You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 19 Mar 2024, 05:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 336 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #753289 Wysłany: 03 Gru 2014, 21:40; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Robert
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 27 Maj 2014,
Posty: 34
ja jestem z Poznania. Dostałem kontakt do firmy elektronic-serwis ale koszt 900 zł dużo...


Góra
 Profil  
 

 
 Post #753304 Wysłany: 03 Gru 2014, 22:50; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 4
W wawie za 500- 600 zrobisz myślę. 900 zł dużo


Góra
 Profil  
 
 
 Post #762984 Wysłany: 12 Lut 2015, 21:05; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Sty 2015,
Posty: 3
Cześć.

W moim GP padl czujnik, po przeczytaniu wątków forum, kupiłem nowy czujnik z allegro, zawiozłem do serwisu w którym stoi auto i po 4 dniach walki z kalibracją chlopcy z serwisu oddali mi "gotowy" samochód, tylko okazało się iż nie udało im się przeprowadzić adaptacji i teraz wygląda to w ten sposób że kierownica nie wraca samoczynnie w jedną stronę, siła obrotu też różni się od normalnej i skręca w lewo trudniej niż w prawo. Ponadto zaświeciła mi się kontrolka hill holdera i city też nie chce działać. Skopiowałem z tego wątku opis forumowego kolegi, który wypowiadał się jak sam to robił i nawet on nie pomógł mojemu serwisowi.
Przyznam, że jestem w kropce i nie za bardzo wiem co mam zrobić. Proszę was o pomoc/sugestie ponieważ potrzebuje pilnie wyjechać tym autem i mieć pewność że wszystko działa poprawnie. Plz help! :roll:

Aha i zapomniałem dodać, że aku jest nowy, alternator po regeneracji, ładowanie poprawne, zbieżność poprawna, przed usterką jeździło ok tylko "rzęziło" tudzież hałasowało przy skręcie. Teraz znosi go w prawo :\


Góra
 Profil  
 
 
 Post #763011 Wysłany: 12 Lut 2015, 22:16; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 4
Zadzwoń do 530024124 to Ci pomoże. Pozdrawiam.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #763092 Wysłany: 13 Lut 2015, 09:38; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Forumowicz

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Lis 2012,
Posty: 4
A czy Ci "macherzy" podlaczali w ogole komputer ? I ciekawe ile Cie skasowali... masakra jakaś ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #763109 Wysłany: 13 Lut 2015, 12:39; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 11 Sty 2015,
Posty: 3
Bednarek wybacz ze dopytuje, do kogo to jest telefon? Jakbys mogl mi na priva odpowiedziec, jesli nie tutaj, wolałbym wiedzieć chociaż mniej więcej do kogo dzwonie ;)


A Ci macherzy do moj dobry zaufany Bosh service, gdzie wlasciciele znają mnie od lat, mają wobec mnie dlug wdziecznosci i naprawde nie chcą mnie w żaden sposób wykiwać, ale pierwszy raz nie potrafią sobie poradzić. Serwisuje u nich 4 samochody i zawsze jest good. Nawet mają swoją stajnie gdzie budują WRC'e do Dakaru w ktorym startują. Podłączali oczywiście komputer a za robocizne skasowali ok 300-350 zł, także dramatu nie ma.

Still seeking HELP! :\


Góra
 Profil  
 
 
 Post #763117 Wysłany: 13 Lut 2015, 13:05; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Forumowicz

Imię: Karol
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: małopolskie [K]
Rejestracja: 26 Lis 2012,
Posty: 4
No ok, ale jak mozna skasowac kase za nie wykonana naprawe ?? Przeciez nie dziala poprawnie ? Jak sobie nie poradzisz to napisz na priva skad dokladnie jestes. Weekend mam zabity ma maksa ale moze w pon moglbym kompa swojego podpiac i rzucic okiem czy to sprawa mechaniczna czy elektryczna..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #769440 Wysłany: 28 Mar 2015, 19:00; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 24 Paź 2007,
Posty: 204
Panowie, to można jeździć cały czas na włączonym city czy nie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #780033 Wysłany: 06 Lip 2015, 12:48; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 05 Lip 2015,
Posty: 1
Witajcie, nie będę zakładał nowego tematu, tylko jako rzep podczepię się pod ten :E

Niestety i mnie dopadł czujnik skrętu który się sypnął, czy znacie jakiegoś magika z okolic Żywca, Bielska-Białej który się tym zajmuje? Bo do Rudy niestety aby jechać musiałbym urlop brać :(


Góra
 Profil  
 
 
 Post #787237 Wysłany: 29 Paź 2015, 14:06; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Forumowicz

Imię: Tomasz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.6 8V 90KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 28 Paź 2015,
Posty: 4
Kod:
Umieszczanie reklam na forum, wymaga zgody administracji. Zgodnie z zapisem regulaminu działu "Giełda":
- Firmy nie mogą wystawiać swoich ogłoszeń bez otrzymania zgody ze strony administracji forum. Pytanie można zadać wysyłając pw do administratora ipIV
Wszystkie tematy niezgodne z powyższymi zasadami będą usuwane, a w przypadku nagminnego łamania regulaminu użytkownik może dostać ostrzeżenie lub nawet blokadę konta.


[ Dodano: 29 Paź 2015, 13:06 ]

Ok ale nie musiałeś kasować całego posta gdzie wiekszość była odpowiedziami na posty innych użytkowników. A reklama "ukryta" jest w tym temacie nagminna tyle że firmy podszywają się pod klientów. Jesli to uważasz za lepsze to ok. Koniec OT.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800891 Wysłany: 22 Mar 2016, 11:12; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Ignacy
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Fresh
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 22 Mar 2016,
Posty: 5
rftr666 napisał(a):

A Ci macherzy to moj dobry zaufany Bosh service, gdzie wlasciciele znają mnie od lat, mają wobec mnie dlug wdziecznosci i naprawde nie chcą mnie w żaden sposób wykiwać, ale pierwszy raz nie potrafią sobie poradzić. Serwisuje u nich 4 samochody i zawsze jest good. Nawet mają swoją stajnie gdzie budują WRC'e do Dakaru w ktorym startują. Podłączali oczywiście komputer a za robocizne skasowali ok 300-350 zł, także dramatu nie ma.



Witam
Miałem identyczne przeboje więc opisze moją historię.
Wspomaganie lekko buczało (mikro drgania), po sczytaniu błędów okazało się że czujnik skrętu. Kupiłem na allegro (czujnik z żółtym kablem). Co ciekawe dołączona była instrukcja montażu w pudełku. Pojechałem do firmy w Żorach, powiedzieli że nie ma sprawy i auto bedzie do odbioru po 3h. Zadzwoniłem przed końcem dnia ale powiedzieli że maja problem z czujnikiem i żebym przyjechał rano. Rano podjechałem i stwierdzili że czujnik jest jakiś uszkodzony i że nie potrafia go skalibrować - na początku kiera sama skręcała w lewo a teraz po drugim albo trzecim montażu jest lepiej ale ciągle wyrażnie lżej kręci się w lewo. Niby kalibracje przechodzi w KTSie bez problemu, tylko po jej wykonaniu nie ma żadnego efektu. Panowie zwalili winę na nowy czujnik ale od razu wydało mi się to niewiarygodne bo przed i po kalibracji nic się nie zmieniało więc bardziej wyglądało mi to na problem z samym softem do kalibracji niż czujnikiem. Panowie zażyczyli sobie 300zł za wymianę bo niby stracili cały dzień. Oczywiście ich wyśmiałem i po dłuższej ostrej wymianie zdań zostawiłem im 50zł a oni mi nieskalibrowane wspomaganie i nie założone obudowy kolumny.
Dla pewności zadzwoniłem do sprzedawcy czujnika i to było dobre posunięcie. Spytałem czy zdarzają się wadliwe nowe czujniki od razu stwierdził że jeszcze sie z takim nie spotkał, za to często dzwonią do niego ludzie, którzy trafili na wadliwych mechaników.
Ponieważ gość także zajmuje się montażem to podjechałem tam wczoraj (niestety Zabrze jest 70km ode mnie) i wspomaganie zostało naprawione w 15minut wliczając zakładanie obudowy, kalibracje i jazde próbną. Czujnik został skalibrowany tylko programem, nic nie musiał rozbebeszać. Przy okazji dowiedziałem się że KTS nie nadaje sie do kalibracji do czujników w wiekszości GP.
Aha zapłaciłem ponad 3 razy mniej niż chcieli magicy w Żorach.
Za czujnik dałem 350zł fakturą, taniej nie znalazłem z żółtym kablem i roczną gwarancją.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #800897 Wysłany: 22 Mar 2016, 12:31; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Forumowicz

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Rejestracja: 28 Paź 2014,
Posty: 4
Dziwne


Góra
 Profil  
 
 
 Post #810956 Wysłany: 31 Sie 2016, 10:52; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Krzychu
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.2 8V 65KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 26 Sty 2014,
Posty: 6
Witam,

Panowie, dopadło i mojego GP. Jest wibracja na na kierownicy, jest buczenie i drgania... komunikatu i wyłączania wspomagania jeszcze nie ma ale to pewnie kwestia najbliższego czasu :)

Czy ma ktoś z was może jakiś sprawdzony namiar na mechanika w Warmińsko-Mazurskim lub okolicy? Mogę dojechać w rejony Ostróda. Olsztyn, Warszawy, Gdańsk. Jest coś w północnej Polsce? Bo wszyscy widzę że polecacie tutaj Rude / Rybnik ale tam to już mam konkretną wyprawę :)

Serdecznie pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #812430 Wysłany: 25 Wrz 2016, 17:21; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Robert
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Poznań
Rejestracja: 07 Sty 2008,
Posty: 284
Witam u mnie to.samo.co wyżej u kolegi. Ktoś ma kogoś sprawdzonego w poznaniu albo okolicach wrozsadnych pieniądzach?

_________________
BYŁO
JEST

.:: Poznań Punto Team ::..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #813270 Wysłany: 15 Paź 2016, 00:37; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Ja w dniu dzisiejszym w końcu zabrałem się za wymianę czujnika skrętu. Objaw jeszcze był błachy - na postoju i gdy kierownica była prosto lub do 5-6 stopni od tego położenia i nieruchomo to pojawiał się błąd wspomagania. Żadnych innych objawów nie było, wszystko działało poprawnie, wspomaganie nie wyłączało się - ale głupi komunikat wkurzał coraz bardziej...
Wszystko zrobiłem według tego poradnika:

https://forum.autokacik.pl/index.php/to ... 9tu-w-gp/#

Z tym, że ja zdecydowałem się na wyjęcie całego wspomagania, a to ze względu na to, że pierścień zabezpieczający nei chciał za chiny zejść i dopiero dobre dojście do niego miałem po demontażu całego wspomagania.
Czujnik - zdemontowałem z innego wspomagania do GP - może i głupio - ale nie byłem pewny czy przy takim błędzie a ciągle sprawnym wspomaganiu - czy to na pewno chodzi o czujnik...
Ale po wymianie - wszystko grało - jednak, przy skręcie w lewo - był duuuuuży opór, natomiast w drugą stronę już było baaaardzo lekko....
Dokonałem w takim razie kalibracji - i pozycji i momentu...
Kierownicę na podstawie danych z MES ustawiłem idealnie na 0 i wtedy kalibracja....
Wszystko poszło jak z płatka i opory w obie strony są identyczne a wspomaganie działa idealnie...
Oczywiście przy demontażu wszystkiego ważne są markery pisakiem co i jak było podłączone przy zerowej pozycji kierownicy - nie mówię już o tym najważniejszym, czyli pozycji wałka zanim zaczniemy nim obracać aby strzałki na czujniku zgrały się ze sobą i żeby dało się go wyjąć.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814058 Wysłany: 31 Paź 2016, 10:01; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 29 Cze 2008,
Posty: 92
Mnie także jakie wiele osób dopadł błąd w Punto Evo: C1002 Czujnik momentu obr. wału silnika - bardzo często (szczególnie rano, jak jest zimno) włączała mi się kontrolka kierownicy i ten błąd.
Zdecydowałem się wymienić czujnik u Pana (gdzie polecają go tutaj na forum koledzy):
Pan Mariusz Niszczorek
Ul.Stara 15
41-703 Ruda Śląska
kontakt : 601415373
Wszystko sprawnie wymienił, błąd już się nie pokazuje - wszystko działa dobrze, siła obrotu kierownicy na CITY i bez CITY idealnie, luźno w obie strony, nic ciężej, nić lżej w którąkolwiek stronę, jest jednak małe ale...

Pan Mariusz po wymianie stwierdził że wszystko jest OK, mam sobie sprawdzić, ale nie wykonał on kalibracji czujnika - nowego założonego.
A zauważyłem że teraz podczas jazdy jak mam kierownicę idealnie na wprost, to auto zaczyna lekko ściągać w lewo - muszę dać kierownicę minimalnie w prawo aby jechał równo.

Teraz pytanie co zrobić?
Przed wymianą czujnika auto jechało na ustawionej kierownicy idealnie na wprost (miesiąc wcześniej wykonałem sprawdzenie i ustawienie zbieżności) - od tego czasu nie były ściągane koła, ani opony.

1. Pan Mariusz musi coś jeszcze ustawić?
2. Zrobić kalibrację fiatecuscan'em?
3. Sprawdzić znowu zbieżność? (chociaż to akurat zdaje mi się zbędne w moim wypadku).

Podejrzewam że chyba opcja numer 2, tylko jak to wykonać dokładnie, aby nie pogorszyć sprawę z autem?
Bo w programie mam takie coś - tylko nie jestem w 100% pewien czy dobrze zrozumiałem instrukcję, więc poprosiłbym o dokładne wytłumaczenie jak zrobić tą kalibrację czujnika krok po kroku?

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814082 Wysłany: 31 Paź 2016, 20:03; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
W tym samym dziale w zakładce parametry zaznacz sobie pozycję kierownicy i moment obrotu i zobacz przekręcając w lewo o 90st kierownicę i trzymając jaką masz siłę, ma być taka sama wartość tej siły po przekręceniu o 90 st w prawo od pozycji zerowej.
Parametr pozycja - powie ci w jakim położeniu kierownica jest gdy wartość będzie wskazywać: 0.
Czy wtedy kierownica jest prosto ? Takie rzeczy robi się na miejscu zaraz po wymianie czujnika, gdyż nie ruszasz kolumny a jest ona cały czas w takiej samej pozycji 0 - w jakiej była wcześniej i po wymianie czujnika taka kalibracja ma sens.
Jeśli tak nie było to takich zmian dokonuje się przy ustawianiu zbieżności z kierownicą w pozycji zero. Dopiero wtedy możesz z czystym sumieniem kalibrować czujnik - bo wiesz, że dla takiej pozycji kierownicy - zbieżność miałeś ustawianą a teraz - nie wiadomo, czy kolumna nie została przestawiona - chociaż nie powinna.


Powiem tak - ustaw auto na płaskim podłożu. Ustaw kierownicę do jazdy na wprost, tak jak zwykle miałeś. Sprawdź w jakiej pozycji kierownicy jest wskazywana wartość - 0 i tak ustaw kierownicę. Czy kierownica jest prosto ustawiona ? Jeśli tak to przejdź do zakładki regulacje i wykonaj kalibrację czujnika pozycji. Nie dotykaj kierownicy i jej nie ruszaj podczas kalibracji.
Potem powinno być wszystko OK - chyba, że w pozycji 0 w parametrach - kierownica jest przestawiona a miałeś do jazdy na wprost inaczej ustawioną, ale nie powinieneś bo z tego co pamiętam - ciężko skręcić kolumnę przestawioną.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814231 Wysłany: 02 Lis 2016, 20:50; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 29 Cze 2008,
Posty: 92
Złośnik napisał(a):
W tym samym dziale w zakładce parametry zaznacz sobie pozycję kierownicy i moment obrotu i zobacz przekręcając w lewo o 90st kierownicę i trzymając jaką masz siłę, ma być taka sama wartość tej siły po przekręceniu o 90 st w prawo od pozycji zerowej.

Tak zrobiłem i było tak samo w obie strony.
Jak ustawiłem bez patrzenia na parametry kierownicę idealnie równo na "moje oko" to komputer potwierdził to:

Image

Więc moje idealnie równa kierownica zgadza się z pozycją komputera.

Złośnik napisał(a):
Parametr pozycja - powie ci w jakim położeniu kierownica jest gdy wartość będzie wskazywać: 0.
Czy wtedy kierownica jest prosto ? Takie rzeczy robi się na miejscu zaraz po wymianie czujnika, gdyż nie ruszasz kolumny a jest ona cały czas w takiej samej pozycji 0 - w jakiej była wcześniej i po wymianie czujnika taka kalibracja ma sens.

Tak, jak na w/w zdjęciu kierownica jest idealnie równa.

Złośnik napisał(a):
Powiem tak - ustaw auto na płaskim podłożu. Ustaw kierownicę do jazdy na wprost, tak jak zwykle miałeś. Sprawdź w jakiej pozycji kierownicy jest wskazywana wartość - 0 i tak ustaw kierownicę. Czy kierownica jest prosto ustawiona ? Jeśli tak to przejdź do zakładki regulacje i wykonaj kalibrację czujnika pozycji. Nie dotykaj kierownicy i jej nie ruszaj podczas kalibracji.
Potem powinno być wszystko OK - chyba, że w pozycji 0 w parametrach - kierownica jest przestawiona a miałeś do jazdy na wprost inaczej ustawioną, ale nie powinieneś bo z tego co pamiętam - ciężko skręcić kolumnę przestawioną.

Zrobiłem tak - kierownica idealnie równo (podłoże pod autem też) pokazuje 0,0 skręt jak wyżej i dałem kalibracja - chwila i gotowe. Żadnych jakiś dźwięków, "efektów" w programie, kierownica ani drgnie.
Wydaje mi się że jakiś minimalna poprawa jest, ale to może być błąd pomiarowy mój - jak było wcześniej, a jak teraz.

PS. Przed tym zostały napompowane opony, aby wykluczyć różnicę ciśnienia (2,2 przód i 2,1 tył) a w sierpniu zrobiłem zbieżność - czyli 3 miesiące temu.
Ponownie zbieżność zrobić / sprawdzić?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814237 Wysłany: 02 Lis 2016, 21:09; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Profilaktycznie - ja bym zrobił ponowną kalibrację pozycji i siły dla pozycji 0 na postoju. Potem jesli nei poskutkuje to skoro będziesz już miał idealnie w programie to pozostaje podjechać na zbieżność i dla tej pozycji kierownicy gdy jest na 0 - ustawić zbieżność. Sprawdzić geometrię. Jeśli będzie wszystko ok - ale tak jak mówię - dla pozycji 0 kierownicy, to jechać do Pana z Rudy z reklamacją. Bo rozumiem, ze czujnika sam nie kupowałeś?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #814249 Wysłany: 09 Gru 2016, 00:59; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 29 Cze 2008,
Posty: 92
Złośnik napisał(a):
Bo rozumiem, ze czujnika sam nie kupowałeś?

Czujnik i wymiana od Pana z Rudy.
Nie kupowałem czujnika sam.
PS. OK, spróbuje jeszcze raz tak jak napisałeś tą kalibrację.

[ Dodano: 09 Gru 2016 00:59 ]

Zrobiłem kalibrację ponownie, zbieżność sprawdzona - była idealna, nic nie trzeba było korygować. Zgłosiłem już reklamację na zamontowanie czujnika i będzie to sprawdzone przez Pana Mariusza.

Dziwi mnie jedno, jak zbieżność jest ok, to znaczy że przy prostej kierownicy koła są na wprost.
Ale jak auto jedzie to ściąga w lewo - jaki cudem? czujnik wysyła informacje aby skręcić kołami w lewo delikatnie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816450 Wysłany: 15 Gru 2016, 03:17; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Forumowicz
Awatar użytkownika

Imię: Marek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 90KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 15 Gru 2016,
Posty: 1
Witam. Mój pierwszy post, w którym chciałbym opisać problem ze wspomaganiem w GP SPORT 1.3 MJET 90KM (przebieg 187 tys. km)

Po pierwsze, tak jak koledzy wyżej pisali - buczenie i drganie kierownicy przy skręcie w lewo (najmocniejsze przy kilku-kilkunastostopniowym skręcie). Przy skręcie w prawo brak tych objawów.

Kolejna rzecz - wyłączanie systemów: ABS, ASR, Hill Holder. Komunikat: ABS, ASR, Hill Holder nie do dyspozycji. Żółta kontrolka na desce. Świeci się dioda przycisku ASR OFF.
Ten problem pojawia się nieregularnie, ale tylko po uruchomieniu silnika i pierwszym manewrze kierownicą. Jeśli nie włączy się na początku, to później już też nie. Zauważyłem jednak, że błąd wyskakuje praktycznie zawsze, gdy kręci się kierownicą w lewą stronę. Gdy np. wyjeżdżam z miejsca parkingowego w prawo, to jest duża szansa, że się nie włączy.
Kolejna rzecz z tym związana - zwykle problem pojawia się chwilę wcześniej zanim wyświetli go komputer, a dzieje się to na dwa sposoby:
Pierwszy, częstszy - odpalam, ruszam, skręcam i podczas skrętu w lewo już czuję, że kierownica stawia chwilowy opór. 2 sekundy później pojawia się komunikat o wyłączeniu systemów, opór mija.
Drugi, rzadszy - odpalam, ruszam i przez pierwsze kilka sekund jest ok, po czym auto samo hamuje pulsacyjnie, dość mocno (jakby coś tarło przy kole). To trwa ok. 2 sekund, po czym pojawia się komunikat o wyłączonych systemach i auto jedzie dalej.

Ostatnia rzecz - Zdarzało się, że w trakcie jazdy, gdy stoję na światłach lub toczę się w korku, wyłączało się wspomaganie, sygnalizowane błędem i czerwoną kontrolką kierownicy.
Ostatnio zdarza się to również od razu po włączeniu silnika. Pomaga ponowny start. Nigdy nie wyłączyło się przy "normalniej" prędkości jazdy.

Czytałem, że wyłączanie systemów i wspomagania może powodować słaby alternator (mój był ratowany ok. 2 lata temu. Padł mi w trasie i zgarniała mnie pomoc drogowa). Pomogła m.in. wymiana sprzęgła alternatora + było robione kilka innych rzeczy. Nie pamiętam, żebym przed tym zdarzeniem miał problem ze wspomaganiem. Jednak objawy, tj opór przy skręcie czy samoczynne hamowanie raczej wskazują na jakiś czujnik, który szaleje, niż słaby alternator.

Zbieram się do jakiegoś speca, ale najpierw chciałbym poznać Wasze opinie z doświadczenia, żeby mi potem jakiś "Mirek" nie wymieniał pół samochodu. Jeśli znacie sprawdzonego mechanika z Poznania i okolic to będę wdzięczny za info. PS. Sorry za esej.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #816500 Wysłany: 16 Gru 2016, 00:38; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Co do alternatora - diagnoza na odpalonym silniku - miernik w dłoń i sprawdzić napięcie ładowania.
Jeśli w porządku to stawiam na czujnik skrętu na około 90%. Ale najlepiej najpierw podłączyć się pod kompa. Co do czujnika - nie ma reguły, raz wyświetlała mi się kontrolka na ciepłym, na zimnym, czasem na początku jazdy czasem długo podczas jazdy nic. Trzeba zdiagnozować.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817432 Wysłany: 08 Sty 2017, 01:13; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 95KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 14 Lut 2016,
Posty: 41
Panowie - ile płaciliście za wymianę czujnika skrętu u tego polecanego specjalisty z Rudy Śląskiej?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817539 Wysłany: 09 Sty 2017, 19:09; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntomaniak
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto Evo 5d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 29 Cze 2008,
Posty: 92
B737 napisał(a):
Panowie - ile płaciliście za wymianę czujnika skrętu u tego polecanego specjalisty z Rudy Śląskiej?

750 zł i aktualnie nadal jest ta kwota.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #817561 Wysłany: 10 Sty 2017, 00:49; 
 Temat postu: Re: Wspomaganie CITY
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 12 Mar 2016,
Posty: 414
Pomógł: 3
Jasna cholera, gdybym tylko miał miejsce do roboty, szło by na tym nieźle zarobić :) Hehe
Jestem ze Śląska i jeśli tylko ktoś ma miejsce do roboty (garaż etc.) to chętnie pomogę. Zawsze trochę kasiory zaoszczędzonej.
Sprawa nie jest trudna, jedynie praco/czasochłonna i trzeba robić wszystko na spokojnie. Oczywiście może lekko przerazić ilość rzeczy które trzeba zdemontować (ja na przykład nie miałem podejścia kompletnie do pierścienia seagera mocującego pokrywę czujnika i musiałem wymontować cały moduł wspomagania z silnikiem i krzyżakiem, ale...
do zrobienia na spokojnie przez każdego - oczywiście plusem jest wiedza tych którzy już raz to robili :)


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 336 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO