You Tube • FAQ •  Szukaj •  Zarejestruj się •  Zaloguj się 




Obecny czas: 18 Kwi 2024, 02:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 
 Post #672724 Wysłany: 05 Cze 2013, 10:18; 
 Temat postu: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 04 Cze 2013,
Posty: 9
witam,

pierwszy raz udzielam się na tym forum więc sorki że tworzę osobny temat, mógłbym poszukać odpowiedzi w innych postach ale brakuje czasu :)

sprawa wygląda tak:

jestem świeżo po zakupie Fiata Punto I SX 75 rocznik 1998 - wersja 3d z elektrycznymi szybami i 2x poduszka powietrzna

mam kilka problemów, na które, mam nadzieje, otrzymam od Was odpowiedź i porady co i jak :)

1. kierownica jest przekręcona w lewą stronę, nie dużo ale denerwująca sprawa :), autko ściaga na prawo - poprzedni właściciel mówił, że jakieś 2 tygodnie temu wymieniał lewy przedni amortyzator, nie było zbieżności ustawianej - czy to może pomóc? dodam że póki co opony to zimówki ;) i jeszcze taka moja uwaga... najeżdżając na spowalniacz prosto mam wrażenie, że lewe koło pokonuje go szybciej niż prawe :/ dziwne odczucia ale może to kogoś na coś naprowadzi ;)

2. drążek zmiany biegów drży przy 40km/h, odczucie drgania również w aucie - czytałem post o cewkach, hmm?

3. hamowanie jest straszne, trzeba mocno wciskać pedał i straszny hałas przy tym jest - tu pewnie klocki i tarcze - może macie propozycje jakie kupić, jakiej firmy, mechanikiem nie jestem ale razem z ziomkiem samemu wymienimy więc tylko kupno pozostaje :)

4. kontrolka wtrysku paliwa czasami się zapala - czy może chodzić o filtr paliwa?

5. nawiew na 1 bardzo słabo wieje i szyby parują

6. klakson nie działa :D - może kwestia bezpiecznika ??


pierdołami o kiepskiej wycieraczce nie zanudzam :D hehehe

czekam na odpowiedź i jeszcze raz sorki za marudzenie :)

Pozdrawiam serdecznie!


Góra
 Profil  
 

 
 Post #672726 Wysłany: 05 Cze 2013, 10:31; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
jansio napisał(a):
1. kierownica jest przekręcona w lewą stronę, nie dużo ale denerwująca sprawa , autko ściaga na prawo - poprzedni właściciel mówił, że jakieś 2 tygodnie temu wymieniał lewy przedni amortyzator, nie było zbieżności ustawianej - czy to może pomóc? dodam że póki co opony to zimówki i jeszcze taka moja uwaga... najeżdżając na spowalniacz prosto mam wrażenie, że lewe koło pokonuje go szybciej niż prawe dziwne odczucia ale może to kogoś na coś naprowadzi

Amortyzatory wymienia się parami, więc jak poprzedni właściciel wymienił jeden to zrobił to całkowicie bezmyślnie. Stąd na pewno pochodzą problemy z przejeżdżaniem przez progi.
Co do skręconej kierownicy i ściągania, to na pewno należy ustawić zbieżność, a potem sprawdzić, czy nie trzeba obrócić kierownicy na wiloklinie.


jansio napisał(a):
2. drążek zmiany biegów drży przy 40km/h, odczucie drgania również w aucie - czytałem post o cewkach, hmm?

Nie wiem jak połączyłeś drgania drążka i nadwozia z cewkami :E
Najprawdopodobniej do wymiany jest jedna lub więcej poduszek silnika.


jansio napisał(a):
3. hamowanie jest straszne, trzeba mocno wciskać pedał i straszny hałas przy tym jest - tu pewnie klocki i tarcze - może macie propozycje jakie kupić, jakiej firmy, mechanikiem nie jestem ale razem z ziomkiem samemu wymienimy więc tylko kupno pozostaje

Jeśli nie masz kasy, to kup jakiekolwiek najtańsze. Jeśli nie musisz jakoś bardzo oszczędzać, to zestaw tarcze brembo + klocki ferrodo za ok. 120zł na allegro można kupić.

jansio napisał(a):
4. kontrolka wtrysku paliwa czasami się zapala - czy może chodzić o filtr paliwa?

Raczej nie. Ta kontrolka oznacza, że komputer zapisał jakiś błąd. Trzeba by podjechać do serwisu, żeby ci te błędy odczytali (ok 50zł biorą normalnie za to)


jansio napisał(a):
5. nawiew na 1 bardzo słabo wieje i szyby parują

Zobacz czy nagrzewnica nie cieknie. A słaby nawiew mogą powodować liście zalegające w podszybiu lub w samym wentylatorze.


jansio napisał(a):
6. klakson nie działa - może kwestia bezpiecznika ??

Sam musisz poszukać. Styk w kierownicy, kable i bezpiecznik do przejrzenia.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672727 Wysłany: 05 Cze 2013, 10:37; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
Tak na marginesie, jeśli poszła Ci nagrzewnica to szykuj się na poważną robotę - demontaż całej deski rozdzielczej...

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672778 Wysłany: 05 Cze 2013, 15:51; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 04 Cze 2013,
Posty: 9
wielkie dzięki za odp :)

w tym momencie mam większą świadomość co i jak

jeszcze jedna sprawa... może to ma jakieś znaczenie odnośnie wcześniejszych punktów...

zauważam z rana dziwne zachowanie silnika, chodzi o skoki obrotów (nawet do 2,5 tys)... po kilku minutach jazdy silnik się uspokaja i wraca do normalnej pracy??

[ Dodano: 05 Cze 2013 15: ]

jeszcze odnośnie parowania szyb i nagrzewnicy (znalazłem post o wymianie jej i jestem przerażony!!! :shock: )

nawiew na 1 jest słaby ale na 2 i 3 śmiga... nie ma to znaczenia?

jak sprawdzić czy z nagrzewnicy cieknie?


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672831 Wysłany: 05 Cze 2013, 17:06; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Sięgnij ręką pod deskę i zobacz czy nie jest mokro... ;)
Nawiew raczej nie ma nic do tego.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672834 Wysłany: 05 Cze 2013, 17:18; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Dawid
Samochód: Grande Punto 5d
Silnik: 1.4 16V 120KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: Dynamic
Województwo: śląskie [S]
Miejscowość: Wodzisław Śląski
Rejestracja: 12 Sie 2011,
Posty: 1224
Pomógł: 34
jansio napisał(a):
1. kierownica jest przekręcona w lewą stronę, nie dużo ale denerwująca sprawa :), autko ściaga na prawo - poprzedni właściciel mówił, że jakieś 2 tygodnie temu wymieniał lewy przedni amortyzator, nie było zbieżności ustawianej - czy to może pomóc? dodam że póki co opony to zimówki ;) i jeszcze taka moja uwaga... najeżdżając na spowalniacz prosto mam wrażenie, że lewe koło pokonuje go szybciej niż prawe :/ dziwne odczucia ale może to kogoś na coś naprowadzi ;)

Tak jak już wcześniej pisali amortyzatory wymienia się parami. Jeżeli masz takie wrażenie to pytanie a amortyzator byl wymieniany jeden to może auto jest po kolizji? Najlepiej na początek pojechać na zbieżność.

jansio napisał(a):
2. drążek zmiany biegów drży przy 40km/h, odczucie drgania również w aucie - czytałem post o cewkach, hmm?

J.w. prawdopodobnie poduszki silnika. Są 3 i najlepiej kupować oryginalne.

jansio napisał(a):
3. hamowanie jest straszne, trzeba mocno wciskać pedał i straszny hałas przy tym jest - tu pewnie klocki i tarcze - może macie propozycje jakie kupić, jakiej firmy, mechanikiem nie jestem ale razem z ziomkiem samemu wymienimy więc tylko kupno pozostaje :)

Zanim kupisz nowe tarcze i klocki sprawdź stan tych na których teraz jeździsz bo może są ok. Może trzeba zregenerować zaciski lub wymienić przewody gumowe.

jansio napisał(a):
4. kontrolka wtrysku paliwa czasami się zapala - czy może chodzić o filtr paliwa?

Na pewno nie chodzi o filtr paliwa. Najlepiej podpiąć pod kompa i sprawdzić listę blędów.

jansio napisał(a):
5. nawiew na 1 bardzo słabo wieje i szyby parują

Na 1 biegu ma słabo dmuchać, na 2 szybciej i na 3 max. Jeśli nagrzewnica cieknie to ubywa płynu w chłodnicy. Można też "wymacać" kanały nadmuchu pod deską, jeżeli cieknie to może tam być tłusta maź, jeżeli jest ok to możesz mieć przytkany otwór na podszybiu. Albo ktoś zamontował filtr kabinowy który można wywalić lub wymienić :)

_________________
Moje Punto --> http://fiatpunto.com.pl/topic36739.html


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672870 Wysłany: 05 Cze 2013, 20:23; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Imię: Jakub
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: wielkopolskie [P]
Miejscowość: Bojanowo/Leszno
Rejestracja: 30 Gru 2012,
Posty: 145
tak auto może być czasem po kolizji bo moja kuzynka miała tak samo przy puncie, aż jednego razu auto odmówiło jej posłuszeństwa i znalazła się w rowie i szpachla z niego odleciała. mogę się mylić w twoim przypadku . ja wymienialem amortyzator jeden to nie miałem tych problemów a jeszcze drugi leży w garażu .


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672986 Wysłany: 06 Cze 2013, 08:25; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 04 Cze 2013,
Posty: 9
wielkie dzięki za wszystkie porady i wskazówki!!

jeśli czas pozwoli, weekend będzie bardzo pracowity :D

jednak takie fora są zbawienne dla totalnych laików w danym temacie ;)

jeszcze tylko kwestia tych skoków obrotów!

jak autko się rozgrzeje to tysiąc obrotów i ładnie chodzi, jednak z rana nawet do 3 tysięcy podciągnie!! - wczoraj na skrzyżowaniu: 3 tysiące !!

w tej kwestii prosiłbym o podpowiedź :) :) :)



poza wszystkimi tematami jeszcze kilka spraw jest, ale tu już coś poznajdowałem na forum:

1. problem z odsunięciem fotela kierowcy dla wsiadającego do tyłu - linka do wymiany bo jej część znalazłem w popielniczce :D , znalazłem jak jakiś magik :D wymienia linkę zastępując ją linką od hamulca rowerowego :D - dłubanina ale do ogarnięcia

2. fotel pasażera nie przesuwa się tył/przód - coś się zblokowało, odkręcę fotel i popatrzę

3. hamulec ręczny do sprawdzenia bo słabo trzyma

P.S.

podejrzewam że za tą cenę, jaką dałem za Kropka i biorąc pod uwagę jego wady, trochę przepłaciłem ;) aleeeeee..... damy rade :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #672989 Wysłany: 06 Cze 2013, 08:29; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Co do obrotów to możesz spróbować przeczyścić silnik krokowy. Jeśli nie, to może to mieć coś wspólnego z tą kontrolką wtrysku i może odczyt błędów pomoże.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #675906 Wysłany: 27 Cze 2013, 10:49; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 04 Cze 2013,
Posty: 9
pierwsze koty za płoty...

jednak bez problemów się nie obyło... :/

silniczka krokowego nie dało rady odkręcić, jedna ze śrub mocujących tak mocno siedziała że nie nadaje się do odkręcenia... i co teraz?... na forum widziałem tematy podobne, i wiele osób poległo na śrubkach :/ chyba do fachowca trzeba autko oddać...

wziąłem się również za hamulce, przód na razie jest ok, gorzej z tyłem... prawe koło -> po zdjęciu bębna szczęki były golutkie!! kupiłem tanie przez internet, jednak nie poczytałem o hamulcach bębnowych w punciaku I... jedna ze szczęk jest z dźwignią od ręcznego więc muszę znów czegoś poszukać, lewe koło było w miarę ok

dodatkowo mam do wymiany cylinderki przy hamulcach bębnowych - chodzi tylko jedna strona w dwóch cylinderkach :/...
czy takie się sprawdzą:
http://www.motointegrator.pl/produkty/2 ... y-lpr-4474

jeszcze sporo pracy przede mną... zbieżność do ustawienia chyba przede wszystkim ;)

[ Dodano: 27 Cze 2013 10: ]

jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć na powyższe pytanie odnośnie cylinderka to bym był wdzięczny :)

poza tym zauważyłem dosyć wysokie spalanie w mieście, ponad 10L/100km jeżdżąc ekonomicznie, czyli nie więcej niż do 2,500 obrotów i zmiana biegu...

co należało by sprawdzić? czy podłączając pod komputer wyjdzie co może być nie tak? czytałem coś nie coś o sondzie lambda, hmmm?

to na pewno też muszą być brane pod uwagę nie równe obroty na luzie (czyli ten nieszczęsny silniczek krokowy :/ ), to też się dolicza do zwiększonego spalania ...


Góra
 Profil  
 
 
 Post #677453 Wysłany: 27 Cze 2013, 11:58; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
A ta jazda po mieście to dłuższe trasy czy tylko krótkie? Bo jak krótkie to może sporo palić.
Co do cylinderka to wygląda ok.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #677456 Wysłany: 27 Cze 2013, 12:22; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr

Imię: Krzysztof
Samochód: Grande Punto 3d
Silnik: 1.4 8V 77KM
Paliwo: Benzyna
Województwo: kujawsko-pomorskie [C]
Rejestracja: 17 Cze 2013,
Posty: 165
jansio napisał(a):
witam,
2 tygodnie temu wymieniał lewy przedni amortyzator


Aż wierzyć się nie chce ze jakikolwiek mechanik wymienił jeden amorek wiedząc że to całkowita głupota, a jesli powiedzial to właścicielowi to dziw bierze że mimo tego i tak wymienił jedna sztukę :)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #677458 Wysłany: 27 Cze 2013, 12:43; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
STax napisał(a):
to zestaw tarcze brembo + klocki ferrodo za ok. 120zł na allegro można kupić.

tylko że ferrodo będą piszczeć


Góra
 Profil  
 
 
 Post #677500 Wysłany: 27 Cze 2013, 18:54; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
jansio napisał(a):
silniczka krokowego nie dało rady odkręcić, jedna ze śrub mocujących tak mocno siedziała że nie nadaje się do odkręcenia... i co teraz?... na forum widziałem tematy podobne, i wiele osób poległo na śrubkach :/ chyba do fachowca trzeba autko oddać...


Taniej, szybciej i bez rad od magików - kup używaną, w dobrym stanie, całą, kompletną przepustnicę. Miałem to samo, jedna ze śrub rozleciała się, gdy użyłem markowego - czytaj: niesamowicie twardego torxa - przez co nie mogłem wykręcić krokowca, a auto non stop miało, od kupna, to jest ze 3 lata :E, problemy z wolnymi obrotami. Kupiłem inną przepustnicę, z forum, za jakieś 80 zł - problem znikł.


Cytuj:
poza tym zauważyłem dosyć wysokie spalanie w mieście, ponad 10L/100km jeżdżąc ekonomicznie, czyli nie więcej niż do 2,500 obrotów i zmiana biegu...

co należało by sprawdzić? czy podłączając pod komputer wyjdzie co może być nie tak? czytałem coś nie coś o sondzie lambda, hmmm?

to na pewno też muszą być brane pod uwagę nie równe obroty na luzie (czyli ten nieszczęsny silniczek krokowy :/ ), to też się dolicza do zwiększonego spalania ...


Norma przy krótkich trasach, słabym silniku - 1.1 - oraz niedogrzaniu, jak i uszkodzonej lambdzie. Przy okazji - sprawdzałeś kompresję cylindrów? Nie dymi na niebiesko?

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680964 Wysłany: 16 Lip 2013, 08:43; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 04 Cze 2013,
Posty: 9
bunczu napisał(a):
Norma przy krótkich trasach, słabym silniku - 1.1 - oraz niedogrzaniu, jak i uszkodzonej lambdzie. Przy okazji - sprawdzałeś kompresję cylindrów? Nie dymi na niebiesko?


czy jest możliwość, bez korzystania z warsztatu, sprawdzić czy jest uszkodzona ta sonda? zobaczę jeszcze jak z tym dymieniem na niebiesko, jeśli rzeczywiście tak jest to co dalej? :shock:

akurat miałem urlop wiec postanowiłem coś zrobić dla Kropka :D

http://www.autocentrum.pl/awc/dzienniki ... era-16233/

miałem problem ale z fotelem kierowcy, wg tej instrukcji robiłem z małą modyfikacją pod koniec ale fotel działa :D

bunczu napisał(a):
Taniej, szybciej i bez rad od magików - kup używaną, w dobrym stanie, całą, kompletną przepustnicę. Miałem to samo, jedna ze śrub rozleciała się, gdy użyłem markowego - czytaj: niesamowicie twardego torxa - przez co nie mogłem wykręcić krokowca, a auto non stop miało, od kupna, to jest ze 3 lata :E, problemy z wolnymi obrotami. Kupiłem inną przepustnicę, z forum, za jakieś 80 zł - problem znikł.


już zacząłem poszukiwania odpowiedniej przepustnicy ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680965 Wysłany: 16 Lip 2013, 08:52; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
jest taka funkcja szukaj :> topic19151.html
google_search.php?cx=partner-pub-0212362021835670%3A8892228990&cof=FORID%3A10&ie=UTF-8&q=jak+sprawdzi%C4%87+sond%C4%99+&sa=Szukaj&siteurl=fiatpunto.com.pl%2F&ref=fiatpunto.com.pl%2Fpost680964.html&ss=6494j5241270j24


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680967 Wysłany: 16 Lip 2013, 09:03; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 04 Cze 2013,
Posty: 9
no ok., miernikiem, powiedzmy, dysponuję.

tylko teraz jak kabelki spiąć, od miernika do sondy? jakieś zdjęcie co i jak?

czytałem że można odpiąć sondę i tak pojeździć ... fakt? czy mit? :D


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680969 Wysłany: 16 Lip 2013, 09:13; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
kolego, jak masz jakiś problem szukasz, pytania zadajesz w istniejących tematach, jak czegoś nie ma po prostu tworzysz nowy (regulamin się kłania) anie jeden zbiorczy o wszystkim, wież Mi 90% rzeczy znajdziesz na bank bez zakładania nowego. Nie róbmy bałaganu na forum, szanujmy również swój czas.
W ramach wyjątku odpowiem na Twoje pytanie Tu na
jansio napisał(a):
czytałem że można odpiąć sondę i tak pojeździć ... fakt? czy mit?

Możesz odpiąć sondę ale spalanie będzie z 17l :E
resztę napisz w tym temacie co podawałem


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680971 Wysłany: 16 Lip 2013, 09:21; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
wojtass18 napisał(a):
Możesz odpiąć sondę ale spalanie będzie z 17l

Nie przesadzajmy.
Jeśli auto pali ponad 10l/100km i sonda jest wadliwa, to po jej odpięciu nic się nie zmieni lub nawet zacznie palić mniej. Jeśli była sprawna, to zacznie palić więcej.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680973 Wysłany: 16 Lip 2013, 09:30; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
i tu się nie zgodzę, miałem poluzowaną wtyczkę od sondy i spalanie wynosiło 16-17l na 100km


Góra
 Profil  
 
 
 Post #680979 Wysłany: 16 Lip 2013, 10:12; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Rabarbar
Awatar użytkownika

Imię: Szczepan
Samochód: Punto I 5d
Silnik: 1.1 8V 55KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: opolskie [O]
Miejscowość: Kotlarnia/Opole
Rejestracja: 14 Cze 2007,
Posty: 24031
Pomógł: 128
Wszystko zależy od tras, spalanie będzie wysokie tak czy inaczej.

_________________
http://staxomoto.blogspot.com <= ZAPRASZAM - ostatni update 16.02.16
http://stax.motoblogi.pl/
http://www.facebook.com/staxomoto <= Lubię to! :thumleft:

obecnie:
http://fiatpunto.com.pl/topic1866.html Punto 55sx '97 "Pershing" 662A Grigio Ducale SM.MET 82KM & 110Nm
Saab 9-3 2.0t 150KM 240Nm 01'
Skoda Octavia 1.2 TSI 110KM 175Nm 17'

było:
Peugeot 605 3.0 V6 167KM 235Nm 94'
BMW 323i Touring 170KM 250Nm 96'
Opel Astra GSI 2.0 150km 196Nm 92'
BMW 323i sedan 181KM 250Nm 96'
Skoda 120L 52KM 82Nm 89'


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681109 Wysłany: 16 Lip 2013, 22:51; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
wojtass18 napisał(a):
i tu się nie zgodzę, miałem poluzowaną wtyczkę od sondy i spalanie wynosiło 16-17l na 100km


Od sondy czy poleciał mapsensor? U mnie palił 16/80 gdy automagik wymieniajać świece urwał wąż idący do mapsensora.

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
 
 Post #681117 Wysłany: 16 Lip 2013, 23:25; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr

Imię: Wojtek
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna
Województwo: zachodniopomorskie [Z]
Miejscowość: SZCZECIN
Rejestracja: 10 Gru 2009,
Posty: 4596
Pomógł: 56
od sondy


Góra
 Profil  
 
 
 Post #730063 Wysłany: 15 Maj 2014, 11:42; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Sympatyk kropek

Samochód: Punto I 3d
Silnik: 1.2 8V 73KM
Paliwo: Benzyna
Wersja: SX
Województwo: warmińsko-mazurskie [N]
Rejestracja: 04 Cze 2013,
Posty: 9
prawie rok mija jak Punciak mi służy :)

z obrotami silnika zadziałałem ostatnio, tzn mechanik nie ja :P - na początek wymieniony został silnik krokowy ale dalej silnik szalał, przy okazji dalszego szukania co i dlaczego padła cewka zapłonowa (bo chyba tak to się nazywa :D ), wymieniona sonda lambda na używkę (też brak efektu :/ ale komputer zaczął pokazywać działanie sondy bo wcześniej wszystko stało w miejscu), po podłączeniu pod kompa błędy z, cytuję: "czujnikiem temperatury chłodziwa", tenże czujnik został zastąpiony nowym i ... silnik działa idealnie! żadnych skoków obrotów, kontrolka, chyba wtrysków, tudzież "marchewa"?, jak się świeciła prawie cały czas tak teraz spokój-cisza :D

przez te miesiące od kupna auta miałem 2 stłuczki :D więc Kropek obity! na szczęście nie z mojej winy więc grosza wpadło. Blacharki nie robiłem bo stwierdziłem że się nie opłaca, więc jeżdżę ciut krótszym i węższym :D (autko kosztowało 3200zł a z ubezpieczenia wpadło 2650zł :) )

hamulce wymienione, tył i przód nówka + ręczny teraz trzyma ostro :)

wymiana oleju również

do przekręconej kierownicy się przyzwyczaiłem :)

klakson nie działa nadal (nie wiem jak się za to zabrać, może bardziej chodzi o to żem leniwiec pospolity hehe :D )

linkę w fotelu kierowcy wymieniłem, działało kilka miesięcy ale ostatnio, szarpiąc za uchwyt po prostu został mi w dłoni :/ więc diupa ;)


Góra
 Profil  
 
 
 Post #730065 Wysłany: 15 Maj 2014, 11:56; 
 Temat postu: Re: pierwsze Punto, pierwsze problemy :)
Offline
Puntoświr
Awatar użytkownika

Samochód: Inny
Silnik: Inny
Paliwo: Benzyna + LPG
Województwo: dolnośląskie [D]
Miejscowość: dolnośląskie.
Rejestracja: 31 Lip 2011,
Posty: 641
Pomógł: 10
Bez klaksony nie jeżdziłbym - ot, zbyt wielu dekli używa aut...zresztą, nie raz jadąc do pracy miałem sytuacje "podbramkowe", gdzie wymuszano pierwszeństwo z podporządkowanej, wyjeżdżając przede mnie w ostatniej chwili (nigdy nie zapomnę "uroczej" rodzinki, gdzieś tak po 70, która wyjechała mi w ten sposób jadąc Fiatem Siena "kombi", to chyba nazywa się Palio Weekend - generalnie od ich bocznych drzwii miałem gdzieś centymetr, była gdzieś 6 rano).

_________________
"Ciocia jeździła nim sporadycznie, polecam" - auto z ukrytą wadą silnika.


Góra
 Profil  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna


Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Style based on FI Subsilver by phpBBservice.nl
Forum Fiata Punto © 2006 - 2020
Tłumaczenie: phpbbhelp.pl
phpBB SEO