You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 29 Mar 2024, 00:36

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #629310 Wysłany: 04 Gru 2012, 01:50; 
 Temat postu: Kosmiczne spalanie MK1 ELX 1,2 8v 75km
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 03 Lis 2012,
Posty: 6
Jak w temacie właśnie sobie powiedziałem dość.. ile można ładować w benzyne gdy spalanie dochodzi do 12l przy na prawde EKO jeździe (na kazdym biegu staram sie nie przekraczac 2,500rpm)
Więc zaczynam ładować kase w silnik od tej wypłaty, a następnie w zawieszenie bo tragedia z tyłu jest :D


Na pierwszy rzut mam zamiar wymienić:
Uszczelke pod głowicą
Uszczelke pod pokrywą zaworów
Uszczelke kolektora
Olej oraz i (nie wiem czy w tym kropku tak jest.. nie zagłębiałem sie w niego aż tak) olej w skrzyni ??
Odmę przy obudowie filtra powietrza gdyż jest nieszczelna ta rurka
Wszystkie filtry (oleju, paliwa, powietrza, kabinowy)
Kable + świece
Miske Olejową bo kiedyś tam przypierdzieliłem w jakiś pień czy coś i się "powyginajła:D" a pozatym cieknie jak cholera.
Uszczelnić połączenie silnika ze skrzynią biegów bo leje



I teraz panowie pytanie - 3 lata temu był wymieniany rozrząd, lecz przez te 3 lata poprzednia właścicielka która tak na prawde dobiła ten samochód tym ze nim nie jezdzila prawie wcale, nabiła przebieg w granicach 10.000km pytanie me brzmi czy wymieniać go jakos teraz zaraz czy zostawić jeszcze na rok ?
Co do spalania.. tak więc nie ma co się oszukiwać spalanie stanowczo za duże.. czytalem sporo na forach.. niektórzy piszą, że ECU inni ze sonda lambda.. ja postanowilem zacząć od wymiany wszystkiego co uwazam ze tej wymianie podlega, zwlaszcza, że części nie są drogie.
Dodam, że samochód po uruchomieniu nie kopci ani nic z tych rzeczy oraz trzyma ~1000rpm lecz po nagrzaniu zaczyna kopcić na biało (zimno się porobiło to i może różnica temp.. sam nie wiem), sprawdzilem czy nie puszcza baniek do chłodnicy ale nie.
Obroty na jałowym rosną do ~1200 w porywach do 1300rpm.
Dodam, że elastyczne połączenie kolektora z wydechem jest nieszczelne a wręcz rozerwane z takiej samej przyczyny co i miska olejowa się pogieła.

Panowie pomocy bo lubię ten wóz i mogę pakować kase w ten interes lecz myśl podczas jazdy o spalaniu tego samochodu psuje mi całą frajde :D


Góra
 Profil  
 

 
 Post #629334 Wysłany: 04 Gru 2012, 13:33; 
 Temat postu: Re: Kosmiczne spalanie MK1 ELX 1,2 8v 75km
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Na tym rozrządzie przejedziesz następne 50000km. Nic się temu nie stało. Ile autko ma przejechane :?: Świece jak najbardziej możesz wymienić, ale po co kable :?: Dlaczego chcesz wymienić uszczelkę pod głowicą :?: Usuń wszystkie ubytki oleju i proponuje jechać do serwisu i sprawdzić go na komputerze. Jest taka możliwość, że po nagrzaniu kopci na biało, bo paruje woda z rury. Szkoda kasy na niepotrzebne wydatki, więc przemyśl wszystko.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629339 Wysłany: 04 Gru 2012, 14:20; 
 Temat postu: Re: Kosmiczne spalanie MK1 ELX 1,2 8v 75km
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Zacząłeś od sprawdzenia, czy nie trzymają Ci czasem hamulce?
Druga sprawa to czujnik temperatury do ECU i Sonda. Te 3 sprawy najmocniej zwiększają spalanie. Choć mnie sama lambda wystarczyła, żeby latem rok temu mieć spalanie BENZYNY 14L.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629485 Wysłany: 05 Gru 2012, 02:26; 
 Temat postu: Re: Kosmiczne spalanie MK1 ELX 1,2 8v 75km
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 03 Lis 2012,
Posty: 6
Kropek ma przejechane 140.000km i zawsze pali od pierwszego przekręcenia kluczyka - ZAWSZE :D

Takie rzeczy jak olej etc wymienie dla samego siebie.. myslalem wlasnie by uszczelke pod glowicą robić za wczasu coby mnie kiedys nie spotkala niespodzianka, narazie skoro nie puszcza baniek w plyn chlodniczy to mysle ze jest dobrze tak ? :)
Co do hamulcy.. raczej nie trzymaja.. ale warto sprawdzic, choc kropek hamuje skutecznie i równo zbiera Mimo opon Dębica Navigator które mimo wszystko dają rade wg mnie :) A myslalem ze wielosezonówki to ścierwo.. w każdym razie traktuje je jako dojazdówki przez okres zimowy, na wiosne zakładam 15stki alu :)
Do serwisu na komputer jak najbardziej pojade.. dobrze ze mi przypomniales o tym, ze istnieje taka mozliwosc :)
A kable wymieniam wraz ze świecami.. takie przyzwyczajenie z motocykli :)



Olej w skrzyni mozna wymienic ? na jaki Najlepiej ? z góry dzięki :)!
I czy ta cholerna pompka paliwa w prawym tylnim nadkolu musi tak wyć ? Czy starczy wymiana ? :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629511 Wysłany: 05 Gru 2012, 11:55; 
 Temat postu: Re: Kosmiczne spalanie MK1 ELX 1,2 8v 75km
Offline
Puntoświr

Imię: Czesław
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Lubliniec
Rejestracja: 13 Kwi 2008,
Posty: 3103
Pomógł: 50
Olej jak najbardziej możesz wymienić. Są na forum fotki ile i gdzie są korki. Oczywiście polecam olej to tutela zc 75 synt. Wchodzi ok 1.7 l. Żaden mobil, czy inny, bo będą problemy. Sam to przechodziłem.
Co do pompki, to nie ma jej w prawym tylnym nadkolu. Jest pod tylnym siedzeniem, na samym środku.
Jak już bierzesz się konkretnie do roboty, to przesmaruj sobie olejem, tylko przekładniowym, drążek zmiany biegów, aby nie zamarzł. Ma osłonę harmonijkową gumową. Kup strzykawkę, igłę i wstrzyknij tam olej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629545 Wysłany: 05 Gru 2012, 17:01; 
 Temat postu: Re: Kosmiczne spalanie MK1 ELX 1,2 8v 75km
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Przecież może uchylić mieszek i nasmarować wybierak, jak człowiek, a nie na czuja strzykawką. :E
Najpierw przepsikaj go WD-40, żeby wypłukać kurz, następnie oliwą silikonową w sprayu - będzie duża poprawa, choć linka wybieraka też ma wpływ na lekkość zmiany biegów, lubi się z niej kruszyć teflon i zaciera się.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629547 Wysłany: 05 Gru 2012, 17:09; 
 Temat postu: Re: Kosmiczne spalanie MK1 ELX 1,2 8v 75km
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Zamiast jechać i płacić serwisowi, przyjedź do mnie :mrgreen: . Wepnę Ci kropa w komputer za free - jestem z Zabrza, także średnicówką jesteś u mnie w 15 min ;).

Co do tematu, to ja przy okazji pokusiłbym się o choćby pobieżne określenie kondycji silnika, np. przez pomiar kompresji - majątku nie kosztuję, a wiele może powiedzieć o ogólnym stanie silnika, który, jakby nie było, wpływ na spalanie ma ;).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #629559 Wysłany: 07 Gru 2012, 01:00; 
 Temat postu: Re: Kosmiczne spalanie MK1 ELX 1,2 8v 75km
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Marcin
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 03 Lis 2012,
Posty: 6
Swoją drogą z Katowic do Będzina rozpędziłem go bez 1mm na blacie do 190km/h więc silnik raczej spoko jak na 1,2 :D Ale komprechy sprawdzic nie zaszkodzi:)

Otóż to.. przekładniowy olej to ja mam, o ile Hipol sobie poradzi.. wlasnie mnie denerwuje, że przy wrzucaniu jedynki skrzypnie sobie dzwignia od czasu do czasu(szczególnie z rana po mrozach) , odziwo biegi wchodza ciasno i dzwignia tez nie lata jak świński ryj po korycie :)

Pawelec90 dogadamy się na pw bo z chęcią skożystam.

Biore się ostro do roboty bo wizualnie też jest dużo do zrobienia.. ale chce uratować gnide :D

[ Dodano: 07 Gru 2012 00:00 ]

Pawelec90 napisał(a):
Zamiast jechać i płacić serwisowi, przyjedź do mnie :mrgreen: . Wepnę Ci kropa w komputer za free - jestem z Zabrza, także średnicówką jesteś u mnie w 15 min ;).

Co do tematu, to ja przy okazji pokusiłbym się o choćby pobieżne określenie kondycji silnika, np. przez pomiar kompresji - majątku nie kosztuję, a wiele może powiedzieć o ogólnym stanie silnika, który, jakby nie było, wpływ na spalanie ma ;).




Edit@ Drążek zmiany biegów przesmarowany olejem przekładniowym Hipol, od razu płynniej się wrzuca :] Dzięki !
Następne co zrobię to zaopatrze się środki do czyszczenia tapicerki oraz pierdoły wnętrza i pojade podpiąc kropasa pod kompa do Pawelec90


Góra
 Profil  
 
 
 Post #642565 Wysłany: 01 Lut 2013, 21:38; 
 Temat postu: Re: Kosmiczne spalanie MK1 ELX 1,2 8v 75km
Offline
Sympatyk kropek
Awatar użytkownika

Imię: Ariel
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Opalenica
Rejestracja: 23 Sie 2012,
Posty: 15
Problem rozwiązany? podbijam temat, co może być przyczyną?

_________________
... gdyby żona dowiedziała się, co planuję zrobić z Jej GRANDE, pod pretekstem pękniętego kolektora dolotowego... : P

Włoszki w garażu:
Grande Punto 1,4 T-Jet 120 KM LPG - modyfikujemy,
Punto II 1.2 16v 80 KM LPG - grzebiemy i sprzedajemy,
Fiat 126p Milicyjny - odpoczywamy sobie pod kocykiem : )

-----
Kite & Moto
CB: Arik Poznań


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO