You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 16:56

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #622201 Wysłany: 26 Paź 2012, 22:40; 
 Temat postu: Fiat Punto II FL okolice Oświęcimia i Goczałkowice
Offline
Forumowicz

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 11 Wrz 2012,
Posty: 4
Witam
jako, że dalej szukam swojego kropka byłem oglądać oba egzemplarze w komisie w Goczałkowicach, pojechałem głównie dla tego srebrnego z gazem ale przy okazji zobaczyłem jeszcze tego czarnego. Wcześniej oglądałem jeszcze jednego w miejscowości Łęki niedaleko Oświęcimia.

http://moto.gratka.pl/tresc/fiat-punto- ... 134f498d,1

Widać, że autko stoi już troszkę, powietrza w kołach za wiele nie było. Z zew pierwsze co się rzuca w oczy to brak tylnych nadkoli. Mimo telefonicznego zapewnienia kolesia, który pracował w komisie , że auto nie jeździło na L po stronie pasażera widać nieudolną próbę zamaskowania miejsca skąd wystawały pedały dla instruktora;) Środek był w stanie dostatecznym, lekkie otarcia na kierownicy i na dywanikach podłogowych po obu stronach. Odpuściłem sobie dalsze oglądanie bo nie lubię jak mnie ktoś robi w .......

http://moto.gratka.pl/tresc/fiat-punto- ... 134f498d,1

Tu przynajmniej gość nie pisał, że bezwypadkowy i coś jest na rzeczy. Pierwsze co się rzuciło w oczy to inne znaczki Fiata na masce i tylnej klapie ( z tego co pamiętam to w tym roczniku powinny być niebieskie). Po bliższym się zapoznaniu klapa źle spasowana, tak samo drzwi po stronie kierowcy jakieś dziwnie wystające i szpary też jakieś nierównomierne.

http://moto.gratka.pl/tresc/fiat-punto- ... 134f498d,2

Kolejny Fiacik, który miałem "przyjemność" zobaczyć. Autem tym podobno jeździ właściciel/pracownik komisu więc auto jest w eksploatacji i przynajmniej mogłem się nim przejechać. Z zew. jak na tyle lat moim zdaniem dobrze wyglądał, parę obdarć, lekko pęknięty zderzak przedni, miernik lakieru nie pokazał nic nadzwyczajnego. Środek zadbany, lekko wytarta kierownica reszta bez zarzutu. Pierwsze co mi się nie spodobało znajdowało się pod maską, delikatny wyciek z silnika (jak później się dowiedziałem na forum był to wyciek z okolicy cewek zapłonowych czyli pewnie oringi do wymiany), pomalowane czarną farbą okolice kielichów amortyzatorów, brak osłony kolektora wydechowego (okazało się, że była w bagażniku). Kolejna sprawa to niedziałająca instalacja gazowa, jak to stwierdził gość z komisu akurat dzisiaj się nie przełączyło na gaz:(Kolejna rzecz świeciła kontrolka Check Engine, jak pan stwierdził na gazie to normalne, jakoś mu nie uwierzyłem;)Przejechałem się chwilkę na pierwszy rzut oka wszystko było ok, chociaż wydawało mi się, że sprzęgło wysoko łapało ale sam nie wiem jak powinno łapać, to akurat tak od połowy. Zrezygnowałem z brania go na SKP bo miałem obawy o silnik i instalację gazową ale autko z zew. i w środku nie było w złym stanie, klimka działała i raczej L nie było, przynajmniej ja się nie doszukałem śladów. No nic szukam dalej.

Pozdrawiam
Łukasz


Góra
 Profil  
 

 
 Post #622221 Wysłany: 26 Paź 2012, 23:56; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto II FL okolice Oświęcimia i Goczałkowice
Offline
Puntomaniak

Imię: Bartosz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 13 Lis 2011,
Posty: 67
Check sie swieci na LPG :D

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #622291 Wysłany: 27 Paź 2012, 12:15; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto II FL okolice Oświęcimia i Goczałkowice
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Groszek-TY napisał(a):
dalej szukam swojego kropka byłem oglądać oba egzemplarze w komisie w Goczałkowicach, pojechałem głównie dla tego srebrnego z gazem

Kupując auto z gazem masz instalację LPG - gratis (nie mam nic przeciwko zakładaniu LPG, ale samodzielnie).
Jazda na gazie ma trzy etapy:
> pierwszy - założenie instalacji LPG i okres jazdy, żeby się instalacja zwróciła,
> drugi - okres taniej jazdy na gazie,
> trzeci - okres, kiedy często jeździmy do warsztatu na różne naprawy (związane z eksploatacją samochodu na gazie) i wtedy najczęściej zapada decyzja o sprzedaży auta.
Kupując auto z LPG - kupujemy je w tym trzecim okresie :E Dlatego najlepiej kupić samochód ze sprawnym (zadbanym) silnikiem i samemu założyć LPG (wtedy mamy jeszcze dwa pierwsze w/w okresy). Ale wszystko zależy od posiadanej kasy.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #622543 Wysłany: 28 Paź 2012, 15:55; 
 Temat postu: Re: Fiat Punto II FL okolice Oświęcimia i Goczałkowice
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
pele napisał(a):
Check sie swieci na LPG
Od kiedy? Jeśli świeci check, to znaczy że coś jest nie w porządku. Jeśli wszystko gra, nie ma prawa się zaświecić na lpg.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO