You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 25 Kwi 2024, 23:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #663405 Wysłany: 28 Kwi 2013, 21:08; 
 Temat postu: Problem z Instalacją LPG w Punto I 1.1 8V
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 02 Mar 2013,
Posty: 6
Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum.

W styczniu nabyłem Punto I 1.1 8V rok produkcji 1997. Instalacja LPG od 2005 roku. Instalacja 2 generacji, parownik Lovato (elektronik). W końcu lutego byłem na wymianie filtra gazu i regulacji. Zrobiłem do tej pory około 3000km (od stycznia) w zasadzie bezproblemowo. I dziś po południu Punto przestało palić na gazie LPG. Na benzynie problem nie występuje. Zimny, ciepły nie ma znaczenia. Po odpaleniu na LPG trzyma z 550 obr/min, po wciśnięciu pedału gazu gaśnie. Gdy podczas jazdy przełączę z benzyny na gaz, z pedałem do podłogi z trudem utrzymuje obroty i stopniowo je traci. W trakcie takiej jazdy z pedałem w podłodze słychać jakby "pykanie" z okolic tyłu, może zawór na butli (na 100% nie jestem pewny).
Moje pytanie brzmi, co to może być? Wielozawór na butli? Koniec membrany parownika? Miał ktoś z Was taki przypadek?

Pozdrawiam użytkowników tego forum i z góry dziękuję za wszelką pomoc :)


P.S. Acha, być może ważny szczegół, od samego początku podczas jazdy na LPG paliła się (czasem na postoju na biegu jałowym gasła) lampka sygnalizująca problem z układem wtryskowym, ale nie przekładało się to na jazdę w żaden sposób.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #663735 Wysłany: 29 Kwi 2013, 23:27; 
 Temat postu: Re: Problem z Instalacją LPG w Punto I 1.1 8V
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Piotr
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 14 Lut 2011,
Posty: 596
Pomógł: 4
Hej, zacznę od końca ;-)
Lampka wtrysku ma prawo się palić na LPG, bo wtrysk jest odcięty na gazie. Niektórzy gazownicy zakładają przekaźnik, który odcina zasilanie tej kontrolki po przejściu na gaz, u ciebie widać nie ma takiego odcięcia. Generalnie tym bym się nie przejmował akurat.

Co do meritum to powiem szczerze nie wiem :-( Ja nie miałem na szczęście jeszcze takiego przypadku. Wydaje mi się, że gdyby to były zużyte membrany to by ci gasł podczas hamowania, zwłaszcza na zminym silniku (ja tak miałem). A tu jakby w ogóle gazu parownik nie dostawał bo co to za obroty 500. Może ktoś mądrzejszy pomoże....

_________________
Punto 1.1 SX + Lpg, rocznik: 1998, 5D.
www.PiotrOnline.tk - moja galeria fotograficzna - podróże, motoryzacja PRL-u, koleje i wiele innych.
Zapraszam!

Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #664833 Wysłany: 04 Maj 2013, 19:34; 
 Temat postu: Re: Problem z Instalacją LPG w Punto I 1.1 8V
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: SX
Województwo: łódzkie [E]
Rejestracja: 02 Mar 2013,
Posty: 6
Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz ale moje Punto miało okazję w ten weekend majowy pokazać na co je stać tzn. przejechało 660km (tam i z powrotem) trasy ;) I już myślałem, że będę miał kolejny problem do opisania (zalany alternator, swąd palonej elektryki, świecąca kontrolka braku ładowania - jak ratować - ale po, najpewniej wyschnięciu alternatora, ten problem ustał).

PZ_Punto to co piszesz o kontrolce problemów z zapłonem zrozumiałbym gdyby ona świeciła się na stałe po włączeniu na LPG. Ale gaśnięcie na biegu jałowym, czy też jak zaobserwowałem w trasie w czasie jazdy, przy dodawaniu gazu podczas poruszania się z 70-80kmh na 4 czy 5 biegu każe mi podejrzewać tudzież przypuszczać, że jednak może coś sygnalizować (nieprawidłowy skład mieszanki, coś z lambdą?).
Co do meritum, kolega nie posiadający Fiata ale bardziej obeznany w LPG stwierdził "zalewanie" gazem. Zbyt bogatą mieszankę. Pomogło przykręcenie o jakąś 1/8 obrotu pokrętła na parowniku. Punto przejechało na gazie bez większych ekscesów (czasem przygasając przy hamowaniu) wspomniane wcześniej 660km. Do tego spalając w drodze "do" ok 7,15l na 100km co uznaję za wynik rewelacyjny.
Natomiast taka "samozmiana" i przejście do zalewania, oraz późniejsze od czasu do czasu przygasanie przy hamowaniu, to już chyba jednak rzeczywiście wskazuje na koniec membrany? PZ_Punto, regenerowałeś kiedyś samemu parownik? Trudna to sprawa, bo zestaw kosztujący ok 40pln zachęca mnie do spróbowania w kontekście ceny za regenerację zaczynającej się od 250pln u gazownika.

Aha i jeszcze bardzo dziękuję Ci PZ_Punto za zainteresowanie i odpowiedź! P.S. Widzę, że mamy takiego samego Kropka włącznie nawet z kolorem ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #664892 Wysłany: 05 Maj 2013, 00:26; 
 Temat postu: Re: Problem z Instalacją LPG w Punto I 1.1 8V
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Bolesławiec//łódzkie
Rejestracja: 05 Cze 2010,
Posty: 1389
Pomógł: 12
Cytuj:
ceny za regenerację zaczynającej się od 250pln u gazownika.


zmień gazownika, to jest cena nowego parownika, albo nawet nowy z wymianą i regulacją

Twój problem to faktycznie nie elektryka a złe ustawienie mieszanki.
A przekaźnik na kontrolce, o którym mówi PZ_Punto to tylko jeśli gazownik jest do du*y.


Na YT są filmy o regeneracji parownika - poszukaj swojego lub podobnego, zobaczysz na czym stoisz

_________________
Mam i ja. Punciak 1.2 MPI

Jakieś głośniki, kabelki, duperelki. Radyjka, wzmacniacze, zwrotnice i maty... wziąłbym to wszystko od razu na raty.
Car Audio? A co to jest? Nie wiem o co kaman.

jawasaki ty złodzieju. Życzę Ci tego samego na każdym kroku.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO