You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 11:30

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #58072 Wysłany: 26 Paź 2007, 14:15; 
 Temat postu: Centralka wtrysku - AWARIA!!!!!!!!!!!!!!
Offline
Forumowicz

Rejestracja: 26 Paź 2007,
Posty: 4
3 dni temu podczas jazdy zapaliła mi sie kontrolka wtrysku.w pierwszym momencie myslalem ze autko poprostu zgasło ale nie...pracuje sobie na 500 obr i nie przekracza 40km\h.zajechalem na ASO w Katowicach.Po godzinie ogledzin pan stwierdzil ze centralka wtrysku poprostu zdechła.zaraz potem zaproponowal ze uzdrowia moje autko za jedyne 2400zl(tyle kosztuje centralka) ale jezeli chce miec autko gotowe w ciagu 3 dni to 10%wiecej.Wersja nr2:zostaw nam stara centralke a my ja naprawimy za JEDYNE 1600zl.prawie sie rozpłakalem.kazalem poskladac sobie autko i odjechalem.stoi sobie na warsztacie (nie ASO)i za 2 dni bedzie gotowy za 700zl???jak to wytlumaczyc???aha za podlaczenie komputera i swierdzenie usterki zaplacilem 160zl.skandal!!!!!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #58091 Wysłany: 26 Paź 2007, 15:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Maciek
Samochód: Linea
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: pomorskie [G]
Miejscowość: Gdańsk
Rejestracja: 03 Kwi 2007,
Posty: 359
Tomcio811, współczuję tak złodziejskiego ASO... różne rzeczy już słyszałem o autoryzowanych serwisach.. to, że zdzierają kasę z każdego za byle pierołę, to każdy wie... ale taka sytuacja, jaką opisujesz to istne ZŁODZIEJSTWO !! Umieść info o tym ASO w odpowiednim wątku na tym forum (http://fiatpunto.com.pl/topic1008.html), żeby ludzie omijali je szerokim łukiem :evil:

_________________
Aktualnie:
Fiat Linea Dynamic 1.4 8V '2007

Poprzednio:
Punto II S 1.2 8V '2000
W niektórych kręgach zwany TEODOREM :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #100877 Wysłany: 10 Mar 2008, 14:24; 
 Temat postu: Re: Centralka wtrysku - AWARIA!!!!!!!!!!!!!!
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Warszawa/Piaseczno
Rejestracja: 10 Kwi 2007,
Posty: 68
Tomcio811 napisał(a):
3 dni temu podczas jazdy zapaliła mi sie kontrolka wtrysku.w pierwszym momencie myslalem ze autko poprostu zgasło ale nie...pracuje sobie na 500 obr i nie przekracza 40km\h.zajechalem na ASO w Katowicach.Po godzinie ogledzin pan stwierdzil ze centralka wtrysku poprostu zdechła.zaraz potem zaproponowal ze uzdrowia moje autko za jedyne 2400zl(tyle kosztuje centralka) ale jezeli chce miec autko gotowe w ciagu 3 dni to 10%wiecej.Wersja nr2:zostaw nam stara centralke a my ja naprawimy za JEDYNE 1600zl.prawie sie rozpłakalem.kazalem poskladac sobie autko i odjechalem.stoi sobie na warsztacie (nie ASO)i za 2 dni bedzie gotowy za 700zl???jak to wytlumaczyc???aha za podlaczenie komputera i swierdzenie usterki zaplacilem 160zl.skandal!!!!!


a wystarczylo kupić za ok 16 zł płyn do czyszczenia wtrysków i wlac go do pełnego baku. Po tym zabiegu lampka zgaśnie :D

_________________
PuntoGO!


Góra
 Profil  
 
 
 Post #110004 Wysłany: 31 Mar 2008, 05:21; 
 Temat postu:
Offline
Puntomaniak

Miejscowość: Naas
Rejestracja: 14 Lut 2008,
Posty: 65
No chciałbym kontynuację tego wątku od właściciela przeczytać.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #119573 Wysłany: 27 Kwi 2008, 19:48; 
 Temat postu:
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Norbert
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 02 Paź 2007,
Posty: 495
Wymieniałem w 2005 roku centralkę. Koszt nowej ponad 2.000 pln w warszawskim ASO. Na szczęście okazało się, że Fiat Polska może zrefundować część kosztów. W sumie nie mam pojęcia z jakiej paki :hmm: . Dodatkowo zostawiłem starą centralkę i też parę złoty odliczyli. Ostatecznie wyszło 1.300 pln: nowa centralka, wymiana i gwarancja.

Nie wiem czy te problemy z centralkami nie wiążą się z tym, że jakaś partia Kropków (w tym mój) była zaraz po sprzedaży ściągana do salonów w celu regulacji właśnie centralki wtrysku, oczywiście gratis. Może po prostu powinni wtedy ją po prostu wymienić a nie regulować? :/

_________________
LAUPUNKT 2 1.2 8V * 60KM * 2002 * 5D * >165tys km*


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO