You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 07 Maj 2024, 09:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 
 Post #667792 Wysłany: 17 Maj 2013, 13:48; 
 Temat postu: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Stalowa Wola
Rejestracja: 09 Wrz 2012,
Posty: 34
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, chciałbym poradzić się was jakiej firmy świece do GP 1.9 kupić czy lepsze NGK czy Boscha oraz jakie tam siedzą oryginalne nie chce kupowaćo w ASO u mnie za komplet świec powiedzieli 120zl za jedną sztukę to już lekka przesada, oraz chciałbym przedstawić mój problem bo nie do końca jestem pewien że to świece mianowicie auto na zimnym rozruchu gdy odpalam zaraz po zgaśnięciu kontrolki świec ma problemy i trzeba trochę dłużej pokręcić kolejne odpalenia już od "strzała" natomiast gdy poczekam okolo 10sek po zgaśnięciu kontrolki świec auto nawet na zimnym dobrze zapala czy to napewno problem świec, nie mam pojęcia jakie tam siedzą i czy były wymieniane jak kupowałem auto poprzedni właściciel mówił ze były ale sami wiecie jak to jest dzięki z góry za odp, porady i sugestie;)


Góra
 Profil  
 

 
 Post #667925 Wysłany: 18 Maj 2013, 00:33; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Marki
Rejestracja: 06 Mar 2008,
Posty: 696
Pomógł: 6
Jeżeli po przekręceniu kluczyków kontrolka od świec gaśnie ci po kilku sekundach znaczy że świece się nagrzały. Po odpaleniu jeżeli kontrolka w ogóle się nie zapala to świece na 99% są sprawne. Jeżeli po odpaleniu kontrolka od świec mruga przez około 60 sekund znaczy że jakaś świeca do wymiany. Nie trzeba wymieniać wszystkich. Dopóki nie ma przymrozków możesz jeździć z uszkodzoną świecą, dopiero przy mrozach zaczną się problemy.

Autor postu otrzymał pochwałę

_________________
Czerwony Fiat 126P Silnik 0.65 21 KM 1982r.
Biały Fiat Panda 0.8 34 KM 1986r.
Zielone MK1 1.6 88KM 1995r.
Niebieskie GP 1.3 75 KM 2007r.

Image

PuntoMazowszeTeam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #667954 Wysłany: 18 Maj 2013, 09:55; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Stalowa Wola
Rejestracja: 09 Wrz 2012,
Posty: 34
Właśnie chodzi o to że ona gaśnie nie po kilku ale po 2 może 3 sek i jak wtedy odpalam to ciężko mu zaskoczyć za pierwszym zaskoczy ale trzeba kręcić długo następne odpalenia już normalnie, a jak zgaśnie mi ta kontrolka od świec i poczekam jeszcze z 5,6 sek to wtedy odpala od strzała, może jakiś czujnik...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #667960 Wysłany: 18 Maj 2013, 10:37; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Marki
Rejestracja: 06 Mar 2008,
Posty: 696
Pomógł: 6
Jak jest tak ciepło jak teraz to normalne że szybko gaśnie.

_________________
Czerwony Fiat 126P Silnik 0.65 21 KM 1982r.
Biały Fiat Panda 0.8 34 KM 1986r.
Zielone MK1 1.6 88KM 1995r.
Niebieskie GP 1.3 75 KM 2007r.

Image

PuntoMazowszeTeam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #667964 Wysłany: 18 Maj 2013, 10:55; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Stalowa Wola
Rejestracja: 09 Wrz 2012,
Posty: 34
No to skoro świece odpadają akumulator ma może 2 miesiące to już nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną..


Góra
 Profil  
 
 
 Post #667967 Wysłany: 18 Maj 2013, 11:03; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Punto II FL 3d
Silnik: 1.3 70KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: dolnośląskie [D]
Rejestracja: 02 Lut 2007,
Posty: 978
Pomógł: 3
Poprzedni wlasciciel mowil ze wymieniane powiadasz. A powiedzial moze dlaczego i ktore? Przeciez w dieslu nie wymienia sie swiec zarowych jak swiec zaplonowych w benzyniaku - po jakims zadanym przebiegu. Jakas przyczyna wymiany musiala byc, moze mu po prostu tez slabo odpalal i szukal "na slepo" przyczyny? :)

Ostatnio mialem okazje wymieniac jedna ze swiec w moim 1.3Multijet - fabrycznie byla zalozona swieca BERU, na jej miejsce tez trafila swieca od tego producenta. Obecnie auto jezdzi bez zastrzezen.

_________________
Dlugodystansowy test Fiat Punto IIFL 1.3 Multijet '06 wersja specjalna "Miś". ;) Stan zaawansowania: 126.80%
(317000km)

Czasonieokreslony test Fiat Punto II 1.2/60KM '01 "Grzechotnik" ;) Stan zaawansowania: 228000km

Fiat Punto I 75SX: tournee po Polsce 1997-2001: 112000km

Góra
 Profil  
 
 
 Post #667968 Wysłany: 18 Maj 2013, 11:04; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Marki
Rejestracja: 06 Mar 2008,
Posty: 696
Pomógł: 6
Podłącz go pod komputer może wtedy będzie coś wiadomo. Oby tylko się nie okazało że wtryski chociaż nie sądzę . Kolega w swoim dieslu przez wtryski miał odwrotnie jak Ty, Miał problem z odpaleniem silnika przy ciepłym silniku.

_________________
Czerwony Fiat 126P Silnik 0.65 21 KM 1982r.
Biały Fiat Panda 0.8 34 KM 1986r.
Zielone MK1 1.6 88KM 1995r.
Niebieskie GP 1.3 75 KM 2007r.

Image

PuntoMazowszeTeam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #667991 Wysłany: 18 Maj 2013, 13:29; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
Tomek040982 napisał(a):
Podłącz go pod komputer może wtedy będzie coś wiadomo. Oby tylko się nie okazało że wtryski chociaż nie sądzę . Kolega w swoim dieslu przez wtryski miał odwrotnie jak Ty, Miał problem z odpaleniem silnika przy ciepłym silniku.


jak nie zmieniał dawki startowej to może też zimny źle odpalać przez wtryski

[ Dodano: 18 Maj 2013 13:27 ]

czarny 3190 napisał(a):
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, chciałbym poradzić się was jakiej firmy świece do GP 1.9 kupić czy lepsze NGK czy Boscha oraz jakie tam siedzą oryginalne nie chce kupowaćo w ASO u mnie za komplet świec powiedzieli 120zl za jedną sztukę to już lekka przesada, oraz chciałbym przedstawić mój problem bo nie do końca jestem pewien że to świece mianowicie auto na zimnym rozruchu gdy odpalam zaraz po zgaśnięciu kontrolki świec ma problemy i trzeba trochę dłużej pokręcić kolejne odpalenia już od "strzała" natomiast gdy poczekam okolo 10sek po zgaśnięciu kontrolki świec auto nawet na zimnym dobrze zapala czy to napewno problem świec, nie mam pojęcia jakie tam siedzą i czy były wymieniane jak kupowałem auto poprzedni właściciel mówił ze były ale sami wiecie jak to jest dzięki z góry za odp, porady i sugestie;)


jest jak zwykle kilka opcji, ogólnie jak świece padu masz komunikat świec żarowych, ale ... :
- może się pojawić jak centralka świec padu
- słaby akumulator

Jeżeli Ci się ten błąd nie pojawia - obstawiam na wtryski, np. przelewają , sprawdź korektky na fesie na rozgrzanym silniku

[ Dodano: 18 Maj 2013 13:29 ]

Tomek040982 napisał(a):
Jeżeli po przekręceniu kluczyków kontrolka od świec gaśnie ci po kilku sekundach znaczy że świece się nagrzały. Po odpaleniu jeżeli kontrolka w ogóle się nie zapala to świece na 99% są sprawne. Jeżeli po odpaleniu kontrolka od świec mruga przez około 60 sekund znaczy że jakaś świeca do wymiany. Nie trzeba wymieniać wszystkich. Dopóki nie ma przymrozków możesz jeździć z uszkodzoną świecą, dopiero przy mrozach zaczną się problemy.


na dużym kompie miga, ale dodatkowo masz komunikat błedy świec żarowych, ale pamiętaj, że może byc cetralka padnięta.
Nie nalezy czekać do przymrozków, chyba że chcesz niszczyć silnik. Ten gar ma gorzej do odpalenia, gdzie świeca nie grzeje, dodatkowo jak padnie świeca kolejna możesz już nie zapalić, może być upał, ale jak silnik ostygł po paru godzinach to zapomnij. Jak ktoś nie wierzy - wyjmijcie przy aku bezpiecznik od centralki świec żarowych.

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #668003 Wysłany: 18 Maj 2013, 14:12; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Stalowa Wola
Rejestracja: 09 Wrz 2012,
Posty: 34
Wtryski sprawdzone wszystko w jak najlepszym porządku, komputer też nie pokazał żadnych błędów, pozatym dziwne bo tak jak mówiłem jak przytrzymam po zgaśnięciu kontrolki od świec jeszcze ok. 5 sek to nawet jak zimny pali od strzała więc może ta centralka dziś już tego nie sprawdzę dam znać co i jak:) i dzięki za zainteresowanie tematem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #668005 Wysłany: 18 Maj 2013, 14:26; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Tomek
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.3 75KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Active
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warszawa/Marki
Rejestracja: 06 Mar 2008,
Posty: 696
Pomógł: 6
kazaa, jeśli dobrze zrozumiałem to jak padnie jedna świeca to na zimnym silniku nie odpalę? Jeżeli tak to jesteś w błędzie . W zeszłym roku przez ponad pół roku jeździłem z uszkodzoną jedną świecą i nie miałem problemów z odpalaniem nawet po kilkudniowych postojach auta. Z silnikiem też nic się nie działo więc nie wiem czym to szkodzi, ale o to akurat nie będę się sprzeczał bo być może coś w tym jest. Przy braku dwóch świec może już nie odpali .

_________________
Czerwony Fiat 126P Silnik 0.65 21 KM 1982r.
Biały Fiat Panda 0.8 34 KM 1986r.
Zielone MK1 1.6 88KM 1995r.
Niebieskie GP 1.3 75 KM 2007r.

Image

PuntoMazowszeTeam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #668496 Wysłany: 20 Maj 2013, 10:38; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Łukasz
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: mazowieckie [W]
Miejscowość: Warsaw
Rejestracja: 06 Kwi 2008,
Posty: 2200
Pomógł: 10
Tomek040982 napisał(a):
kazaa, jeśli dobrze zrozumiałem to jak padnie jedna świeca to na zimnym silniku nie odpalę? Jeżeli tak to jesteś w błędzie . W zeszłym roku przez ponad pół roku jeździłem z uszkodzoną jedną świecą i nie miałem problemów z odpalaniem nawet po kilkudniowych postojach auta. Z silnikiem też nic się nie działo więc nie wiem czym to szkodzi, ale o to akurat nie będę się sprzeczał bo być może coś w tym jest. Przy braku dwóch świec może już nie odpali .


nie jedna, centralka świec odpowiada za wszystkie, na dwóch odpalisz podejrzewam

[ Dodano: 20 Maj 2013 10:38 ]

czarny 3190 napisał(a):
Wtryski sprawdzone wszystko w jak najlepszym porządku, komputer też nie pokazał żadnych błędów, pozatym dziwne bo tak jak mówiłem jak przytrzymam po zgaśnięciu kontrolki od świec jeszcze ok. 5 sek to nawet jak zimny pali od strzała więc może ta centralka dziś już tego nie sprawdzę dam znać co i jak:) i dzięki za zainteresowanie tematem


to podaj chociaż jakie korekty były, niestety najpewniejsze sprawdzenie to wyciągniecie i próba przelewowa

_________________
Nuova Bravo 2.0 mj sport 217PS @ 424 nm by Cinek
Były user grande punto szprot 160ps :(
www.punto.glodzik.com


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672789 Wysłany: 05 Cze 2013, 15:11; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Paweł
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Bielsko-Biała
Rejestracja: 23 Sie 2009,
Posty: 115
czarny 3190 napisał(a):
...chciałbym przedstawić mój problem bo nie do końca jestem pewien że to świece mianowicie auto na zimnym rozruchu gdy odpalam zaraz po zgaśnięciu kontrolki świec ma problemy i trzeba trochę dłużej pokręcić kolejne odpalenia już od "strzała" natomiast gdy poczekam okolo 10sek po zgaśnięciu kontrolki świec auto nawet na zimnym dobrze zapala...

Kurde, od dawna mam taki sam problem. Sprawdzane już było na kompie w ASO i u kumpla na warsztacie patrzyli na to i nie wiedzą co jest przyczyną. Ostatnio ze starym aku pojawiał się dodatkowo monit: "skontroluj świece żarowe" i migała spiralka. Jak kupiłem nowe aku, to jeszcze ze 2 razy się tak zdarzyło (monit+kontrolka), a potem ustało. Jednakże problem z rozruchem natychmiast po zgaśnięciu spiralki od świec pozostał. Można się do tego przyzwyczaić, ale jak ktoś obcy wsiada za kierownicę, to ma problem z odpalenie auta. W sumie nawet na ciepłym silniku jest kłopot, tylko w mniejszym stopniu.

_________________
'Giallo di pollo' 164KM / 354Nm by Cinek_
(GP Sport 1.9 MultiJet 130KM)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #677705 Wysłany: 21 Lip 2013, 20:03; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Sympatyk kropek

Imię: Mateusz
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.9 120KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Emotion
Województwo: podkarpackie [R]
Miejscowość: Stalowa Wola
Rejestracja: 09 Wrz 2012,
Posty: 34
No ja dalej borykam się z tym odpalaniem, mechanik sprawdził świece mówi że wszystkie są ok wkońcu było do przewidzenia żaden komunikat się nie świecił, zauważyłem że gdy zgasną wszystkie kontrolki wyłącze zapłon i powtórzę czynność to samochód odpala od strzała, może coś z pompą paliwa? albo te wtryski rzeczywiście..choć w czasie jazdy żadnych problemów nie ma obroty równe nie kopci nic się nie zapala ...

[ Dodano: 21 Lip 2013 20:03 ]

Udało mi się rowziązać problem odpalanie winne jednak były świece choć wszystkie sprawne, założone były świece nieoryginalne, kupiłem oryginalne świece w ASO są to świece Bosch i autko pali jak marzenie.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #690070 Wysłany: 10 Wrz 2013, 06:58; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Puntomaniak

Imię: Kuba
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Wersja: Sport
Województwo: łódzkie [E]
Miejscowość: Łódź
Rejestracja: 08 Maj 2013,
Posty: 90
I mnie pojawił się niedawno komunikat o skontrolowaniu świec żarowych.Po rozruchu silnika kontrolka miga przez około 10 sekund i znika.
Póki co nie pojawia się za każdym razem i problemu przy odpalaniu nie ma,ale jak już się raz pojawiła to pojawi się kolejny.
I tutaj moje pytanie co do wyboru świec ... Denso,Bosch czy NGK ?? Pytam,bo np. NGK od Denso są prawie połowę droższe i nie wiem czy ta różnica idzie akurat w parze z jakością i czy warto.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859782 Wysłany: 16 Sty 2023, 22:35; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Forumowicz

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 16 Sty 2023,
Posty: 3
Witam Wszystkich mam problem z Fiatem Punto 2006r 1.9 130km
Mianowice po przekreceniu zapłonu kontrolka świec sie zapala i po chwili gasnie co jest normalne tylko ze po paru sekundach znow sie zapala i mruga przy czym pojawia sie komunikat sprawdzić swiece zarowe swiece wymienione na nowe bosh sterownik swiec tez wymieniony na orginał
Bardzo prosze o jakies podpowiedzi gdzie szukac

Z gory dziekuje pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859786 Wysłany: 17 Sty 2023, 20:45; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Wydling, Jeśli wolno zapytać, jaki błąd zapisuje się w sterowniku?

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859788 Wysłany: 18 Sty 2023, 07:55; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Forumowicz

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 16 Sty 2023,
Posty: 3
Na komputerze pokazuję błąd P0380
Ale znalazłem też że bezpiecznik który jest na akumulatorze z którego idzie zasilanie na sterownik świec jest spalony i na świecy która jest opisana na wtycze która się wpina do sterownika jako 1 niema przejścia muszę sprawdzić czy to przewód czy świeca oby nie coś więcej


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859789 Wysłany: 18 Sty 2023, 19:51; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Moderator
Awatar użytkownika

Samochód: Punto 2012
Silnik: 1.2 8V 69KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Easy
Województwo: świętokrzyskie [T]
Rejestracja: 21 Sty 2019,
Posty: 831
Pomógł: 47
Bezpieczniki masz dwa. 15A po zapłonie w skrzynce pod maską (ale to raczej nie będzie on, w sensie bezpiecznik bo przez ten bezpiecznik idzie też zasilanie na kilka innych elementów, np. sonda lambda) i drugi, 50A na klemie + Akumulatora

Co do pin-outu przekaźnika świec to masz tak:

Wtyczka 5pinowa:
1-Masa (31)
2-Sterownik silnika (K)
3-Zasilanie z bezpiecznika 15A (86)
4-Wolne (ST)
5-Sterownik silnika (Di)

Wtyczka 6pinowa
1-Cyl 1 (G1)
2-Cyl 2 (G2)
3-Cyl 3 (G3)
4-Cyl 4 (G4)
5-Wolne (G5)
6-Wolne (G6)

(2 Wolne mogą mieć piny, albo w ogóle ich nie mieć, po prostu przekaźnik dla silników 4,5,6 cylindrowych ma tą samą obudowę, ale różną ilość wyjść)


1 pinowe złącze z gwintem:
1-Z bezpiecznika 50A na akumulatorze

_________________
Moje Punto Easy Sport MY2012


Góra
 Profil  
 
 
 Post #859792 Wysłany: 18 Sty 2023, 22:56; 
 Temat postu: Re: ŚWIECE ŻAROWE GP 1.9 JTDM
Offline
Forumowicz

Imię: Rafał
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.9 130KM mJTD
Paliwo: ON
Województwo: wielkopolskie [P]
Rejestracja: 16 Sty 2023,
Posty: 3
Dzięki kolego za zainteresowanie i pomoc tak jak pisałem spalony był bezpiecznik na Ali ten 50 i do tego fajka na 1 cylindrze była źle wpieta jest poprawione bezpiecznik wymienione błąd usunięty i można powiedzieć temat zamknięty :D
Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i informację pozdrawiam


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 19 posty(ów) ] 


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO