You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 28 Mar 2024, 16:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #54302 Wysłany: 15 Paź 2007, 08:55; 
 Temat postu: Radio fabryczne CD Blaupunkt
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 08 Maj 2007,
Posty: 126
Mam takowe pytanko związane z ww. radyjkiem. Otóż znajomy ściągnął taki model w idealnym stanie od naszych zachodnich sąsiadów (z rozbitego auta) i mam okazję wymienić moje radyjko na fabryczne. Ale pytanie - jak Wam się sprawuje taki model, czy ktoś z was je montował w aucie, jeśli tak to jak? No i kwestia dźwięku - czysty, ładny i przyjemny dla ucha? ;)
Przy okazji zapytam też czy wymienialiście głośniki w Waszych kropkach na jakieś lepsze? Tylko nie tuby, półki itp. interesują mnie rozwiązania wciśnięte w fabryczne otwory.

[edit]
Pokażcie swoje radyjko Blaupunkta, symbol, rocznik :)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #54459 Wysłany: 15 Paź 2007, 19:23; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Ja mam takie w Mk2 FL z 2004 roku. Kupione wraz z autem. Głośniki fabryczne. Gra niestety kiepsko. Cóż tu więcej powiedzieć? Dałem za nie 1500 zł, a nie było tego warte. Może to wina fabrycznych głośników? Przynajmniej nie musiałem wyciągać ciągle panela - to jest istotna korzyść jak dla mnie. Dopiero jak przesiadłem się na Grande to naprawdę zacząłem dużo i głośno słuchać fabrycznego Grundinga bo gra wspaniale jak na radio samochodowe. Też oczywiście z seryjnymi głośnikami.
Jestem umiarkowanym audiofilem, ale tylko w domu. W aucie nie przywiązywałem wagi do sprzętu grającego, aż odkryłem muzykę w aucie dzięki fabrycznemu Grundingowi w Grande 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54463 Wysłany: 15 Paź 2007, 19:31; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 08 Maj 2007,
Posty: 126
No właśnie głośniki też planuję wymienić niebawem, a wymiana radyjka i tak mnie czeka - laser w obecnym już podupada, a na dodatek zaczyna gubić fale radiowe. Co innego gdybym takowe radyjko miał kupować za np. 500 - 600 zł - wtedy bym się 2 razy zastanowił, ale od qmpla mam szanse otrzymać je prawie za free więc przekonuje mnie chocby fakt nie ściąganego panelu..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54466 Wysłany: 15 Paź 2007, 19:37; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
Tzn. ja mówiłem tylko o radiu a nie odtwarzaniu płyt, bo płyt nie słucham w samochodzie. Choć może włożę sobie jakiegoś Korna 8)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54527 Wysłany: 15 Paź 2007, 23:33; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 08 Maj 2007,
Posty: 126
Ciekaw też jestem jak wygląda montaż takiego radia tj. gdy wyjmę moje stare ("prostokątne") radyjko i zdejme zaślepkę czołową powstanie wielki otwór. :? Wiadomo że Blaupunkt ma czoło wyprofilowane, żeby ładnie się zgralo z panelem środkowym auta, ale czy trzeba coś jeszcze tam zamontować, aby radio czegoś się trzymało, czy też jest to już przewidziane w standardowej konstrukcji auta?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54543 Wysłany: 16 Paź 2007, 01:32; 
 Temat postu:
Offline
Ekstremista
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 10 Maj 2007,
Posty: 1583
Pomógł: 2
A nie będzie potrzebna jakaś ingerencja w elektronikę by podłączyć to radio w innym wozie niż było fabrycznie zamontowane?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #54563 Wysłany: 19 Paź 2007, 18:47; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 08 Maj 2007,
Posty: 126
Owszem jest potrzebna ingerencja w elektronikę, w przypadku, gdybym nie posiadał kodu do radia. A ponieważ radio zostało wymontowane z rozbitego auta, stąd znajomy kupując to auto ma komplet dokumentów i w tym ww. kod. Gdybym takowego nie posiadał należałoby zablokować w radiu szynę CAN odpowiedzialną za komunikację z komputerem.

[edit]
Jeśli ktoś posiada instrukcję do takiego radia to prosiłbym o podesłanie w wersji elektronicznej :)

[ Dodano: 19 Paź 2007 18:47 ]
Radyjko fabryczne zamontowałem i... :shock: Nie spodziewałem się takiego efektu... Miałem odtwarzacz Sony CDX-S2020 i byłem nawet zadowolony, ale po włożeniu Blaupunkta efekt przerósł oczekiwania - czysta, dobrze brzmiąca muzyka z ładnymi podbiciami, głębią przyjemną dla ucha - aż chce się słuchać! :)
Teraz mam pytanko odnośnie radyjka - czy ktoś wie czy da się je ustawić, aby automatycznie się wyłączało przy wyłączeniu zapłonu?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #55740 Wysłany: 19 Paź 2007, 19:32; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 21 Lip 2007,
Posty: 917
Kolega Maciej idzie szeroko :) niedługo Będziesz miał Kropka na wypasie i wszystko jak salonu - najpierw zmiana kół teraz fabryczne radio:) w Corsie, miałem fabrycznego Blaupunkta i nie myślałem o zmianie, moim zdaniem są to fajne sprzęty i bardzo ergonomiczne; dobre jest to, że masz radio ładnie zgrane z deską i nie trzeba latać z panelem w kieszeni...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #56062 Wysłany: 20 Paź 2007, 16:54; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: wawa
Rejestracja: 02 Wrz 2007,
Posty: 6
Witam Was ! tak jak kolega ceicam zaskoczony byłem graniem tego seryjniaka w FL choc pod maxsem robi sie cienko to na normalnym słuchaniu jest OK :) ! moze wiecie czy do sie cos podłaczyc do tego radyjka ( mam francuska ksiazke obsługi ) ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #56064 Wysłany: 20 Paź 2007, 17:09; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 08 Maj 2007,
Posty: 126
Da się podłączyć wzmaka i zmieniarkę CD. Tyle ja wiem choć książki obsługi do radia nie mam żadnej ;/ Jeśli możesz przyślij mi swoją od radyjka w PDF, moja żona dobrze włada francuskim, więc będzie mogła nam pomóc :)

[ Dodano: 20 Paź 2007 17:09 ]
Maciey napisał(a):
moim zdaniem są to fajne sprzęty i bardzo ergonomiczne; dobre jest to, że masz radio ładnie zgrane z deską i nie trzeba latać z panelem w kieszeni...


No właśnie dla mnie też to jest zaletą, a poza tym wychodzę z założenia, że skoro dużo jeżdżę, to w aucie mam czuć się w miare komfortowo i przy okazji muzyka ma mi pomagać, a nie denerwować :P


Góra
 Profil  
 
 
 Post #56164 Wysłany: 20 Paź 2007, 21:51; 
 Temat postu:
Offline
Sympatyk kropek

Miejscowość: wawa
Rejestracja: 02 Wrz 2007,
Posty: 6
ok super ! a wiesz moze gdzie podłaczyc 4 kanały i "sygnałowy" ?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #56215 Wysłany: 21 Paź 2007, 10:05; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 08 Maj 2007,
Posty: 126
tego ci nie powiem póki nie zobaczę instrukcji :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74943 Wysłany: 27 Gru 2007, 01:56; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Tarnowskie Góry
Rejestracja: 02 Gru 2007,
Posty: 299
niewarto brać seryjnego Blaupunkta no chyba że chcesz tylko radia słuchać bo do słuchania płyt nie nadaje sie wcale (płyty skaczą nawet na małej dziurce,brak mp3,wyszukiwanie stacji bardzo marne a brzemienie lepiej przemilczeć) :wink:

_________________
PII BLACK 3D SOUND SUPERFIRE EDITION
NISKO,SZEROKO,GŁOŚNO CLUB


Góra
 Profil  
 
 
 Post #74956 Wysłany: 27 Gru 2007, 08:57; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr

Rejestracja: 08 Maj 2007,
Posty: 126
A to mnie zaskoczyłeś... Co do wyszukiwania stacji to owszem, przyznam że jest ono nieco gorsze niż w moim poprzednim modelu radia, ale reszta Twoich opinii mnie dziwi. Z przeskakiwaniem płyty miałem do czynienia, ale jeśli testowałem radio i było ono wsunięte tylko częściowo w kieszeń. Po prawidłowym montażu efekt ten ustał i teraz w 70% słucham CD, a takiego efektu nie ma nawet jeśli przejeżdżam przez szereg torów kolejowych. Co do brzmienia to nie wiem, albo słoń mi na ucho depnął, albo Ty szukasz czystych basów, więc to już kwestia gustu - to radio na pewno gra lepiej niż moje poprzednie. Brak MP3 także przemilczę, chociaż nowsze modele już je mają, ale ja miałem okazję dostać akurat model bez "empetrójek" ;)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO