You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Kwi 2024, 15:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #645153 Wysłany: 13 Lut 2013, 19:34; 
 Temat postu: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Adam
Samochód: Inny
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 13 Lut 2013,
Posty: 5
Witam, posiadam Punto II automat, 1.2 benzyna, 16V, 80 KM z 2000 roku. Zdecydowałem się wymienić olej w skrzyni biegów, dobrałem olej, wymątowałem stary filtr i okazało się po numerach z filtru, że takie stosuje się w subaru. Pan ze sklepu niestety nie mógł mi pomóc gdyż komputer wyświetlił komunikat - kontakt z serwisem. Postanowiłem na własną ręke dobrać filtr po średnicy gwintu i uszczelki.. Po instalacji okazało się że auto nie chce zmieniać biegów czyli różni się filtr silnika od filtra skrzyni :) filtr jest zwrotny jakoś tak... i przez to wyświetla się kontrolka czujnika skrzyni biegów. Elektryk mówi że to winna filtra gdyż jest inny, niestety starego już nie mam. W serwisie kosztuje on prawie 200 zł, mam jego nr katalogowy 9948806. Możecie mi pomóc jaki to filtr czy jednak tylko z serwisu??


Góra
 Profil  
 

 
 Post #645209 Wysłany: 13 Lut 2013, 22:11; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Imię: Marcin
Samochód: Fiat Tipo II
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Pyrlandia/PO
Rejestracja: 31 Lip 2008,
Posty: 3527
Pomógł: 22
Takich tematów raczej nie zakłada się w "Propozycje oraz pytania dotyczą…ce forum"- temat przeniesiony. Zwracaj uwagę gdzie zakładasz tematy.

_________________
Kto szybko jeździ... tego wolno niosą.
FFP Assistance
Było >>>Punto II ELX 1,2 8v 2000+LPG BRC SQ24<<< 2008-2014
Było >>>Punto EVO 1.4 8v 2010+LPG BRC SQ24.11<<< 2014-2019
Jest >>>Fiat Tipo Sedan 1,4 16v 2016+LPG BRC SQ32<<< 2019-...

Image<Fiat Punto Evo 1,4 8v
Image<Fiat Tipo Sedan 1,4 16v


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645261 Wysłany: 14 Lut 2013, 01:53; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Bogdan
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 15 Mar 2012,
Posty: 2114
Pomógł: 51
adamstg1 napisał(a):
Elektryk mówi że to winna filtra gdyż jest inny, niestety starego już nie mam. W serwisie kosztuje on prawie 200 zł, mam jego nr katalogowy 9948806. Możecie mi pomóc jaki to filtr czy jednak tylko z serwisu??

Zgadza się, filtr do automatycznej skrzyni biegów musi być taki jak zaleca jej producent (inny uniemożliwi jej prawidłową pracę). Spróbuj szukać w necie tego filtru (powinno się udać), w ostateczności pozostaje Ci ASO.

_________________
Image
Było: Punto II 3D 1,2 8V 2000r., Renault Thalia 1,5 dCi 2005r.
Jest: Kia Venga 1,6 2018r.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645269 Wysłany: 14 Lut 2013, 03:01; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Spróbuj zapytać w tym temacie: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic. ... 263#341263 ;)

Gwarancji nie ma, ale ja już kilkukrotnie zamawiałem u nich trudno dostępne części - zazwyczaj nie było żadnego problemu... Musisz jedynie podać dokładne dane samochodu - marka, model, typ, rocznik, wersja silnikowa, wyposażenia itd. no i najlepiej też nr poszukiwanej części - ale to już masz ;).

P.S. Żeby była jasność - to żadna reklama, a ja nie mam nic wspólnego z w.w. dostawcą :). No poza faktem, że kilkukrotnie robiłem tam zakupy i byłem zadowolony ;).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645376 Wysłany: 14 Lut 2013, 18:05; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Adam
Samochód: Inny
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 13 Lut 2013,
Posty: 5
Zgadza się w całej Polsce nie znalazłem tego filtra, również serwis Fiata stwierdził że nie ma zamienników tego typu filtru... Nowy orginalny został wysłany z Włoch, po niedzieli do odbioru, pozdro:)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645389 Wysłany: 14 Lut 2013, 18:40; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
A zapytałeś chociaż pod linkiem, który Ci podrzuciłem? Bo nie widzę żadnego posta na ten temat... Nie wiem, na ile rzetelne i prawdomówne są ASO Fiata, ale ja już u tych ludzi kupowałem części, których też podobno, poza ASO kupić się nie da...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645394 Wysłany: 14 Lut 2013, 19:03; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Adam
Samochód: Inny
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 13 Lut 2013,
Posty: 5
Nie pytałem, już zamówiłem także po ptakach, nie chodzi mi o to aby kupić jak najtaniej a za miesiąc przestanie coś działać... nie mam też czasu na tak długie poszukiwanie części bo już dwa tygodnie bez auta jestem, więc jest to troche uciążliwe.. Wole dołożyć troche więcej i jechać bez obaw:) ale odezwę się nie długo do w/w forum bo pada mi również czujnik promieniu skrętu i gdy kręce na maxa kołami wyłącza mi się wspomaganie...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645411 Wysłany: 14 Lut 2013, 20:17; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
adamstg1 napisał(a):
Nie pytałem, już zamówiłem także po ptakach, nie chodzi mi o to aby kupić jak najtaniej a za miesiąc przestanie coś działać... nie mam też czasu na tak długie poszukiwanie części bo już dwa tygodnie bez auta jestem, więc jest to troche uciążliwe.. Wole dołożyć troche więcej i jechać bez obaw:) ale odezwę się nie długo do w/w forum bo pada mi również czujnik promieniu skrętu i gdy kręce na maxa kołami wyłącza mi się wspomaganie...


Ja nie mówiłem o tym, żeby kupić jak najtaniej, byle co, byle gdzie itd... Niewykluczone, że ta część występuję jedynie w "oryginale" i klops... tylko co to jest, ten "oryginał" - no bo przecież najpewniej, to i tak produkuję jakaś zew. firma, a Fiat po prostu nabija swoje logo, dowalając tym samym kosmiczną marże - no bo przecież oryginał...

Kilka miesięcy temu, szukałem UPG do Grande 1.4 w trybie "na wczoraj". Po obdzwonieniu wszystkich sklepów i hurtowni, "na już" miało ją tylko jedno ASO - obsługujący mnie Pan był na tyle uprzejmy, że podał mi producenta tego "oryginału". Nie przypomnę sobie teraz, która to była firma - w każdym razie cena owej uszczelki w ASO, to było chyba niecałe 130 zł, ta sama uszczelka (tylko z logiem producenta, a nie Fiata), w sklepie wychodziła trochę ponad 80 zł, w Harcie coś koło 70 zł.

Który "oryginał" wybierasz? :mrgreen:


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645474 Wysłany: 15 Lut 2013, 00:12; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Adam
Samochód: Inny
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 13 Lut 2013,
Posty: 5
no wiadomo która:) ale to dzięki temu że Pan był tak uprzejmy:) ogarnij mi ten czujnik mierzący promień skrętu:) pozdro


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645482 Wysłany: 15 Lut 2013, 08:00; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
adamstg1 napisał(a):
no wiadomo która:) ale to dzięki temu że Pan był tak uprzejmy:)


Nie do końca... gdybym nie zasugerował, że taka informacja jest dla mnie istotna - wątpię, czy by mi jej udzielił... bo i po co? Skoro nie pytam, to znaczy, że mnie to nie interesuję... ;).

adamstg1 napisał(a):
ogarnij mi ten czujnik mierzący promień skrętu:) pozdro


A co ja? Wróżka? Sam se ogarnij... :mrgreen:
A poważnie, to jeżeli odniosłeś wrażenie, że jestem posiadaczem jakiegoś magicznego źródełka, z którego systematycznie odławiam części samochodowe w dyskontowych cenach, to muszę Cie rozczarować - jesteś w błędzie :mrgreen: .

Po prostu trzeba szukać - niektóre części/materiały, od dłuższego czasu kupuję w jednej i tej samej hurtowni - mają na prawdę fajny stosunek cena/jakość, np. przy klockach hamulcowych czy tarczach... ale już np. rozrząd kupię w lepszej cenie gdzie indziej. Rusz tyłek, przekop internet - sklepy, ogłoszenia, Allegro, fora... podzwoń po sklepach w Twojej okolicy, dogadaj się z jakimś właścicielem warsztatu, żeby brał Ci czasem coś "na siebie"... ;) - sposobów jest mnóstwo. I żeby była jasność - ja nie odkrywam żadnej ameryki - jestem przekonany, że znakomita większość forum, robi dokładnie tak samo - tylko nikt się tym nie chwali, bo to po prostu norma... ;)

P.S. Jeżeli faktycznie nie dałbyś rady zorganizować sobie tego czujnika, to daj znać - chociaż nie wiem, czy jeszcze Ci jakoś pomogę, bo namiar na naprawdę dobrego dostawcę już podałem :).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #645652 Wysłany: 15 Lut 2013, 20:59; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Adam
Samochód: Inny
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: pomorskie [G]
Rejestracja: 13 Lut 2013,
Posty: 5
Ej Ty myslalem ze to za mnie zrobisz :):):) az tak ze mna zle nie jest bo wlasnie tak szukam jak wyzej napisales... lecz czasami brakuje mi czasu... pozdro


Góra
 Profil  
 
 
 Post #648088 Wysłany: 25 Lut 2013, 14:22; 
 Temat postu: Re: Problem z wymianą filtru oleju skrzyni biegów automat
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: raiden_13
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Rejestracja: 27 Lip 2011,
Posty: 97
Też mam kropka z CVT i w ubiegłym roku wymieniałem olej. Powiem ci tak: filtra nie znajdziesz w zamienniku, przekopałem net z góry na dół i obdzwoniłem wszystkie znane mi sklepy, a oni swoich dostawców. W końcu zamówiłem w którymś ze sklepów internetowych z oryginalnymi częściami do Fiata. Swoją drogą nie wierzę, że ten filtr się jakoś szczególnie różni od silnikowego. Zoonk polega na tym, że te skrzynie są rzadko spotykane (wielu mechaników się dziwiło, że punto II ma wogóle automata z CVT, a i nie każde ASO wie z czym to się je - znam to z autopsji) i tworzenie zamiennika byłoby tutaj mało zasadne.
Ale... pokopałem trochę niedawno w necie i znalazłem taką skrzynię z założonym filtrem BOSCHA. Myślę, że jakby mieć dokładne wymiary tego filtra CVT, to dałoby radę dopasować coś bardzo podobnego (może nawet taki sam) jak ten oryginał Fiata. Niestety numer filtra na obrazku nie jest do końca czytelny, jest 6 ostatnich cyferek z 10. Pierwsza to zapewne 0, a 3 kolejne to właśnie ta niewiadoma. Po wklepaniu w Google pokazuje tylko jeden filtr z taką kombinacją cyfr, a mianowicie - BOSCH 0 986 452 041. Te pogrubione są dobrze widoczne. Temat wart uwagi, bo po co płacić 200zł za coś co kosztuje 25zł. Ciekawe tylko, czy w skrzyni ze zdjęcia nic nie było kombinowane.
Druga sprawa to olej, tutaj nie warto stosować zamienników, kupuj tylko tą TUTELE CVT NG i dokładni sprawdzaj poziom (podobno braki jak i nadmiar są bardzo odczuwalne). Reszta nie bardzo podchodzi, poprzedni właściciel próbował z jakimiś zamiennikami i skrzynia nie pracowała tak jak powinna. Dopiero po powrocie na oryginał wszystko wróciło do normy. Ja od razu wlałem TUTELE CVT NG.


Załączniki:




_________________
Fiat Punto II 1.2 16V ELX CVT '00
Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO