczki... Dobra koniec smucenia ;)

To Ci też się przyda - crash testy fotelików http://www.youtube.com/watch?v=C0KCSRlG ... 4A57B5D3CE

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO