You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 26 Kwi 2024, 11:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #666084 Wysłany: 09 Maj 2013, 09:46; 
 Temat postu: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 12
Witam wszystkich.

Posiadam Punto 2 1.2 16V, rocznik 2002 z instalacją gazową
Od około dwóch miesięcy zauważyłem spadek rozpędzenia samochodu do maksymalnej prędkości. Tzn. jeszcze jakiś pół roku temu mogło to być 180km/h a w tym momencie jest to ok. 160km/h. Gdy naciskam na pedał gazu to po wciśnięciu ok 75% możliwości osiągam już maksymalną moc, a gdy docisne pedał do samego dołu (między 75-100%) nie odczuwam już różnicy przypływu mocy, prędkośći. Zauważyłem też że między tymi 75-100% nacisku na pedał gazu, pedał stawia większy opór. a wcześniej to nie miało miejsca. Co może być tego powodem? Filtry powietrza były wymieniane.


Góra
 Profil  
 

 
 Post #666098 Wysłany: 09 Maj 2013, 11:06; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
Czyżby to było tego powodem :> http://fiatpunto.com.pl/topic41811.html
założyłeś 2 tematy a gdybyś w jednym temacie napisał co już zrobiłeś, z czym masz problem, co nie działa to byłoby nam łatwiej coś podpowiedzieć

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666123 Wysłany: 09 Maj 2013, 13:04; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 12
Założyłem temat drugi, mechanik mówił że to nie ma związku z maksymalną prędkością, mocą silnika. Wypadanie zapłonu ma miejsce tylko czasami - sygnalizuje to migająca kontrolka silnika. Tak przynajmniej mówił elektryk samochodowy. Założyłem dwa tematy ponieważ myślałem że należy oddzielać poszczególne podzespoły samochodu na forum. Planuję wymianę Kabli WN z firmy Beru lub NGK (obecnie mam Sentech już ok 2,5 roku) Elektryk nie wiedział co może być powodem czasem występującym brakiem zapłonu na dwóch cylindrach, sprawdzał przepływ prądu, świece, cewke i wszystko było ok.
Ale jak się mają sprawy z elektryką do nagłej zmiany prędkości maksymalnej i większemu oporowi na pedale gazu.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666132 Wysłany: 09 Maj 2013, 14:05; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 8V 60KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: ELX
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Iwonicz Zdrój/podkarpacie
Rejestracja: 11 Lut 2009,
Posty: 730
Pomógł: 6
W takim razie zacznij od kabli WN, nie wiem jak to się ma w 16V ale u mnie NGK wytrzymały rok, poprzednie też NGK jeszcze krócej. Ja polegam Sentechy. Jak długo jeździsz na gazie, ten spadek mocy jest na pb i lpg? Tą prędkość maksymalną mierzyłeś na tych samych oponach?

_________________
Image
Image Grafitowy topic14400.html Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666134 Wysłany: 09 Maj 2013, 14:13; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Xsarion napisał(a):
Założyłem temat drugi, mechanik mówił że to nie ma związku z maksymalną prędkością, mocą silnika. Wypadanie zapłonu ma miejsce tylko czasami - sygnalizuje to migająca kontrolka silnika.

Słuchaj tego mechanika to daleko zajdziesz ;)

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666281 Wysłany: 10 Maj 2013, 06:36; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 12
Na gazie jeżdżę prawie 3 lata. Spadek mocy jest zarówno na benzynie jak i na gazie. Planuję właśnie zacząć od kabli WN ponieważ minimalnie świecą tzn mają przebicie. Na tych samych oponach mierzona była prędkość. Wymienie kable i dam znać, ale jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie wysłucham porad.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666285 Wysłany: 10 Maj 2013, 08:22; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
a ja się zapytam standardowo pod kompa był podpinany aby sprawdzić błędy ?
to podstawa diagnostyki usterki


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666288 Wysłany: 10 Maj 2013, 08:33; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Xsarion napisał(a):
z instalacją gazową
Piszemy o PB czy LPG jako paliwie.
Xsarion napisał(a):
Zauważyłem też że między tymi 75-100% nacisku na pedał gazu, pedał stawia większy opór. a wcześniej to nie miało miejsca.
Na pewno nic co piszesz, czyli filtr powietrza, itp. nie ma związku z pedałem przyspieszenia w 1.2 16V. W "szesnastkach" pedał przyspieszenia jest elektroniczny, przepustnica sterowana jest elektronicznie. Nie ma linki jak w przypadku 1.2 8V. Więc jeżeli coś stawia opór, to z dużym prawdopodobieństwem pedał gazu Ci się (s)kończy(ł)? Zainteresuj się tym - post658143.html i tym - post532488.html
STax napisał(a):
Xsarion napisał(a):
Założyłem temat drugi, mechanik mówił że to nie ma związku z maksymalną prędkością, mocą silnika. Wypadanie zapłonu ma miejsce tylko czasami - sygnalizuje to migająca kontrolka silnika.

Słuchaj tego mechanika to daleko zajdziesz ;)
Dokładnie jak pisze STax ;) Tak "na chłopski rozum", jeżeli wypadnie Ci zapłon, to nie wykona się praca/nie masz mocy, a to w połączeniu z dużymi oporami toczenia przy wysokich prędkościach, jeżeli to się dzieje "czasami", może powodować, że samochód nie ma sił.

Co do wypadania zapłonów, zacznij od najprostszych czynności - jeżeli wiesz na których cylindrach masz wypadanie zapłonów, podmień miejscami świece. Jeżeli wraz ze zmianą świec, będą wypadać zapłony na tych podmienionych miejscami świecach, masz winnego - świece lub cewkę, nie kable bo kabli nie podmieniałeś. Potem dalej będziemy się zastanawiać. Np. w moim wypadku świeca była źle dokręcona, po zamianie miejscami problem ustąpił.

Podpięcie pod komputer to podstawa diagnostyki - post632868.html#p632868

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666315 Wysłany: 10 Maj 2013, 12:03; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 12
Samochód podpinany był pod komputer i to własnie on wykazał brak zapłonu na 1 i 4 cylindrze - jednak z tym mam juz problem od około roku, a z osiąganiem maksymalnej prędkości od ok. 3 miesięcy. Jeśli czas pozwoli i wypłata pojawi się na koncie to dzis zakupie i wymienie kable. Spróbóje też podmienić mario1978 świece jak radzisz. A czy jest możliwość sprawdzenia cewki w jakim jest stanie czy tylko wymiana na inną da odpowiedź w jakim jest stanie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666336 Wysłany: 10 Maj 2013, 13:52; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Xsarion napisał(a):
Samochód podpinany był pod komputer i to własnie on wykazał brak zapłonu na 1 i 4 cylindrze
Czyli pierwszy i trzeci cylinder, patrząc od strony rozrządu. Kolejność zapłonów to 1-3-4-2. Po wyglądzie świec można dużo się dowiedzieć - http://www.ngk.de/pl/technika-w-szczego ... uszkodzen/ Przy okazji diagnostyka przewodów zapłonowych - http://www.ngk.de/pl/technika-w-szczego ... /diagnoza/
Xsarion napisał(a):
Jeśli czas pozwoli i wypłata pojawi się na koncie to dzis zakupie i wymienie kable.
A czy nie prościej i taniej, jest jak piszę podmienić miejscami świece? Jeżeli masz kable OK to wydasz kasę, problem zostanie. Klucz do świec wystarczy najprostszy, rurkowy. W silniku 1.2 16V miejsca na grubą ściankę klucza nie ma, musi być cienki klucz do świec. Rurowy klucz wystarczył mi do odkręcenia świec.
Xsarion napisał(a):
A czy jest możliwość sprawdzenia cewki w jakim jest stanie czy tylko wymiana na inną da odpowiedź w jakim jest stanie?
Szukanie nie boli ;) - post386667.html#p386667

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666455 Wysłany: 11 Maj 2013, 07:56; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Punto II 3d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Wersja: Sporting
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Maj 2013,
Posty: 12
Wczoraj byłem u kolegi (elektryk samochodowy) podpieliśmy auto pod komputer i wyskakuję błąd z sondą lambda. Po zresetowaniu komputera i przejechaniu kilkudziesięciu metrów znów wyskoczył błąd, wraz z wyskoczeniem żółtej kontrolki silnika. Testowaliśmy samochód na PB i LPG. Na PB samochód chodzi super, ale na LPG już szarpie. Powiedział że najlepiej jak zajadę do serwisu samochodów z LPG żeby podpieli komputer i zobaczyli co pokazuje. Jeśli wyregulowanie LPG nie pomoże to chyba będzie trzeba zmienić sondę lambda. Na dodatek padły ABSy. Wyciągnięty jest bezpiecznik od ABSów bo innaczej nie da się jechać. Kolega mówi że cały czas działa pompa od ABSów i najprawdopodobniej padł sterownik ABSu.
Co o tym wszystkim myślicie?

Aha kable zdążyłem już wymienić niestety, ale trudno, posłużą jakiś czas.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #666467 Wysłany: 11 Maj 2013, 08:52; 
 Temat postu: Re: Spadek mocy silnika - max prędkości
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Mariusz
Samochód: Punto II 5d
Silnik: 1.2 16V 80KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Active
Województwo: śląskie [S]
Rejestracja: 09 Gru 2011,
Posty: 1063
Pomógł: 33
Xsarion napisał(a):
Testowaliśmy samochód na PB i LPG. Na PB samochód chodzi super, ale na LPG już szarpie. Powiedział że najlepiej jak zajadę do serwisu samochodów z LPG
Bardzo często zdarza się, że rozregulowana LPG powoduje błędy sondy lambda. Piszesz że na benzynce masz OK, to dobre wiadomości. Że sonda lambda z dużym prawdopodobieństwem jest sprawna. Tak jak piszesz do gazownika, niech Ci sprawdzi ustawienia. Przy okazji wspomnę, że masz 1.2 16V a "szesnastki" nie lubią instalacji LPG, piszą również tutaj na forum o tym. DOŚWIADCZONY gazownik powinien wiedzieć, jak się do tego zabrać.
Xsarion napisał(a):
Kolega mówi że cały czas działa pompa od ABSów i najprawdopodobniej padł sterownik ABSu.(...)Co o tym wszystkim myślicie?
A może czujnik(i) ABS się "posypały"? Sprawa dla elektryka samochodowego, który "ogarnie temat". Lub też poszukaj jak diagnozować czujniki ABS.

_________________
"Diagnostyka samochodu - Multiecuscan poradnik" - post632868.html#p632868
Image


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO