You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 23 Kwi 2024, 08:05

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #640056 Wysłany: 23 Sty 2013, 21:23; 
 Temat postu: problem z gwarancją tłumika
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Lut 2012,
Posty: 25
Witam
Mam taki problem:
3 miesiące temu zakupiłem tłumik nieoryginalny ale w autoryzowanym serwisie fiata i tam został zamontowany. Dzisiaj zaczął w oklicy lewarka hamulca ręcznego "dzwonić" na biegu jałowym na postoju - gdy dodam gaz albo jadę to jest ok, stąd moje przypuszczenie, że to on wpada w wibracje. Pojechałem więc do serwisu i oto ich diagnoza: dźwięki faktycznie wydobywają się z tłumika ale sam tłumik jest sprawny, dobrze zamocowany - skwitowali, że to "uroki" zamienników i że to nie jest jego wada, że ten typ tak ma. Zaczęli mi potem tłumaczyć ze oryginalny tłumik ma jakieś dziurki odprowadzające wodę czego nie ma w zamienniku i to najprawdopodobniej teraz na mrozach coś się w nim skropliło i to tak dzwoni. Gdy poinformowałem ich, że się nie zgadzam z tą opinią i chcę zareklamować tłumik to mi zaproponowali przyjęcie samochodu na ok 14 dni, demontaż tłumika i odesłanie do producenta - jeśli ten nie uzna gwarancji to ponoszę wszystkie koszty z tym związane. Mówiąc krótko tłumik mi dzwoni, oni mówią że to ok, a jak chcę dochodzić swoich praw wynikających z gwarancji to mi sugerują, że nie wygram i będzie mnie to jeszcze kosztować...nie wiem co zrobić...czy mają rację czy może przez federację praw konsumenta to załatwić? Boję się tego typu reklamacji gdyż kiedyś reklamowałem niesprawny akumulator centry (sprzedawca serwisant potwierdził, że jest niesprawny) - po odesłaniu do serwisu centralnego stwierdzili, że akumulator jest ok a wina leży w instalacji samochodowej... i jak tu podważać decyzje bądź co bądź fachowców?


Góra
 Profil  
 

 
 Post #640059 Wysłany: 23 Sty 2013, 21:31; 
 Temat postu: Re: problem z gwarancją tłumika
Offline
Monkey Mod
Awatar użytkownika

Imię: Tomasz
Samochód: Punto II FL 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Ustka/Słupsk
Rejestracja: 11 Mar 2007,
Posty: 9760
Pomógł: 34
wg mnie śmiało możesz reklamować , w ASO dobrze mówią też,że w przypadku gdy po odesłaniu stwierdzą że z tłumikiem jest ok to Ty ponosisz koszt wysyłki.
Natomiast 3 miesiące to niedużo nawet na zamiennik,który sprzedało ASO tak więc to oni powinni teraz myśleć jak to zrobić bo nawet zamienniki robione są w pewnej określonej jakości ,a jeżeli w ASO mówią że nic się nie zrobi bo to "zamiennik" który notabene sami sprzedają to coś tu jest nie tak ... sami sobie strzelają w kolano ...
wg mnie walcz o to z nimi i Postaw się :!: zobaczysz,że zmienią podejście w końcu sami Ci zaproponowali taki szmelc,o którym sami teraz tak mówią, więc masz odpowiedź :)

_________________
Fiat Punto 1.1 '97 Green Butterfly :) <-- Klik :D
"A passion for perfection"
Punto II FL 1.2 16V Butterfly II :) <-- KLIK :E
Image<-- Punto II FL 1.2 16V
:E Essence Of Shine :E
https://www.facebook.com/EssenceOfShine/


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640091 Wysłany: 23 Sty 2013, 22:37; 
 Temat postu: Re: problem z gwarancją tłumika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
Kupiłeś tłumik u nich? Więc masz prawo reklamować to u nich jako u sprzedawcy: niezgodność towaru z umową, wady fizyczne, ustawa o sprzedaży konsumenckiej.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640175 Wysłany: 24 Sty 2013, 09:38; 
 Temat postu: Re: problem z gwarancją tłumika
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 19 Lut 2012,
Posty: 25
witam ponownie - dziś sprawa się zakończyła. Konsultowałem problem z rzecznikiem praw konsumenta i poradził mi ekspertyze niezależnego rzeczoznawcy. Pomyślałem sobię, że zanim wytoczę to działo podjadę jeszcze raz do tego serwisu i oznajmię jak się sprawy mają i co zamierzam. Widzę, że jest to skuteczna forma "represji" gdyż Panowie po 5 minutach usunęli mi usterkę - okazało się, że zawieszenie tłumika było źle ustawione i tłumik uderzał mi o podwozie. Teorie ze skroplającą wodą legła w gruzach :). Polecam serdecznie serwis Ami Car w Poznaniu w którym życie dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Postanowiłem napisać do nich oficjalny list z "podziękowaniami" :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #640204 Wysłany: 24 Sty 2013, 12:40; 
 Temat postu: Re: problem z gwarancją tłumika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
manieksl napisał(a):
i poradził mi ekspertyze niezależnego rzeczoznawcy. Pomyślałem sobię, że zanim wytoczę to działo


Imho bzdura. Zapłacisz za to, a jego opinia i tak dla sądu nie będzie wiążąca, bo jeśli zdecydujesz się na kroki prawne to sąd będzie musiał powołać biegłego...Strata kasy.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #641226 Wysłany: 28 Sty 2013, 03:28; 
 Temat postu: Re: problem z gwarancją tłumika
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
manieksl napisał(a):
okazało się, że zawieszenie tłumika było źle ustawione i tłumik uderzał mi o podwozie.


Haa... toz to identyczny problem jaki mialem w benzyniaku. Tlumikarz nieco zle wyliczyl dlugosc rurki i walila na wybojach o spod auta, a wczesniej jakies takie mialem dziwne wrazenie jakbym slyszal dzwonienie jakiegos luznego metalowego elementu na biegu jalowym. W pierwszej chwili podejrzewalem obejme ktora laczyla rure wydechu z tlumikiem koncowym ale jak przestygla i mozna bylo juz ja zlapac to okazalo sie ze luzna nie jest. Oczywiscie po tym jak pojechalem z reklamacja (a zrobili bez zajakniecia sie ze cos im sie nie podoba) to poza tym ze jak juz poprawili przestalo byc slychac stukniecia o spod auta na progach zwalniajacych, "przy okazji" skonczylo sie tez dzwonienie na luzie. :) Jak widac problem chyba typowy...

A tak poza tym to poza przypadkami gdy nie mam takiej mozliwosci z "roznych powodow", z tlumikami jezdze do warsztatow ktore zajmuja sie tlumikami, a nie Fiatem. :P Zreszta podobnie jest i z akumulatorami, szybami itp, itd... (choc przygode z szyba w 2012 mialem, i to taka ktora jak na zlosc w takim momencie sie przydarzyla ze trzeba bylo robic tam gdzie sie da a nie tam gdzie powinienem byl z tym pojechac).

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO