You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 10:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 
 Post #630816 Wysłany: 11 Gru 2012, 21:46; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
Danko8790 napisał(a):
A ja w Niemczech widziałem jezdziące nowe Pandy już
Ja już w Gliwicach widziałem trzy różne.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #630817 Wysłany: 11 Gru 2012, 21:48; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Danko8790 napisał(a):
A ja w Niemczech widziałem jezdziące nowe Pandy już :)

Pewnie Niemcy kupili je w Polskich salonach.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630818 Wysłany: 11 Gru 2012, 21:51; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 26 Sty 2010,
Posty: 818
Pomógł: 4
Danko8790 napisał(a):
A ja w Niemczech widziałem jezdziące nowe Pandy już :)


Salony niemieckie Fiata niechcialy Nowej Pandy za jakosc

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630876 Wysłany: 11 Gru 2012, 23:51; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
^^ Skad takie wiesci? :D

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #630887 Wysłany: 12 Gru 2012, 01:13; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
Wymyśliłem coś takiego :idea: Jeśli oficjalnie mówi się, że Panda III jest droższa od Pandy II - tylko dlatego, że jest produkowana we Włoszech (większe koszty produkcji niż w Polsce), to proponuję przenieść w zamian produkcję nowego Punto do Tychów (w Polsce kupujący nowe auta zwracają dużą uwagę na cenę auta). Gdyby nowe Punto było produkowane w Polsce, to jego ceny zaczynałyby się od 29 900 zł :)

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630902 Wysłany: 12 Gru 2012, 09:34; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 26 Sty 2010,
Posty: 818
Pomógł: 4
BogdanK napisał(a):
Wymyśliłem coś takiego :idea: Jeśli oficjalnie mówi się, że Panda III jest droższa od Pandy II - tylko dlatego, że jest produkowana we Włoszech (większe koszty produkcji niż w Polsce), to proponuję przenieść w zamian produkcję nowego Punto do Tychów (w Polsce kupujący nowe auta zwracają dużą uwagę na cenę auta). Gdyby nowe Punto było produkowane w Polsce, to jego ceny zaczynałyby się od 29 900 zł :)


Z tego co sie orientuje wlosi uruchomic maja nowe punto w serbi

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #630951 Wysłany: 12 Gru 2012, 16:21; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysiek
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 06 Wrz 2008,
Posty: 578
Pomógł: 3
Oooo według ostatnich doniesień szykuje nam się wielka tragikomedia gospodarcza spowodowana sytuacją FAP. Już pomijam sam fakt, że ludzie mają zostać zwolnieni i ma to być ilość pracowników rzędu 1500 osób bo to nie tutaj pojawia się problem. Tak to już jest w gospodarce, raz jest prosperity a raz kryzys to zjawiska cykliczne, które da się regulować rozsądną polityką gospodarczą. Oczywiście pracownicy FAP którzy zostaną zwolnieni nie zostają z ręką w nocniku, Fiat zobowiązał się do wypłacenia odpraw dla każdego zwalnianego pracownika o wartości 40.000 PLN co wydaje się być rozsądną kwotą. Całkowity koszt zwolnień wyniesie 60 mln PLN, w przeliczeniu na EUR po dzisiejszym kursie rynkowym Fiat wyda ok. 14,7 mln EUR. Świadczy to tylko i wyłącznie o tym, że takie zwolnienia w chwili obecnej są konieczne i skamlenie i łkanie tutaj nic nie zmieni. Poniesienie kosztów w takiej skali nie jest przypadkowe, Fiat musi taki ruch wykonać żeby nie znaleźć się na krawędzi.

Niestety z tego co zdążyłem się zorientować ktoś wpadł, na pomysł regulowania gospodarki poprzez subwencje dla rynku motoryzacyjnego w Polsce. Choć spodziewałem się takiej absurdalnej sytuacji, nie pozostaje mi nic innego jak zapytać się kto ma ponieść konsekwencje tak głupiego postępowania 'rządzących'. Bo wyjdzie znów na to, że przez ten głupi ruch 300 mln PLN (z budżetu) dla stymulacji sektora motoryzacyjnego zapłacimy albo w podatkach, albo dojdzie do zarażenia kryzysem innych sektorów gospodarki. Bo skądś te 300 baniek trzeba wziąć, i zapłacimy za to albo solidarnie w podatkach (Ci zwalniani też bo bezrobocie nie zwalnia z płacenia VATu), albo zaczniemy podnosić podatki które dotkną inne przedsiębiorstwa. W obliczu panującej stagnacji na rynku międzynarodowym to tak zwany strzał w kolano, bardzo mi przykro ale rok 2013 będzie preludium do poważnych problemów gospodarczych bo takie zagrania uderzą w tych najmniejszych a dla naszej gospodarki najważniejszych. Czyli w mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa które wytwarzają 80% PKB.

Ale, żeby nie było moją domeną nie jest narzekanie i wytykanie błędów. Uważam, że nadeszła najwyższa pora aby zacząć działać w celu poprawy jakości własnego życia. Bo pogadać to każdy może, a z gadania jeszcze nic nigdy nie wynikło no chyba, że mówimy o ugadaniu się z komunistami przy okrągłym stole czego do dziś ponosimy konsekwencje. Nasze problemy nie wynikają z ułomności naszej gospodarki, czy też ułomności przedsiębiorców którzy są naprawdę kreatywni i zaradni. Problem polega tutaj na przerośniętej administracji państwowej, która nie wytwarza PKB. W Polsce PKB jest wytwarzane przez 40% obywateli, reszta jest zatrudniana na czarno, są bezrobotni bądź pracują w administracji państwowej, tudzież nie są aktywni zawodowo z różnych względów (nie są w wieku produkcyjnym, są emerytami, są inwalidami). Jako, że mamy demokrację ( w wersji demo ;) ) zmian dokonuje się u nas odgórnie, czyli hipotetycznie przez parlament. Niestety osoby zasiadające w obu izbach parlamentu są anonimowe i nie mamy za bardzo wpływu na ich decyzje. Choć pojawia się opcja, żeby to zmienić a to ważna inicjatywa bo demokracja to władza ludu z definicji, dlatego też należy ją nam przywrócić. W tym celu polecam zapoznać się z inicjatywą promowaną przez znanego pewnie wszystkim forumowiczom Pawła Kukiza, http://zmieleni.pl/ . Dzięki temu, będziemy wiedzieć na kogo głosujemy i jak nam nie będzie się podobało jego zachowanie będziemy wiedzieć do kogo się zwrócić i kto poniesie odpowiedzialność za nie wykonywanie swoich obietnic wyborczych. Pozwoli to też, na rozpartyjnienie parlamentu dzięki czemu unikniemy cyrku jaki obserwujemy dziś w TV, internecie i prasie.

No to tyle... Kryzys jest nie w gospodarce, ale w społeczeństwie. Może uda się z czasem, utworzyć społeczeństwo obywatelskie ale trzeba zacząć zmiany od siebie. :D

_________________
Image
Image Piszę poprawnie po polsku
.

Góra
 Profil  
 
 
 Post #631019 Wysłany: 12 Gru 2012, 21:12; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2009,
Posty: 103
coffe napisał(a):
P.S i mam prosbe jak czzegos niewiesz to niepisz tak jakbys byl mądrala bo h**a wiesz a sie odzywasz


Coś tam wiem a wiem, że jeżdżę już trzecim "włoskim" fiatem i jest git. Najwyraźniej masz pecha biedny człowieku, jeździsz fiatem, który spadł z lawety a Ty jesteś przekonany, że utargowałeś solidny rabat. Poza tym masz deprechę, bo są zwolnienia. Najwyraźniej niewiele nauczyłeś tych biednych Serbów a Twoi koledzy Włochów, skoro klepią dalej (Twoim zdaniem) taki badziew. Proponuję, abyś przeniósł się z całą swoją fachowością do jakiejś super fabryki i mógł kupić sobie fajne auto z nietrzęsącymi się plastikami. Skody odradzam, bo też tam strasznie wszystko skrzypi (Yeti) a klapa sąsiadowi po tygodniu przestała się otwierać.
Wiesz, FIAT posiada ok 12 marek na świecie- jak nie więcej, jesteś jednym z 200tys. pracowników i oczywiście uważasz, że jesteś mądrzejszy od nich.

_________________
było GP 1,6 MJT
jest Julka


Ostatnio edytowany przez eses, 12 Gru 2012, 21:21, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #631020 Wysłany: 12 Gru 2012, 21:15; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
eses, spokój :>


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631041 Wysłany: 12 Gru 2012, 22:35; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Andrzej
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Tychy
Rejestracja: 26 Sty 2010,
Posty: 818
Pomógł: 4
eses napisał(a):
coffe napisał(a):
P.S i mam prosbe jak czzegos niewiesz to niepisz tak jakbys byl mądrala bo h**a wiesz a sie odzywasz


Coś tam wiem a wiem, że jeżdżę już trzecim "włoskim" fiatem i jest git. Najwyraźniej masz pecha biedny człowieku, jeździsz fiatem, który spadł z lawety a Ty jesteś przekonany, że utargowałeś solidny rabat. Poza tym masz deprechę, bo są zwolnienia. Najwyraźniej niewiele nauczyłeś tych biednych Serbów a Twoi koledzy Włochów, skoro klepią dalej (Twoim zdaniem) taki badziew. Proponuję, abyś przeniósł się z całą swoją fachowością do jakiejś super fabryki i mógł kupić sobie fajne auto z nietrzęsącymi się plastikami. Skody odradzam, bo też tam strasznie wszystko skrzypi (Yeti) a klapa sąsiadowi po tygodniu przestała się otwierać.
Wiesz, FIAT posiada ok 12 marek na świecie- jak nie więcej, jesteś jednym z 200tys. pracowników i oczywiście uważasz, że jesteś mądrzejszy od nich.


Niepracujesz na Tyskim Fiacie a wypowiedzi masz takie jakbys byl tu jakis prezesem
Jak mozesz wiedziec cos o Zakladzie ktory widzisz zza bramy i znasz z wiadomosci

A i jeszcze jedno pytanie Jestes blacharzem lub masz kontakt ze skladaniem aut ?? Wydaje mi sie ze nie bo tak naprawde niewidzisz syfu jaki jest w Fiacie

_________________
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631042 Wysłany: 12 Gru 2012, 22:38; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Damian
Samochód: Doblo
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Gliwice
Rejestracja: 16 Wrz 2008,
Posty: 5496
Pomógł: 26
Odpocznijcie sobie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #631068 Wysłany: 13 Gru 2012, 05:33; 
 Temat postu: Re: kryzys,kryzys,kryzys...
Offline
Admin ds. technicznych forum.
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.8 16V 130KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: HGT
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: SL/SK/SZ/SZA
Rejestracja: 21 Cze 2006,
Posty: 13044
Pomógł: 54
http://fiatowiec.nowyekran.pl/post/5318 ... espokojnie

Nie podobało się to mają :devil: :E

Jak mi się nie podoba to zwalniam się i idę gdzie indziej - proste.

_________________
Focus 1.0 Ecoboost 92kW :E & Punto II HGT Abarth 1,8 16V 96kW & Fiesta VII FL 1,0 12V Ecoboost 74kW
Inne pod moją opieką: Tipo 1,4 16V 70kW
Były: Punto II 5d 1,8 16V 96kW & Punto Evo 1,4 16V MA 99kW@138kW & Punto II 1,2 8V 44kW & Fiesta V 1,25 55kW
Image <- Ford Focus mk4 FL Trend 1,0 Ecoboost 2022 r. :E
Image <- Fiat Punto II HGT 1,8 16V 2001 r.
Image <- Ford Fiesta VII FL 1,0 Ecoboost 2017 r.
Image <- Fiat Tipo 1,4 16V 2017 r.
Image <- Fiat Punto II 5d 1,8 16V 2002 r.
Image <- Fiat Punto Evo 1,4 MA Turbo 2010 r.
Image <- Ford Fiesta V 1,2 16V 2001 r.
Image <- Fiat Punto II 1,2 8V 2002 r.
AM, B, BE, C, CE, T


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 62 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO