You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 05:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #656378 Wysłany: 01 Kwi 2013, 22:47; 
 Temat postu: Konkretnie porysowane szyby. Jak się tego pozbyć?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: ĶǺ†Θωîςع
Rejestracja: 09 Lut 2012,
Posty: 520
W nocy z 31.03.13 na 01.04.13 na nocnej zmianie postawiłem auto jak zwykle pod robotą... Jakiś skurw....el porysował mi szyby, przednią i tylną... :cry: Nie wiem czym nie wiem kto, w nocy nie zwróciłem nawet uwagi bo ciemno ale dziś rano coś mi się nie podobało z tym i okazało się że przerysowań jest dość dużo ale wyczuwalnie nie są głębokie, z zewnątrz widać ale z wewnątrz nawet nie, chciałbym pozbyć się tych rys, póki co nie stać mnie kompletnie na wymianę szyb także jedyna nadzieja w jakiś dobrych pastach może ktoś z Was miał podobny problem i jest w stanie doradzić jakiś dobry preparat i jak go dobrze użyć?? :cry: albo jakiś zakład w obrębie Katowic zajmujący się polerowaniem lamp? Szyb? :cry:

Image
Image
Image


Image
Image


Góra
 Profil  
 

 
 Post #656379 Wysłany: 01 Kwi 2013, 22:55; 
 Temat postu: Re: doradźcie mi jak się tegi pozbyć?? :( - Szyby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Jedyne, co możesz spróbować, to tlenek ceru, ale podejrzewam, że przy takiej powierzchni powstanie tyle "soczewek", że lepiej zostawić to tak jak jest i zbierać na nowe szyby. Za polerkę w zakładzie też wybulisz. :|
Obie szyby są wklejane, więc to też nie jest proste i przyjemne, przednia z montażem to około 350 zł, tylna zależy - można spróbować kupić używaną klapę i przełożyć samodzielnie.

[ Dodano: 01 Kwi 2013 22:55 ]

Swoją drogą to zachodzę w głowę, bo mogło pozostawić takie ślady... Wygląda jakby to coś skakało podczas przesuwania po szybie, użyto sporej siły... :x

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656381 Wysłany: 01 Kwi 2013, 23:02; 
 Temat postu: Re: doradźcie mi jak się tegi pozbyć?? :( - Szyby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: ĶǺ†Θωîςع
Rejestracja: 09 Lut 2012,
Posty: 520
Jeśli zdecydowałbym się na samodzielną naprawę to zastanawiam się nad tym środkiem
http://allegro.pl/sonax-profiline-pasta ... 48874.html
oglądałem na yt film w którym gość poleruję podobne uszkodzenia i nawet mu tam coś puściło także głęboko wierze że uda się ominąć wymianę szyb :( ewentualni w wolnym czasie objadę jakieś zakłady i zobaczymy co powiedzą.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656385 Wysłany: 01 Kwi 2013, 23:06; 
 Temat postu: Re: doradźcie mi jak się tegi pozbyć?? :( - Szyby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Strumień
Rejestracja: 20 Mar 2012,
Posty: 2595
Pomógł: 16
Może papierem wodnym na mokro?? + polerka
Fakt, żeby tak porysować szybę to trzeba użyć sporej szyby, a w dodatku czym tak szkło można porysować??

_________________
Pomarańczowy GP Sport topic42204.html :)
Moja Kropa MkII http://fiatpunto.com.pl/topic34748.html dużo zdięć :P
ImageImage


topic34846.html <-- wykonanie zabudowy CA z żywicy :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656386 Wysłany: 01 Kwi 2013, 23:10; 
 Temat postu: Re: doradźcie mi jak się tegi pozbyć?? :( - Szyby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Tylną jeszcze możesz spróbować politurą i woskiem. Generalnie bym się nie napalał na efekty związane ze wszelkimi ogólnodostępnymi środkami, polerowanie szkła to cholernie ciężki temat. I nie wiem, czy Ci warto wydawać na to kasę.
64 zł - za to już można klapę wyrwać z szybą tył, przeglądaj giełdę :D

Z papierem bym się nie zapędzał, powstaną soczewki, obraz będzie zniekształcony, a to szyba czołowa...

Mi to wygląda na ślady po łopacie, coś w tym stylu.

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656387 Wysłany: 01 Kwi 2013, 23:13; 
 Temat postu: Re: doradźcie mi jak się tegi pozbyć?? :( - Szyby
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
Angry_Us3r napisał(a):
Swoją drogą to zachodzę w głowę, bo mogło pozostawić takie ślady...

Ślad na tylnej szybie ze zdjęcia w powiększeniu przypomina linę stalową (tak jakby odbiły się skręcone druty).
Ewentualnie czy ktoś nie "pomagał" w odśnieżaniu samochodu?

Michcio_16v, monitoringu jakiegoś nie macie?

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656388 Wysłany: 01 Kwi 2013, 23:15; 
 Temat postu: Re: doradźcie mi jak się tegi pozbyć?? :( - Szyby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
domin45670, Faktycznie, jakby lina stalowa pękła, może ktoś coś holował lub wiózł i strzeliła akurat w ten sposób, że przejechała po szybie.

[ Dodano: 01 Kwi 2013 23:15 ]

Ale znowu... jednocześnie na 2 szyby? Może ktoś nawalał kawałkiem liny w auto... ciężko powiedzieć. Jak dla mnie celowy akt wandalizmu...

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656390 Wysłany: 01 Kwi 2013, 23:19; 
 Temat postu: Re: doradźcie mi jak się tegi pozbyć?? :( - Szyby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: ĶǺ†Θωîςع
Rejestracja: 09 Lut 2012,
Posty: 520
mnie też wygląda to na coś metalowego dość ciężkiego bo te jaśniejsze miejsca to jakby odskakiwało pod naporem siły :| fotki które widzicie są robionę w słońcu z refleksem więc smugi są dość widoczne natomiast na żywo trzeba patrzeć pod odpowiednim kątem, rysy nie są wyczówalne w dotyku czyli nie są głębokie, będę trochę przy kasię to zainwestuję w jakąś pastę pierw, jak nie da rady to potem będę się martwić. Najchętniej to dorwałbym gnoja i wsadził mu to czym to robił w d**e!

[ Dodano: 01 Kwi 2013 22:19 ]

domin45670 napisał(a):
Michcio_16v, monitoringu jakiegoś nie macie?


Jest, ale nie działa... Ave upadająca kolej i mój zakład pracy... Auto od 2lat stawiam pod tą samą nastawnią na dość bezpiecznie od torów i drogi nikt nic nie widział, jedyne co mogę podejrzewać to przejście niedaleko z którego w nocy wyłaniają się różne typy z opuszczonych hal zakładu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656410 Wysłany: 02 Kwi 2013, 01:52; 
 Temat postu: Re: doradźcie mi jak się tegi pozbyć?? :( - Szyby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Michcio_16v, zapytaj w jakims wiekszym zakladzie ktory wymienia szyby, moze beda wiedzieli jak toto naprawic. Kiedys, w zamierzchlych czasach gdy jezdzilem jeszcze innym autem, jak trafilo mi sie "oczko" na szybie od kamienia, ladnie mi je zalali chyba jakas zywica - nie bylo widac sladu po naprawie. Pare ladnych lat wstecz to bylo, ale moze dalej naprawiaja szyby. Firma w ktorej naprawialem szybe ma tez filie w Katowicach (choc ja akurat w innej filii to robilem): http://www.szybex.pl/

Moze cos poradza, chociaz to zupelnie inny rodzaj uszkodzenia niz takie od kamienia.

Po spojrzeniu na zdjecia to mnie nasunelo sie jakies urzadzenie mechaniczne jako przyczyna tych uszkodzen, jakas szlifierka albo wiertarka jakby... Sprobuj sie moze dowiedziec czy jakies prace nie byly wykonywane w okolicy w czasie jak auto stalo.

Angry_Us3r napisał(a):
Z papierem bym się nie zapędzał, powstaną soczewki, obraz będzie zniekształcony


Angry_Us3r, uhm... tez jestem tego zdania. Jezeli juz to w fachowym zakladzie, jak sie zrobi to "domowym sposobem" to efektem moze byc widok przez szybe "jak po setce lub dwoch". ;) Kiedys mialem okazje przeleciec sie pare godzin szybowcem z nienaljepszej jakosci oslona kabiny, albo moze wlasnie byla niefachowo polerowana. Cos okropnego, nikomu nie polecam.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #656510 Wysłany: 02 Kwi 2013, 14:39; 
 Temat postu: Re: doradźcie mi jak się tegi pozbyć?? :( - Szyby
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: ĶǺ†Θωîςع
Rejestracja: 09 Lut 2012,
Posty: 520
ka-8, właśnie wróciłem z tej firmy o której pisałeś, obejrzał to dość konkretny wporządku gość i powiedział wprost że z polerowaniem dużo zabawy a efekt nieznany, zaproponował mi wstawienie nowej szyby za 320zł, trzeba będzie składać kapuche.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656529 Wysłany: 02 Kwi 2013, 15:12; 
 Temat postu: Re: Konkretnie porysowane szyby. Jak się tego pozbyć?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Czyli wszystko jasne. Spytaj się, ile $ za szybę z pasem przeciwsłonecznym, fajnie jest to mieć w standardzie.
No a klapę znaleźć tył to nie problem. Przeszczep albo w tej firmie, albo samemu. Cierpliwości, uzbierasz kasę i będzie cacy. Nie trać hajsu na te wątpliwe środki :eye:

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656536 Wysłany: 02 Kwi 2013, 15:20; 
 Temat postu: Re: Konkretnie porysowane szyby. Jak się tego pozbyć?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: ĶǺ†Θωîςع
Rejestracja: 09 Lut 2012,
Posty: 520
tylną podobno da się odratować polerką aczkolwiek nie będę zmieniać całej klapy ze względu na szybę. Możę jak będzie więcej kasy to też ją oddam do wymiany, co do przedniej to napewno oddam do wymiany ale jak wcześniej pisałem muszę mieć jakaś kase bo póki co cięko. Pas przeciwsłoneczny bym sobie zrobił taki jaki mam w tej chwili


Ostatnio edytowany przez Michcio_16v, 02 Kwi 2013, 15:21, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil  
 
 
 Post #656538 Wysłany: 02 Kwi 2013, 15:21; 
 Temat postu: Re: Konkretnie porysowane szyby. Jak się tego pozbyć?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Krzysztof
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Miejscowość: [CIN] Inowrocław
Rejestracja: 26 Lip 2011,
Posty: 5925
Pomógł: 35
Da się przeszczepić samą szybę z klapy. ;)

_________________
Rany boskie, jeżdżę kioskiem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656539 Wysłany: 02 Kwi 2013, 15:22; 
 Temat postu: Re: Konkretnie porysowane szyby. Jak się tego pozbyć?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: ĶǺ†Θωîςع
Rejestracja: 09 Lut 2012,
Posty: 520
Nigdy nie miałem nic do czynienia z materiałem szklanym i trochę by pociły mi się przy tym ręce :wink: zobaczymy jak to się potoczy międzyczasie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656566 Wysłany: 02 Kwi 2013, 18:34; 
 Temat postu: Re: Konkretnie porysowane szyby. Jak się tego pozbyć?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Tylna nawet moze i moznaby sprobowac wypolerowac, nie jest az tak istotna bo nie gapi sie przez nia nonstop w czasie jazdy wiec nie bedzie sie w oczach mienic, ale jak sie da niedrogo zalatwic sama szybe, to dlaczego nie wymienic. Spece w warsztacie beda z pewnoscia wiedziec czy to mozliwe (w sumie bardziej wyjecie niz zalozenie, bo w przypadku stluczenia to wstawianie maja jak nic opanowane). Tyle ze zorientuj sie ile kosztuje tylna, zeby sie nie okazalo ze uzywka ze szrotu jest o dwadziescia zlotych tansza od nowej. :) Chociaz, pewnie w przypadku ogrzewanej szyby az tak dobrze to nie bedzie...

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #656588 Wysłany: 02 Kwi 2013, 19:56; 
 Temat postu: Re: Konkretnie porysowane szyby. Jak się tego pozbyć?
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Michał
Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 16V 86KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: ĶǺ†Θωîςع
Rejestracja: 09 Lut 2012,
Posty: 520
Tylną narazie zostawmy. Przednia pójdzie do wymiany napewno ale tylko przy luźnej kasie a na chwilę obecną muszę ogarnąć w kropku bardziej istotne wymiany :wink: ale jeszcze raz dzięki za namiary do gości od szyb.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656616 Wysłany: 02 Kwi 2013, 21:02; 
 Temat postu: Re: Konkretnie porysowane szyby. Jak się tego pozbyć?
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
Już zostało powiedziane, że polerowanie (w przypadku przodu), to zły pomysł - jeżeli chodzi o tył, to kluczowa jest głębokość tych bruzd. Ze szkłem jest ciężki temat - rozpytywałem dość dużo o to ostatnio (chciałem przepolerować klosze reflektorów) i jest tak - wszystkie politury, pasty woski i inne duperele od razu odpuść. Z takich ogólnodostępnych metod, to jedynie tlenek ceru (co już chyba padło), do tego pady filcowe no i maszyna - najlepiej ze stabilizacją obrotów i ich płynną regulacją.

Ostatnia rzecz (chyba najważniejsza) to fakt, że szkło w "normalnych" warunkach w ogóle nie poddaje się żadnej polerce, kluczowa jest temperatura - dopiero po odpowiednim "rozgrzaniu" zaczyna względnie współpracować. No a dla odmiany jak "przegrzejesz", to po prostu pęknie. I jak pisałem, istotna jest głębokość tego, co chcesz "usunąć" - jeżeli bruzda ma np. 1mm głębokości, to musisz ściągnąć 1mm materiału z całej szyby jeżeli chcesz, żeby to jakoś wyglądało.

Wg. mnie skórka nie warta wyprawki ;), jeżeli miałbyś to robić sam. Jeżeli zakład się tego podejmie, to na 99% weźmie mniej, niż kosztował by Cię zakup "nowej" szyby/klapy + przekładka.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656647 Wysłany: 02 Kwi 2013, 22:02; 
 Temat postu: Re: Konkretnie porysowane szyby. Jak się tego pozbyć?
Offline
Przyjaciel
Awatar użytkownika

Imię: Dominik
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Katowice
Rejestracja: 25 Maj 2008,
Posty: 14377
Pomógł: 128
W końcu nikt nie pisze głupot w stylu, że da się spolerować i żadne zniekształcenia i soczewki nie powstaną. Ponad rok temu o mało przez paru forumowiczów (których nicków już nie pamiętam) nie zostałem zjedzony, bo przecież "da się to zrobić dobrze" ;D
Co do polerki przodu, to można dostać zawrotów głowy i spowodować (w skrajnych przypadkach kuku). Tył... niech szpece zadecydują ;)

_________________
PII 1.2 16v 3D Active 2002r. 117 327 km GRIGIO STEEL
Gorąca Szesnastka Club


Góra
 Profil  
 
 
 Post #656685 Wysłany: 02 Kwi 2013, 22:51; 
 Temat postu: Re: Konkretnie porysowane szyby. Jak się tego pozbyć?
Offline
Puntoświr

Imię: Paweł
Samochód: Punto I 5d
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Wersja: Sole
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Zabrze
Rejestracja: 21 Maj 2011,
Posty: 631
Pomógł: 9
domin45670 napisał(a):
W końcu nikt nie pisze głupot w stylu, że da się spolerować i żadne zniekształcenia i soczewki nie powstaną.


Czysto TEORETYCZNIE, to jest możliwe... ale to jest taka sama teoria jak np. to, że wreszcie możemy w tym kraju mieć uczciwych polityków, a nie samych szabrowników-utracjuszy... :mrgreen: .

Generalnie nawet zakłady kręcą nosem na polerkę przodu - jeśli jest to jeszcze jakiś powierzchniowy pajączek/odprysk w samym rogu, przy podszybiu czy cuś, to jest to jeszcze finansowo uzasadnione. A i nawet jak wyjdzie kupa, to 2-3cm maleństwo np. na samym dole szyby nie wpłynie w żaden sposób na widoczność/bezpieczeństwo, nawet jak się mega-soczewka zrobi...

Zapomniałem jeszcze wcześniej dodać (może się kiedyś komuś przyda... ;)) - sama praca z tlenkiem ceru (bo tylko do tego mamy dostęp) jest cholernie upierdliwa i wymaga dużo wprawy i doświadczenia. Tlenek ceru rozrabia się z wodą i kluczowa tu jest konsystencja/ilość środka na szybie. Robiąc np. korektę lakieru maszyną, jak dasz za dużo pasty, to po prostu narobisz strasznego chlewu dookoła :mrgreen: ... dasz za mało, to po prostu pad zacznie przyhamowywać, co od razu poczujesz - żeby przypalić lakier, trzeba na prawdę duuuużo chęci :mrgreen: , prędzej się pad rozleci ;). Przy polerowaniu szkła, zbyt duża/mała ilość środka, zła konsystencja (zbyt mało/dużo wody) i po prostu nie wiele (albo i nic ;) się nie dzieję... "Piłujesz" maszyną po szybie i w zasadzie nie wiesz, czy ściągasz materiał, czy nie...
Do tego dochodzi ciągła kontrola temp. szkła (pro zakłady pewnie używają pirometru). Zbyt niska - zero "współpracy" ;), zbyt duża... no to wiadomo... :mrgreen:

Gdzieś czytałem relację gościa, który polerował przednie-boczne szyby - nie z żadnych głębokich/widocznych rys czy cuś... trochę - powiedzmy - swirli widocznych jedynie pod odpowiednim kątem, najlepiej z użyciem halogena :mrgreen: . 2-3h na szybę, a efekt bez szału... a robił to człowiek, który pół-zawodowo zajmuję się pracą z lakierem (korekta, auto-kosmetyka itd.).


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO