You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 17:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #608187 Wysłany: 28 Sie 2012, 23:04; 
 Temat postu: Radio działa normalnie, ale nie ma dźwięku
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Koszalin
Rejestracja: 27 Lip 2011,
Posty: 132
Witam
Posiadam radio Pioneer DEH-2300UB normalnie podłączone do głośników przez oryginalną kostkę ISO, głośniki wszystkie wymienione na markowe ale podłączone do końcówek kabli które były po oryginalnych.
Dziś po przeglądach kabli (tzn. sprawdzałem gdzie idzie czerwono-biały kabel, niby do zasilania oryginalnego subwoofera wg. schematów elektrycznych do punta II 1999, piny w kostce, kolor kabla, no i bezpiecznik się zgadzało, skończyło się chyba na tym kabel że doszedł do prawej lampy) rozłożyłem całą tapicerkę nawet w bagażniku, potem jak rozpocząłem składanie wszystkiego z powrotem to włączyłem silnik na kilka minut i muzyka normalnie grała, potem wyłączyłem silnik i nie włączałem radia, wrzuciłem kilka gratów na szybko do zmontowanego już bagażnika i odjechałem, no i jak już włączyłem radio to przy uruchamianiu jakieś pyknięcie usłyszałem z prawego tylnego głośniczka i potem cisza. Pyknięcie się pojawia zawsze przy uruchamianiu radia, więc odłączyłem ten głośnik, ale potem to tylko cisza.
Potem odłączyłem drugi tylni i nadal cisza. Odłączyłem też jedną klemę z aku żeby się radio zresetowało lecz nic to nie dało, podłączyłem też inne radio ale z niego też cisza. Oba radia normalnie się włączają i działają poza tą ciszą.

Ktoś wie gdzie szukać problemu?

P.s. Jakieś 10 min temu podłączyłem radio Pioneer do instalacji radiowej w moim domu i radio chula jak powinno na wszystkie 4 wyjścia głośnikowe, więc to nie wina radia.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #608193 Wysłany: 28 Sie 2012, 23:52; 
 Temat postu: Re: Radio działa normalnie, ale nie ma dźwięku
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14373
Pomógł: 128
Sprawdź wtyczki i kable za radiem. Ewentualnie pozostaje jeszcze miejsce, z którego się rozchodzi sygnał do poszczególnych głośników: pod tapicerką, na prawo od prawej nogi pasażera.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #608294 Wysłany: 29 Sie 2012, 17:28; 
 Temat postu: Re: Radio działa normalnie, ale nie ma dźwięku
Offline
Puntoświr

Imię: Kamil
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.4 16V 155KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: Koszalin
Rejestracja: 27 Lip 2011,
Posty: 132
Dzięki za przypomnienie o tej kostce pod tapicerką, znacznie to mi ułatwiło :wink: . Między kostką ISO a rozdzielającą wszystko w porządku. A winę znalazłem na błękitno-czerwonym kablu który ma przebicie na masę, odłączyłem w tej kostce dwa kabelki od prawego tylnego głośnika i pozostałe trzy normalnie teraz grają :D tylko znów będę musiał rozbierać bagażnik żeby znaleść przebicie :(


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO