You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 24 Kwi 2024, 06:42

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #651331 Wysłany: 12 Mar 2013, 15:27; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
Octavia jest samochodem rodzinnym który sprzedawany był w bardzo przystępnej cenie. Dodające do tego niezawodność (lepsze czy gorsze) legendarne silniki TDi mamy gotowy przepis na sukces. W 2013 wydawać 40 tys zł na samochód wprowadzony do produkcji w 2005 roku z dychawicznymi silnikami 1,2 i 1,4 to gruba przesada...

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 

 
 Post #651332 Wysłany: 12 Mar 2013, 16:00; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
CzarnyInside napisał(a):
divers88 napisał(a):
Dlatego dokładając tylko 2,5 tys zł możesz mieć van w którego bagażniku zaparkujesz punciaka:
http://otomoto.pl/dacia-lodgy-nowa-najt ... 28864.html

Jeżeli Lodgy będzie miało taką samą jakość materiałów i spasowania elementów wnętrza i karoserii jak inne modele tej marki, nie mówiąc o usterkach elektryki i mechanice, m.in. Duster i Logan; to nie wiem czy lepiej mieć Punto z przestarzałą konstrukcją czy skrzypiące Lodgy. Oczywiście pod względem miejsca wewnątrz nie ma co dyskutować. Ale mimo wszystko Fiat jest klasę wyżej od Dacii :)


I tu się zgadzam, bo duster za 80tys, którego mamy w pracy (max wersja) jest tak tandetny w środku, że jestem pełen podziwu, jak można takie coś robić. Dacia jak dla mnie to tylko w pole się nadaje. Punto jest dużo lepiej wykonane.

divers88 napisał(a):
Octavia jest samochodem rodzinnym który sprzedawany był w bardzo przystępnej cenie. Dodające do tego niezawodność (lepsze czy gorsze) legendarne silniki TDi mamy gotowy przepis na sukces. W 2013 wydawać 40 tys zł na samochód wprowadzony do produkcji w 2005 roku z dychawicznymi silnikami 1,2 i 1,4 to gruba przesada...


A punto samochodem miejskim i można go kupić gołego za 33-34 tyś, a octavia kosztowała z 44-45 tyś, goła w benzynie, bo za tdi trzeba było już sporo dopłacić.

Ja właśnie kupiłem taki dychawiczny silnik 1.4 w evo, bo za rok czy dwa już ich nie będzie i wtedy będą samochody z silnikami od kosiarek, takimi jak twinair, który mnie nie przekonuje, podobnie jak do tej pory mnie nie przekonał 1.0 opla czy toyoty - niby oszczędny, a jednak przy ciężkiej nodze już nie bardzo.

z resztą zarówno te dychawiczne 1.2 i 1.4 fiata jak i 1.9 TDI to bardzo dobre silniki, z tym, że tu benzyna tu diesel, no i do innej klasy samochodów przeznaczone.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651382 Wysłany: 12 Mar 2013, 19:42; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 18 Lis 2011,
Posty: 16
bonku napisał(a):
CzarnyInside napisał(a):
divers88 napisał(a):
Dlatego dokładając tylko 2,5 tys zł możesz mieć van w którego bagażniku zaparkujesz punciaka:
http://otomoto.pl/dacia-lodgy-nowa-najt ... 28864.html

Jeżeli Lodgy będzie miało taką samą jakość materiałów i spasowania elementów wnętrza i karoserii jak inne modele tej marki, nie mówiąc o usterkach elektryki i mechanice, m.in. Duster i Logan; to nie wiem czy lepiej mieć Punto z przestarzałą konstrukcją czy skrzypiące Lodgy. Oczywiście pod względem miejsca wewnątrz nie ma co dyskutować. Ale mimo wszystko Fiat jest klasę wyżej od Dacii :)


I tu się zgadzam, bo duster za 80tys, którego mamy w pracy (max wersja) jest tak tandetny w środku, że jestem pełen podziwu, jak można takie coś robić. Dacia jak dla mnie to tylko w pole się nadaje. Punto jest dużo lepiej wykonane.

divers88 napisał(a):
Octavia jest samochodem rodzinnym który sprzedawany był w bardzo przystępnej cenie. Dodające do tego niezawodność (lepsze czy gorsze) legendarne silniki TDi mamy gotowy przepis na sukces. W 2013 wydawać 40 tys zł na samochód wprowadzony do produkcji w 2005 roku z dychawicznymi silnikami 1,2 i 1,4 to gruba przesada...


A punto samochodem miejskim i można go kupić gołego za 33-34 tyś, a octavia kosztowała z 44-45 tyś, goła w benzynie, bo za tdi trzeba było już sporo dopłacić.

Ja właśnie kupiłem taki dychawiczny silnik 1.4 w evo, bo za rok czy dwa już ich nie będzie i wtedy będą samochody z silnikami od kosiarek, takimi jak twinair, który mnie nie przekonuje, podobnie jak do tej pory mnie nie przekonał 1.0 opla czy toyoty - niby oszczędny, a jednak przy ciężkiej nodze już nie bardzo.

z resztą zarówno te dychawiczne 1.2 i 1.4 fiata jak i 1.9 TDI to bardzo dobre silniki, z tym, że tu benzyna tu diesel, no i do innej klasy samochodów przeznaczone.


Nie spodziewałem się, tylu negatywnych wypowiedzi o Fiacie na forum Punto, ale to w jakimś stopniu świadczy o tym, że jesteście obiektywni. A co powiedzie o Mitsubishi, podobno silniki są ok, wygląd to kwestia gustu i przyzwyczajenia, środek to chyba nawet we Fiacie jest lepiej;). Colt w raportach awaryjności ma dobre miejsce, ale wiemy jak jest z raportami. Dlaczego w Polsce tak mało się kupuje tych samochodów, myślę że coś musi być z nimi źle. To prawda, że Fiat jest drogi jak na taką starą technologię, łatwy w serwisowaniu, części tanie, ale zawsze jest to ale.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651450 Wysłany: 13 Mar 2013, 09:59; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Hubert
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa
Rejestracja: 23 Lip 2007,
Posty: 80
To może wypowiem się o Mitsubishi, widziałem Colta przy okazji oglądania Lancera. Karoseria i owszem może się podobać, choć robienie przez Mitsu wszystkich przodów na jedno kopyto to troszkę przesada ( ASX, Outlander Colt i Lancer wyglądają mniej więcej podobnie) Środek natomiast wygląda tylko odrobinę mniej plastikowo niż na zdjęciach. Nie czułem się w nim dobrze, choć paradoksalnie plastiki ma dość dobrej jakości, jakość montażu też w porządku. Auto strasznie nudne, bezpłciowe. Jak dla mnie dyskwalifikuje to samochód. Mój Evo sprawiał przy Colcie wrażenie auta co najmniej o klasę wyższego. Mój znajomy jeździ takim z 2010 i sobie go chwali.Jeździ rzecz jasna Coltem i jego właśnie chwali. (dopisałem żeby było jasne)

_________________
topic48166.html - Obecny Misiek
topic23834.html - Mój były Wytrzeszcz
topic25120.html - Mój były Evo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651516 Wysłany: 13 Mar 2013, 11:17; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: bialystok(coraz rzadziej) warszawa(przewaznie)
Rejestracja: 26 Mar 2007,
Posty: 1616
Pomógł: 3
ja bym nie gral colta, jakos mi nie podchodzi, a w cenie do 40k to prosze bardzo honda jazz skoro jedziemy po fiacie

http://www.hondaplaza.pl/pl/samochody/s ... na-12.html

nawet blachy ma z lodzi wiec nie trzeba bedzie przerejestrowywac :P

co prawda w biedalajnie i 90 kucy jedynie no i raczej nie robiony juz w japonii ale magic seat kasuje wszystko pod wzgledem trasportowym.
Auto ciagle na gwarancji ale mozna jeszcze rozszerzyc gwarancje (zeby nie bylo we fiacie tez mozna :E
Errata:
to chyba nie jest biedalajn bo ma cos za duzo poduszek powietrznych, VSA (czyli hondowskie ESP), no i pelna elektryke szyb :P

Minus za klime manual, 90 kucy no to ze jest to nowa generacja
nie chcesz fiata to bierz honde :P

_________________
byl punto II dynamic 1.2 (8V) 2002
czerwony bo najszybszy :)
topic18886.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651557 Wysłany: 13 Mar 2013, 16:46; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 18 Lis 2011,
Posty: 16
pieta napisał(a):
ja bym nie gral colta, jakos mi nie podchodzi, a w cenie do 40k to prosze bardzo honda jazz skoro jedziemy po fiacie

http://www.hondaplaza.pl/pl/samochody/s ... na-12.html

nawet blachy ma z lodzi wiec nie trzeba bedzie przerejestrowywac :P

co prawda w biedalajnie i 90 kucy jedynie no i raczej nie robiony juz w japonii ale magic seat kasuje wszystko pod wzgledem trasportowym.
Auto ciagle na gwarancji ale mozna jeszcze rozszerzyc gwarancje (zeby nie bylo we fiacie tez mozna :E
Errata:
to chyba nie jest biedalajn bo ma cos za duzo poduszek powietrznych, VSA (czyli hondowskie ESP), no i pelna elektryke szyb :P

Minus za klime manual, 90 kucy no to ze jest to nowa generacja
nie chcesz fiata to bierz honde :P

Honda droga na to co ma w standardzie;).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651564 Wysłany: 13 Mar 2013, 17:45; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Kogoś powaliło z tą ceną :mrgreen:

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651575 Wysłany: 13 Mar 2013, 18:29; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 18 Lis 2011,
Posty: 16
Po waszych słowach krytyki to Fiat już odpadł, mitsu do zastanowienia, jazz fajna ale ta cena 50 tys. ufff, a za 47 to w mega promocji można ją dostać haha;). Za taka kasę i ciężko jest wybrać samochód, chyba najlepiej wybrać jakiegoś rzęcha za 10 i po krzyku, a przemysł niech traci, a Vat niech płacą firmy produkujące samochody;). (na wyjezdzie 10 Vatu to już duża przesada).


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651578 Wysłany: 13 Mar 2013, 18:40; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
A Clio?

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651586 Wysłany: 13 Mar 2013, 18:58; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 18 Lis 2011,
Posty: 16
Hmm fajny wygląd, ale cena z klimą powala, klimatyzacji w tej cenie żeby nie było albo lepszych lusterek, francuz i się tak ceni, podobno samochody te mają problemy na biegu jałowym, nawet nowe?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651587 Wysłany: 13 Mar 2013, 19:00; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
http://www.renault.pl/media/cenniki-201 ... 13_CL4.pdf

Wygląda mega, ceny przyzwoite...

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651599 Wysłany: 13 Mar 2013, 20:12; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
Chyba przeholowałem z ceną dacii można ją dostać z klima poniżej 40 tys zł ;)
W każdym razie jak bierzesz pod uwagę samochody używane to może coś o rozmiar większego od aveo czyli cruz. Jest o tyle dobry że to nie do końca koreańczyk. Wspólna płyta z astrą według mnie to duży plus (ceny części ), a cena niższa niż od konkurencja.

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651603 Wysłany: 13 Mar 2013, 20:27; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 03 Paź 2011,
Posty: 788
Pomógł: 5
divers88 napisał(a):
Chyba przeholowałem z ceną dacii można ją dostać z klima poniżej 40 tys zł ;)
W każdym razie jak bierzesz pod uwagę samochody używane to może coś o rozmiar większego od aveo czyli cruz. Jest o tyle dobry że to nie do końca koreańczyk. Wspólna płyta z astrą według mnie to duży plus (ceny części ), a cena niższa niż od konkurencja.

Cruze to bardzo dobry wybór tym bardziej patrząc na to za ile da się go kupić i ile za tą cenę oferuję. Nie jest tandetny w środku, spasowanie plastików i ich jakość jest naprawdę na dobrym poziomie. Ja mając te pieniądze i chcąc kupić nowe auto osobiście bardzo bym się zastanowił nad nowym Aveo. Ma dobrą cenę w zamian do tego co oferuje, zupełnie nie podchodzi mi design deski, ale ja jestem zakochany w starych autach więc kosmiczne linie mi po prostu nigdy nie podejdą. Punto ? Jak najbardziej, ale nie nowe ;). Za dużo FIAT kroi na wyposażeniu. Może używana Bravka ?

_________________
http://fiatpunto.com.pl/topic35885.html Był żółty Sound (II)
http://fiatpunto.com.pl/topic57112.html Jest czarny Sporting (IIFL)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651652 Wysłany: 13 Mar 2013, 23:10; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 18 Lis 2011,
Posty: 16
Czy istnieją wersje Aveo z gazem z salonu, jak dobrze pamiętam to nie oferują już takich?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651663 Wysłany: 13 Mar 2013, 23:54; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 12 Wrz 2007,
Posty: 990
http://www.chevrolet.pl/wyprobuj-chevro ... u/lpg.html

_________________
Wyżej wymieniony post wyraża moje zdanie w dniu dzisiejszym, być może takie samo będzie w dniu jutrzejszym, jednakże zastrzegam sobie prawo zmiany zdania w każdym momencie bez podania przyczyny


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651711 Wysłany: 14 Mar 2013, 10:23; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: bialystok(coraz rzadziej) warszawa(przewaznie)
Rejestracja: 26 Mar 2007,
Posty: 1616
Pomógł: 3
ktosiak napisał(a):
Po waszych słowach krytyki to Fiat już odpadł, mitsu do zastanowienia, jazz fajna ale ta cena 50 tys. ufff, a za 47 to w mega promocji można ją dostać haha;). Za taka kasę i ciężko jest wybrać samochód, chyba najlepiej wybrać jakiegoś rzęcha za 10 i po krzyku, a przemysł niech traci, a Vat niech płacą firmy produkujące samochody;). (na wyjezdzie 10 Vatu to już duża przesada).


Problem a autoplaza jest taki ze oni kupuja auta i troche szykuja je pod sprzedaz plus marza dilera na tej operacji wiec cena robi sie z deka kosmiczna. Pomijam fakt ze ceny hondy sa zawsze wywalone w kosmos :(
Tyle ze customer care hondy to inny wymiar w porownaniu do fiata. Zdecydowanie inna polka. A jazz to auto zdecydowanie wykraczajace poza klase B, a zdolnosciami transportowymi bije czesc aut z segmentu C. Cena tez pokonuje konkurencje (bo jest zdecydowanie za drogi jak na polskie warunki).

Tutaj masz troche tanszego od innego dilera z wawy.
http://otomoto.pl/honda-jazz-1-2-trend- ... 03766.html
plus ze diler oraz ze auto z japonii (vin tak wskazuje)

Zeby nie bylo to w rodzinie jest jeden jazz tyle ze wczesniejszej generacji, czasem nim smigam. Jak dla mnie auto zbyt banalne, co to za frajda miec samochod ktory sie nie psuje :E

W kazdym badz razie user hondy to stan umyslu, mysle ze tylko alfaholicy moga stawac w szranki :D

Errata,
tutaj jest lepiej wyposazony

http://otomoto.pl/honda-jazz-bogata-wer ... 62971.html

ale nie od dilera wiec zachowal bym ostroznosc bo dobrego jazza nikt chetnie nie oddaje :P

tutaj jest z lodzi,

http://otomoto.pl/honda-jazz-8xp-p-serw ... 18850.html

jak byl serwisowany w aso to mozna sprawdzic historie

_________________
byl punto II dynamic 1.2 (8V) 2002
czerwony bo najszybszy :)
topic18886.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651715 Wysłany: 14 Mar 2013, 10:41; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
http://otomoto.pl/renault-clio-iv-expre ... 51552.html

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651724 Wysłany: 14 Mar 2013, 11:00; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 04 Mar 2013,
Posty: 40
kolorek nie bardzo :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651733 Wysłany: 14 Mar 2013, 11:22; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
sebaoo2, Ty wybierasz kolor, czy kupujący, bo nie czaję :roll:

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651741 Wysłany: 14 Mar 2013, 11:44; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Sebastian
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: ELX
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 04 Mar 2013,
Posty: 40
Angry_Us3r jasne że nie ja tylko kupujący


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651756 Wysłany: 14 Mar 2013, 12:36; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
Angry_Us3r napisał(a):
http://otomoto.pl/renault-clio-iv-expression-1-2-16v-alize-C27751552.html


Pozostaje tylko pytanie czy to clio jest faktycznie lepsze od punto evo, bo jeśli chodzi o cenę to kosztuje 45tyś zamiast 37-38 tys za evo. No niby clio ma boczne poduszki, navi i esp, ale jest 7 tys droższe od evo easy, a jak dla mnie to za takie dodatki to dużo.

Ja kupiłem evo z 2011r za 30 tys. Z polskiego salonu, 12 tyś km i gwarancja do 06.2014r. Wersja 1,4 77km S&S Dynamic, w lakierze metalik. Nowy taki mogłem kupić za 37tyś, zarejestowany ("zerowy przebieg") i od ręki. Wolałem używkę bo 7 tyś w kieszeni zostało. Ciężko taki znaleźć (w sensie że krajowy i roczny), ale czasami można trafić.

Osobiście polecam Evo. Poprzednie punto nigdy mnie nie zawiodło, a to najważniejsze. No i było tanie w eksploatacji.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #651774 Wysłany: 14 Mar 2013, 13:50; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Moim zdaniem będzie, wszystko, co wywodzi się z GP, w 2013 roku powinno być już dawno sprzedawane pod nazwą "Classic", a za takie pieniądze powinien iść całkowicie nowy model Punto. A kupowanie teraz GPE, albo 2012 to jak kupowanie Clio, ale III, za tę samą cenę, co IV.
Nie mam parcia na Renówki, ale Clio zawsze było udanym autem. Fiat przegina z ceną za coś, co dostało tylko parę plastikowych pierdołek od roku 2005, a to już OSIEM lat od rozpoczęcia produkcji... lifty sprowadzają się do wizualiów, a komfort i mechanika nadal nietknięta.
Podoba się mi nowe Punto, ale rzeźbienie tego samego tyle lat w czasach, gdy co chwila wypuszczane są lifty, ale z prawdziwego zdarzenia - trochę już nuży.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652078 Wysłany: 15 Mar 2013, 20:46; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Inny
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 18 Lis 2011,
Posty: 16
Aveo nie oferują z gazem, nie ma dostosowanego silnika do instalacji, nie zalecają zakładać gaz do tego samochodu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652150 Wysłany: 16 Mar 2013, 09:43; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: małopolskie [K]
Miejscowość: Kraków
Rejestracja: 28 Cze 2011,
Posty: 940
Pomógł: 1
Angry_Us3r napisał(a):
Moim zdaniem będzie, wszystko, co wywodzi się z GP, w 2013 roku powinno być już dawno sprzedawane pod nazwą "Classic", a za takie pieniądze powinien iść całkowicie nowy model Punto. A kupowanie teraz GPE, albo 2012 to jak kupowanie Clio, ale III, za tę samą cenę, co IV.
Nie mam parcia na Renówki, ale Clio zawsze było udanym autem


Bardzo mądrze ujęte. Jestem tego samego zdania :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #652167 Wysłany: 16 Mar 2013, 11:35; 
 Temat postu: Re: Zakup nowego Fiata Punto
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: Bolesławiec
Rejestracja: 06 Sty 2009,
Posty: 411
Pomógł: 2
To prawda że konstrukcja ma już parę lat, ale punto jest do dostania w dość atrakcyjnej cenie w stosunku do np. nowego clio. A z drugiej strony to czy takie nowe clio jest tak aż tak dużo bardziej zaawansowane od punto. Moim zdaniem jak komuś nie zależy na jakich nowinkach , a woli zostawić trochę kasy w kieszeni, to punto jest dobrym wyborem.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO