You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 23:34

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #225592 Wysłany: 06 Mar 2009, 00:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Oświecim/Tychy
Rejestracja: 16 Kwi 2007,
Posty: 345
ja mam wymienione i polakierowane narazie dzialaja poprawnie ale znajac zycie w kwietniu konczy sie gwarancja i pewnie znow cos zaczna szwankowac...

_________________
FIAT GRANDE PUNTO 1.4 8V 77KM EMOTION SZARY UNDERGROUND
ZABIC MUCHE NA BOCZNEJ SZYBIE BEZCENNE
http://fiatpunto.com.pl/album_personal.php?user_id=564


Góra
 Profil  
 

 
 Post #225594 Wysłany: 06 Mar 2009, 00:37; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 30 Wrz 2008,
Posty: 87
MiSiOn napisał(a):
Na naprawianą część, element płynie nowa gwarancja bodajże dwa lata.

Tak, ale jeżeli naprawa jest płatna.
Jezeli w ostatnim dniu gwarancji wymienią Ci za darmo np. sprzęgło, a za tydzień Ci padnie to sorry. Naprawa płatna. Gwarancję na wymienioną część masz tylko do końca gwarancji na samochód. Przerobiłem to na własnym przykładzie. W ostatnim dniu gwarancji wymieniono mi uszczelniacz na wale korbowym, od strony skrzyni w Pandzie. Za jakiś miesiąc się rozciekł. Musiałem zapłacić bo nie znalazłem podstaw do damowej naprawy. A szukałem.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225595 Wysłany: 06 Mar 2009, 00:45; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: Poza Polską
Rejestracja: 05 Lis 2008,
Posty: 594
Szumen napisał(a):
MiSiOn napisał(a):
Na naprawianą część, element płynie nowa gwarancja bodajże dwa lata.

Tak, ale jeżeli naprawa jest płatna.
Jezeli w ostatnim dniu gwarancji wymienią Ci za darmo np. sprzęgło, a za tydzień Ci padnie to sorry. Naprawa płatna. Gwarancję na wymienioną część masz tylko do końca gwarancji na samochód. Przerobiłem to na własnym przykładzie. W ostatnim dniu gwarancji wymieniono mi uszczelniacz na wale korbowym, od strony skrzyni w Pandzie. Za jakiś miesiąc się rozciekł. Musiałem zapłacić bo nie znalazłem podstaw do damowej naprawy. A szukałem.


Jestem zaskoczony :shock: do tej pory nie spotkałem się z takim czymś.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225641 Wysłany: 06 Mar 2009, 11:35; 
 Temat postu:
Offline
Admin
Awatar użytkownika

Imię: Zbyszek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Chełm/Sławno/Słupsk
Rejestracja: 22 Cze 2006,
Posty: 3301
Szumen napisał(a):
Jezeli w ostatnim dniu gwarancji wymienią Ci za darmo np. sprzęgło, a za tydzień Ci padnie to sorry.

nie masz racji.... masz gwarancje (rękojmia) na wykonanie usługi 12 miesięcy...
Naprawa została by wykonana bezpłatnie...
Wracając, u mnie ostatnia interwencja z drzwiami była w okresie ostatnich 12 miesięcy...Naprawę wykonano bezpłatnie....

ok bez OT


Góra
 Profil  
 
 
 Post #225651 Wysłany: 06 Mar 2009, 12:08; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Rejestracja: 30 Wrz 2008,
Posty: 87
Z tego co czytam wnioskuję, że znowu zostałem wykiwany przez serwis. :evil:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #228188 Wysłany: 13 Mar 2009, 22:12; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Energy
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Legionowo
Rejestracja: 16 Sty 2009,
Posty: 25
A w moim Grandziorze nie mogłem zbyt łatwo otworzyć tylnych drzwi po stronie kierowcy. Zadzwoniłem do ASO. Powiedzieli, że wymienią części wewnętrzne klamki (mam lakierowane zewnętrzne części klamek). Usterka typowa, polegajaca na złym kształcie (profilu) kowadełek w wewnętrznej części klamek. Gwarancja umyka mi pod koniec marca. Wymienili bez jakichkolwiek uwag. Szybko i profesjonalnie w AUTOFIAT w Łobzie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #228191 Wysłany: 13 Mar 2009, 22:16; 
 Temat postu:
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Panda
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Sieradz
Rejestracja: 15 Paź 2007,
Posty: 3936
ma identyczny problem- czasem nie da się w ogóle otworzyć drzwi, trzeba puścić klamkę i od nowa- wtedy już zadziała. Niedługo za 3 miechy) mam przegląd więc to zgłoszę :wink:

_________________
Jest :)
Fiat Panda Easy 1.2 8v 69KM
Dacia Logan MCV Laureate 0.9 TCe 12v 90KM
było :/
Fiat Punto Sporting 1.2 16v 80KM
Fiat Bravo Dynamic Sport 1.4 T-Jet 16v 120KM
Fiat Seicento Sound almost Sporting 1.1 8v 54KM
Suzuki SX4 Comfort 1.6 16v 120KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #228199 Wysłany: 13 Mar 2009, 23:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Andrychow
Rejestracja: 08 Lis 2008,
Posty: 57
witam to żadne klamki wystarczy przeregulowac zamek potrzebny kluczyk ampolowy bodajrze 5 lub 6 10 min i po bólu.Trzeba tylko troche doswiadczenie ale napraewde jest to latwe nie trzeba grzebac przy drzwiach tylko przy uchwycie polecam!!

[ Dodano: 13 Mar 2009 22:05 ]
uchwyt przymocowany jest do nadkola srubami na klucz ampolowy po odkreceniu delikatnie ruszyc uchwytem górą do zewnatrz przykrecic i sprawdzic zamykanie dzrzwi poza dobrym otwieranie musza sie dobrze zchodzic z karoseria lepiej lub troszke gorzej!! nie bac sie!!sam sobie wyregulowalem!!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #237032 Wysłany: 06 Kwi 2009, 19:49; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Świętochłowice/Sosnowiec
Rejestracja: 03 Mar 2008,
Posty: 209
Pomógł: 1
Mam z tymi klamkami ten sam problem. Tez 2006r. i nie mam gwarancji. Nie wiecie jak oni to robia ze to dziala? moze tylko tzreba cos podgiac albo cos?

_________________
Nie Fiat + LPG ZENIT COMPACT
kiedyś było:
Fiat Grande Punto 1.4 8v 77KM Dynamic + LPG
Punto II 1.2 8V SX 60KM + LPG
Punto IIFL 1.3 16V MJTD 70KM Dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #237059 Wysłany: 06 Kwi 2009, 20:35; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 25 Gru 2007,
Posty: 47
U mnie wymian klamek tylnych pomogła nawet stukanie drzwi osłabło ale i tak sa do regulacji. tera otwiera nawet dzieciaczek 8 leni lekutko :)

_________________
grande punto 1,4 dynamic


Góra
 Profil  
 
 
 Post #278991 Wysłany: 11 Sie 2009, 23:03; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Grzegorz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Lip 2009,
Posty: 1217
Pomógł: 2
No i mnie po prawie 2 latach bezproblemowego działania klamek dopadło. Dzisiaj wymienione tylne klamki na gwarancji. Podobno na jakies pozmianowe. Na razie otwierają się super. Zobaczymy jak to dalej będzie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #307628 Wysłany: 12 Lis 2009, 22:21; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Miejscowość: Brzeg
Rejestracja: 01 Cze 2008,
Posty: 34
Mi wymienili klameczki lewą i prawą na nowe, polakierowali:) i już jest git:D , serwis który mi to zrobił w ramach gwarancji to ADF auto we Wrocławiu, szybko i sprawnie ( pełna kultura ) , na nowe klamki czekałem z malowaniem ok. tygodnia, przy okazji zrobili mi Kampanie na inne elementy, autko teraz mniej stuka??? Jeżeli wasze klameczki odmawiają posłuszeństwa , a macie autko na gwarancji nie czekajcie. Pozdrawiam.

_________________
Grande Punto GP 2008 1.4 8v 77KM


Góra
 Profil  
 
 
 Post #328690 Wysłany: 23 Sty 2010, 18:33; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Rejestracja: 11 Lip 2007,
Posty: 40
witam puntoswirow

czy ktos wymienial klamke samodzielnie? Podczas terazniejszych mrozow niestety urwalem ja jak drzwi lekko przymarzly (wczeniej juz nie odbijala). Na wiosne mialem ja przesmarowac bo na nieodbijanie ponoc to najlepsze ale sie nie doczekala. Urwal sie chyba jeden z zaczepow tego plastiku (lewy) no i klamka trzyma sie tylko na prawym . NIe przygladalem sie dokladnie jeszcze co i jak bo zimno za bardzo na takie podchody teraz.

Dlatego mam pytanie czy juz na forum opisywal ktos jak wymienic klamke? A jak nie to jak ktos sam wymienial niech opisze jak i co. Bo znalazlem tylko tematy gdzie kazdy byl w ASO.

Pozdro


Góra
 Profil  
 
 
 Post #328877 Wysłany: 24 Sty 2010, 15:35; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Mielec
Rejestracja: 26 Sie 2009,
Posty: 251
Pomógł: 3
w moim kropku też szwankowały klamki.Niestety nie był już na gwarancji wię c sam się zabrałem za naprawę.Najpierw trzeba zdjąć korbkę od podnoszenia szyby(zabezpieczona jest spinką zabezpieczającą którą trzeba wyjąć,później są o ile dobrze pamiętam dwie śruby w okolicy podłokietnika "drzwiowego" które trzeba odkręcić a następnie delikatnie podważając tapicerkę (wkoło jest na zatrzaskach) zdemontować ją z drzwi.Pod tapicerką znajduje się warstwa pianki przylepiona do drzwi.Trzeba ją jakoś zdemontować byle jej zbytnio nie uszkodzić bo nie będzie już się nadawała do ponownego montażu.Później o ile dobrze pamiętam odpiąłem kostki instalacji elektrycznej i cięgna klamki wewnętrznej żeby mieć dobry dostep i zabrałem sie za demontaż klamki zewnętrznej łącznie z kasetą zamka.Kaseta jest przykręcona od czoła dwiema śrubami na klucz chyba gwiazdkowy a klamka dwiema lub trzema śrubami(nakrętkami)-kluczyk ósemka chyba.Klamka ma wyjść na zewnątrz.
Na wiosnę będę naprawiał klamkę w drugich drzwiach tylnych to może wrzucę mały opis ze zdjęciami w zakładce "zrób to sam"

_________________
GP 1.3 MultiJet 110 KM ; 230 Nm EGR OFF
Dołożone : dodatkowe ogrzewanie PTC, ogrzewanie przednich foteli, czujniki parkowania PDC
, ABS/ESP/ASR/MSR/HBA/HHC-w trakcie
P II 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #367363 Wysłany: 22 Maj 2010, 22:21; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Chorzów (Wielkie Hajduki) / Tychy
Rejestracja: 09 Wrz 2009,
Posty: 38
Ja dzisiaj wziąłem się za klamki w tylnych drzwiach bo zupełnie odmówiły współpracy.

DEMONTAŻ:
1. Tapicerka drzwi
a) dwie śruby imbusowe pod uchwytem drzwi
Image
b) jedna śruba imbusowa pod zaślepką za klamką wewnętrzną
ImageImage
c) dwie śruby krzyżakowe od spodu tapicerki
Image
d) spinka pod korbką opuszczania szyby
e) po odkręceniu śrub i zdjęciu korby szarpnąć za tapicerkę, wysunąć do góry z rowka przy szybie i cały wielki plastik mamy w rękach
f) odpiąć cięgno od klamki wewnętrznej

2. piankowa membrana
- delikatnie odkleić (wystarczy róg przy klamce)

3. Element, który chyba służy do tego, żeby opuszczona szyba zostawałą na miejscu (może się mylę). Jest to kawałek czarnego plastiku z elastycznym elementem.
a) dwie widoczne nakrętki 10
b) element wyciągamy z drzwi

4. klamka (składa się z dwóch elementów - wewnętrzny i zewnętrzny)
a) dwie nakrętki (13 i 8 )
b) wyjąć zewnętrzną klamkę
c) zdjąć linkę z wewnętrznego elementu klamki
d) wyjąć element wew.
ImageImage

NAPRAWA:
Na styku elementów wew. i zew. klamki widać było ślady wytarcia.
Image
Dodatkowo wewnętrzny element wydaje się być wykonany z miękkiego plastiku, który poddaje się pod obciążeniem. dodatkowo nit nie zapewnia odpowiedniej sztywności konstrukcji.
Klamka 'łapała' zbyt wysoko więc należało coś zrobić by 'skrócić' linkę lub zwiększyć wychylenie dźwigienki, która porusza linką.

Aby zwiększyć wychylenie dźwigienki dokleiłem kawałek plastiku na wew. elemencie (jak na fotce). Kawałek po wycięciu należało odpowiednio ukształtować po podgrzaniu zapalniczką.
ImageImage

Linki skrócić się nie da, ale można pod nią coś podłożyć (jak na fotce). Ja podłożyłem odpowiednio wyciętą blaszkę (mi się kojarzyła z tą z VaBank do blokowania instalacji alarmowej :) )
ImageImage

MONTAŻ:
patrz demontaż od tyłu :)

Po naprawie drzwi otwierają się poprawnie. mogłoby być lepiej, ale sytuacja znacznie się poprawiła - przed poprawkami musiałem dociskać drzwi i do oporu podnosić klamkę, żeby otworzyć auto od zewnątrz. Teraz otwiera się jak każde inne auto :) ale klamka dalej łapie dosyć wysoko.


Ostatnio edytowany przez iamam, 24 Maj 2010, 13:10, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #367375 Wysłany: 22 Maj 2010, 22:53; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: łódź
Rejestracja: 25 Mar 2010,
Posty: 106
mi w ramach gwarancji wymienili na jakieś nowe zamki te co są w evo i klamki i jest ok :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #367382 Wysłany: 22 Maj 2010, 23:05; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Chorzów (Wielkie Hajduki) / Tychy
Rejestracja: 09 Wrz 2009,
Posty: 38
dariusz 83 napisał(a):
w ramach gwarancji wymienili

Ja niestety musiałem sobie bez gwarancji poradzić. Zobaczę jak się rozwiązanie sprawdzi na dłuższą metę. Obawiam się tylko, że od podłożonej blaszki przecierać się może linka... :/ Pożyjemy zobaczymy.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #367387 Wysłany: 22 Maj 2010, 23:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Mielec
Rejestracja: 26 Sie 2009,
Posty: 251
Pomógł: 3
iamam robiłem dzisiaj to samo co ty.Też naklejałem kawałek plastiku na dźwigienkę, ale linek nie skracałem przez podkładanie blaszki(choć miałem taki pomysł).Na początku za gruby kawałek plastiku nakleiłem i tylko po dociśnięciu mi się otwierały drzwi ,później go trochu spiłowałem i wszystko jest ok.Dopiero teraz przeczytałem że robiłeś to samo :D ,nawet zdjęcia pod manuala przygotowałem ale zostałem uprzedzony... heh :D

Teraz dobrze ci się otwierają??Ja się wziąłem głownie za to bo klamka reagowała tylko gdy się ja na końcu pociągało a bliżej przodu nie otwierała.
Test trzeba wykonać tak przy 20 stopniach bo wtedy szwankowały pod wpływem temperatury.

_________________
GP 1.3 MultiJet 110 KM ; 230 Nm EGR OFF
Dołożone : dodatkowe ogrzewanie PTC, ogrzewanie przednich foteli, czujniki parkowania PDC
, ABS/ESP/ASR/MSR/HBA/HHC-w trakcie
P II 1.2 8V


Góra
 Profil  
 
 
 Post #367428 Wysłany: 23 Maj 2010, 08:05; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Chorzów (Wielkie Hajduki) / Tychy
Rejestracja: 09 Wrz 2009,
Posty: 38
nissanek_3 napisał(a):
Teraz dobrze ci się otwierają??Ja się wziąłem głownie za to bo klamka reagowała tylko gdy się ja na końcu pociągało a bliżej przodu nie otwierała.
Test trzeba wykonać tak przy 20 stopniach bo wtedy szwankowały pod wpływem temperatury.


Jest zdecydowanie lepiej. klamka działa niezależnie od miejsca złapania (chociaż na końcu od tyłu auta jakoś tak pewniej). U mnie klamki nie działały niezależnie od miejsca w którym za nie chwyciłeś. Jedynym sposobem było dociśnięcie drzwi drugą ręką (zamek wtedy stawia mniejszy opór).

Nie było okazji sprawdzić przy wyższych temperaturach :( . U mnie też problem zdecydowanie się nasilał gdy temperatura wzrastała


Góra
 Profil  
 
 
 Post #367468 Wysłany: 23 Maj 2010, 11:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Arek
Samochód: Bravo
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Estiva Blue&Me
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: BB
Rejestracja: 24 Kwi 2008,
Posty: 917
U mnie po ponad dwóch latach siadają klamki i muszę póki gwarancja jest udać sie na naprawę/wymianę :E

_________________
Bravo 1,9 120 HP Dynamic B&M + Dodatki
Blue Notturno Mica
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #367650 Wysłany: 23 Maj 2010, 21:44; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: łódź
Rejestracja: 25 Mar 2010,
Posty: 106
slon11 tylko niech ci klamek nie wymieniąją bo to nic nie da powiedz im o zamkach


Góra
 Profil  
 
 
 Post #367651 Wysłany: 23 Maj 2010, 21:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Chorzów (Wielkie Hajduki) / Tychy
Rejestracja: 09 Wrz 2009,
Posty: 38
Dzisiaj była okazja sprawdzić klamki przy temp. 20+ i było poprawnie. :) Przypuszczam, że wymiana klamek na nowe poprawione da lepszy efekt ale moja doraźna naprawa dała całkiem dobry rezultat. :)


Ostatnio edytowany przez iamam, 25 Maj 2010, 09:42, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #367655 Wysłany: 23 Maj 2010, 21:51; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Miejscowość: łódź
Rejestracja: 25 Mar 2010,
Posty: 106
patrzyłem klamki stare i niby poprawione to samo :E


Góra
 Profil  
 
 
 Post #367724 Wysłany: 07 Cze 2010, 14:45; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Chorzów (Wielkie Hajduki) / Tychy
Rejestracja: 09 Wrz 2009,
Posty: 38
dariusz 83 napisał(a):
patrzyłem klamki stare i niby poprawione to samo :E


Może konstrukcja mechanizmu się nie zmieniła tylko zastosowano lepsze materiały. Na moich klamkach było widoczne wytarcie elementów w punktach styku a cała konstrukcja uginała się pod obciążeniem.

[ Dodano: 31 Maj 2010 09:43 ]

Prawe drzwi wymagały małej korekty więc... uzupełnienie.
Nie dało się wyedytować posta więc dodałem go jeszcze raz w poprawionej wersji (dodanych kilka fotek + modyfikacja sposobu 'skracania' linki).

DEMONTAŻ:
1. Tapicerka drzwi
a) dwie śruby imbusowe pod uchwytem drzwi
Image
b) jedna śruba imbusowa pod zaślepką za klamką wewnętrzną
ImageImage
c) dwie śruby krzyżakowe od spodu tapicerki
Image
d) spinka pod korbką opuszczania szyby - wystarczy zepchnąć spinkę śrubokrętem - należy uważać , żeby jej nie zgubić ja swoją spinkę goniłem po całym garażu. (przed montażem spinke nałożyć na klamkę (jak na foto) i włożyć na miejsce)
Image
e) po odkręceniu śrub i zdjęciu korby szarpnąć za tapicerkę, wysunąć do góry z rowka przy szybie i cały wielki plastik mamy w rękach
f) odpiąć cięgno od klamki wewnętrznej

2. piankowa membrana
- delikatnie odkleić (wystarczy róg przy klamce)

3. Element, który chyba służy do tego, żeby opuszczona szyba zostawałą na miejscu (może się mylę). Jest to kawałek czarnego plastiku z elastycznym elementem.
a) dwie widoczne nakrętki 10
Image
b) element wyciągamy z drzwi
Image
4. klamka (składa się z dwóch elementów - wewnętrzny i zewnętrzny)
a) dwie nakrętki (13 i 8 )
Image
b) wyjąć zewnętrzną klamkę
c) zdjąć linkę z wewnętrznego elementu klamki
d) wyjąć element wew.
ImageImage

NAPRAWA:
Na styku elementów wew. i zew. klamki widać było ślady wytarcia.
Image
Dodatkowo wewnętrzny element wydaje się być wykonany z miękkiego plastiku, który poddaje się pod obciążeniem. dodatkowo nit nie zapewnia odpowiedniej sztywności konstrukcji.
Klamka 'łapała' zbyt wysoko więc należało coś zrobić by 'skrócić' linkę lub zwiększyć wychylenie dźwigienki, która porusza linką.

Aby zwiększyć wychylenie dźwigienki dokleiłem kawałek plastiku na wew. elemencie (jak na fotce). Kawałek po wycięciu należało odpowiednio ukształtować po podgrzaniu zapalniczką.
ImageImage

Linki skrócić się nie da, ale można pod nią coś podłożyć (jak na fotce). Ja podłożyłem odpowiednio wyciętą blaszkę (mi się kojarzyła z tą z VaBank do blokowania instalacji alarmowej :) )
ImageImage

Prawe drzwi wymagały u mnie mocniejszego podciągnięcia linki więc zamiast blaszki z kawałka pręta przy użyciu szlifierki i piłki do metalu można spreparować wałeczek (jak na fotce)
ImageImage

MONTAŻ:
patrz demontaż od tyłu :)

Po naprawie drzwi otwierają się poprawnie. mogłoby być lepiej, ale sytuacja znacznie się poprawiła - przed poprawkami musiałem dociskać drzwi i do oporu podnosić klamkę, żeby otworzyć auto od zewnątrz. Teraz otwiera się jak każde inne auto :) ale klamka dalej łapie dosyć wysoko.

[ Dodano: 07 Cze 2010 14:45 ]
Biorąc pod uwagę, że problem z otwarciem drzwi zdecydowanie nasilał się wraz ze wzrostem temperatury wczoraj (28C) z pewnymi obawami podszedłem do autka. Obawy okazały się być nieuzasadnione :). Drzwi otwarły się bez problemów.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #373191 Wysłany: 12 Cze 2010, 10:36; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Croma
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SZ //\\ STA
Rejestracja: 15 Sie 2007,
Posty: 4874
Pomógł: 39
świetny opis,od siebie dodałbym aby uważać na nakrętki,jedna z nich trzymająca klamke wpadła mi w drzwi i za cholere jej wyciągnąć nie można,mam nadzieje że nie będzie dzwoniła podczas jazdy.Klamka chodzi jak nowa;)

_________________
Jest sadza - jest zabawa :>


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 86 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO